Ramazanda Kilo Verme Deneyimlerimiz

hsogeldinn.ewed yazarsan sewinirim.ayrıca doktorunla randewudan sonra neler dediğini bizimle paylaşırsan yine sewinirim :)

arkadaşlar bende zayıflamak istiyorum.boyum 1.65 kilom 52..48 olmak istiyorum..sizce 4 kilo ramazanda verebilir miyim??benide listeye eklerseniz sevinirim..sık sık girmeye vede paylaşımlarda bulunmaya çalışıcam....herkese iyi ramazanlar...

hsogeldinn.ewed yazarsan sewinirim.ayrıca doktorunla randewudan sonra neler dediğini bizimle paylaşırsan yine sewinirim :)

evet evet paylaşman güzel olacaktır ben de salı günü gitmeyi düşünüyorum bakalım nasıl kilo verebiliriz

azmin elinden ne uçan ne kaçan kurtulur

bu arada aranızda hamile kalmaya çalışan ya da hamile olan varmı?bende henüz bişey yok ama hamilelik beklentisi içindeyim.bu dönemlerde kilo alıp verme az yeme/yememe durumları pek iyi olmazmış galiba.bunu da düşünmek zorundayım bebiş için
.varmı bu gibi durumda olan??

Son düzenleme:
kız nolcek o kadar ekmekten allah senii :))

valla annem yapmış bir güzel yedim ne çay ne vs başka birşey yok dişleri fırçalayıp 2 bardak da su içtim yattım hemen simdi de bunun vicdan azabını çekiyorum bugun hiç yemeyeceğim ekmek ama tost da kepek ekmeği ile güzel olmuyor

ilk sahurda yediklerim
3 dilim börek
1 kk az peynir
3 bardak şekersiz çay
1 lt su

hee benim anacımm da kepekli ekmekten tost yapmıstı.çok minnak tadına baktım fena diildi ama.

sahur :
kalkınca 2 sb su
1 su bardağı süt
1 haşlanmış yumurta
2 kk beyaz peynir geceden suda bekletilecek.
1 yk reçel,bal,pekmez
3-4 dlm ekmek
domates salatalık.

arkasından 1 pors. meyve.

iftar :
2 sb su
1-2 zeytin veya 1-2 hurma
1 kase çorba
1 tk yağlı salata

10-15 dk ara

5-6 yk ana yemek
3 yk yoğurt-cacık veya ayran
1 dlm ekmek veya 1 kare pide

21.30 da 2 porsiyon meyve
veya 1 porsiyon meyve 2 top dondurma veya sütlü tatlı

toplam 10 su bardağı su içilecek!

ramazanda kilo vermek zordur diyor doktor. metabolizma kitleniyormuş. bakalım görcez. :26:

sahurda uykudan sonra özene bözene bunları yemek için vakit harcaman zor olmuyor mu yahu
evet metabolizma çok yavaşlıyor .. allah yardımcımız olsun :18:

Sahura kadar bir demlik cay ,iki büyük kupa bardagi kahve
sahurda iki dilim sert kepekli ekmek
bir dilim tavuk salami
bir dilim kasar peynir
iki bardak cay

Allah cc zor olani cümlenize kolay kilsin (amin)

vitamin ilacim ,bir bardak su ile

yedigim kepekli ekmek biraz farkli benim ,iki diliminde sade 35 kalori var

ben önce suyla başlayıp bir kase çorba biraz salata yemekte ne varsa ondan yiyeceğim ekmek yemeği düşünmüyorum
bikaç saat sonrada meyva yeşil çay en önemlisi su yatana kadar su içmmek çok önemli

yaaa öylemi neyse umutsuzluk yok normal yersek abartmadan
ben verebilceğimizi düşünüyorum

günaydınnnn sevgili arkadaşlarımm

sahur da annemin yaptığı mısır çorbasından içtim 1 kase içinde yağ ve tuz yok yoğurtla karıştırıyosun
soğuk soğuk çok güzel oluyo ekmek hiç yemedim 1 fincan açık çay içim 3 bardak ta su iftar da yine
ekmek yememeyi düşünüyorum çorba ve az yağlı salata yicem bolca su içicem

imrenerek bakıyorum sizlere ve vicdan azabım gitgide büyüyor

kızlar ramazanda günde 2 bardak süt çok önemliymiş özellikle sahuru proteğinsiz geçirmeyin yazıyor nette
süt yoğurt yumurta mutlaka olsun menünüzde

kızlar ramazanda günde 2 bardak süt çok önemliymiş özellikle sahuru proteğinsiz geçirmeyin yazıyor nette
süt yoğurt yumurta mutlaka olsun menünüzde

1 yumurta bile acayip tok tutuyor sahur için her gün 1 yumurta olabilir aslında

imrenerek bakıyorum sizlere ve vicdan azabım gitgide büyüyor

aaaa olmaz ama moral bozmak yok şekerim okudum ben yazdıklarını abartılcak bişey yememişsinki
bundan sonra daha dikkat edersin sen kararlı ol yeter gerisi gelir merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…