Sadece Anlatmak İstedim...

Bende açıkçası merak ediyordum bir şans daha verilir mi diye :tomato:
Ama anladım ki Laale ablamın yazdığından sonra bitmiş hem kalpte hem kafada...
inşallah en kısa zamanda dilediğin sonucu alırsın ablacım..:1hug:
Sen de istediğin gibi yoluna devam edersin..

neyi düşünüyorum biliyor musunuz...
acaba burda okuduklarınızla sınırlı bildikleriniz, o yüzden mi son çırpınış cümleleri etkiliyor sizleri, yoksa
aynı süreci yaşayıp da etkilenirmiydiniz?
biz kadın milleti çok mu kolay etkileniyoruz ki...
eğer öyleyese laliş hakkaten süpersin...demekk ki çok az kadın okadar gözyaşına dayanabilirdi...

Hiç kimse bu süreçleri geçirmek istemez..
Kendi kararımın sonuna kadar arkasında olduğum halde ilk zamanlar benim de çok çok üzüldüğüm zamanlar oldu elbet..
Gel gitlerimi hiç saymadım bile..
Ama hep diyorum ya; insan ne istediğini bilmeli bu hayatta diye..
Ben kendimi de onu da çok iyi tanıyorum..
Açıkçası beni bu kadar çok zorlayacağını az çok biliyordum aslında..
Ama sadece o ağlıyor diye şu an külleri alevlendirmek çok zor..

biz kadınların yapısında var Betişim...
az şeyde bilsek,çok şeyde bilsek,
konunuz özü yetiyor etkilenmemize...
doğruluğunu bildiğimiz için,karşımızdakinin
gerçekten sevdiğimiz,düzgün bir arkadaşımız olduğunu bildiğimiz için,
belki bizler de evli olduğumuz için etkileniyoruz....
kimin,ne zaman ne başına gelecek bilemeyiz ki...
ağlama konusuna gelince,eğer içinizdeki herşeyi bitirmişseniz,
en ufak bir UMUT yoksa,karşınızdaki kişiye sadece
üzülürsünüz,başka yapacağınız birşey yoktur...
sevgiler...

madem öyle...
dua etmekten başka birşey gelmez elden
alışmaktan başka çare yok....alışıcak başka yolu da yok..
allah yardımcınız olsun...mutluluklar daima sizinle olsun...

Kararlı insanları her zaman çok takdir edip özenmişimdir, çünkü ben öyle değilim. a.s

canımcımm, hakkınızda hayırlısı neyse o olsun tabii kii ama her biten evlilik çok üzer beni okuyunca çok duygulandım.... küçücük yaşımızdan beri hep büyücez gelinlik giycez evlencez deriz hep... ne ümitlerle ne çoşkuyla kalbi kıpır kıpır tarifsiz bir heyacanla sevdiğimiz işte o dediğimiz adamla bir ömür elele olmayı arzular dururuz... kimse yıldıramazz kimse vazgeçiremez bizi o insandan, ne olursa olsun evleneceğim der bazen ailemize bile rest çekeriz... sonra eşlerin bize gösterdiği yüzün aslında kendisi olmadığını hissederiz, birlikteyken gözlerinizin içine bakan yanında olmanız için canını vermeye hazır o adam bianda uçup gidiverir, çünkü artık hep yanındasınızdır siz onun hayatında hep var olacak birisinizdir size alışır ve doğallaşır aslında kendine gelir... artık yapmacık tavılar her lafınıza gülmeler sürekli hediyeler almalar sözlerini dikkatli tane tane seçmeler ne yazıkki geride kalmıştır her iki taraf için de... ve bu engellenemez kaçınılamaz bir gerçektir, bunun aksini idda edeni tanımadım ben daha... evlilik her insanın harcı değilmiş demişsin ya katılıyorum bu sözüne, ama insan evlilikten çok şey beklememeli aslaa hep verici olmalı ki karşısındaki de verici olabilsin... evlenecek insan güçlü olmalı, sabırlı olmalı, hayatı tozpembe görmemeli, dengeli olmalı, bazen kendi olmamalı, yapmacık olmayı da başarabilmeli, fedakar olmalı, affedebilmeli, gururlu olmamalı, bazen kör olmalı, bazen sağır bazen dilsizz... bakımlı olmalı, alımlı olmalı, şirin olmalı, yanına yakışmalı, anne olmalı, dürüst olmalı, aşçı olmalı, temizlikçi olmalı daha bunun gibi binlercesi olmalı.... her insanın harcı değil gerçekten....

Rabbim pişman etmesin seni canım, Allah yardımcın olsun...

Sanırım biz burada boşanma sebebi olarak "içki, kumar, aldatma" gibi çok somut ve açık bir dille anlatılmış sebepler görmeye çok alıştık. O yüzden anlam veremiyoruz buradaki boşanma işine

Ne olursa olsun hakkınızda hayırlısı olsun.

çok ama çok güçlü bi kadınsınnnnnnnnnn................ hayranım sana sabrınaa.s.a.s.

hakkınızda hayırlısı olsun arkadaşım. sizi yorumlarınızdan güçlü biri olarak hatırlıyorum. Rabb'im herşeyin en iyisini nasip etsin üzülmeyin.

Babacım der ki;
"Nedeni,niçini hiç önemli değil kızım. Hiç bir sebebin bile olmayabilirdi,hatta %100 sen hatalı bile olabilirdin..Tüm bunlara rağmen gelip de ben bitirmek istiyorum deseydin,yine de bu evin kapısı sana ardına kadar açık.."
O zaman anladım ki davamda haklıyım ben..
İnsan bir defa geliyor bu hayata,eğer ki mutlu değilse şartları zorlamanın ne anlamı var ki?
30 yaşımdayım..
Sadece bugünden sonrasını planlamak istiyorum..
Ömür her gün biraz daha eksiliyor..
Yapacak daha çok işim var..

Haklısın lale insan mutlu olmak için evleniyor mutsuzsan o ilşkiyi sürdürmenin bir anlamı yok bence. İkinizin de hakkınızda hayırlısı olsun.

çok şaşırdım seninle birebirr konuşmamız hiç olmamıştı ama yazdığın yorumlardan bende tanıyorum seni diğer arkadaşlar gibi. acayip mantıkla hareket eden bir bayansın tavrına hayranım bu kadar kararlı olmanda beni çok şaşırttı doğrusu dediğim gibi seni daha çok yorumlarından tanıyorum ve en mantıklısını yapacağına eminim hayat senin hayatın iyisiyle kötüsüyle sen yaşamışsın hakkında hayırlısı olsun

bazen bişeylerin bitmesi için fiilen bişeyler yapılması gerekmiyor...
maalesef fikir uyuşmazlığıda bir evliliği bitirmeye yetiyor...
yazılarından dolayı sölüyorum eminim ki sen bunu enine uzuna düşünüp öyle almışsındır kararını ve umarım hakkında hayırlısı olur..
yeni yaşamında mutluluklar...

guclu karakterlerı
verdıgı kararın arkasında sapasaglam durabılen ınsanları severım
sızı tanımıyorum ve sebebın ne oldugunu bılmıyorum
bellı kı esınız haksız ve haksızlıgı sebebıyle bırcok kadının anında erıyıp bıtebılecegı seylerle gonlunuzu almaya calısıyor

onemlı olan verdıgınız kararın dogru oldugunu dusunmenızdır
hakkınızda hayırlısı...

gencim güzeli diyosunn yani tebrikler valla işte kendi ayakları üzerinde durmakta buna denir bence sen alttan alsaydı 40-45 yaşında kahrolcaktın aslında öle olmak lazım erkeklere ....şakkıdışakkıdışakkıdışakkıdı

bende seni yorumlarından tanıyorum
neden eşinden ayrılmak istiyosun bilmiyorum canım ama eşin seni çok seviyor anlaşılan
bir daha karşına böyle biri çıkmayabilir ve şunuda unutma hiçbir evlilik dört dörtlük değildir emek sabır ve özveri ister evlilik.
tabi hakkında hayırlısı olsun canım

ve senin bunları anlaman 2,5 yıl sürdü...
sınırsız sabrının hayranıyım...peeehhhh...
2,5 koca yıl....
tabiki artık geleceği planlama zamanı...hem de tam zamanı...
konuya dahil olmamak için tutuyorum kendimi...

tabiki insanlar mutlu olmak için evleniyor.Karşılıklı mutsuz huzursuz bir hayat geçirmek çok zor .Hele bunu karşı tarafa anlatmak daha da zor.birçok kadının hemen yelkenleri indireceği şeyleri yapmış eşin.Kararlılığına hayran kaldım.Eşine devam edemeyeciğini izah etmenin bir yolu yok anlaşılan umarım hakkınızda hayırlısı olur canım.

Senin kararlı tavırların karşısında üzülüyor muhakkak. ama bilmiyorki en büyük iyiligi yine sen yapıyorsun ona.
Hayat nelere gebe Herşey insan için die boşuna söylenmemiş.
ömrünün sonuna kadar biten bir ilişki için aglanmaz.
ama acılanmaları dinmeye başladıgında hayatına yeni kavramlar girmeye başladıgında yine sana şükran borçlu oldugunu anlıycak...
Senin için teselli cümleleri yazmaya zaten gerek yok sabrın tavrın ve kesin kararın buna gerek bırakmıyo..Herşey gönlünce dilegin gibi diledigin zaman olsun Lalişim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…