sevdiğiniz insan için evlenince onun ailesiyle otururmuydunuz?

bend ilk basta oturmam dıyordum ama o kadar cok zorlandık kı maddı acıdan ve kımse pek yardım etmedı bızde mecbur olarak sımdı bırlıkte oturuyoruz ilk basta kıradaydım hazıranda 1sene olacak bırlıkte oturalı bana cok zor geldı keske evımı bırlestırmeseydım dedım ama gectı öylede esım zorlanıyodu esim için idare edıyorum zor gununde yanında olmassam ıyı gunude hıc yanında olmayayım degıl mı ev yapacagız onun için sabır dıyorum eşim benım bıtanem onun için dayanacagım herkesın dusuncesı farklı tabii :1hug: :teselli:

haklısınız ev ustune ev kurulmaz ben kurulur demıyorum ama eşim zorlanıyorsa tabıkı otururum bız severek evlendık ve ailesiyle oturmayı ben teklıf ettım ev yapma sansımız olmasa bende ıstemezdım evımız olasıya kadar eşimin yanındayım zor ama napalım :bbo:

kesinlikle katılıyorum. yerimseniben

Oturmam.. Oturmayacagim da..
Sevgilimle aramda bu konuda iliskimizin basindan beri sonucuna varamadigimiz bi muhabbet gecer..
Kendine göre belki hakli nedenleri olabilir..Bir yerde anlayabilirim onu..
Ama böyle bir seyi kabul etmem mümkün degil..
Herkesin kendine ait düzeni,özel hayati vardir..Olmali da..
Kaldi ki;sevgilim ailesinin yaninda benim yanimda oldugundan cok daha degisik tavirlar sergiledigine sahit olduktan sonra asla düsünemem cümbür cemaat ayni evde yasamayi..:dilcikar:

Fedakarlik adina ilerde essekler gibi pisman olacagim bir karar verip onu,kendimi ve ailesini mutsuz edecegime, gerekirse askimdan vazgecerim olur biter :1closedeyes:

Bi evin iki hanımı olmaz Bi ipte iki cambaz oynamaz sakın olaki oturmasın benden tavsiye

aslaa aslaa oturmam sevmekte bı yere kadar..sevıyorm dıye kendımdende gecemem doğrusu.hem o sekılde evlenınce ortada ne sevgı kalıır ne bısey.çunku dıdısmekten sevgıye yer kalmaaz

Gerçektende öyle bende katılıyorum bu düşünceye.Son raddeye kadar en önemlı konu söylenmemiş ise,demek ki çocuk ya bilerek son ana saklamıs,ya da fazla umursamamış.Bu basıt konuyu solemeye cesaret edemeyen bır erkekten daha cok sorunlar doğar....Bece en iyisi bir kez daha düşünmek.Kendi kafasına buyruk karar veren erkekten koca olmaz ki.Kayınvaliden ne kadar tatlı ailesi ne kadar modern ınsanlar olursa olsun aynı evde yasanması zor olur.İlerde olacak ekstra anlaşmazlıklar kaçınılmazdır...

bende 1 sene 3 ay oturdum şimdiki aklım olsa asla oturmazdım benden 5 yılımı götürmüştür yaşadıklarım sakın kabul etme benden sana tavsiye dünyanın en iyi insanıda olsa olmuyo kardeşim OLMUYOR

ben olsam hayatta kabul etmezdim ben hiç birlikte oturmadım ama eminimki çok zordur .
helede yeni evli bir insan için çok zor olur
bir evde iki aile olmaz bence :1no2:​

arkadaşlar ben böyle bir şeyi asla kabul etmeyenlerdendim ve 2000 yılında evlendim evim ayrı olarak kuruldu fakat biz düğünden bir hafta sonra düğün borçlarından dolayı bana hiç danışılmadan 8 ay boyunca eşimin ailesiyle oturmak zorunda bırakıldım evim boş beni bekledi
ömrüm boyunca unutamayacağım, hatırladıkça delirdiğim, hep gözyaşlarıyla ve stres dolu geçirdiğim o 8 ayı asla unutamam ve her hatırladığımda eşimin ailesinden bir kat daha nefret ederim benim için bir işkenceydi ben cicim ayı denen olayı yaşayamadım evime geldiğim gün benim bayramımdı
keşke bu olaylar yaşanmasaydı herkes kendi evinde olsaydı bizim aramız daha iyi olabilirdi ve ben bu insanlarla eşimin mutluluğu için ömür boyu görüşmek zorundayım

kızlar akıllı olun kim için olursa olsun eşinizin ailesiyle yaşamayı asla kabul etmeyin derim
ben kötü günler geçirdiğim için herkeside aynı zannediyor olabilirim

ben bunu kabul etmenin sevgi göstergesi olduğunu asla kabul etmem...
ne demek ailesiyle oturmak...
eğer bu tür bir muhabbet aileler konuşurken ilk başta geçerse oturmayacağımı kabul etmeyeceğimi söylerim...kendileri bilir...
bu olaydaki gibi düğüne 1 ay kala söylenirse (ki burada anlamadığım bişeyler var bir ay kalanan kadar eşya alınmamaıs ev tutulmaması hiç mi dikkat çekmedi, neden kimse sormadı...?)
hayır derim cevabımın bir anlamı yoksa eline alyansını verir anneciğinin evinde kendi başına taksın diye gönderirirm kendisini...
bu şartlarda mutlu olabilmem imkansız çünkü...

sevdiğim insan için onunla oturmayı tercih ederim yani olması gerektiği gibi....

arkadaşlar bu soruyu soran biri olarak bende asla kabul etmezdim. bu illada eşinizin ailesinin yada sizin geçimsiz birisi olduğunu göstermez.bu güne kadar beraber oturanların hiç mutlu olduğunu görmedim belki vardır ama ben hiç şahit olmadım.birlikte oturup yıllar sonra ayrı eve çıkan insanların içinde bir sürü ukde kalıyor ilk yıllarımda şunu yaşayamadım şöyle geçti vs.bunları baştan konuşmak en iyisi arkadaşıma gelince evlendi ilk yıllar aynı evde oturdu şimdi kayınvalidesinin altkatında oturuyor ama ayrı sayılmaz herşeyleri beraber sadece akşam yatmaya iniyor.pekde mutlu olduğu söylenemez.cünkü özel hayat denen bi birşey yok.bence insan yeri gelince bazı olaylara tavrını koyabilmeli.fedakarlık tek taraflı olmamalı.nedense evliliklerde fedakarlık hep bayanlardan bekleniyor...

ben de büyük konuşmak istemem ama kabul etmezdim. Günümüzde kayınvalide ile aynı evi paylaşmak çok zor zaman eski zaman olsaydı yine neyse. ama mecbur kalırsam duruma göre belki olabilirdi.

üstteki mesajımı yadıktan sonra düşündüm ama olmaz yaaaaaa. Ben asla yapamam. Evde çok hırçın oluyorum. Evde fazla vakit geçirmiyor olmama rağmen bu neden burda neden etraf dağınık gibi şeylerden dolayı ev halkı ile didişip duruyorum. Kaldıki kayınvalide ve kayınpederlemi anlaşacağım. Belki karşı taraf iyi olur ama ben iyi olamam. O ev o insanlara da bana da zindan olur. Yeni evlenecem ve özel diye bir şey olmayacak. Allah mecbur bırakmasın ama ooooollllllmmmmmaaaaazzzzzz.

Eşimin ailesi çok iyi insanlar olmalarına,birbirimizi karşılıklı olarak çok sevmemize rağmen, aynı evde oturamam... Bazen şehir dışında oldukları için geldiklerinde bir ay falan kalırlar... Gittiklerinde kendimi yaşlanmış gibi hissederim ( ilaçlarını bile ağızlarına veririm, kendimi hırpalarım hizmet etmekten )...Yani sürekli yanyana olunca olmuyor işte...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…