Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

benim listeme çok benziyo. sadece ekmek daha az benim
ekmek ihtiyacı kiloya göre değişir zten. kilo azaldıkca ihtiyaç da azalır
sadece bi çorba içtim yattm diyenler var kızlar yapmayın
vücudun bi insülin açlık tokluk dengesi var bunu bozarsınız ve su içseniz depolamaya başlar vücut

sahurda uykudan sonra özene bözene bunları yemek için vakit harcaman zor olmuyor mu yahu
evet metabolizma çok yavaşlıyor .. allah yardımcımız olsun :18:

sanırım ailenle yaşıyosun
sahuru kendim kalkıp hAzırladığımdan uykum açılıyo sofrayı kurana kadar

bugün tartılma günümüz..
kiloları özele mi yazıcaz buraya mı
bir de iftardan az önce tartılın kızlar, açlık kilomuz lazım bize

evet kızlar bir tabak çorbayla gün geçirilirmi valla iftarda gözünüz dönmüş gibi saldırırsınız
yani en azından ben öyle olurdum eminim :26:

Ben sadece çorba içmeyi düşünüyorum bu iyi mi olur kötü mü karar veremedim sizce ne yapmalıyım ? İftardan sonra da plates yapıcam 15 20 dakika sonra.

canım benim çok haklısın ama yatmadan önce süt içmiştim akşam da meyve yedim sadece ekmeği tamamen
kestim sahurda az görünüyo doğru söylüyosun ama bir de ondan önce yediklerim var

Ben sadece çorba içmeyi düşünüyorum bu iyi mi olur kötü mü karar veremedim sizce ne yapmalıyım ? İftardan sonra da plates yapıcam 15 20 dakika sonra.

komposto ya da cacık ye mutlaka
yemekten de 3-4 yk al en azından..
kilo versen de kastan verirsin ve ilk fırsatta fazlasıyla geri alırsın

protein yemeyi ihmal etme yani.
az az gitsin ama yağlardan gitsin

iftarda mı sadece çorba içmyei düşünüyorsun
bana göre az olur daha sonra dayanamazsın daha fazla yersin iftar zaten 20:30 da çorbayla kalkarsan saat 11 gibi iyice acıkınca
bu sefer ekmeğe saldırıyor insan bende öyle oluyor genelde salata yiyebilirsin çorbnaın yanına 2 dilimde buğday ekmeği bence gayet güzel olur

Çok kafama taktım bir an önce gitsin istiyorum. Yanında salata yoğurt yiyebilirim ama aklıma takılan ciddi şekilde spor yapmayı düşünüyorum bunun bi faydası olmazmı yağlarımda yanmazmı yani çorba içip sporumu yapsam ve sahura kadar yemesem ?

bende aranıza katılabilir miyim?
yedi sekiz aydır diyetteyim zaten ama ayda sadece bir kilo verebildim çünkü bi uyguluyorum,bi uygulamıyorum ve bende ramazanı şerifi bekledim kilo verebilmek için.
inşallah hedef kiloya ulaşırız.

kızlar birde ben bir macuna başladım
nar ekşili form macunu iftarda ve sahurda yemeklerden 10 dakika önce bir tatlı kaşığı yiyiyorum üzerine bir bardak su içiyorum
hem tok tutuyormuş hemde yağların parçalanmasını sağlıyormuş içinde
biberiye ,funda yaprağı,ısırgan yaprağı,kekik,avakado yaprağı,mısır püskülü,kiraz sapı,rezene,kitre,keten tohumu , yeşil çay ,sinameki ve nar ekşisi var
inşallah işe yarar

canım sadece çorba ile olmaz en azından yemekten sonra meyve,yoğurt ye yeşil çay iç arada 1-2 galeta yada form büskivilerden yiyebilirsdin yada yulaflı olanlarından vs.ben yemekten sonra
türk kahvesi içmeyi düşünüyorum çünkü bana müthiş enerji veriyo böylece sporumu da yapabilirim mayısıp kalmadan.:90:

hele bir de spor yaparsan bu beslenmeye direk kasların erir
sahurda peynir yumurta yoğurt veya süt mutlaka ye, hangisini seviyosan
iftarda cacık yap mesela.
iftarda yağsız tavuk ya da kırmızı et
başka bigün 4 yk baklagillerden...

ησ|ηι¢к |в.кιℓσ|н.кιℓσ|1.нαƒтα|2.нαƒтα|3.нαƒтα|4.нαƒтα|тσρℓαм
1|Pufy | 69 | 60 | | | | |
2|Yarimm1 |78.4 | | | | | |
3|RainbowColors| 57.5 |52 | | | | |
4|integral1 | 58.1 | 50 | | | | |
5|YARAMASS | 78 |70 | | | | |
6|İremerek | 70 | 55 | | | | |
7|lawes | 65 | 60 | | | | |
8|zynbch | 79 | 75 | | | | |
9|gull100 | 60.7 | 55 | | | | |
10|DANNURR | 65 | 60 | | | | |
11|bbbb46 | 50 | 43 | | | | |
12|_CeyDa_ | 65.7 | 60 | | | | |
13|superisi33 | 75 | 65 | | | | |
14|mattika | 63.3 |59- | | | | |
15|ASİYİM BEN | 60 | | | | | |
16|dryrgp | 89.3 | 80 | | | | |
17|parici | 67 | | | | | |
18|barkinim |64 | 60 | | | | |
19|didos86 |61 | 51 | | | | |
20|brunettee |57 | 52 | | | | |
21|melis08 |70 | 65 | | | | |
22|BeyazBulut |70 | ?? | | | | |
23|merys |68 | ?? | | | | |
24|parici |?? | ?? | | | | |
25|maviyesil1999 |67 | 60 | | | | |
26|ezberbozanlale|?? |?? | | | | |
27|Almanyali1987 |52 | 48 | | | | |
28|sarnai |83 | ?? | | | | |
29|arcak81 |67.4 | 62 | | | | |
30|moonsun88 |71.4 | 55 | | | | |
31|kardelen5233 |?? | ?? | | | | |
32|srdrhly |59 |54 | | | | |

Pazartesi günleri tartılma günlerimiz olarak ilan edilmiş durumdaa ! :)

konu sahibi arkadaşa yardımcı olmak babında listeyi güncelledim eksik bilgisi olanlar lütfen bildirimini yapsın.

Son düzenleme:
benide ekleyinnn kızlar 59 kiloyum ve hamile kalmayı düşünüorum acilen 5 kilo vermem lazım malum ramazan girdi acaba 1 ayda 5 kilo verebilir miyim

sizce mümkün mü buuuu lütfen cevappp

kilo bildirimimiz haftaya oluyor arkadaşlar özel mesajla konu sahibi arkadaşa bildirelim 1.açıklanacakya heyecan olsun bence

69 50 şu anki kilom
hedef kilom da 65
daha aşağısı olsa çok iyi olur ama 65 yeterli şimdilik

offf yaaa arkadaşlar ben bugün sahura kalkamamışım ramazanın ilk günü...gece alarm çalınca( kapat şu telefonu çocuk uyanacak demişim eşime)gecenin bi vakti neden alarm çalar onu düşünmeden uyumuşum...niyette etmedim bir baktım saat 5..jeton anca düştü..

selam kızlar sahur menüm

bir kase special k light süt ile..

1 bardak şekersiz çay
1 ince dilim yağsız beyaz peynir
1 domates
yarım salatalık

no ekmek

sahura kadar uyanık olduğum için epeyce su tükettim..

iftara kayın validem de olucaz Allah izin verirse.
hafif şeyler yiyip eve yürüyerek dönmeyi planlıyorum.. akşama ancak girebilirim tatlı yapıp giderken götürücem biraz erken gidicem malum.. görüşürüz kızlar :79:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…