Sadece Anlatmak İstedim...

bende forumlardaki yazılarınızı yakınen talip edenlerdenim...
Sizin için biten bir evliliği ona merhamet sevgisinde bulunup devam ettirmeyeceğinizi az çok tahmin edebiliyorum.
Size bu şekilde davranması hem sizi manen üzüyor hemde aileniz üzülüyor. Umarım bu zaman zarfından en yakın zamanda kurtulup feraha erersiniz.
Rabbim hakkınızda hayırlısını nasip etsin :Saruboceq:

deşkam üzme kendini nolurr :teselli:
oda anlıyacak olamayacağını sen yeterki böyle güçlü dimdik dur karşısında :teselli:
geçicek hepsi geçicek kendini yıpratma ne denirki başka :1hug:

Şu an en zor dönemi yaşıyorsun, bu süreç çok zor geçer..
Artık bitsin ne olacaksa olsun derken, bir engel çıkar, zaman geçmez uzar..

Yaşadıklarını bilmiyorum, kararının netliği hakkında bilgim yok ama herkes 2.bir şansı hakeder.
Ama yaşananlara bağlı tabii, senin gerçekten karşındakine 2.şansı layık görüp görmemene bağlı..
Kararlıysan, 2.bir şans vermemek konusunda kararlıysan, bir yerde vazgeçecek eşin ve kabul edecek bu sonu.
Başka çaresi yok..

Son karar aslında eşinin değil senin..
Hayırlısı olsun..

canım
çok bir muhabbetimiz olmadı seninle ama profiline gelip arada ziyaret ediyorum seni...
ben senin kalbinin temiz olduğunu hissediyorum..
nasıl bilmiyorum ama hissediyorum..
Kimsenin seni yönlendirmesine izin verme,sadece kendini dinle...
Ben senin en doğru kararı vereceğine inanıyorum...
Allah yardımcın olsun , umarım bu daraldığın,sıkıldığın günleri atlatırsın canım...
:Saruboceq:

bende dahil ilk 3 sayfada sizi tanımayanlarda sizin nekadar aklı başında bir ınsan olduğunuzu yazmış
evet şahsen tanışmıyoruz ama yorumlarınız bende okurum herşeyde mantıklı sebep sonuçlarınız var
ve dimdik duruşunuz
siz bitti diyosanız bitmiştir ve haklı sebepleriniz vardır eminim keşke yaşanmasaydı demıycem sız bundan güzel dersler çıkarmışsınızdır kesinlikle
bundan sonra umarım hayat size güzel kapılar açar bu sürecide sorunsuz ve en az hasarla atlatırsınız

Sevgili laale..
Yaşadığın sıkıntıyı ne kadar bilemesekte demekki öyle bir noktaya gelmişsinki kilitlenip kalmışsın.
Her evli çiftin yaşadığı sıkıntılı dönemeçten sende geçiyorsun,eminimki sende eşine karşı hala bir sevgi duyuyorsun.
Eşin adınada çok üzüldüm inan gerçekten seni sevmese ve değer vermese kapına gelmez ve o gözyaşlarını akıtmaz.
Hakkınızda hayırlısı olsun sen yeterki moralini bozma,bunlarda geçecek elbet sen mutlu olmaya çalış.

Ablacım..çok üzülüyorsun biliyorum..sürekli aynı yolları tekrar tekrar yürümek zorunda kalman daha da yoruyor haklısın da..ama bu da bir sürec..her baslangıcı olan gibi bitişi de olacak elbet..kolay degil iki taraf icinde..ama gecicek ablacım az kaldı inan güzel günlere..sen sırtından bu yükü atmak istiyorsn biliyorum..bunu kendi içinde bitirdin zaten önemli olan bu kısmıydı..sımdı bıraz daha sık dişini..sen güçlü bir kadınsın demeyecegm bu kez..cunku ınsan sureklı etrafnca guclusun dendkce hayata karsı guclulugunu ıspata ugrasrken kendını yasayamıyor cogu kez..ne yasıyorsan onu hısset sadece..akısına bırak..her gecenın bır sabahı muhakkak olacak..ve ınan bana senın günesının dogmasına da cok az kaldı..:1hug:

Diğer arkadaşlar gibi bende senin mantıklı yorumlarından yola çıkarak böle bişeyin hayatında olamayacağını sezenlerdenim... ne bilim laale kocasına çok aşık gibi göründü hiç bir problem yaşamıyor gibi göründü en önemlisi LAALE BENİM GÖZÜME DİpDİK AYAKTA AMA aslında bi o kadarda zayıf gözüktü hakkınıda hayırlısı olsun ama problemi merak ettim cnm:bbo::bbo:

konu ne hıc bılmıyorumm

sadece bos gecmek ıstemedımm

senın yorumlarını begenerek okyuorum ve cok guclu bır kadın oldugunu dusunuyorum yazdıklarından ..

allah hakkında hhayırısını versın ınşş :Saruboceq:

Sebebi ne olursa olsun verdiğin kararda vardır bir bildiğin geri dönüşünde yok yazdıklarından anlayıyorum çok üzüldün yıprandın ve biraz daha yıpranacaksın bir zaman daha o zamanda dedim şimdide aynısını söylüyorum hakkında hayırlısı ne ise o olsun işallah

Laalem canım benim,inan çok üzüldüm boşanma kararını duyduğumda ama nasıl mantıklı akıllı bir kadın olduğunu bildiğimden hiç sormadım bile sebebini
mutlaka vardır kendince haklı sebeplerin
umarın en kısa zamanda atlatırsın bu zor günleri
sen çok güçlü bir kadınsın,bu günlerde geçecek elbet ve sen eski şen şakran lale olarak aramıza döneceksin
lütfen kendini üzme,yıpratma
herşey gönlünce olsun canım benim :teselli:

laleciğim seni o kadar iyi anlayabiliyorumki aynı şeyleri bende yaşadım ne yazıkki bazı erkekler eşlerini kaybetme aşamasında onları sevdiklerini ve vazgeçemeyeceklerini anlıyorlar

boşanma durumunu ilk duyduğumda çok üzülmüştüm sonuçta binbir emekle ve mutlu olma hayalleriyle kurulmuş bir yuva ama seninle karşılıklı birkaç saat geçirmem senin ne kadar mantıklı ve olgun bir insan olduğunu anlamama yettiği için
mutlaka ayrılmak istemek için geçerli nedenlerin vardır diye düşünüyorum yinede son bir kez düşün senin için en hayırlısı neyse o olsun ablam güzel yüzün bundan sonra güler inşallah allah yardımcın olsun seni sevdiğimi unutmaŞeniz

laleciğim,
bütün erkekler bu son aşamada kaybetmemek için direnirler
ellerinden geldiğince mücadele ederler
ama neden bu raddeye gelmeden bi çaba sarf etmezler bende
bunu anlamış değilim,
senin verdiğin karar en doğru olandır canım
onunla olmicak diyorsan kararının arkasında dur ve uygula
yoksa bu böyle kangren gibi sürer gider
inş. temizde bi sorun çıkarmaz
herşey daha güzel olacak

Sizi pek tanımam sadece yorumlarını ara sırada olsa okurum aklı başında , herkese yardımcı olan mantıklı bir insana benziyorsun ama şaşırdım ne diyeceğimi bilemedim biran alıntı bir yazı mı acaba diye düşündüm hemen en alt kısma baktım ama öyle değilmiş ne desek boş Üzülme demeyeceğim çünki sen biliyorsun iradeli bir insansınhakkında hayırlısı diyelim.

canım çok zor bir süreçten geçiyorsun.. seni anlayabiliyorum..

karşıdaki insanın iyi biri olması, sevgi, bir evliliği sürdürmek için yeterli bir sebep değil maalesef..

karı ve koca olarak birbirinize karşı görevleriniz, sorumluluklarınız bitmiş anladığım kadarıyla..

olmayınca olmuyor işte.. bunu eşin de anlayacak ama onun bu süreci atlatması daha zor olacak sanırım..

eğer kararının mantıklı olduğuna inanıyorsan ve kendinden eminsen sakın duygularına yenilme..

evlilikte değişir diye beklediğin bazı şeyler maalesef değişmiyor.. kısa bir süre düzelse bile.. acıma acınacak hale düşersin diye bir laf vardır ki bence birçok durum için çok geçerli bir laftır arkadaşım.

Seni bu noktaya getiren sebepleri bilmiyorum ama eminim haklısındır..

hakkında hayırlısı olsun..

sevgili lale.........verdigin karada eminsen içinde rahatsa...........etrafının seni etkilemesine izin verme.......
zor bir durum ama her inişin bir çıkışı mutlka vardır........
insanlar bazen çok zor kararlar alabiliyorlar şimdi yaşadıgın üzüntü zamanla geçer ve seni daha mutlu günler bekler işallah.......
seven iki insanın ayırılması ve kaybetme korkusu üzüntünü dahada katlıyabilir.özellikle eşinin kaybetme korkusu senin üzerine gelmesi...senin dahada sıkıntıya sokabilir......
ama verdigin kararda eminsen saglam dur....güçlü dur......sakın kendini üzüp yıpratma.......
bu kötü günler geçecek mutlaka.........
bu mubarek günde işallah hakkında neyse hayırlısı o olsun canım............

Lalecim duygularını içinde saklama,
anlatmak istediğinde anlat,burada o kadar çok
destek veren arkadaşımız var ki,inan biraz da
olsa farklı pencereden bakmanı sağlıyorlar,
biraz da olsa karar vermene yardımcı oluyorlar...
ayrılma kararı çok zor verilen bir karar,
ama siz sadece lafta vermişsiniz bu kararı,gönlünüz
ayrılmaktan yana değil...
sen akıllı bir kadınsın,yanlış karar vereceğini tahmin etmiyorum ama
son birkez daha düşün derim,enine boyuna,her yönüyle,
akıl al,annenden,babandan,ablandan....
belki senin göremediğin ya da düşünemediğin bir yönü
yakınların görür ve farketmeni sağlar,olumlu ya da olumsuz...
çaresizlik çok zor biliyormusun...
inşallah hakkınızda hayırlı olan olur,
en kısa zamanda...
ama tekrar söylüyorum,hiçbirşeyi
içine atma,birilerine anlatamıyorsan,yaz,
aynada kendine anlat ama anlat mutlaka...
sevgiler..

eşinin zamanında yanlıslarını görmüşsünki bu kadar katı ve kararlısın insan içten içede üzülüyor ama senin için tamiri yoksa geri dönüşü yoksa ki anlattıkların kadarıyla kararlısıngüçlü olmaya çalış muhakkak oda istenmediğini anlar gurur yapmaya baslayacaktır..

Laliş'im şok oldum yaaa. Buraya ilk üye olduğumda eşinle birlikte olduğun avatarın hala gözümün önünde. Eşini çok sevdiğini biliyorum yazılarından.
Ama eminimki böyle bir karar aldıysan bir bildiğin vardır ve bence haklısındır da. Ama eşin hiç mi ikinci bir şansı hak etmiyor. Yorumları okuyamadım nedenini anlattınmı bilmiyorum ama bence eşin sana hala deliler gibi aşık. Bence bir kez daha düşün güzelim.
Gerçekten şok olmuş haldeyim şu anda. Öpüyorum seni.

evliliğe dışarıdan bakan insanlar genelde erkek pişman olmuşsa, karısını sevıyorsa problemı yok sayıyorlar. ama şunu atlıyorlar kadın da sevmekten vazgeçebılır, içi artık almayabılır ortada bır sorun olmasa bıle gidebılır. Tıpkı bir çok erkeğin, onunla mutlu değildim, bırbırımızı kırmadan bitti demesı kadar doğal olmalı.
sızı tanımıyorum, konuya da hakım degılım. ama boşanmak istemenız çok normal, sanırım bır neden bulup ınsanları ıkna etmenız beklenıyor sızden. bu sızın kararınız, hayat cok kısa ve ben bu adamla mutlu olamıyorum demenız bıle yeterlı olmalı ama olmuyor sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…