Sevgililikte Kurallar

Son sorulara genel olarak, ahlak konusuna girmiyorum. Herkesin ahlakı kendine erkek yapar kadın yapmaz gibi şeyleri de tek bir kişiyle ortadan kaldıramıyoruz maalesef ben de isterdim ki kadınlara böyle kurallar koyulmasın herkes kendine bakıp ona göre karşısındakini değerlendirsin. Ama öyle olmuyor erkekler milyon iş yapıp evleneceği kişiye gelince kabullenemiyor. Diğer türlü her şeyi kaldırabilecek bir erkek de güven verecek mi bilmiyorum. Kafam karışık açıkçası her türlü

Merhabalar arkadaşlar. 21 yaşındayım henüz. 1 yıllık bir ilişkim var. Sevgilimle yatağa kadar gittik ama o son adımı atmadık. Başta böyle şeyler yaşamamışken de ciddi düşünüyorduk zaten. Şimdi de hâlâ aynı düşünüyoruz. Ama ben bazen kendimi kötü hissediyorum böyle ileri gittiğimiz için. Ya evlenmezsek nolucak diyorum. Başkasına ben böyle şeyler yaşadım da diyemem. Sizce doğru mu? Ve erkekler böyle yaşadıkları kızlarla evlenmezler diyorlar. Aranızda sevişip evlenen var mı? :KK43:
Kendimle ilgili fikir belirtemeyeceğim ama çevremden örnek vermek gerekirse problem yapan modern görünüşlü adamların varlığını duydum. Evlendikten sonra başa kakılma durumu olmuş, odalara kilitleme, sinir krizleri geçirme falan.
Hiç lafı geçmeyen ilişkilerde var.
Karşındaki kişinin karakterine veya karaktersizliğine bağlı yani.
Bi de sen bu konuda rahatsan içinden ne geliyorsa yapabilirsin ama belli ki sen de kendin rahat değilsin. Kafaya takacak birisin. Öyle olmasa gider çatır çatır sevişirdin. O yüzden kendini sıkıntıya sokacak işlere boşyere girme.

Sadece şunu söylemek istiyorum:
Burada ki herkes eski sevgilisiyle ciddiydi ve birbirini çok seviyordu :)
Maalesef hayat senin düşündüğün gibi olmuyor canım, ha ben kendim gibi birini bulurum zaten, umursamıyorum diyorsan devam et senin hayatın ama tam tersiyse ve bundan ayrılıp aşırı pişman olacaksan, ileride evleneceğin kişinin de geçmişinde böyle şeyler yaşamış olmasını hazmedemeyeceksen, sınırını koy

Zaten bu dusuncedeyseniz sevismeyin evlenene kadar kimseyle
Ben evlendigimde bakire falan diildim ama zaten benim evlendigim adam da boyle seylere onem veren bir adam degildi , benim cevremde kadinlarin sevismesi gayet normal , bizim dusunce tarzimiza gore dile bile getirilemeyecek bir konu bu , ama size gore baya bir dert anladigim ladariyla , o yuzden yapmayin

Son sorulara genel olarak, ahlak konusuna girmiyorum. Herkesin ahlakı kendine erkek yapar kadın yapmaz gibi şeyleri de tek bir kişiyle ortadan kaldıramıyoruz maalesef ben de isterdim ki kadınlara böyle kurallar koyulmasın herkes kendine bakıp ona göre karşısındakini değerlendirsin. Ama öyle olmuyor erkekler milyon iş yapıp evleneceği kişiye gelince kabullenemiyor. Diğer türlü her şeyi kaldırabilecek bir erkek de güven verecek mi bilmiyorum. Kafam karışık açıkçası her türlü

güven verecek mi derken?
sen hiç o toplara girme evladım daha kırk fırın ekmek yemen lazım sevişebilmen için.

Zaten bu dusuncedeyseniz sevismeyin evlenene kadar kimseyle
Ben evlendigimde bakire falan diildim ama zaten benim evlendigim adam da boyle seylere onem veren bir adam degildi , benim cevremde kadinlarin sevismesi gayet normal , bizim dusunce tarzimiza gore dile bile getirilemeyecek bir konu bu , ama size gore baya bir dert anladigim ladariyla , o yuzden yapmayin

ahaha bak gene kocalar güme gitti:KK70:

Merhabalar arkadaşlar. 21 yaşındayım henüz. 1 yıllık bir ilişkim var. Sevgilimle yatağa kadar gittik ama o son adımı atmadık. Başta böyle şeyler yaşamamışken de ciddi düşünüyorduk zaten. Şimdi de hâlâ aynı düşünüyoruz. Ama ben bazen kendimi kötü hissediyorum böyle ileri gittiğimiz için. Ya evlenmezsek nolucak diyorum. Başkasına ben böyle şeyler yaşadım da diyemem. Sizce doğru mu? Ve erkekler böyle yaşadıkları kızlarla evlenmezler diyorlar. Aranızda sevişip evlenen var mı? :KK43:
Sevişmeden evlenmek bana göre değil. Civciv mi çıkacak kuş mu çıkacak nerden bilicem.
Demek istemedm kocamı bulana kadar herkesle seviştim. Seçici olmak lazım .

Herşeyi kaldırabilecek erkek ne demek yav. Benim birkaç sevgilim oldu hepsiyle de seviştim sonra eşimle tanıştım beraber yaşadık yıllarca ondan önce sevgililerim olduğunu neler yaşadığımı da biliyordu. Nesine güvenmeyeceğim ben bu adamın. Beni olduğum gibi sevdiği için mi toplumun saçma sapan tabularına uygun yaşamadım diye beni yargılayacağına saygı duydu diye mi. Kaç yoldur beraberiz bir yanlışını görmedim bir saygısızlığını görmedim. Siz bunları kaldıramayacak erkek derken kastettiğiniz heriflerin her sevgilim versin ama karım bakire olsun kafasındaki öküzler olduğunun farkında mısınız. Daha önce biriyle seviştiysen senle ciddi düşünmem kusura bakma diyecek erkekler mi güven verici geliyor. Valla kadına en büyük eziyeti Kadınlar yapıyor; medeni saygılı eşinin eski ilişkilerini takıntı yapmayacak erkekten bahsederken aşağılamaya bak “herşeyi kaldırabilecek erkek”miş. Evlilik öncesi seks yapın ya da yapmayın kendi kararınız ama bunu kadına psikolojik şiddet olarak kullanmayan erkeklere bari çatmayın ya

:)))

Ne yaşayacaksan kendin için kendi değer yargılarını göz önüne alarak yaşa.Seninle birliktelik yaşamayacağı için giden erkeğe yolun açık olsun demesini bil.Son ana kadar nikahın garantisi olmaz.Nasılsa evlilik olur düşüncesiyle yaklaşırsan üzülen taraf olursun

Bıçak sırtı bir konu.. :)
Yaşın geregi sanmiyorum bu beraberlik evlilige gitme ihtimali cok zor.
Fikirler degisiyor,zevkler,hayat görüşleri..
Buraya konu acacak kadar soru isareti olusturdu ise kafanda muhtemelen ilerisi icin pismanlik duyarsın emin degilsen olasi durum bu..
Hayatina baskalarinin müdahale etmesini istemiyorsan;
1) Ayaklarinin ustunde
2) Yaptiklarinin arkasinda durmalisin nokta

Kadının resmi kurallar dışında cinsellik yaşaması kulanılmak ödün vermek kirlenmek gibi görülüyor
Yanlız cinselliği yaşarken siz istemediniz mi istediniz peki bu neyin kulanılmışlığı
Bitde cinsellik yaşadığınız biriyle evlenmek zorundamısınız sırf bir anlık zevke bir ömür verilir mi
Değer yargılarınız varsa bu konu ile ilgili nefsinize hakim olun kimseyide suçlamayın

X