Sevgililikte Kurallar

Ben de yıldım ama ülkemizde ve özellikle benim çevremde bu çok önemli bir mesele

Çok önemliyse yapmayın çocuğum. Ailene, çevrene açıklayamayacağın şeyleri neden yapıyorsun? Girme o yatağa.

Giriyorsan cesur ol. Sorana sana ne diyebilmelisin. Çünkü canım keyfim böyle istedi diyebilmelisin. Diyemeyeceksen de uslu uslu otur.

Cinsellik üzerine tabularını henüz yıkamamışsın ve kaygıların var. Bence sınırında yaşamaya çalış bu süreçte. Ben de ilk elimi tutan ya da ilk öpüştüğüm yakınlaştığımla evleneceğimi sanıyordum ama günümüzde bunu yaşayan fazla yok bence.
Eşimle de yakınlaşmamız oluyordu hatta onun evinde kalıyordum bazen. Benimle evlenmez bu çocuk diye düşünüyordum fakat sonra bana evlenelim dedi. Olmayabilirdi de. ama ben yaş olarak 27 ydim ve artık olmamasının bir önemi yoktu. Namus ve sadakat denilen şey sadece bedensel korunma değil. Bunu idrak etmiş erkekler çıkar umarım karşına.

Son sorulara genel olarak, ahlak konusuna girmiyorum. Herkesin ahlakı kendine erkek yapar kadın yapmaz gibi şeyleri de tek bir kişiyle ortadan kaldıramıyoruz maalesef ben de isterdim ki kadınlara böyle kurallar koyulmasın herkes kendine bakıp ona göre karşısındakini değerlendirsin. Ama öyle olmuyor erkekler milyon iş yapıp evleneceği kişiye gelince kabullenemiyor. Diğer türlü her şeyi kaldırabilecek bir erkek de güven verecek mi bilmiyorum. Kafam karışık açıkçası her türlü

"diğer türlü her şeyi kaldırabilecek erkek" sana neden güven vermesin ki? Asıl bana daha önce sevişip sevişmediğimi sorup da bunu soran erkek sorunlu gibi geliyor. Kaldırılamayacak ne var ayol bunda? Alt tarafı seviştin, insanlık suçu işlemedin.

Sevişme işini boşver de bence önce bi kendini değerlendir sen. Sana mal muamelesi yapacak adamla neden evlenmek isteyesin? Seni bu durumla yargılayabilecek erkek sana nasıl güven veriyor filan diye düşün.

İnsan kendi değerini kendi yaratır. Benden tavsiye bu durumu sorun edecek adamlardan uzak dur ablacım. Bu adamların gözünde kadınlar telefonlar veya arabalar gibi ikiye ayrılır: birinci el ikinci el diye. Bu tarz adamlarla ömür geçmez, üzerine senin de ömrünü heba eder...

He var
Onemli olan sen bana gore mi seviseceksin veya sevismeyeceksin?

Gerçekten de neden yanlış anlaşıldım bu kadar anlayamıyorum. Hayır size göre yapmayacağım. Herkes erkeklerin seviştikleri kızlarla evlenmediğini söylüyor aksinin olup olmadığını bilmek istiyorum sadece. Evet genellemeler herkes için geçerli değildir biliyorum ama en azından bir fikirdir.

Her şeyi kaldırabilen erkeklere güvenmek güvenmemek meselesine gelince.. Ben sevgilimin/eşimin başka kızlarla çok fazla samimi olmasını istemem. Mesele buydu. Bu bende güven sorunu oluşturuyor. Yoksa yapılan yorumlar çok kalp kırıcı. Neyi kast ettiğimi anlamadan yorum yapılması hoş değil. Benden daha fazlasını hak edip etmediklerine de kimse karar veremez böyle. İyi kötü kavramı da görecelidir. Kime göre neye göre daha fazla ya da daha eksiğim de böyle yorumlar yapılıyor? Ben sadece fikir almak istedim yargılanmak istemedim.

su hayatda pısman olacagın bırsey yapma
sen kendını daha ıyı tanırsın ılerde pısman olacagını dusunuyorsan yapma
yasın ıtıbarıyle evlenecegınızı sanmıyorum kucuksunuz ıkınızde

Bisi sorucam ben ... neden bunu sorma görevi duydun?? Biz sevistik arkadasim öyle evlendik desek yada Hayır asla sevişme olmadı yatağa girmedik ne başı ne sonu olmadı desek sen ne hissedince ne yapicaksin? ? Olan olmuş sen sonuna kadar gitmedik ama demişsin eeee nedir seni daha düşündüren şey? ??

Her şeyi kaldırabilen erkeklere güvenmek güvenmemek meselesine gelince.. Ben sevgilimin/eşimin başka kızlarla çok fazla samimi olmasını istemem. Mesele buydu. Bu bende güven sorunu oluşturuyor. Yoksa yapılan yorumlar çok kalp kırıcı. Neyi kast ettiğimi anlamadan yorum yapılması hoş değil. Benden daha fazlasını hak edip etmediklerine de kimse karar veremez böyle. İyi kötü kavramı da görecelidir. Kime göre neye göre daha fazla ya da daha eksiğim de böyle yorumlar yapılıyor? Ben sadece fikir almak istedim yargılanmak istemedim.
Esas siz bi yazdiginizi bir daha okuyun , size gore benim kocam guven vermiyor oyle mi?
Neden? Toplumdaki sacma sapan kadini mal gibi goren krolardan olmadigi icin mi?
Yoksa kadin / erkek ayirmadan insanlarin ozel hauatlarinda istedikleri gibi yasayacagina ve bunun da kimsenin sorgulayamayacagina inandigi icin mi?
Yoksa seks denen seyin erkeklere has bir eylrm olmadiginin bilincinde oldugu icin mi?
Yoksa namusun iki bacak arasinda olmadigini bilecek olgunlukta oldugu icin mi?

Deseniz ki ben sevdigim adamin onceden baska kadinla olmasini kiskaniyorum o zaman daha farkli yorumlar ali4diniz ama baskasiyla sevismis olan kadinla evlendigi icin guven vermiyor bana boyle erkekler derseniz burda en beter yorumu da hak ederesiniz
Once bir kendinizi ifade etmeyi ogrenin , sonra gelin koni acin

Bisi sorucam ben ... neden bunu sorma görevi duydun?? Biz sevistik arkadasim öyle evlendik desek yada Hayır asla sevişme olmadı yatağa girmedik ne başı ne sonu olmadı desek sen ne hissedince ne yapicaksin? ? Olan olmuş sen sonuna kadar gitmedik ama demişsin eeee nedir seni daha düşündüren şey? ??

Bunu kaçıncı açıklayışım bilmiyorum. Bir kerecik de sizin için açıklayayım madem en azından diğerleri gibi kırıcı yorum yapmamışsınız. Tamamen olmasa da böyle ileri gitmiş olmak beni bazen düşündürüyor. Bu düşünceyle başa çıkabilmek için yardıma ihtiyaç duydum sadece fikirlerinizi merak ettim. Yardım edenler oldu çok teşekkürler onlara tekrar. :KK9:Üstüme gelenlere de hiçbir şey demiyorum onların da canı sağolsun gerçekten yargılamayı çok sevenler var. :110:

Bir de yaşımdan ötürü yorum yapanlar olmuş evlenmezsiniz diye. İnşallah evleniriz ben çok istiyorum çok dua da ediyorum bu konuda. Yaş problemim değil ben erken evlilik taraftarı olmuşumdur hrr zaman. Okuyorum 2 sene sonra mesleğim olacak inşallah. O da 2 sene sonra mezun olacak. Başka bir seçeneği de var o olursa 1 sene içinde evlenicez inşallah. Evet açıklamalarım bu kadar.Hoppa

Esas siz bi yazdiginizi bir daha okuyun , size gore benim kocam guven vermiyor oyle mi?
Neden? Toplumdaki sacma sapan kadini mal gibi goren krolardan olmadigi icin mi?
Yoksa kadin / erkek ayirmadan insanlarin ozel hauatlarinda istedikleri gibi yasayacagina ve bunun da kimsenin sorgulayamayacagina inandigi icin mi?
Yoksa seks denen seyin erkeklere has bir eylrm olmadiginin bilincinde oldugu icin mi?
Yoksa namusun iki bacak arasinda olmadigini bilecek olgunlukta oldugu icin mi?

Deseniz ki ben sevdigim adamin onceden baska kadinla olmasini kiskaniyorum o zaman daha farkli yorumlar ali4diniz ama baskasiyla sevismis olan kadinla evlendigi icin guven vermiyor bana boyle erkekler derseniz burda en beter yorumu da hak ederesiniz
Once bir kendinizi ifade etmeyi ogrenin , sonra gelin koni acin

Çok rica edicem ben kendimi açıklamışken neden böyle şeyler söylüyorsunuz? Sizinle tartışmaya bile girmedim ki ben kibar kibar konuşuyorum. Namusu bacak arasında arayanlara da kızıyorum eve haklısınız. Ben kendimi açıkladım hatta alıntılamışsınız siz de. O konuda öyle dememin sebebi ben kendim kız arkadaşı olup da onlarla aşırı samimi erkeklere güvenemiyorum. Bu benim tercihim. Benim geçmişimi sorgulamayan erkek baş üstüne yoksa. Evet haklısınız ilk mesajda tam açıklamamışım ama sonrasında açıklamışım zaten. Bu sinir neden anlamadım gerçekten.

Bunu kaçıncı açıklayışım bilmiyorum. Bir kerecik de sizin için açıklayayım madem en azından diğerleri gibi kırıcı yorum yapmamışsınız. Tamamen olmasa da böyle ileri gitmiş olmak beni bazen düşündürüyor. Bu düşünceyle başa çıkabilmek için yardıma ihtiyaç duydum sadece fikirlerinizi merak ettim. Yardım edenler oldu çok teşekkürler onlara tekrar. :KK9:Üstüme gelenlere de hiçbir şey demiyorum onların da canı sağolsun gerçekten yargılamayı çok sevenler var. :110:

Bir de yaşımdan ötürü yorum yapanlar olmuş evlenmezsiniz diye. İnşallah evleniriz ben çok istiyorum çok dua da ediyorum bu konuda. Yaş problemim değil ben erken evlilik taraftarı olmuşumdur hrr zaman. Okuyorum 2 sene sonra mesleğim olacak inşallah. O da 2 sene sonra mezun olacak. Başka bir seçeneği de var o olursa 1 sene içinde evlenicez inşallah. Evet açıklamalarım bu kadar.Hoppa
Teşekkür ederimm yilmadan detaylı cevap verdiğin için. . Evet çok çok çok gencsiniz henüz ve önünüzde 2 sene Hadi diyelim 1 sene var ama canım benim herseyi çabuk tuketmiyormusunuz ne heyecanı kalicak o evliliğin o ilkngecenin ilk anın falan ?? Siz zaten herseyi yasamissiniz farkindaysaniz bi o sonrada kalmış orda frene basmissiniz evli degilsiniz diye ama bence gerçekten yanlis yoldasin , bak canım 34 yaşındayım ve bir cok flörtüm oldu fakat ben hiç birseyi bukadar hizli yaşamadım tuketmedim bak 34 yaşındayım diyen olgun bir bayanım yaşım itibariyle ve ciddinbir beraberligim oldu hersey tamamdi ve biz artık eşya bakiyirduk gelinlik bakiyorduk Nerede oturulcak falan onlar konusuluyordu amanevlilik arifesinde bişi oldu ve ben bitirdim iliskiyi.. demem oki nezaman ne olucagi belli olmaz bu yuzden lütfen kendinize saygın olsun kendine değerin olsun biraz ulaşılmaz ol herseyi hemen cabuk tuketme ...

Neyi kast ettiğinizi doğru düzgün açıklayamıyorsanız millet ne yapsın? Ki zaten anlayanlar anladı.
Şu yazının neresinde yukarıdaki anlam var allasen?

Son sorulara genel olarak, ahlak konusuna girmiyorum. Herkesin ahlakı kendine erkek yapar kadın yapmaz gibi şeyleri de tek bir kişiyle ortadan kaldıramıyoruz maalesef ben de isterdim ki kadınlara böyle kurallar koyulmasın herkes kendine bakıp ona göre karşısındakini değerlendirsin. Ama öyle olmuyor erkekler milyon iş yapıp evleneceği kişiye gelince kabullenemiyor. Diğer türlü her şeyi kaldırabilecek bir erkek de güven verecek mi bilmiyorum. Kafam karışık açıkçası her türlü

Ahlak mahlak girmiyorum amağğ kurallar böyleğğ, her şeyi kaldırabilecek erkekler güven vermiyoğğ...
Kuralını kendin koyarsan, toplumun kurallarını kırarsın ve onu kırmışlarla tanışırsın, yoksa böyle çelişkili çelişkili arada derede kalır, ağlaya ağlaya ona buna cinsel hayatının raporunu verir, aynı kurallara(!) bağımlı tiplerin elinde namusunu sorgulatırsın. Sen zifaf gecesi, erkeğe sunulacak hediye paketi değilsin. İnsansın ok?
İlaveten "Namus" kavramı da görecelidir. Namusunu neyine biçersen, namusun da o kadarlıktır.

X