sevdiğiniz insan için evlenince onun ailesiyle otururmuydunuz?

asla böyle birşeyi kabul etmem ama yinede büyük konuşmimm zaten aşkımda istemezz

hatanın en büyüğü düğüne 1 ay kala söylenmesi acaba önceden söylenseydi vazgeçeceğinimi düşündülerde 1 ay kala söylediler...ama insanlar nerelerden vazgeçiyorlar bunuda unutmasınlar...insan kendi özel hayatını kurmak için evlenir..benim diyebileceği evi olsun ister..başbaşa kalmak ister..herkesten ayrı bir yaşantısı olmasını ister.evlenip kurulu bir düzenin bir parçası olmayı kimse istemez..o zaman evlenmedeki amaç ne oluyor tartışılır...hayatta insanın başına herşey gelebilir..vardır yok olur o zaman mecburen ailenin yanına sığınırsın ama keyif olsun diyede kimseye bu yükü yükleyemezsin...ben olsam eğer çokta seviyorsam ayrı evi düşünene kadar ertelerdim...

ben de kabul etmezdim.
gereken maddi birikimi yapana kadar da evliliği ertelerdim.
1 ay kala söylenmesi çok yanlış,zoraki kabul ettirilmeye çalışılmış.

kabul etmezdım... etmezdım dıyorum belkı de su anda maddı olarak normal gecınebıldıgımız ıcındır... belkı esımın ısı ıyı olmasaydı alt ust olarak yasamayı kabul edebılırdım... arkadasım oturuyor kayınvalıdesının ustunde... neredeyse hıc para harcamıyorlar, esının aldıgı maas hıcde azımsanacak gıbı olmamasına ragmen, sadece ıvır zıvır ve en luks seylere harcıyorlar... ve hala sıkayetcıler bu durumdan.. komsumuz asla hıcbırseye karısmaz kendı halınde bır ınsandır cok ıyı tanıyorum.. elektırk su tel faturası hıc odemedıler 7 senedır ama arkadasım yınede memnundegıl... bazen ınsanları memnun etmek cok zor..

ben açık konuşmak gerekirse oturmazdım bunuda ilişkinin başında söylerim. Bir evin içinde iki aile yaşamaz. Bazı aileler malesef çocuklarının büyümüş olabileceğini kabullenemiyorlar. Bu yüzden bazı şeyleri başta konuşmak en iyisi.

nişanlımla işimiz dolayısıyla evlendikten sonra memleketimizden uzakta yaşayacağız.
Eğer burda yaşayacak olsaydık asla büyük konuşmak istemiyorum ama sanırım kabul edemezdim.
Biz de kalabalık bir aileyiz aynı evde değiliz ama yan yana 2 apartman sırf akraba. hala amca bilmem ne.
Bunları ve annemin yaşadıklarını da gördükten sonra değil aynı evde yaşamayı aynı binada oturmayı bile kabul edemezdim galiba.

bu bazı kesimlerde okadar yaygınki durumları çok iyide olsa gelin bizimle oturcak diyolar
kabul atmezsende kötü gelin gözüyle bakıyorlar madem oğlunu evlendirmeyi göze alıyorsun birak kendi hayatlarını istedikleri gibi kursunlar gelinde kaynanada çok iyi insan olsalar bile birarada olunca başıma asla gelmez dediğiniz sorunlar çıkıyor çevremde böyle çok tanıdığım var uzun lafın kısası asla ama asla böyle bişeyi kabul etmeyin sonra çok pişman olursunuz haa bu arada ayrılmasıda başlı başına ayrı bi sorun zaten

Hayır kesinlikle istemem..Bana ve eşime akşam yemeğinde dışarıdan söyleyeceğimiz pizzalar bile yeterken o zaman bu durum sözkonusu bile olamaz.:1no2:
Bazen canım bulaşık yıkamak,yatağımı toplamak,pijamalarımı katlamak istemiyor ve yapmıyorum.
Akşamları tv izlemiyorum pek kitap okumak mutlu ediyor beni..
İşten çok yorgun geldiğimde duşta veya küvette yarım saatten fazla kalabiliyorum.yerimseniben
Eşim nöbetteyken-kendisi doktor-yemek yapmayıp salata yemek isteyebilirim..:1closedeyes
Canlı yayınım olduğunda 11 de eve geliyorum ve tek duymak istemediğim şey insan sesi oluyor..tatlicadiarzu
Bu şartlar altında birlikte oturma birbirimizin hayatını mahvetmek olur..
O yüzden diyorum ki ev üstüne ev olmazz..:1no2::1no2::1no2:

kesinlikle katiliyorum sana canim ,gurbette yasiyorum esimin ailesi ile sene de ya bir ya da iki hafta beraber yasiyorum o bile yetiyor bana evimdeki duzenimi ozluyorum

insan nişanlıyken eviyle ilgili hayal kurar düğüne 1 ay kala söylenmiş
kötü bir hayal kırıklıgı mutsuzluk sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…