sevdiğiniz insan için evlenince onun ailesiyle otururmuydunuz?

DilaNaz

Körler sağırlar,birbirini ağırlar.
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
2.707
46
bir arkadaşımın başına geleni size sormak istedim.konuşup anlaştığı sevdiği kişyle nişanlanmıştı.düğüne bir ay kala nişanlısı ailesiyle beraber oturacaklarını söylemiş.kız şok olmuş.hiç böyle bişey beklemiyordu.birsürü hayali vardı her genç kızın olduğu gibi.siz olsaydınız ne yapardınız?:1no2::1no2::1no2:

bu tarz konular büyük konuşmaya gelmez ama ben kabul etmezdim
hele ki düğünüme bi ay kala bu bana söyleniyorsa
evlenmeden önceki fikrim kabul ederdim olurdu ama evlendikten sonra insanın fikirleri çok değişebiliyor
kocanla basbasa olmak istersin canın istediği saatte kalkarsın canın istediğin kadar gezmeye gidersn
gibi gibi ama aynı çatı altında bunlar çok problem olabliyor
ev üstüne ev olmaz

büyük konuşmamak gerek ama bu söz çok doğru EV ÜSTÜNE EV KURULMAZ........

vallahi banada nişanlıyken söylediler beraber oturalımmı diye ben kabul etmedim ev üstüne ev kurulmaz hem huzurda olmaz benim fikrimce

sevdiğim insan için onun ailesiyle otururum ama
mecbur kalırsam.yani maddi durumumuz ii olmazsa ve onlarla oturmamız
gerekiyorsa otururum.ama arkadaşının başına gelen farklı
ona emrivaki yapılmış baya yani.o zaman
kabul etmem tabii.

eğer bir mecburiyet varsa maddi açıdannn oturulabilir ama bunu düğüne bir ay kala söylemiş olması hiçte hoş değil

Büyük konuşmak istemem ama böyle bir durumda kalırsam kiraya çıkarım daha iyi.
Ev ev üstüne iyi olmaz... Bugün iyi oluruz ama ilerde problemler yaşanabilir ki çok örnekleri var....

Bu zamana kadar büyük konuştuğum herşey başıma geldi.Büyük konuşmak istemiyorum.
Bilmiyorum

Kendi ailemi kuramayacak, başka bir ailenin hayatına ortak olacaksam mis gibi ailemi niye bırakayım.
Ozaman kendi anneciğimle kendi babacığımla yaşardım...

Üstelik düğüne 1 ay kala söylenmez böyle şeyler.
Öyle bir düşünce varsa baştan söylenir.
Sağ gösterip, sol vurmak oluyor bu.
Ayrıca hiç konuşmamışlarmı arkadaşınla düğüne 1 ay kalana
kadar bunları....
Eğer nişanlısı ilk başlarda başka, şimdi başka konuşuyorsa;
arkadaşının nişanlısının ailesi ile aynı evde oturmaktan daha büyük sorunları var demektir.

Sevgilerimle...

walla kızlar bu devirde zor ama ben 16 yıl önce evlendim evimiz ve maddi imkanımız olduğu halde 5 yıl beraber oturduk hiç bir sorunumuzda olmadı ama herkesin bir özel hayatı olmalı şimdi beraber oturalım deseler hayır derim benim 5 yaşındaki oğluma gelp sizde kalacaz diyene hayır bizim ailemiz bize göre size yer yok diyor galiba devir çekirdek aile devri oldu

öncelikle düğüne bir ay kala olması çok yanlış bı tarz konular en başta konuşulur anlaşılır ortak bir noktaya varılır böle son anda emri vaki olmuş şahsen benim böle olsaydı asla kabul etmezdim..
ben eşimle 2 haftalık bir flört döneminden sonra evlenmeye karar verdim ve 6 ay içindede evlendik baştan kirada oturcağımızı söyledi ama ben annesi ile oturmayı teklif ettim ailesine sordu hatta kayınvalidem çok şaşırmıştı ve annesi ve erkek kardeşi ile 3 sene oturdum çokda huzurlu mutlu oturdum evimi alıp çıktım amaç ev sahibi olmaktı...burada biz herşeyi en başta konuştuk bu arkadaşa düğüne 1 ay kala denildiğini düşünmüyorum düğüne 1 ay kala bütün eşyalar alınır bu arkadaşa alınmadıysa hiçmi sormadı bir terslik var yaniii benceeeeee

Ben bu konuda çok katı değilimdir.Büyük aile oratamı güzeldir.Ama tabi ortam ve şartlar neyi gösterir bilemediğim için kesin bir yargıda bulunamam.

asla oturmazdim .komsu olarak bile burnumdan gelmisken ayni evde otursaydik neler olurdu acaba CADIARZU

Ben de kabul edemem böyle bir durumu.Hatta mümkünse tam ortada bir şehirde oturucaksın ki; ailelerle fazla yüz göz olma! a.s

ben istemezdim..sevdiğim adamla yıllar sonra evlenebilmişim başbaşa kendi evimizin tadını çıkarmak isterim..istediğim gibi dolaşırım evin içinde istediğim yemeği yaparım istediğim zaman uyanırım..sadece ikimize ait olsun isterim ben o evin..eşimin ailesiyle yaşarsam rahat edemem asla..üstelik daha yeni evlenmişken daha birbirmize alışamadan onun ailesiyle yaşamaya alışamazdım

offf çok zor böyle bir durum. 1 seneye yakın eşimi sevdiğim için değil mecbur kaldığımız için kaynım yanımıza geldi (ev onundu) ve onunla 1 sene oturduk...cehennem gibiydi,ben ayrı eve çıkmayı direttirmeseydim hala birlikte oturyor olacaktık... ev ev üstüne olmaz... sevdiği için bile olsa insan katlanamaz. evleneceklere nacizane tavsiyem, yanımda sevdiğim olsun gerisi boş diye düşünenler varsa hiç te sandığınız gibi olmuyor. eşinizin ailesi ne kadar iyi de olsa sonuçta özeliniz olmuyor...durumunuz olmasa bile yani zorunlu olsanız bile böyle bir duruma soğan ekmek yiyin ama kendi evinizde yiyin...

bende iki sene beraber oturdum cok sorun yasadik onu bir ben bir Allah bilir kayinvaldem kayinbabam ikide gorumcem ... insan kendi annesi kardesiyle ayni evin icinde anlasamiyorken hic tanimadigi insanlarla cok zor oluyor, senin dedigin ona batiyo onunki sana batiyo, kendi evinin rahatligi tabiki olmuyo, birde 2 sene sonunda kendi evimize cikacagimizi soyledigimizdede bayagi zorlandik, alismislardi gondermek istemediler aylarca kus durdular , gittigimizde yerde bir arka sokakti yani
hic tavsiye etmem kizlar en bastan tavrinizi koyunyasakkelime

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…