Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

günaydın kızlar..nasılsınız??
sahur menümü yazayım hemen
1.5 ince dilimli ekmek( beyaz ama çavdar alcaktım unutmuşum :26:
1 kk dan az peynir
domates
zeytin
salam
bir bardakta limonata içtim
ve su..
ve bir baklava yedim :KK22::KK22:
biraz fazla kaçırdım galiba :KK50::KK50:

mattika yemek kısmı iyi bence ama hem yoğurt, hem cacık hem de hoşafı nasıl yedin? Güllaç için de biraz arar verseydin keşke bir çatal değil biraz daha fazla yeseydin. Ama bir de şu var tabi, iftar çok geç ondan sonra bir ara yapmaya vakti oluyor insanın meyve mi tatlı mı? ;

[/B]

yorumun için tşk ederim canım..
önemli olan yediklerimizin miktarı diye düşüyorum.. hoşaf ve cacığın yüzde 60 ı su an azından
yoğurt da yağ yakmaya yardımcı. hem de protein, kilo vermeye dost..
güllacın kalanını sahurda yedim

bugünkü sahurum:
1 dilim mücver
2 kk peynir
2 yk yoğurt
2 tk reçel
1 dilim güllaç
Domates, salatalık
ve bol bol su

günaydın kızlar..nasılsınız??
sahur menümü yazayım hemen
1.5 ince dilimli ekmek( beyaz ama çavdar alcaktım unutmuşum :26:
1 kk dan az peynir
domates
zeytin
salam
bir bardakta limonata içtim
ve su..
ve bir baklava yedim :KK22::KK22:
biraz fazla kaçırdım galiba :KK50::KK50:

peyniri en az 2 kk ye canım..
salam hazır gıda sırf katkı maddesi dolu.
limonata hazır değil de mi?

rica ederim güle güle kullan canım uğur getirir inşallah.

yanlız öğreteyimde nerden kopyalayacağını çizelge oluştuktan sonra ilk kutucukta kod var hani url ile başlıyor sonra cümlenin ortasında http...... ile başlayan bir yer var o yeri kopyalayacaksın sonu pgt mi neyle bitiyordu yada ona benzer bir şey sadece o ksımı kopyalar yapıştırırsan oluyor canım.

ama olurda yine yapamazsan söylersin bana.malum kilo vereceğin için :nazar:çizelgeyi güncellemen gerekecek:KK1:

tamam canım çok teşekkür ederim inşallah şu kiloları vereyim de çizelge öyle kalsa da olur:KK1::KK1::KK1:

hayırlı günler kızlarrrr
sahur menüm şöyle:
canım hiçbişey yemek istemiyordu
bende sadece mercimek corbası ve avuc içi kadar pide yedim
1 tane de küçük kayısı
we boooll boooooll su :KK56:

ya arkadaşlar ben dün sahur da ekmeği biraz kaçırdım birde sucuk yedim :KK56:

bugün menümü biraz daha azalttım

iftar menüm şöyle olacak

1 kepçe mercimek çorbası
1 kase yoğurt
1 dilim çavdar ekmeği
ve su

ara olarak

2 kayısı
2 ceviz

yatana kadar bol su
yatarken 1 bardak soğuk süt

sahur menüm de ise nesfit yicem sadece
:KK61::KK61::KK61:

Tartuya çıktım bugün sanki gün geçtikçe daha çok kilo alıyomuşum gibi hissediyorum :KK43: ve de öyle olmuş iftarı tutsam sahuru kaçırıyorum sahuru tutsam iftar gidiyo :KK43: :KK50:

Tartuya çıktım bugün sanki gün geçtikçe daha çok kilo alıyomuşum gibi hissediyorum :KK43: ve de öyle olmuş iftarı tutsam sahuru kaçırıyorum sahuru tutsam iftar gidiyo :KK43: :KK50:

canım menülerinde daha çok tok tutan gıdalardan tüketsen eline her aldığın ekmekte içine giremedğin jeanleri
ve tartıdaki fazla kiloları gözünün önüne getir, yediklerini en az 10-13 kez çiğnemeye çalış ve iftardan sonra
mutlaka hareket et benim sana önerebileceğim bunlar canını da çok sıkma daha yeni başladık 1 hafta bitmedi bile
verirsin yeterki iste:KK54:

ooofffff aynen yaaa :18: ama bitti bugün sadece saglıklı besinler yicem :KK20: boyle giderse zayıflamak hayal yaaaaaa :KK20:

ayrıca listeye eklenmek arkadaslarım kilolarını ve hedef kilolarını yazarsa sevinirim . :KK3:

Pazartesi tartılma günümüz arkadaslar. Pazartesi kilolarınızı bana özelden mesaj atarsanız haftanın birincisini ana sayfaya yazacagım :nazar:

canım bence hemen tartıya cıkma.aradan biraz zaman gecsin vücudunun ramazana alışması lazım şişkinlik oluyor çok normal bu.ama kaçırmamaya bak yemekleri.özellikle de sahuru.çünkü sahurda direk yiyip yatıyoruz.anlatabildi mii En Büyük TÜRKİYE

canım menülerinde daha çok tok tutan gıdalardan tüketsen eline her aldığın ekmekte içine giremedğin jeanleri
ve tartıdaki fazla kiloları gözünün önüne getir, yediklerini en az 10-13 kez çiğnemeye çalış ve iftardan sonra
mutlaka hareket et benim sana önerebileceğim bunlar canını da çok sıkma daha yeni başladık 1 hafta bitmedi bile
verirsin yeterki iste:KK54:

Sanırım doğru söylüyosunuz :KK43: teşekkür ederim :KK59:

ooofffff aynen yaaa :18: ama bitti bugün sadece saglıklı besinler yicem :KK20: boyle giderse zayıflamak hayal yaaaaaa :KK20:

ayrıca listeye eklenmek arkadaslarım kilolarını ve hedef kilolarını yazarsa sevinirim . :KK3:

Pazartesi tartılma günümüz arkadaslar. Pazartesi kilolarınızı bana özelden mesaj atarsanız haftanın birincisini ana sayfaya yazacagım :nazar:

Kesinlikle katılıyorum sadece çotba ve bir yemek kaşığı sebze çok az da ekmek protein için

canım bence hemen tartıya cıkma.aradan biraz zaman gecsin vücudunun ramazana alışması lazım şişkinlik oluyor çok normal bu.ama kaçırmamaya bak yemekleri.özellikle de sahuru.çünkü sahurda direk yiyip yatıyoruz.anlatabildi mii En Büyük TÜRKİYE

Tartıya çıkıp gidişatımın doğru mu yanlış mı olduğunu anlamaya çalışıyodum :78:

hayır canım ankarada okyuorum sadece. memleket nevşehir ( ürgüp ) :KK52:

Aaaa hemşeriyiz İrem bende Uçhisarlıyım.:KK70:

aramız 20 dk :KK52: çok memnun oldum tatlıımm :KK69:

Bu arada günaydın kızlaaar :KK71:
Dün 10 gibi tartıldım 70.3 çıktı iftara yakın tartıldım 69.5 çıktı bozmayın moralleri olur öylee :KK66:
Dün diyet listemi uygulamaya çalıştım ama dondurmaya da hayır diyemedim :KK50:
Bir de ben egzersiz yapamıyorum namazdan sonra yığılıp kalıyorum..bi çare gerek :KK50:

dünkü iftar menüm:
2-3 bardak su
1 kase tavuk suyuna çorba
10 dk ara
2 kaşık bezelye yemeği
2 kaşık makarna
2 adet köfte (bunlar hep yağsız)
1 dilim çavdar ekmeği

sahur :
2 dilim çavdar ekmeği ve omlet ile normal kahvaltımı yaptım
haa bu arada sirkeli sularımı da unutmadım :)

dünkü iftar menüm:
2-3 bardak su
1 kase tavuk suyuna çorba
10 dk ara
2 kaşık bezelye yemeği
2 kaşık makarna
2 adet köfte (bunlar hep yağsız)
1 dilim çavdar ekmeği

sahur :
2 dilim çavdar ekmeği ve omlet ile normal kahvaltımı yaptım
haa bu arada sirkeli sularımı da unutmadım :)

kızlar,
öncelikle 61 kiloyum ve en az 55 olmam gerekiyor. ilk başlarda ramazan gerçekten bir fırsat diye düşünmüştüm ama sonradan malesef olmuyor. 15-16 saat aç kalıyorsun çok fazla halsizlik başlıyor. bence ramazanda kilo vermeye çalışmak doğru değil, hem bedenen hem dinen.. hee ben demiyorum ki ne var ne yoksa süpürün indirin mideye... bu da yanlış aç kal kal sonra ye birden... bence sabit kiloda kalmak en önemlisi ramazanda kilo vermeye çalışmak değil.. çünkü sonradan çok farklı şeyler çıkabilir açlıktan bayılmak gibi... dinende hoş değil bence.. canının istediğini ye ama az ye formül bu ramazan için..
hepimizin fazla kiloları var vermeye çalıştıgımız ama ramazan kilo vermek için doğru bir zaman değil..

X