Sence bu adamla evlenilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Salak mısın Cemile? diye bir replik var yazmadan edemedim Kızılcık Şerbeti Fatih kızı o kadar kısıtlayıp hamileyken aldatıyor.. Kızın kıyafetine kavga edip kız yemeğe gitmiyor adam tek yemeğe gidip orada biriyle yatıyor

Ya maalesef öyle. Nice güzel başlayan evlilikler bile bitip gidiyor bunların evliliğinden ne beklenir? Artık mutlu ahlaklı güzel bir toplum olalım ya. Bunun için de akla yatkın çoğalıp öyle de yetiştirmek lazım evlatlarımızı.
Allah’ım böyle çiftlere nasip etmesin ne diyim

Amacim hakaret etmek değil, ciddi manada sorunların var konu sahibi; hâlâ bunlar için ayrılık olur mu, erkek küfür eder mi diyosun. Diyelim ki birileri küfür ediyor, ee, tamam ya o zaman deyip normal mi göreceksin?

Insan biriyle neden bi gönül ilişkisi yaşar? Hayatı paylasmak, birlikte gülmek eglenmek, sıkıntılarında yanında bi destek, değer vermek ve görmek, huzurlu mutlu olmak, sevmek sevilmek sevişmek vs vs. Senin ilişkinde bunların hangisi var? Küfür, hakaret, aşağılama, manipülasyon, baskı, kısıtlama, yetersiz hissettirme, beyinsiz muamelesi yapıp her şeyine karışma, geçmişine kadar burnunu sokma......yazarken daraldım. Bu kadar mı yalnızsın, bu kadar mı öldün bu adam için, bu kadar mı kendine saygın yok?
Kompleksli, takıntılı, saygısız, terbiyesiz, hadsiz, bencil ve egosunu senin üstünden tatmin eden bi ayıyla berabersin. Hayalindeki aşk (!) bu ise diyecek söz yok.

E işte onu diyorum.
Adamı bırakın, terapiye başlayın.
Öyle çok alıştım ki o kadar çok emek verdim ki sana anlatamam o kadar çok uğraştım ki gitmesin bitmesin diye düzelsin diye ben bir türlü bırakamadım ayrıldık geçen sene üç hafta aramadı beni . Ben hep ağladım psikoloğa da gittim . Ama hep gelir diye bekledim yine bosbol giyindim yine makyaj yapmadım gelirse bana kızar diye bu düşünceyi kafamdan atamıyorum .
Ben bu adamı unutamıyorum . Ben diyorum ki bana deseler ki canını verirmişim derim ki o yaşasın o kadar çok seviyorum . Aynınsevgiyi bir erkek olarak babama karşı hissetmiştim . Brnimm babam alkol alan şiddet uygulayan eve para bırakmayan biri biz çok küçükken ben çalışıp okuyordum sürekli küfederdi vefat ettiğinde bir kişi bile ağlamadı ben hariç hatta kardeşlerm cenazde yoktu . Kimse üzülmedi . Ben mahvoldum babam bana küfrederdi su geç getirdim diye ben özür dilerdim daha fazla bağırmasın diye hasta oldu yatalaktı ayaklarımı vücudunu kremlerdm her gün akşam ona bir bebek gibi baktım hastane odasında yoğun bakımda hemşire şöyle diyormuş sürekli … ismi sayıklıyor bu kim o isim de benim adım . Babam şöyle derdi keşke sadece sen olsaydın evlat olarak . Ama babam benim saçımı bir gün okşamadı beni okurken para isteicem diye bir kez aramadı annem telefonu verdiğinde tam para isiticem sıkıştım lafı değiştirirdi ilk maaşımı aldığımda bana ver dedi vermeyince yine küfrtti bu evde yaşıyorsan sen alacaksn erzağı faturayı derdi . Babama bir kez saygısızlık etmedim bir kez of demedim okul kazandım göndermicem dedi ağza alınmayacak hakaretler etti. Neyse bunları kafamda birşeyler netleştirdiler sonra Silicem sadece o kadar doldum ki ve bu salak yüzünden ark yok çevremde bunu kime nasıl anlatırım bilemedim . O yüzden yazıyorum . Bir ark dedi ki böyle bir site var anlatabilirsin dedim tamam gece öyle yazdım ama bilemedim iyi mi yaptım

Diğer konuda da üniversiteliyim ayaklarımın üstünde duruyorum diyen teyzesinin oğluyla evlenmiş ..tam komedi :)

Tamam evlenin. Aynen devam.

Emek değil bu, katlanmak. Yıllarca emek vermemişsiniz katlanmışsınız. Emek hak edene verilir. İlişkide emek karşılıklı olur. Bi taraf kendini tüketirken öbür taraf şeyinin keyfinde ise o emek değil afedersiniz enayilik oluyor.

Ayşe hanım, kendinizde misiniz?

Nasıl bir yokluk yaşadınız da bu adama yapıştınız?

Bu adam muhafazakar ayağı ile egosunu sizin üzerinde tatmin ediyor. İşine geldiği gibi muhafazakar

Vay be, pek namuslu yurdum erkeği.. İşine gelince öpüyor okşuyor, işine gelince makyaj yapma, dar giyinme.. Son zamanlarda da bu tipler türedi.

Böyleleri toplumun başına da bela.

Götü ayrı oynuyor kıçı ayrı oynuyor.. Bir de sen bununla evlenip üremesini sağlayacaksın..

Ailene acıdım, sana ne emek vermişlerdir kim bilir? Bilseler kızları başlarına ne iş açacak!

Sadece seni okşuyorum, aman zaten evlenicez Allah affeder diye avutuyordur konu sahibini. Ama o adamın tek kadınla yetindiğini sanmıyorum.

Diğer konuda da yazdım hakettikleri hayatı yaşıyorlar ne desek boş enerjimizi tüketmeyelim

Biz onu değil o bizi ikna etmeye çalışıyor

Sorunlu insanlara kendinizi sevdirme ve onaylatma ihtiyacı hissediyorsunuz. onlarda bunun farkında oldukları için sizi iyi kullanıyorlar. Çok ciddi sorunlarınız var. Bir an önce terapi alın.

Sadece seni okşuyorum, aman zaten evlenicez Allah affeder diye avutuyordur konu sahibini. Ama o adamın tek kadınla yetindiğini sanmıyorum.
Ben nedense abaza olabileceğini düşünüyorum ya da birileri varsa da konu sahibi gibi tiperdir

Yoksa, aklıbaşında hangi kadın böyle tiplerle gezip tozar katip?

Sizin kendinize saygınız olsa böyle bir sığırı dakika yanınızda tutmazsınız! Adam mağarasından çıkamamış. Gelip bir de evlenilir mi diye sormuşsunuz. Aynen evlenin, yarın bir gün gazetelerde 3. sayfada sizi de görürüz. Ya cinayet haberiyle ya da başka bir şeyle. Kendinize yazık ediyorsunuz.

Bazı kadınlar böyle kekolardan hoşlanıyor gerçekten. Acı çekmekten mi, (fiziksel veya psikolojik) hırpalanmaktan mı hoşlanıyorlar nedir. Tabi burdaki biraz abartılmış da, benim bi arkadaşım vardı. Çok yakın değildik ama sevgilisiyle ayrılınca anlatmıştı. Çok kıskançmış, kapı dışarı çıkamıyormuş, erkek cinsiyle konuşamazmış falan filan. Benimle birlikte bi arkadaşa daha dert yanıyordu sonra da gidip barışıyordu. Defalarca ayrılıp barıştılar. Aralarında tutku varmış falan filan. Şimdi ne yaptılar bilmiyorum, çok zamandır görüşmüyorum da. Kendine böylesini reva görene çabalamak boşuna oluyor.

Evet doğru insan ilişkim çok yok hayatım evi geçindirmek çalışmak okumakta ibaretti lisede arkadaşlarımla dışarı çkmk yerine ders çalışıyordum çünkü hafta sonu temizliğe gidiyorduk servis masrafım için üniversitede böyle geçti aileme para gönderiyordum hayatımda ders ve çalışmak dışında bir an yoktu . Bu sebeple bir arkadaş ortamım olmadı benim KPSS derken atan sonra daha yeni iki üç senedir ark ediniyorum

Bilemiyorum . Tek bildiğim şu ben Allah var yukarıda ne işini dert ettin ne lise mezunu oluşunu dedim ki insan olsun iyi bir insan olsun bu amaçla görüştüm ama ilk zamanlar kibar sessiz sakin bir insandı ben dedim ki hatta bu şahısa benim tek bir sınırım var küfür etme kibar ol kısacası babam gibi olma bunu söylemedim tabi ama hani böyle istiyorum bana dedi ki benim maaşım işim senin için problem olur mu dedim ki hayır helal kazan yeter ben istiyorum ki eşim alkol almayan düzgün kumar oynamayan helal para kazanan iyi bir insan olsun başka isteğim yok . Bana dedi ki ben hiç küfür bilmem o kadar sessiz o kadar ki kibardı ki anlatamam sonuç böyle oldu

Sorunlu insanlara kendinizi sevdirme ve onaylatma ihtiyacı hissediyorsunuz. onlarda bunun farkında oldukları için sizi iyi kullanıyorlar. Çok ciddi sorunlarınız var. Bir an önce terapi alın.
Doğru bir iş yaparken onaylanmak istiyorum bir karar alırken vs . Haklısınız bu konuda da öyle artık dayanamıyorum ve ayrılmak istiyorum zaten karşı tarafta istiyor doğru yapıp yapmadığımdan emin olabilmek için buraya yazdım ve emin oldum . Benden daha fazla tepki verdiniz ben baya sabretmişim anlatmadım bugüne kadar psikolog ve yakın bir ark hariç şu birden fazla kişinin bu kadar yorum yapmasınakıl vermesi bana iyi geldi her ne kadar içinde bazı hakaret kelimeler olsa da . İnsan başına bir sn sonra ne geleceğini bilemiyor. Ben de yapmam derdim katlanmam derdim okusaydım bu konuyu . Ama neden böyle yaptığını bilememek çok korkunç birşey . Kendimi kontrol edemiyorum . Ne istediğimi bilmiyorum ne yaptığımı bilmiyorum sadece ahlaklı ve düzgün olmam gerektiği aklımda sabit ger kalanı başkalarının kontrolünde ve yoruldum .
Babamı anlattığımda psikolog şöyle demişti senin yerinde olan normal insanlar böyle yapmazlar ben okulumu kazandığımda babam bana küfretti sana okumucaksn dedim ablanı okuttum da ne oldu elin adamı faydalandı maaşından sana okul yok dendi ve şu söylendi bana nasıl gireceksin ben okutmucm seni dedi ben de tamam ben de trenle giderim ucuz öyle 12 saat bu arada . Bana dedi ki inşallah o tren devrilir eylerim parça parça toplarım senin dedi . Ben dövmesin diye kendimi odaya attım kapıştı tekmeliyordu ben bulunduğum ilde okul ikincis idim insanlar beni aradı tebrik etmek için ağlamaktan konuşamadım sevinçten ağlıyordun dediler az önce bunlar oldu diyemedim .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…