Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

tansiyonun düşmüştür canım geçmiş olsun. Oruç ve sıcak bir araya gelince, bir kaç güne alışırsın.

sos derken yoğurdu mu kasdediyosunuz ?

Birde bamya yemelimiyim ?

bamya çok güzel bağırsak çalıştırır.

Ankara için son bir saat .....
Bugün de geçti.Allah ım kabul eylesin oruçlarımızı.
Hımmm bu arada Pazartesiyi çok merak ediyorum...
Kim olacak acaba bu haftanın birincisi..:26:

ben uğraşıyorum ama bilmiyorum herkes çok iddialı

İftar menüleri:

barkinim
menün güzel bence, 1 dilim pide yemelisin bence.

pufy sucuk dışında menün güzel bence. Ama olsun o kadar da insanın canı istiyor. ;yarım saat sonra 3 ltremden 1 bucuk litremi icmeye

kardelen5233 bence menün ideal

maviyesil1999 iftar menğn de sebze yok canım salata da bağırsaklara dikkat.
RainbowColors senin yemek kısmın da az yazmayı mı unuttun çorba ve salata olmuş sadece. 5 dilim ekmek bilemiyorum yani :26:

lisaruz aslında biraz fazla gibi duruyor fakat kilona göre iyi bence de. Dengeli bir menü olmuş.

songulu çok az yemişsin bence canım, nasıl dayanıyorsun?

dryrgp çok güzel bir menü, aralarda biraz beklemişsindir umarım.

mattika yemek kısmı iyi bence ama hem yoğurt, hem cacık hem de hoşafı nasıl yedin? Güllaç için de biraz arar verseydin keşke bir çatal değil biraz daha fazla yeseydin. Ama bir de şu var tabi, iftar çok geç ondan sonra bir ara yapmaya vakti oluyor insanın meyve mi tatlı mı? ;

twilight11 bence menğün çok dengeli, ben de 200 gr fazla çıkmıştım moralim bozuldu, görürüz bir kaç güne inşallah.

ebrumm hiç karbonhidrat almamışsın, 1 küçük dilim ekmek ekleyebilirdin bence.

leyya88 yemek kısmın az olmuş, karpuz için biraz bekleseydin iyi olabilirdi.

Sahur menüleri:

gul100
benim de benzer menüm fakat yanında biraz salata yesek iyi olur, domates salatalık en azından ben de unuttum bugün.

ebrumm gayet güzel olmuş bence.
pufy ben de kete istiyorum azıcık fazla olmuş gibi, sahur bence iftardan tehlikeli, 1 saat olmadan yatıyoruz.

RainbowColors bence gayet güzel bir menü,

Afiyet olsun herkese.

Benim iftar menüm de şöyle:

1 kase ayran çorbası, 2 hurma, 2 zeytim, yarım dilim peynir (15 dk. mola, annemlerdeydik annem namaz arası verir, mutfağın lambasını kapattık gittik babam da uygdu bize), 4 etli dolma (2 biber, 1 domates ve 1 patlıcanlı), 2 yk. yoğurt, salata, 2 dilim pide (birisi kepekli-çekirdekli).

saat 10'da 1 kase güllaç.

Meyve yiyemedim bugün nerede yiyeceğimi bilemedim, evde olsam tatlı yerine yerdim.

Sahur menüm:

Çavdar ekmeğine çift kaşarlı tost, 1 tk. çilek reçeli (ben yapmıştım da doyamıyorum herhalde her gün yerim), yarım bardak diyet süt (o kadar kalmış), 1 beşibiryerde çayı, yarım litre su.

Aslında salata yiyordum hergün bugün unutmuşum

Son düzenleme:
kızlar sahur menümü bildiriyorum
1 salatalık
2 kk kadar peynir
2 yeşil zeytin
3 ceviz
2 ekmek dilimi kadar pide
2 fincan limonlu yeşil çay
1/2 lt su içebildim çünkü iftardan sonra çok içmiştim
şimdi plates yapıp yatıcam

Selam bayanlar,

bende ramazanda zayıflamak istiyorum.Ay uzun, aldığım kiloları geri verip sonrasında Allah nasip ederse hamile kalmak istiyorum.. ama önce mutlaka zayıflamalıyım. 7 kilo fazlam var..
7 kilonun üstüne bide hamilelikte alınan kilolar eklenirse vay halime

ben bu gece tulum peyniri domates 2 dilim börek yedim... ama baya bi su içtim...
akşama zeytinyağlı yapayım da onu yiyeyim..
bide camiye gittim mi bu yediklerim hiç olur.. ( ben hayatımda ilk defa ramazanda camiye gidiyorum. Gerçekten spor gibi. hem yediklerimi yaktığımı düşünüyorum hemde boynumun borcunu ödemeye çalışıyorum)

günaydin kizlar, sahur menümü yazayim

1dl ekmek
1 ka$ik pilav
1,5 kk peynir
1 domates
1.5 tatli ka$igi nutella
1 ka$ik sütlaç

kizlar adet dönemim yakla$iyor ve sahura kalkmamla tatli krizimin tutmasi bir oldu tutamamdim kendimi ve nutella yedim off

melis yorumlarin çok güzeldi, karpuzu fazla yemek yemeyim diye sofrada yemekle beraber yiyorum :)

Canım
biz sana pazartesi mi kilolarımızı yazalım?

pazartresi iftar öncesi tartılacağız canım.

teşekkür ederim leyyla. Bnce menün güzel ama 1 kaşık pilava bence gerek yoktu fazla değil ama sahuru kahvaltıyla geçirmen daha ideal, çünkü yiyip yatıyoruz. Sütlaç da öyle, 1 kaşıkta nasıl durdun? ben duramazdım.
Bunlar olmasaydı nutellanın önemi yok, ben seviyorum diye diyetisyenim her kahvaltıda 1 tatlı kaşığı vermişti.
Ama şimdi ondan 1 kaşık bundan 1 kaşık olmuş, neyse ilk günler gözümüz aç oluyor, yarın azıcık daha dikkat edersin. Süt, yeşil çay falan da tüketebilrsin sahurda.

Günaydınlar,
sahurdan sonrası kötü geçti, klimayı açtım bir süre sonra üşüdüm, kapattım terledim. Zaten yatak odasında değil salonda yattım. Eşim olunca şişme yatağı açıyoruz, dün dgece yoktu diye kızımı bir kanepade ben bir kanepede uyuduk, belim de ağrımış. İşe gideceğim tatsızım yani.

ramazan başında 50 kiloydum bugün sahurdan sonra tartıldım 48 e düşmüşüm. sahurda sadece 1 kepçe bulgur pilavı yedim. (tok tutsun diye yoksa dayanamıyorum.) bu arada boyum 158. ama kemiklerim çok zayıf olduğu için ideal kilom 45.

02.08.11 iftar
2 kepçe çorba
3 kaşık pirinç pilavı
avuç içi büyüklüğünde haşlama tavuk
domates söğüş
1 dilim ekmek
1 bardak meyve suyu
su

03.08.11 sahur
1 domates
1 kk beyaz peynir
1 kk kaşar peynir
1 kase çorba
4 zeytin
1 fincan tek şekerli kuşburnu çay
3 dilim ekmek
su

gunaydın kızlar

sahur menum:

1kase ayran corbası
1 domates
3-4 catal kasar peynır
5-6kasık turlu

menü harika çok orantılı olmuş

arada olur bu krizler bu kadarla atlattıysan iyi yinede.

Günaydın arkadaşlar

Aklıma geldi yazayım yapılan araştırmalarda en doyurucu besin domates olduğu kanıtlanmış yani domates çok tok tutuyormuş.o yüzden sahurda mutlaka tüketmekte yarar var.Ve mutlaka süt için herkeste aynı etkimi olur bilmiyorum ama beni kesinlikle susatmıyor dün gecede içtim bakalım bu gün nasıl geçecek.

günaydın hanımlar,,,

Benim enerjiye ihtiyacı var hemde çok ........ eşim hasta ıkı kızım hasta hemde ateşle birlikte bende işten cık eve gıt cocuklar eşim iftar sofrası ertesı gunun yemegı cocukları uyut derken takat kalmıyor

İftar Menüm

1 adet zeytin
1 kase mercimek çorbası
3 tane köfte
1 yemek kaşığı pilav (köftenın yanında cok severım o yuzden tadımlık aldım)
bir parça pide
2-3 kasık salata
2-3 bardak su

9,30 da bu cok kotu işte 3 tane tulumba tatlısı dayanamadım

Sahurda

Nerdeyse uyanamıyorduk son anda kalktık kahvaltı hazırladım bıraz peynır 1 tatlı kasıgından daha az nutellayı cok kucuk bır pıdeye surdum yedım tabı bunuu yedım dıye yıne cok kucuk pıdeye bal surdum oda bır tatlı kasıgı kadardır (bu aralar acayıp tatlı ıstıyorum aslında donemımde bıttı ama bana cıdden enerjı verıyor ınsallah kılo olarak donmez) 1 tane kayısı ve bol su

Kızlar kusura bakmayın bısey sorucamda bıkac gundur tuvalete cıkamıyorum ve bu yuzden karnım cok sıs ekstra ne yapmam gerekir kayısı fılan yıyorum

bendede var bu sorun yeme düzeni değişti belkide ondan sanırım kayısı hoşafı yapmakta yarar var çok az şekerli tabiki.çözellikle sahurda yenmeli.

bendede var bu sorun yeme düzeni değişti belkide ondan sanırım kayısı hoşafı yapmakta yarar var çok az şekerli tabiki.çözellikle sahurda yenmeli.

yaa rainbow bende onu hiç şekersiz içemem tazesini yiyorum su ile birlikte ama ne fayda .bu gidişle kilo versem bile belli olmayacak ona sinir olucam

yaa rainbow bende onu hiç şekersiz içemem tazesini yiyorum su ile birlikte ama ne fayda .bu gidişle kilo versem bile belli olmayacak ona sinir olucam
o zaman şöyle yap ben oğluma yapardım bebekken.3 ad siyah kayısıyı cezvede az suyla kaynat yumuşasın suyuıyla beraber ye.

Ben burayı neden yenı goruyorum ya :84:
Alın benı de aranıza nuffen :94:

Ekimde evlenıyorum, eylulde gelınlık alınacak, eskı formuma kavusmak ıcın cabalıyorum...
Kış donemınde alıdıgım kıloların bır kısmını verdım 4-5 kılo daha vermem lazım...

İftar

8 kasık etlı nohut yemegı
4 kasık bulgur pılavı
200 gr yoğurt
Salata

Ara Öğün

1 armut

Sahur

4 dılım unu kepek ekmegı uzerıne domates, bıber, peynır, (fırında yagsız pısırdım)
3 cevız
Şekersız cay

Spor

30 dakıka yuruyus (Bantta 5 km hızla)

Su

2,5 litre

Evet bunu ben de duymustum...
Ozellıkle sahurda mutlaka domates ve salatalık yemelıymısız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…