Sence bu adamla evlenilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ablanı okuttum da ne oldu elin adamı faydalandı maaşından sana okul yok dendi ve şu söylendi bana nasıl gireceksin ben okutmucm seni dedi ben de tamam ben de trenle giderim ucuz öyle 12 saat bu arada . Bana dedi ki inşallah o tren devrilir eylerim parça parça toplarım senin dedi . Ben dövmesin diye kendimi odaya attım kapıştı tekmeliyordu ben bulunduğum ilde okul ikincis idim insanlar beni aradı tebrik etmek için ağlamaktan konuşamadım sevinçten ağlıyordun dediler az önce bunlar oldu diyemedim

Yaşınız küçük olduğu için hata yapmanız yada bir şeyleri ön göremeniz normal ancak yaşadıklerınızdan ders alıp önünüze bakmak zorundasınız.
Ayrıca babanızda iğrenç biri. Ne demek okuttum başkası faydalandı. Kendisinden başkası faydalanmadı mı?. Hayatınızda bu baba varken kendimi nasıl kurtarırım bunu düşünün. Bunun tek çaresi de okumak ne yazık ki.

Bilemiyorum . Tek bildiğim şu ben Allah var yukarıda ne işini dert ettin ne lise mezunu oluşunu dedim ki insan olsun iyi bir insan olsun bu amaçla görüştüm ama ilk zamanlar kibar sessiz sakin bir insandı ben dedim ki hatta bu şahısa benim tek bir sınırım var küfür etme kibar ol kısacası babam gibi olma bunu söylemedim tabi ama hani böyle istiyorum bana dedi ki benim maaşım işim senin için problem olur mu dedim ki hayır helal kazan yeter ben istiyorum ki eşim alkol almayan düzgün kumar oynamayan helal para kazanan iyi bir insan olsun başka isteğim yok . Bana dedi ki ben hiç küfür bilmem o kadar sessiz o kadar ki kibardı ki anlatamam sonuç böyle oldu
İyi insan olsun yeter ki demişsiniz ama iyi de değilmiş işte, 3 sene kötü adamı çekmişsiniz. Derdiniz iyilik olsa birkaç ayılığında tekmeyi basardınız. Öyle aşık oldum bağlandım falan, öyle bir şey yok. İnsan 10 yıllık kocasının huyları değişse soğuyor buz gibi. Siz kendinizi kandırıyorsunuz, böyle bir modeli sevmeyi yediremiyorsunuz çünkü. Zor olacak ama kendinize dürüst olun, gerçeği şak şak aynaya bakın söyleyin. Ancak o zaman bir şeyler değişir.

Yüksek lisans mı? yok artık. Belki bu adam tezin parcasidir.devam etmek için başka mantıklı bir fikir yok çünkü. Ne üzerine yüksek lisan yapiyor acaba ? Sosyoloji ya da psikoloji desin de bayilayim. Gerçi zaten bu yazım yanlislariyla o tezi kabul ettiremez kimseye. Tezsiz yl yapıyorsa da zaten
Ayşe hanım, kendinizde misiniz?

Nasıl bir yokluk yaşadınız da bu adama yapıştınız?

Bu adam muhafazakar ayağı ile egosunu sizin üzerinde tatmin ediyor. İşine geldiği gibi muhafazakar😂😂

Vay be, pek namuslu yurdum erkeği.. İşine gelince öpüyor okşuyor, işine gelince makyaj yapma, dar giyinme.. Son zamanlarda da bu tipler türedi.

Böyleleri toplumun başına da bela.

Götü ayrı oynuyor kıçı ayrı oynuyor.. Bir de sen bununla evlenip üremesini sağlayacaksın..

Ailene acıdım, sana ne emek vermişlerdir kim bilir? Bilseler kızları başlarına ne iş açacak!
Elimi tutmak dışında birşey yapmadı onunda zorla tutuyor ayıp diyor ben diyorum ki neden elini çekiyorsun böyle . Ailem değil de annem çok emek verdi ve çok üzülüyor ben de karar alıyorum diyorum bitti ama ağlamayı durduramıyorum çok sevmiştim çok güvenmiştim çok değer vermiştim bunlar bana yapılacak şeyler değildi bana haksızlık yaptı yapmadığım bir şeyi yapmışım gibi beni suçladı en sonunda yapmadığımı anlayınca ben seni sıkıştırmak için dedim diyor polisler de böyle yapıyor aynı taktik öyle düşün diyor çok saçma dimi dediği şey şu sen eski sevgilinle naptın anlatıyorum başka diyor başka birşey arıyor diyorum ki ben seni öptüm mü hayır izin verdim mi hayır ona da öyle ben böyle şeyler yapmam diyorum bana diyor ki inanmıyorum baştan anlat en sonunda ben dedim ki adını soyadını biliyorsun git ve konuş yeter dedim öyle sustu .
Yaşadıklarım bunlar en hafifleri yani çok değişik ya bir arkadaşım erkek bana bir soru sordu işle ilgili bu gördü bana dedi ki bu kim anlatıyorum iş yerinden iş ark diyorum yok çocukla gidip konuştu ya

Yaşınız küçük olduğu için hata yapmanız yada bir şeyleri ön göremeniz normal ancak yaşadıklerınızdan ders alıp önünüze bakmak zorundasınız.
Ayrıca babanızda iğrenç biri. Ne demek okuttum başkası faydalandı. Kendisinden başkası faydalanmadı mı?. Hayatınızda bu baba varken kendimi nasıl kurtarırım bunu düşünün. Bunun tek çaresi de okumak ne yazık ki.
Babam vefat etti

İyi insan olsun yeter ki demişsiniz ama iyi de değilmiş işte, 3 sene kötü adamı çekmişsiniz. Derdiniz iyilik olsa birkaç ayılığında tekmeyi basardınız. Öyle aşık oldum bağlandım falan, öyle bir şey yok. İnsan 10 yıllık kocasının huyları değişse soğuyor buz gibi. Siz kendinizi kandırıyorsunuz, böyle bir modeli sevmeyi yediremiyorsunuz çünkü. Zor olacak ama kendinize dürüst olun, gerçeği şak şak aynaya bakın söyleyin. Ancak o zaman bir şeyler değişir.
Teşekkür ederim öneriniz için sizi de sıktıysam sabah sabah özür dilerim

Bu arada okudum bir kamu kurumunda gelir uzmanıyım okumam da değiştiremedi demek ki 🙇‍♀️

Nasıl geri gittim bilmiyorum çok sevdim ama neyini sevdim onu da bilmiyorum birşey diyemiyorum diyorum ki çok dürüst güvenilir iyi biri kumar oynamıyor alkol almıyor böyle başkanbir özelliği yok ailede ki sevgi eksikliği diyen çok birinin beni sevmesi bana tuhaf geliyor
Yaw bacım bi git Allah aşkına... İyi birilerini tanimasakta inansak keşke. Git tedavi ol, cidden sağlıklı değilsin

bu üye bunla evlenir gelir bosancam diye hatta boşanmak istemiyorum yardim diye.

Adam zaten senle evlenmez ki ne evliliği

Tüm bahaneleri bırakın , kurban psikolojisinden çıkın, yok babam şöyleydi yok sevgilim böyleydilerini bir kenara atın ve hayatınızın iplerini elinize alın. Alkol bağımlısı, uyuşturucu bağımlısı neyse sizin de bu adama böyle bağımlılığınız var. Ama güçsüz bir kadın olmak işinize geliyorsa da burada konulr açıp milleti sinirlendirmeyin 😂

Ne cevap bekliyorsunuz ki? Herkes kurtul şu adamdan diyor, seviyorum diyorsunuz. E o zaman evlenin de görün gününüzü..

Evlenilmez mi hiç! Bi de çocuk patlatılır bu şahane adama ki iyice bağlanın, hayatınızın içine daha iyi etsin. Kaçırmam ben olsam evlenmiştim bile.

Elimi tutmak dışında birşey yapmadı onunda zorla tutuyor ayıp diyor ben diyorum ki neden elini çekiyorsun böyle . Ailem değil de annem çok emek verdi ve çok üzülüyor ben de karar alıyorum diyorum bitti ama ağlamayı durduramıyorum çok sevmiştim çok güvenmiştim çok değer vermiştim bunlar bana yapılacak şeyler değildi bana haksızlık yaptı yapmadığım bir şeyi yapmışım gibi beni suçladı en sonunda yapmadığımı anlayınca ben seni sıkıştırmak için dedim diyor polisler de böyle yapıyor aynı taktik öyle düşün diyor çok saçma dimi dediği şey şu sen eski sevgilinle naptın anlatıyorum başka diyor başka birşey arıyor diyorum ki ben seni öptüm mü hayır izin verdim mi hayır ona da öyle ben böyle şeyler yapmam diyorum bana diyor ki inanmıyorum baştan anlat en sonunda ben dedim ki adını soyadını biliyorsun git ve konuş yeter dedim öyle sustu .
Yaşadıklarım bunlar en hafifleri yani çok değişik ya bir arkadaşım erkek bana bir soru sordu işle ilgili bu gördü bana dedi ki bu kim anlatıyorum iş yerinden iş ark diyorum yok çocukla gidip konuştu ya
Değişik falan değil. Adam size psikolojik şiddet uyguluyor, sorguya çekiyor, polisler gibi diyor. Siz bunu aşk mı sanıyorsunuz. Adam ruh hastası. Siz de pek iyi değilsiniz. Kendinizi kurtarmaya bakın.

Sana verebileceği minimum şey kumar oynamaması ve alkol içmemesi . Ya sen bi aynaya dön bak kendine kızım ! Bi sorgula. Şu an evlensen bu adam sana hayatı zindan eder ay. İnsanlae DEĞİŞMEZ erkekler DEĞİŞMEZ. Hatta evlenince herkes daha da kötü olur söylim.

Maaşını güzel güzel kıyafetlere, gezmelere harcamak varken sana avmye bile gitmeye izin vermeyen bi adama ilerde para yedireceksin.
Çok doğru atış yaptın yorumlarıni okudumm benim konuma da bakar mısın? Benimde bu şekilde kendime gelmem lazım düşüncenizi merak ettim.

Şu yazı tarzına sahip birinin yüksek lisans yapıyor olması şaşırtıcı. Kendinize hiç mi saygınız yok bu adamla birliktesiniz hala? Ailenizden biri karışsa ben kaç yaşındayım kendi aklım var dersiniz ama sevgiliniz her şeyinize karışma hakkını buluyor kendinde peki diyerek oturuyorsunuz. Bu adamla evliliği geçtim aynı masada çay bile içilmez

seni de evlat diye yetiştiriyolar hemi
kendine saygısı olmayana biz saygı duymayınca kötü oluyoruz sonra
evlat olsan çekişmezsin bunca cehalet aptallık bilinçsizlik nasıl oluyor aklım almıyor

Öncelikle merhaba benim problemim şu ben üç sene önce biriyle tanıştım biz bir yola çıktık her ikimizde ciddi düşünüyorduk ama sık sık kavga vardı hep beşinci ayda babam yoğun bakıma kaldırıldı benim o esnada da benimle kavga etti ve benden ayrıldı babam ayrıldıktan sonra beş gün sonra vefat etti ve cenazeye dahi gelmedi . Ben sitemli şekilde haber verdim bana haberim yoktu dedi sonra tekrar başladık bir sebeple . Yine ve yine kavgalar devam etti . Önce benim ondan önce görüştüğüm iki kişi vardı ama kesinlikle yanlış birşey yapmadım bunlara kafayı taktı bunlar üzerinden sürekli senin geçmişin böyle ben kimseyle çakmamış bir koz istiyorum naptın anlat inanmıyorum sana falan deyip durdu bundan iki sene sürdü daha sonra kısıtlama başladı makyaj yapma dar giyme sonra arkadaş çevresi erkek olan tüm ark görüşmem yasaklandı abim ye giderken izin isterim ki genelde öyle birleye izin vermez . Bir kere gidiyorum avmye annemle dedim benim şaka yaptığımı sanmış tam yemek yerken aradı sen nerdesin dedi dedim ki söylemiştim ve sonrası kavga kıyamet . Bu kişi ailesinin birçoğuyla da görüşmüyor küs . Biz bu eski sevgiliyle naptın sorununu atladık bitirdik ikna oldu sonrasında başka sorunlar başladı . Benden habersiz iş yerindeki koz arkadaşıyla çaya vadeye gitmiş bunu aradım dedim ki nerdesin bana diyo ki yemek yedim çalışıyorum yemek kurumda bu ara İsa . Er başka dedim başka bilet yapmadım diyor dedim ki üçünüzü görmüşler arkadaşlar çaredeymişsiniz öğle arası aaa evet diyor benim haberim neden yok dedim uzatma diyor ben sinirlendim ve bunun üzerine o da sinirlendi ve bana ağzını. yüzünü s…me lan dedi . Telefonu kapattı bunu. Üşütünce küstü bayramın birinci günü evine gittim ve dedim ki gel barışalım yemek yiyelim gittik barıştık sonra yine aynı ben hafif bir makyaj yapıp işe gittiğim için bana bağırıp çağırd ve sonra da benim telefonlarımı açmadı bana s… git lan soğudum sen anlamıyormusn . İstemiyorum lan seni dedi . Bunun evine gittim benim yüzüme söyle dedim tabi bu arada ağlıyorum hep kafam gözüm şiş . Misafirliktwiyin dedi evine git dedi . Dedim ki söyle yüzüme ayrılacm tamam aranıcam seni bana dedi ki tamam bitsin lan hala aynı kafadasın yazmış . Sonra konuştuk bana diyo ki sana gaz veriyorlar havalanıyorsun . Kendini bir bok zannnediyon ben de nasıl konuluyosun diyorum bana s… git diyor ben çok hafifi bir makyaj yaptım diye üç sene silindi . Şu an hala konuluyoruz ama ben ne yapacağımı bilmiyorum . Ben açık bir kuzum . Benim saçıma şekil vermem düz kovırcık yasak makyaj yasak dar giyinmek yasak popo örtülü olacak pantolon geniş olacak emin olun eşarp taksam kapalıdan daha kapalı giyiniyorum . Bu arada beni rahatsız eden şeylere gelelim . Aşırı derecede cimri . Yemek ısmarladığı an toplasan 3-4 tür genelde yemeği ben ısmarlarım . Bana söyler zaten hadi beni yemeğe götür der yemek ısmarla der iş çıkılı ısmarlarım . Ama bunun hep olmadı beni rahatsız ediyor . Son bir kaç aydır ısmarlamıyorum onseveple de az görüşüyoruz zaten . Bana bir keresinde susadın mı dedi evet dedim gel su alalım dedi aldık 1.5 litre su hem o içti hem ben ve suyu da bana taşıttırdı bana bugün diyor ki nerden başladım bu işe bin pişmanım . Benim için diyor bunu . Bu arada ben kriterimde ilerlemek istiyorum bana diyor ki kazansan dahi göndermeyeceğim için boşuna uğraşma . Böyle . Ben ne yapıyım küfür normal mi sinirlenince erkekler küfüür eder mi . Bu ısmarlama ya da cimrlik olayına takılıyım mı . Bu arada ben onun üç katı kadar maaş alıyorum kendisi lise mezunu ben yüksek lisansımı yapıyorum . Bana hrpnşey diyor keşke okumasaydın dağa iyi anlaşırdık
Ailem çok üzülüyor ben de çok seviyorum ayrılınca çok üzülüyorum ne ayapacağımı bilmiyorum. Bana bir yol gösterin
baban vefat ediyor yanında olmuyor zor günler geçiriyorrsun yanında yok sence evlenilir mi resmen bela arıyorsun kendine

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X