Sevgililikte Kurallar

Tamamen öyle bir şey olmadı zaten, tab bu dediğime karşılık bazıları ha olmuş ha ramak kalmış diyecekler, onlar da haklılar.. aksini iddia etmiyorum zaten.
Tamam işte tam olarak bir şey olmamış ne kadar güzel bi daha yapmazsınız. İyi ki yazmışsınız buraya

Sevisip evlenen bir suru insan var ama onlar yapti diye sen de yapabilirsin anlamina gelmez bu. Cunku yaptiginin arkasinda durabilecek bir tip degilsin. Herkesin hayat sartlari,cevresi bir degil.
Yasadigin cevrede buna uygun degilmis zaten. Muhtemelen ileride evlenecegin erkek tipi de cok farkli olmayacak cevrenden.

"Baskasina nasil anlatirim" kafasindaysan hic adim bile atmamaliydin boyle bir işe. Bak bir dunya konu acildi dugune 1 ay kala terk edilenler, ayrilanlar... Ciddi dusunuyoruz demekle evlenecegini mi saniyorsun?
Sevişip evlenenlerin varlığını sorgulama sebebim, erkeklerin bunu yaptıklarında kendilerini geri çekip evlenmedikleri rivayetini doğrulamak ya da yalanlamaktı. Dediklerinizin farkındayım ama nasıl bu aşamaya geldik o an farkında olamadım. Aşk gözü kör eder ya. Şu an pişman değilim ama ileride pişmanlık duyar mıyım bilemiyorum. Sadece fikirlerinizi duymak istedim

Evlenmeden önce çatır çatır seviştim. Farklı farklı erkeklerle de birlikte oldum. Eşimde benim için tek gecelik ilişkiydi, peşimi bırakmadı, sevdik evlendik. Hiç pişman olmadım, kimsenin bunun hakkında konuşmasına müsade etmedim. Yaşadıklarımın arkasında durdum hep. Ben güçlü durunca kimsenin eleştirecek cesareti olmadı beni. Yaşadıklarınızın arkasında duracak cesaretiniz olacaksa istediğinizi yapabilirsiniz. Aksi olacaksa hiç yapmayın, pişman olmayın. Erkeklerin karşısında ezik durdukça, hataydı pişmanım dedikçe kendileri sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi davranıp hadlerini aşıyorlar.

Ben de yıldım ama ülkemizde ve özellikle benim çevremde bu çok önemli bir mesele
E o zaman o kadar yakinlasmayacaksiniz bi zahmet. Benim cevremde de cok onemliydi ama benim icin degildi mesela. Ilk iliskimi yasadigim insandan ayrilirken de zerre tereddur etmedim. Bilincli bi sekilde girdim bu ise cunku. Evlenmek de umurumda degildi. Ama hem her halti yiyeyim hem de ya benle evlenmezse kafasinda olursaniz daha cok endiselenir ve uykusuz geceler gecirirsiniz. Bence siz hazir degilsiniz bu ise. Uzak durun sevisme islerinden.

Tut ki dogru adam, olumlu dunya sonucta, kim kime 3-5 yil sonrasinin sozunu verebilir.
Evlilik olmazsa kaldiramayacaksan yasanmisligi bence kurallar koyun ve uymaya calisin.

Tamam işte tam olarak bir şey olmamış ne kadar güzel bi daha yapmazsınız. İyi ki yazmışsınız buraya

Haklısınız fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Kendimden emin olamıyorum maalesef hâlâ yolun çok başında ve sürekli hatalar içinde gibi hissettiğim zamanlarım oluyor..

Merhabalar arkadaşlar. 21 yaşındayım henüz. 1 yıllık bir ilişkim var. Sevgilimle yatağa kadar gittik ama o son adımı atmadık. Başta böyle şeyler yaşamamışken de ciddi düşünüyorduk zaten. Şimdi de hâlâ aynı düşünüyoruz. Ama ben bazen kendimi kötü hissediyorum böyle ileri gittiğimiz için. Ya evlenmezsek nolucak diyorum. Başkasına ben böyle şeyler yaşadım da diyemem. Sizce doğru mu? Ve erkekler böyle yaşadıkları kızlarla evlenmezler diyorlar. Aranızda sevişip evlenen var mı? :KK43:

valla sonra ayrılırsan ah vah edeceksen o işlere hiç girme
ben 6.5 sene sevgililikten sonra evlendim, hiç de böyle korkularım olmadı. karşındakine kendini mecbur hissedersen ve bunu ona hissettirirsen sıkıntı yaşarsın.

Buraya bu konuyu açtığına göre, hiç o sulara girmemelisin.

Ayrılır mıyız ayrılmaz mıyız düşüncesinden önce, sayalım ki adam öldü gitti. Keşke yapmasaydım diyecek misin? Kendini tart, içinde ufacık bir pişmanlık olursa yapma.

Haklısınız fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. Kendimden emin olamıyorum maalesef hâlâ yolun çok başında ve sürekli hatalar içinde gibi hissettiğim zamanlarım oluyor..

Iliskinin biraz daha olgunlasmasini bekle bence. O zaman kendinden de karsindakinden de daha emin olabilirsib.

Ben esimle evlilik oncesi birlikte olmadim diyebilirim, oldum da diyebilirim, arada derede bisiyler yasadim. Ama mesela, olumlu dunya ya olurse diye dusunseydim kesin birlikte olurdum ve hic uzulmezdim.

Mecburluk farklı bir boyut, sanırım onu hiç hissetmedim, ama aşığım ve hayallerimdeki erkek de o ilk aşkım da. Bir ara bir buçuk sene ayrılık yaşadık. Unutamadım bir türlü ve başkasını hayatıma da alamadım. Bütün endişelerim de bundan ötürü

Iliskinin biraz daha olgunlasmasini bekle bence. O zaman kendinden de karsindakinden de daha emin olabilirsib.

Ben esimle evlilik oncesi birlikte olmadim diyebilirim, oldum da diyebilirim, arada derede bisiyler yasadim. Ama mesela, olumlu dunya ya olurse diye dusunseydim kesin birlikte olurdum ve hic uzulmezdim.

Çok teşekkürler içimi rahatlattın bu konuda. Bu soruyu gerçekten kendime sormalıymışım. Ve sanırım bir süre daha gerekiyor gerçekten :KK22:

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Zaten yolun çok başındasın çok gençsin hepimiz hata yaptık ama şahsen benim çevremde kimse beni uyarmadı. Burdan da bi haberdim. Siz şanslısınız. Belki evlilik olacak sonunda ama siz yine de yapmayın bence. Tabi ki kendi bileceğiniz iş.

Mecburluk farklı bir boyut, sanırım onu hiç hissetmedim, ama aşığım ve hayallerimdeki erkek de o ilk aşkım da. Bir ara bir buçuk sene ayrılık yaşadık. Unutamadım bir türlü ve başkasını hayatıma da alamadım. Bütün endişelerim de bundan ötürü

Zamanla bu düşüncelerin değişebilir, dünya tek bir erkek etrafında dönmüyor. Ben de ilk sevgilimi deliler gibi seviyordum, hiç ayrılmayacağımızı düşünüyordum, beni çok seviyor iltifatlar sıralıyor ve seni hiç bırakmicam diye yeminler ediyordu. Sonra bir anda soğuk davranmaya başlayıp ayrıldı gitti. Ben tek başıma kalakaldım. Artık ondan başkasını sevemem onun gibisini bulamam diyordum. Şimdi ise iyi ki kurtulmuşum diyorum.

Bu arada benim de yaşım 21. Sen gel beni dinle vazgeç bu işten. Hem bak bakalım sen vazgeçince erkek arkadaşın kararına saygı duyuyor mu duymuyor mu? Eğer duymuyorsa bil ki amacı sadece cinsellik.

İstiyorsan ve pişmanlık duymayacağına inanıyorsan bence hiç sorun yok fakat sen bunu kaldıramazsın gibi geliyor.
İlerde, sırf sevdiğin adamla birlikte oldun diye başkalarının seni ezmesine müsaade edebilirsin.
Karşılarına geçip seviyordum, istedim ve oldu diyemezsin.
Ben istediğim ne varsa yaşadım, çevremde bilenler de var ama kimse karşıma çıkıp sen hata yaptın diyemedi, dedirtmedim. Bu benim hayatım. Bu yüzden evlenmeyecek olan adam da ötede dursun zaten.

X