Sevgilim bekar annesini geçindirmek istiyor

42 yaşından sonra çalışılmıyorsa emeklilik yaşı nasıl 65?
Özel sektöre sormak lazım 40 yaşından sonra yada 50 yaşından sonra işçi alıyorlar mi?istemiyorlar..geçen gün bulunduğum şehirde adam bir ilan vermiş..ayakta çalışılacak bir iş...açık açık genç işçi istiyorum.ayaklarım ağrıyor,yoruldum diyeni istemiyorum diye yazmıştı.😕

okuduğum bazı yorumlar beni hayretlere düşürdü. ne kadar kolay tanımadığımız bir adamın annesi için gitsin temizlik yapsın demek. 45 yaşında olması illa çok sağlıklı olacağı, her işi yapacağı anlamına gelmiyor.
kaldı ki battaniye, patik örmek gibi becerileri de olmayabilir.
ben de olsam annemi işe göndermek gücüme giderdi. başkası için çok normal olabilir ama belli ki konudaki abimiz annesini önemsiyor. ve yaptığında da hiç tuhaf birşey yok.
bu kadın hiçbir şey yapmadıysa o adamı büyüttü. bunun da mı hatırı olmuyor anlamıyorum.

konu sahibi de böyle bir durumu hayatında yük olarak görebilir. kendi açısından haklı da olabilir. en temizi ayrılması olurmuş ki zaten bitirmişler ilişkilerini.

1,5 senedir sizin için yaptıklarını gönülsüz yapması konusu da bence şöyle: ayrılmak istemediği için gönlünüzü yapmaya çalışıyordu ancak aslında ne sizin beklentileriniz ona uygundu ne de onun verebilecekleri sizin isteklerinizi karşılar durumdaydı. bu nedenle de zorlanarak birşeyleri halletmeye çalışıyordu. yetersiz hissetmek ve birşeyler sunamamak erkekleri çok itiyor, şahsi gözlemim. bu nedenle bir süre sonra birşeyler yapmak eziyete döndü.

belli ki birbirine uygun insanlar değilmişsiniz. umarım ikinizde hayatlarınıza ve beklentilerinize uygun kişilerle karşılaşırsınız.

Özel sektöre sormak lazım 40 yaşından sonra yada 50 yaşından sonra işçi alıyorlar mi?istemiyorlar..geçen gün bulunduğum şehirde adam bir ilan vermiş..ayakta çalışılacak bir iş...açık açık genç işçi istiyorum.ayaklarım ağrıyor,yoruldum diyeni istemiyorum diye yazmıştı.😕

bazıları iş bulmayı çocuk oyuncağı sanıyor. apartman temizliğine gelen ablaları bile yaşları ilerleyince istemiyor çoğu yer.
genç üniversite mezunları temizlik yaparak para kazanma noktasına gelmiş, bu yaşlarda insanlar ne yapsın.

ha şu var, eğitimlidir, tecrübelidir, kariyeri az çok vardır o zaman gene şansı olur. ama ev hanımlığından kalkıp iş bulmak kolay değil cidden.

Yapmayın allah aşkına 2019 mayısında düğün hediyesi cumhuriyet aldım 1900 liraya. Evet altın çok arttı ama önceden de ucuz değildi.

Bu kadının hiç mi masrafı yok? Elektiriği suyu yemesi içmesi? Aldığı yaşlılık maaşı ona gidiyor desek patikten kazandığıyla altın alıyor olmalı. Şu devirde patik giyen kaç kişi var? Olsa olsa yardımcı olmak için alıyorlardır. Bir patiği 20 liraya satıyor olsa altın da hadi diyelim ki 1500 lira olsun geçmiş zamanda ayda yaklaşık 40 çift patik satması gerek iki ayda bir cumhuriyet almak için. Bu hesaba yün satın alma masrafını falan katmadık. Yine matematiğimi konuşturdum ama düşünmeden yazılar mantıksız şeylere dayanamıyorum. Önce bir hesaplayın olur mu olmaz mı öyle yazın 😉
2 ayda 1 gram alıyor dese inancamda, cumhuriyet diyor ya 😅

Merhaba hanımlar. Herkese iyi pazarlar dilerim.
Sevgilimle birlikte geçen 1,5 yılın sonunda bazı konularda anlaşamamaya başladık. Başta anlaştığımız veya benim istediğim gibi olacağını söyleceyeği konuları şimdi kendi istediği gibi olsun istiyor. Bunlardan birisi de annesini geçindirmek.
Sevgilimin annesi bekar, 45 yaşında. Şuan sevgilimle beraber yaşıyorlar. Sevgilim “biz evlendikten sonra annemin geçim masraflarını karşılayacağım, kirasını masraflarını ödemek zorundayım, annemin dedemden kalan 1000 TL maaşı ona yetmez, kendisi çalışsa bile zaten en fazla 5 sene çalışır/çalışmaz sonra bizim elimize bakar” dedi. Duyduklarıma inanamadım. İki ayrı ev geçindirmek zorunda olduğunu ve başka hiç bir seçeneği olmadığını bu konuda anlaşamıyorsak ilişkinin bitmesi gerektiğini konuştuk.
Eşinin iki ev geçindirmesini hangi kadın kabul eder bilmiyorum. Karısı olarak beni mi, evi mi, çocuğumuzu mu yoksa annesini mi geçindirecek kuş kadar maaşıyla. Ben de çalışacağım fakat benim çalıştığımla ev sahibi olacak veya birikim yapacaksak onun parasıyla niye annesinin evini geçindiriyoruz aklım almıyor. Annesini kendi sorumluluğuna öyle bir almış ki, sanki bu olması gereken bişey ve mecburiyet olarak görüyor. Bu konuya nasıl yaklaşmalıyım. Açıkcası ben ayrılmayı düşünüyorum. Size sorum; bekar kayınvalide nasıl kendi başına geçinir? Not olarak, sevgilimin babası başka biriyle evli, annesiyle yaklaşık 4 sene önce ayrılmışlar. Tek çocuk.

Düzenleme: 1,5 senedir “annem teyzemle aynı eve çıkar masrafları bölüşürler, anneme zaten maaş yatıyor birde çalışır kendisi geçinir, bizde 300-500 elimizden gelen yardımı yaparız” diyordu. Şimdi bütün masrafları kendi karşılayacağını, annesinin teyzesiyle geçinemeyeceğini tek yaşıyacağını söylüyor. Ve bunu annesine söylese kadın zaten hiç bişey yapmasına gerek kalmaz çalışmaz da. Aylık belli bir miktar yardım yapmak ve eksiklerini almak ayrı, tamamen sorumluluğu üstlenmek ayrı bir şey benim gözümde. Haksız mıyım? Her sene fikri değişiyor, seneye “annem tek yaşayamaz bizle yaşasın” diyecek diye korkmuyor değilim. Annesi hassas konusu.

Son düzenleme: Herkesin mesajları için teşekkür ederim. Sevgilimden ayrıldım. Bu konu da oda bende eşit derecede haklıyız. Sorun şu ki; bu sadece onun değil benim de yapacağım bir fedakarlıktı. Ve ben bu fedakarlığa onun değmeyeceğini düşündüğüm için ayrıldım. Konuyla ilgili değil ama biraz bahsetmek isterim, sadece bu anne konusunda değil; diğer konularda da anlaşmazlıklar olduğu için bitirme kararı aldım. 1,5 senedir benim yüzüm düşmesin, terk edip gitmiyim diye yaptığı veya yapacağını söylediği şeylerin çoğunu isteyerek yapmamış. Bundan sonra beni üzmemek için sırf ben istiyorum diye benim isteklerimi yapmayacağını, kendi istemediği hiç birşeyi yapmayacağını söyledi. 1.5 senedir aşık olduğum adamın aslında o olmadığını bana gösterdiği başka biri olduğunu fark ettiğim için ayrıldım. Bunca konunun üstüne anne meselesi tuz biber oldu böyle bir fedakarlığa değmeyeceğini düşündüm. Anne konusuna gelirsek; ayda 2 bin TL annesine yardım yapacağını, annesinin veya benim çalışmak zorunda olmadığımızı, ne ona ne bana çalışın diyemeceğini bu yüzden iki evi de geçindirmeye çalışacağını söyledi. Annesiyle beraber yaşıyor, annesinin aldığı 1000 TL yi naptığını sormuyor veya desteğini istemiyor kendisi evi geçindiriyor ama ben çalışırsam benim maaşımın ortak hesapta olması gerektiğini söylüyor. Annesine aynı tavrı göstermiyor. Büssürü konu var anlatmakla bitmez. Ayrılık kararım umarım ikimiz içinde hayırlı olur. Herkese tekrar teşekkür ederim.
Babası yoksa bakacak başkası yoksa evet mecburiyeti sayılır annesi aç iken sen tok olabilirmisin buna senin vicdanın el verirmi 2 ev yerine beraber yaşayabilirsiniz eger anne olarak sarılırsan ikinizde çalışırken öyle kolaylık olurki sana bence beraber yaşa sorun haline getirme kaybedersin anne bu atamaz ya senin annen olsaydı ozamnda iki ev geçindirilimez diyebilecekmiydin

İş bulmak veya bulmamayı geçtimde
Çalışsın diyenlere çemkirmek nekadar kolay
Neden çalışmasın. Gencecik kadın. Hiç bişey yapamasa bakıcılık yapabilir. Nekadarda ben annemi çalıştırmamcılara dolu burası. Az onuru olan kadın çocuğunun eline bakmaz. Evet anneye, babaya destek olunur o ayrıda. 45 yaşında yan gelip yatsın evladi gerekirse evlenmesin ama ona baksın, hiç aklımın işi değil. Annem 62 yaşında kendimi bildim bileli çalışıyor. Öyle masa başındada değil. Emeğiyle, alnın teriyle. Sen otur biz sana bakalım desek kardeşler olarak neresiyle güleceğini şaşırır. 3 senesi kalmış emeklisine, sen oturda kendi haline üzül der bana desemki çalışma ben sana bakarım. Çalışmak ne ayıp ne günah. Tam aksine elli ayağı tutuyorken çalışmamak, asalak gibi birilerinenden beklemek ayıp. 1000 alıyormuş, çocuk baksa 2000 de öyle alır, geçinir gider. Yetmediği yerde oğlu tabiki destek olur. Ama İki evib tüm giderlerini karşılaması için en azından aylık 15-20bin kazanması gerekir. Onuda kazandığını hiç sanmiyorum, öyle olsa zaten lafı edilmezdi burda.

Merhaba hanımlar. Herkese iyi pazarlar dilerim.
Sevgilimle birlikte geçen 1,5 yılın sonunda bazı konularda anlaşamamaya başladık. Başta anlaştığımız veya benim istediğim gibi olacağını söyleceyeği konuları şimdi kendi istediği gibi olsun istiyor. Bunlardan birisi de annesini geçindirmek.
Sevgilimin annesi bekar, 45 yaşında. Şuan sevgilimle beraber yaşıyorlar. Sevgilim “biz evlendikten sonra annemin geçim masraflarını karşılayacağım, kirasını masraflarını ödemek zorundayım, annemin dedemden kalan 1000 TL maaşı ona yetmez, kendisi çalışsa bile zaten en fazla 5 sene çalışır/çalışmaz sonra bizim elimize bakar” dedi. Duyduklarıma inanamadım. İki ayrı ev geçindirmek zorunda olduğunu ve başka hiç bir seçeneği olmadığını bu konuda anlaşamıyorsak ilişkinin bitmesi gerektiğini konuştuk.
Eşinin iki ev geçindirmesini hangi kadın kabul eder bilmiyorum. Karısı olarak beni mi, evi mi, çocuğumuzu mu yoksa annesini mi geçindirecek kuş kadar maaşıyla. Ben de çalışacağım fakat benim çalıştığımla ev sahibi olacak veya birikim yapacaksak onun parasıyla niye annesinin evini geçindiriyoruz aklım almıyor. Annesini kendi sorumluluğuna öyle bir almış ki, sanki bu olması gereken bişey ve mecburiyet olarak görüyor. Bu konuya nasıl yaklaşmalıyım. Açıkcası ben ayrılmayı düşünüyorum. Size sorum; bekar kayınvalide nasıl kendi başına geçinir? Not olarak, sevgilimin babası başka biriyle evli, annesiyle yaklaşık 4 sene önce ayrılmışlar. Tek çocuk.

Düzenleme: 1,5 senedir “annem teyzemle aynı eve çıkar masrafları bölüşürler, anneme zaten maaş yatıyor birde çalışır kendisi geçinir, bizde 300-500 elimizden gelen yardımı yaparız” diyordu. Şimdi bütün masrafları kendi karşılayacağını, annesinin teyzesiyle geçinemeyeceğini tek yaşıyacağını söylüyor. Ve bunu annesine söylese kadın zaten hiç bişey yapmasına gerek kalmaz çalışmaz da. Aylık belli bir miktar yardım yapmak ve eksiklerini almak ayrı, tamamen sorumluluğu üstlenmek ayrı bir şey benim gözümde. Haksız mıyım? Her sene fikri değişiyor, seneye “annem tek yaşayamaz bizle yaşasın” diyecek diye korkmuyor değilim. Annesi hassas konusu.

Son düzenleme: Herkesin mesajları için teşekkür ederim. Sevgilimden ayrıldım. Bu konu da oda bende eşit derecede haklıyız. Sorun şu ki; bu sadece onun değil benim de yapacağım bir fedakarlıktı. Ve ben bu fedakarlığa onun değmeyeceğini düşündüğüm için ayrıldım. Konuyla ilgili değil ama biraz bahsetmek isterim, sadece bu anne konusunda değil; diğer konularda da anlaşmazlıklar olduğu için bitirme kararı aldım. 1,5 senedir benim yüzüm düşmesin, terk edip gitmiyim diye yaptığı veya yapacağını söylediği şeylerin çoğunu isteyerek yapmamış. Bundan sonra beni üzmemek için sırf ben istiyorum diye benim isteklerimi yapmayacağını, kendi istemediği hiç birşeyi yapmayacağını söyledi. 1.5 senedir aşık olduğum adamın aslında o olmadığını bana gösterdiği başka biri olduğunu fark ettiğim için ayrıldım. Bunca konunun üstüne anne meselesi tuz biber oldu böyle bir fedakarlığa değmeyeceğini düşündüm. Anne konusuna gelirsek; ayda 2 bin TL annesine yardım yapacağını, annesinin veya benim çalışmak zorunda olmadığımızı, ne ona ne bana çalışın diyemeceğini bu yüzden iki evi de geçindirmeye çalışacağını söyledi. Annesiyle beraber yaşıyor, annesinin aldığı 1000 TL yi naptığını sormuyor veya desteğini istemiyor kendisi evi geçindiriyor ama ben çalışırsam benim maaşımın ortak hesapta olması gerektiğini söylüyor. Annesine aynı tavrı göstermiyor. Büssürü konu var anlatmakla bitmez. Ayrılık kararım umarım ikimiz içinde hayırlı olur. Herkese tekrar teşekkür ederim.
En doğrusunu yapmışsın ilerde anlayacaksın ne kdr doğru yaptığını.

Ne kadar tuhafsınız, herkes yalancı size göre.
Yalansa Allah bin belami versin diyeyim belki inanırsınız 🤷‍♀️
Yok öyle Allah çarpsınlara, kurana el basayımlarada hiç inanmam ben.
Patik satmakla her ay kenara 1500 lira atılıyorsa iyi vallah, insanlar asgari ücrete yalandan uğraşiyor demekki.

Hah şimdi oldu. Başka hiç bir masrafı yok, masrafları anneniz babanız karşılıyor yani?
Evet yeme içme barınma bizimleydi babam yok maalesef vefat etti o zamandan beri bizde kalıyordu, ameliyat olmuştum o nedenle şuan teyzemde. Kendi evi maalesef hiç olmadı, zaten bursada bu pek mümkün değil çok pahalı hayat.

valla o kadar çok yerde çalışır ki, bakıcılık yapar, ofislerde okullarda temizlik yapar, anasınıflarında kreşlerde yardımcı annelik yapar, fabrikalarda paketleme temizleme vs yapar, avmlerde temizlik yapar, 42 yaşında boşanmış kadın, 42de elden ayaktan düşülüyormu ya?
Bu kadının oğlu da ölürse allah korusun yada işsiz kalırsa napcak, taş mı kemircek? 42 yaşından sonra çalışılmıyorsa emeklilik yaşı nasıl 65?
Evet bakıcılık yapabilir ya da ofis temizliği vs ama onlar da bile genç isteniyor aslında. Benim kızımın 3 bakıcısı oldu 3U de gençti mesela. Yaşı ilerlemiş tavsiye gelmedi o ayrı ama mesela seçim yapacak olsam genci seçerim hem bebeğe kolay bakar hem de batıl inancı az olur ya da ben çocukları şöyle büyüttüm şunu yedirdim diye kafasına göre iş yapmaz gibi geliyor. Ya da kızım anasınıfına giderken yardımcı ablalar hep gençti. Şimdi özel okulda danışmasa durandan temizlik yapana kadar herkes genc. Hiç mı yaşı ilerlemiş başvurmuyor bence başvuruyordur ama tercihleri genç başvuranlar oluyordur diye düşünüyorum. Söyle olabilir 30 yaşından sonra girmiştir ise yıllardır devam ediyordur falan. Ama bu kadar işsiz genç varken ve 1 işe 5 kişi başvuruyorken çoğu kişinin tercihi 45 ve üstü olmaz. Yoksa o yaşta çalışamaz demiyorum ben de. Ki dedim benim kaynanam çalışıyordu bazen aylığını alamazdı, mesaiye kal deyip önün parasını vermezlerdi vs... çalışsa bile paraya ihtiyacı olabilir. Ki gençler bile çalışmıyor eşim 3bin 4 bin alıyor diyor çalışmıyor. Zor demek ki öyle işler. Bir de şeyi merak ettim onu yapar bunu yapar diyenlerin kaçı örnek verdiği işlerde çalıştı ya da annesi çalıştı vs. Uzaktan konuşmak kolaymış gibi geliyor bana.

Evet yeme içme barınma bizimleydi babam yok maalesef vefat etti o zamandan beri bizde kalıyordu, ameliyat olmuştum o nedenle şuan teyzemde. Kendi evi maalesef hiç olmadı, zaten bursada bu pek mümkün değil çok pahalı hayat.
E o zaman konuda anlatılan anneden hiç bir farkı yok anneannenizin. Çocukları bakıyor ona da. Konudaki anne de çocuklarının yanında kalıp hiç bir masrafı olmasa istediğini de alır iki ayda bir cumhuriyet altını da alır babasından aldığı maaşla ya da ufak tefek kazançlarıyla.

E o zaman konuda anlatılan anneden hiç bir farkı yok anneannenizin. Çocukları bakıyor ona da. Konudaki anne de çocuklarının yanında kalıp hiç bir masrafı olmasa istediğini de alır iki ayda bir cumhuriyet altını da alır babasından aldığı maaşla ya da ufak tefek kazançlarıyla.
Yok ben bakmasın demiyorum ki, çalışma konusunda yazdım, çaba sarf edilebilir diye. Yoksa benimde babam yok bende annemi yalnız bırakmam 🙄

merhaba, konu neticelenmis ama ben de bir cift kelam edeyim.
en fazla 5 yil calisir kismi sacma.. saglik el verdikten sonra emekli olana kadar calisabilir kadin ki simdiye kadar calismaliydi zaten. belli ki ogluna dayanmis simdiye kadar. yatili cocuk bakicisi, hasta bakicisi olsa ne kira verir ne fatura.. uzerine de maas alir..

neyse ben asil tecrubemden bahsetmek istiyorum. ben evlenirken boyle bir meselemiz yoktu. iki kisi yurtdisina ciktik geldik. sartlar oyle gerektirdi ailesinde bir sorun olustu. birinin ortaya para koymasi gerekti. ben teklif ettim biz verelim diye. kisa sureli olacagini dusundum bu durumun. aylik gonderme seklinde.. kisa surmedi 3-4 seneyi gecen bir surec oldu. dediginiz gibi esim cok uzun zaman iki ev gecindirdi. ucuncu ev de hatta aradan aldi alacagini. buyuk dertleri vardi. esim ve ben bu fedakarligi yapmak zorundaydik diye dusunuyorum. alan taraf zaten borc diyor. odeyecegim diyor. ama dovizle borc aldi.. ev parasi vermesi lazim simdi geri odeyebilmesi icin. bu surecte alan tarafin iyi niyetimi suistimal ettigini, biz para gonderdikce iyi oldugumuzu, aslinda bize cok deger vermediklerini, insan yerine koymadiklarini, manevi beklentilerimizi karsilamadiklarini, zorundaymisiz gibi, bankadan kredi cekiyorlarmis gibi davrandiklarini fark ettim. esimin oraya gondermesine razi oldum ama benim sartim da benim standardimin dusmemesiydi.. benim bazi ihtiyaclarima, hedeflerime giden yolda gereken adimlara para yok yapamayiz demeye basladigi zaman esim, sesimi cikarmaya basladim. baska bir kac dezavantaji daha oldu para gondermenin. uzattigim icin o kismi yazmiyorum. kisaca sunu soyleyebilirim; duzenli sekilde disari para gondermek evlilikte bir catlaga yol aciyor ve o catlak buyuyor. bir suru hayallerimizi hedeflerimizi oteledik para yollayacagiz diye. ben evlendikten sonra benim de rizam alinarak bu ise kalkisildigi icin ben artik gonderme diye mucadele edip, evime huzuruma baktim. yuvami geri toparladim. cok sukur iyiyiz. Allah kimseyi kimseye muhtac etmesin cok cok zor bir imtihan bir evlilik icin. asla ve asla seviyorsan katlan, sabret nedir ki annesi tabi bakacak soyle boyle demem.. kadin da cabaliyorsa yine de yetistiremiyorsa koltuk cikarsiniz yerine gore. ama tek basina kadinin sorumlulugunu ucu acik sekilde almak.. kimseye tavsiye etmem. en guzeli ayrilmak.. sondan uzulecegine bastan uzul. uzun oldu kusura bakmayin. okuyanlara tesekkur ederim.

Bizde de benzer bir durum var, evimizin ihtiyaçlarından kısmıyorsa, annesine de baksın, bunu hiçbir zaman engellemedim hatta yeri geldi, anneme para gönderdin mi, ihtiyacı var mı diye ben merak ettim.
Annesi ya sonuçta, ileride benim evladım olsa, ben zor durumda olsam, gelinim de yardım etmeyeceksin dese, kalbim kırılırdı.

Sizi severim o nedenle şunu söylemek istiyorum, benim teyzemde böyle. Kuzenimin sevgilisiyle hiç konuşmamış ama hep mesaj atar arada mesajla azarlar bazıları böyle oluyor herhalde bana artık normal geliyor, bazen kıza arkana bakmadan kaç demek istiyorumda işte sanane cevabını almaktan korkuyorum :KK53: :KK53:
Ya gereksiz diyaloglara gerek yok yani,hele de bu ikinci evlilikse bile bile ladese anlam veremiyorum ben. Konu sahibine git kaynananla otur asla demem, daha kadini tanimiyorsa yasam tarzini da bilemezsin,belki calisacaktir belki su anda hasta diye calismiyordur risk grubundadir. Ben de evlat olarak kalp spazmi geciren ve meslegi olmayan anneme git is bul diyemem,40 yasinda da olsa denmez. Oglu anasina yardim etmek istiyordur gecimini saglamak istiyordur,af buyrun totosu yetiyorsa yapsin buyursun,yok yetmiyorsa da evlenmesin. Adamin akli yetmiyorsa da konu sahibininki yetmeli ve ben bu sartlarda evlenmiyorum diyebilmeli insan.

En azından basından dürüstce konuşmuş. Ama anlamadığım nokta sevgilizin maddi durumu çok iyi değilse türkiye şartlarında iki ev nasıl geçinecek aynı evde mi oturacaksınız?annesi aslında çok yaşlı değil aslında evde çocuk bakımı vs yapabilir benim annem 59 yaşında evden ve internetten satis yapıyor belki büyük paralar kazanmıyor ama el harçlığını çıkarıyor
muhtemelen zaten iki ev gecindirilemeyecek neticesine varip, birlikte yasayalim ona bir oda verelim konusuna zemin hazirlanacakti. pat diye annemi maddi manevi birakamam bizimle yasayacak dese kiz kosarak kacacak. bir de 45 yasinda ogluna dayanmis bir kadinin tek meselesi para olmuyor. ölen beyinin yerine koyuyor oglunu. ilgi alaka istiyor, yapilacak isine kosamasini istiyor, hanimini cok gezdirdin, aman bana gelmediniz, tribini nazini da ogluna yapiyor.. cok konu okuduk burada boyle. benim bir arkadasim var. annesi kizina yapiyor butun bunlari. arayip naz yaptigini, tavir trip yaptigini kac kere gordum. sirf benimle ilgilen diye kizi sömürüyor maddi manevi.

ATTRAENTE ATTRAENTE size su konuda katilmiyorum; memurluk yapacak degil kadin. yatili sekilde cocuk, hasta baksa evini kapatsa, ne kira verir ne fatura.. uzerine yer icer maasini alir.. 45 yas cok genc onemli bir hastaligi yoksa. kadin rahati secmis eger sebepsiz calismiyorsa. yatili bile olmasa cocuk baksa simdiye kadar pasa pasa gecinirdi..

muhtemelen zaten iki ev gecindirilemeyecek neticesine varip, birlikte yasayalim ona bir oda verelim konusuna zemin hazirlanacakti. pat diye annemi maddi manevi birakamam bizimle yasayacak dese kiz kosarak kacacak. bir de 45 yasinda ogluna dayanmis bir kadinin tek meselesi para olmuyor. ölen beyinin yerine koyuyor oglunu. ilgi alaka istiyor, yapilacak isine kosamasini istiyor, hanimini cok gezdirdin, aman bana gelmediniz, tribini nazini da ogluna yapiyor.. cok konu okuduk burada boyle. benim bir arkadasim var. annesi kizina yapiyor butun bunlari. arayip naz yaptigini, tavir trip yaptigini kac kere gordum. sirf benimle ilgilen diye kizi sömürüyor maddi manevi.

ATTRAENTE ATTRAENTE size su konuda katilmiyorum; memurluk yapacak degil kadin. yatili sekilde cocuk, hasta baksa evini kapatsa, ne kira verir ne fatura.. uzerine yer icer maasini alir.. 45 yas cok genc onemli bir hastaligi yoksa. kadin rahati secmis eger sebepsiz calismiyorsa. yatili bile olmasa cocuk baksa simdiye kadar pasa pasa gecinirdi..
Pandemiden once bir magazada çalışıyormuş, kalp spazmi gecirince ayrilmis isten. Oglu da annesinin bu nedenle çalışmasını istemiyormuş.

Calisma hayati ne kadar surmus bu dort yil icinde onu bilmiyorum ama.

X