sevgililer günü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizim de evli olarak ilk sevgililer günümüzdü, sevgiliyken de kutlamadigimiz için bir beklentimiz yoktu karşılıklı. Bunlar kişiden kişiye göre değişen şeyler .
Sevgililik zamanınız oldu mu? O zamanlar karşılıklı hediye alma gibi bir alışkanlığınız var miydi?
Siz hediye aldığınız için ufak da olsa düşünülmüş bir hediye beklemissiniz galiba, ben bu isteğinizi çok görmedim ama eşinizin yaptıklarını da hiç etmeyin derim 😊
Değer vermediği ya da özenmediği siz değilsiniz o güne değer vermiyor olabilir
Deger vermek illa hediyeyle olmaz, sart degildir.

Eşim bana WhatsApp'tan bir değil dikkatinizi çekerim iki cümleden oluşan mesaj atarak kutladı sevgililer günümü. :21:

Doğum günümde 1200 km uzaktaydı ve sticker atmıştı happy birthday yazılı. Sadece sticker. Bunu okuyunca o aklıma geldi 😅

Adam bi kere çok sinsi Access, çook. Evlilik danışmanını bile kandırır, oynar, kendini haklı çıkarmaya çalışır pasta ve gülle. Buradaki kadınlar bile kocaya hak vermişler, konu sahibinin ne kadar büyük bir tehlike içinde olduğunun farkında değiller. O pasta ah o pastayla başlar işte her şey. Bir gülle başlar. Nereden mi biliyorum? Çünkü aynısı kaynım. Kaynımda yaşadık bunu.

Eltim çok hissiyatlı bir kadındı. Kaynımla evliliklerinin ilk senesinde kaynıma lisanslı baksır almış, seksimiz gelince lisanslı lisanslı giysin diye. Böyle de ince düşünen, fantezilere açık, hoyrat bir kadındı eltim ayıptır söylemesi. Peki kaynım ne almış dersiniz? Pasta ve gül!! Eltim önce hiç şüphelenmemiş, çok sevinmiş. Pastaları yemiş, gülleri reçel yapmış. Sonraki sene peki kaynım ne almış dersin? Yine pasta ve gül!! Eltim tabii yine yiyor bunları. Artık kaynım gelenek haline getiriyor, evlilik yıldönümünde, sevgililer gününde, doğum gününde pasta pasta pasta. Eltim 367 kilo olunca anladı kaynımın hain oyununu ama artık çok geçti. Yazık. Çok üzüldük biz. Kaynım ise sonra yeni bir kadın buldu, eltimi boşayıp onla evlendi. Peki durdu mu, hayır! O kadına da pasta ve gül alıyor. Yeni eltimi uyardım ben "Böyle başlıyor, bak kaynımı tanıyoruz biz" dedim ama dinletemedim. İşte, kader...

Gece gece çok güldüm valla iyi geldi bu mesaj bana resmen 😂 oh bedava terapi 😍

Soldu çiceklerim simdi uykudan uyandirip agzini burnunu kiricam :63:o_O

Eklentiler

• IMG_20220217_002148.jpg
    IMG_20220217_002148.jpg
    148,5 KB · Görüntüleme: 45
eşim sevgililer gününde ki ilk sevgililer günümüz pasta ve bir gül alıp yemeğe çıkardı hiç mutlu ve memnun olmadım hediye almamış pastanın gülün ve yemeğin benim için hiç önemi yok gül solup atılacak ki zaten tek gül buket bile değil pasta ve yemekte yenilip geçilecek ben daha kalıcı bişey düşünüp alsın isterdim evli olarak ilk sevgililer günümüzü basite indirgemiş önemsememiş kolaya kaçmış sizce böyle düşünmekle haksızlıkmı yapıyorum abartıyormuyum hayatımda geçirdiğim en kötü sevgililer günüydü
Kalıcı mesela ne olabılırdı

ne varmış benim hediyemde erkeğe alınabilcek gayetde hoş hediye hem kendisi o dakikasında giydi bayıla bayıla sırtından yeleği çıkartmıyor kendisi hediye dahi almadı
Yemeğe götürmesi, pasta ve gül alması büyük incelik. Herkesin tarzı farklıdır.
Kimisi böyle hatırlar kimisi eşofman alır.
Kimisi karşılıklı hiç kutlamaz. Bu özel günler piyasayı canlandırmak için..hepsine yetişmeye gerek yok ki. Yılbaşı, sevgililer günü,öğretmenler günü,yaşgünü,anneler günü,babalar günü vs. Üstelik eşiniz hatırlamış.Mutlu olmaya bakın.

Ben konu sahibini haklı buldum aslında be. Beş-on senelik evli olsa o da gülüp geçecek belki ama daha ilk senesi ve herkesin beklentileri aynı olmaz ki. Eşi az-çok biliyor olmalı karısının neyle mutlu olacağını. Arkadaş çiçek alma da hediye alıver nolur yani, eşini mutlu etmekse amaç. Ya haklı bence kız.

EN AZINDAN SENELERCE GİYEBİLİR GÜL ANINDA SOLUYOR YEMEK VE PASTANIN SONUDA TUVALET
Konudan okudukça eğlence çıkıyor resmen.
Kayınvalidenizin sizi niye istemediğini anladım ben şimdi burda böyle konular açan ohoooo neler yapıyordur kadına öf öff yani evlerden ırak 🤣🤣
Sizinnn LİSANSLIIII HAAŞOFMAAANNN ömürlük sanırım 🤣🤣🤣
Bide tuttuğu takım eşyaları nedir ya 10 yaşında beden eğitimi dersine hevesle hazırlanan bebe gibi hediye seçiminizi başarılı bulmanız daha komik eşinizin seçimleri daha vizyonlu en azından😅
Pastayı söyleyin bir dahakine strafor yaptırsın eşiniz evin ortasına koyarsınız hem bozulmaz hem yiyemeyince tuvalette olmaz 🤣🤣🤣
Ama bacım sen yiyip yiyip s…. deyimini çok yanlış anlamışsın. 😂😂

eşim sevgililer gününde ki ilk sevgililer günümüz pasta ve bir gül alıp yemeğe çıkardı hiç mutlu ve memnun olmadım hediye almamış pastanın gülün ve yemeğin benim için hiç önemi yok gül solup atılacak ki zaten tek gül buket bile değil pasta ve yemekte yenilip geçilecek ben daha kalıcı bişey düşünüp alsın isterdim evli olarak ilk sevgililer günümüzü basite indirgemiş önemsememiş kolaya kaçmış sizce böyle düşünmekle haksızlıkmı yapıyorum abartıyormuyum hayatımda geçirdiğim en kötü sevgililer günüydü
Keşke eşinize soyleseydiniz buraya yazacaginiza. Adamcağız da bir daha size sürpriz falan yapmazdı ne güzel, yani bu nankörlüğe ben olsam yapmazdım. Birazcık değer bilmeyi, sizin için yapılan şeylerle mutlu olmanızı öneririm. Benim eşimde bana bir çikolata almış sağolsun en sevdiğim cikolatadir ♥️🙂 not: yedim bitti.

hediye şart mı ???? bence çok düşünceli davranmıs eşiniz öpün de başınıza koyun ...

ne alaka kendim aslanlar çalışıp kazanıyorum paramı Rabbime çok şükür eşimin kuruşuna ihtiyacım yok maddiyata önem verdiğim yok yemeğe çıkarıp pasta alıp gül almak basite kaçıp o günü savsaklamak özenszice kutlamasın unuttu denmesin diye yapılan birşey siz bunu anlamak istememişsiniz
Kükrüyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X