Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Allahım birdaha bu acıları yaşatmasın...Ne desem bilemiyorum.Çok büyük acılar yaşamışsın canım.Allah sabırlar versin eşinede sanada.Hepiniz çok iyi insanlarsınız.belki aynı dertleri yaşadığımızdan birbirimizi çok iyi anlayabiliyoruz.Sana yardımcı olan o iki arkadaştanda Allah razı olsun.Ne mutlu onlara.Demekki insanlık ölmemiş.Allahım Sağlıklı bir şekilde çocuklarınızı kucaklarınıza almayı nasip etsin.

Normal canım bende yemek yerken cok rahatım tiksinmiyorum sonrasında bı ara burnuma kotu bı kökü geliyor yada tukurugmu yutkunmaya çalışırken icim dışıma çıkıyor ayrıca migde bulantisi bebeğin sağlıklı olduğunun belirtisiymis öle duymuştum bu aralar bulantilarim azaldı bu seferde endişe ediyorum ama dün Kalp atışlarını gördüm icim rahat

Aaaaaaa hamile miyim kız yoksa :))
En basta yoktu , şimdi nerden çıktı bu kusmalar

Canım benim cmt. Si belli olur büyük ihtimalle

Okudum CNm, Allah yardımcısı olsun. Septumla hamile kalmak büyük cesaret ve risk, benim doktorumda demişti hamile kalırsın ama bebeği saglikla doğurma sansin az, denemek ister misin hemen ameliyat mı edelim dedi, hiç düşünmeden ameliyatı sectim
İnşallah, bu sorunu yaşayan herkes saglikla bebeklerini kucaklar

Son düzenleme:

canım ya kimbilir nekadar zor günler geciriyorsn ne denebilir bu durumda dedigin gibi burada kimse şeker hastasıı degil seni anlayamaz ama yazını görünce canım sıkıldı yazmak istedim hiçbir şeye keşke deme helede rabbimdn gelen bir hastalıga böyle olmasını sen istemedinki rabbim verdi bu rahatszligi basımıza gelen hiçbir sey bizim secimimz degil hepsi birer imtihan bana kimseye akıl vermek düşmez buradaki herkez benden yasca büyük ve benden daha cok sey görmüş insanlar yüzyüze görüşen insanlr olsak ben sizlere hiçbirsey söyleyemem aslında büyügm oldugunz içinde sizden dinlerim gerci senin yasını bilmiyorm bide ögretmensin ya saygın daha fazla olur hocam diye hitap ederim eşimde ögretmen oldugundan görüştügm ögretmen arkadaslara öyle hitap ediyorm... cok üzüldm yazına canın cok sıkılmıski paylasmıssn burada herkez biribirinin derdini dinliyor ve inan birebir aynı seyleri yasamaskta acılarımızı paylasıyorz hastalık rabbimdn gelen birsey ve inan herkeze bu mükafatta verilmiyo hastalıga şükredilirmi diceksn sana en güzel örnek hastalıgıyla imtihan olan hz. eyyüb peygamber olsun nekadar sıkıntılar cekmiş ki obir peygamber Allahın en cok sevdigi kullardn ama bir kez olsun isyan etmemiş tam tersi derisindn düşen kurdu tekrar yerine koymus ki rabbim verdi diye sen bunları eminim bendn iyi bilirsn lütfen beni yanlıs anlama canım sıkılmıs yazmıssın bende görünce üzülüp yazdm bendn akıl alacak degilsn ben sendn güçsüzüm ama yaptıgım hatanın farkındayım küçük bir kisti bile nekadar büyüttm ama rabbim ne kadar merhametliki kistim mucizevi bir şekilde bir hafta içinde patladı aklına kötü seyler getirme rabbim iyilerle karsılastırsn insaallah karnına o bebegi koyan korumayada kadirdr bugün cuma hepimizn cuması mübarek olsun sana dua edecem bugün sende duanı eksik etme rabbim dert verdiyse insaallah dermanınıda verir

PAŞAM canım sende mi rahim filmi cektirdn doktor mu istedi bir sorun cıktımı bende cektirecem ama korkuyorm agrılı oluyormus aramzdan chnb cektirmiş baska cektiren var mı arkadaslar nasıl bişey sorun cıkan var mı peki

yazdıkların için teşekkür ederim,tabiki de her zaman şükrederim Allah beterinden saklasın derim,ama insanız sonuçta, çevremdeki insanarın tepkileri,osyal hayatım,psikolojim,herşeyim bozulmuş durumda,senelerce aman evde kalırsın diyerek diyabetimi saklamak zorunda kaldım çünkü türk insanı böyle hepimiz sözde müslümanız ama herkes senin gibi düşünmüyor "diğer insanlar da Allah'tan geldi" diyor ama seni oğluna,kardeşine layık görmüyor,16 yaşındayken kemik tümörü tedavisi görmüştüm,19 yaşında şeker hastası oldum,28 yaşında bebeğimi kaybettim,Allah'ım bundan sonrası için iyi yazılar yazmış olsun yeter ki dermansız dert vermesin,sanma ki sadece bi bebek kaybederek bu hale geldim 12 yaşındaydım şu dış gebelik geçiren ablam var ya trafik kazası geçirdi öldü diye getirdiler,bel kemiği kırılmış,felçten zor kurtuldu Allah'a şükürler olsun,çok çekti biz de onunla beraber üzüldük,çok da beterlerini yaşayan insanlar var biliyorum ama bir kerecik de zorlanmadan birşeylere ulaşabilmek istiyorum,hep ağlayarak,acılar çekerek,kahrolarak bunlar insanı yıpratıyor anlatabiliyor muyum? sinir de bırakmıyor psikoloji de..evet öğretmenim her gün hayatında olduğu en büyük hastalık grip olan insanlarla beraber çalışıyorum beni asla anlamayan anlayamayan!insanın çevresinde huzur veren insanlar da olmayınca evliya sabrı gerekiyor,ben dualarımı hiç eksik etmeim Rabbimden,o da her verdiği belayı kazayı verdiği gibi almayı bildi çok şükür,ama insanız tabiki sen nasıl ki kistine üzülüyorduysan ben de bunlara üzülüyorum,evde yapayalnız olmamın ve kanama vs korkusundan dışarıya çıkamamamın etkisinin olduğu da bir gerçektir,istiyorum ki bebeğime birşey olmasın,bu sefer kucaklayayım,üniversite hayatım şeker hastalığımı gizlemekle,kuyruklu yalanlar atmakla geçti,kendimi "normal" göstermekle geçti,çünkü inan ki insanlar çok acımasız çoook,çalıştığım okulda hala daha bebeğimi şekerim yüzünden kaybettiğimi sananlar var,hatta "e tabi canım seni şkerin var ondandır" diyorlar ve ben artık yoruldum,arada hepimize olur böyle isyan etmek gelir içimizden sonra yine O'na sığınırız,insanız zayıf yaratıklarız..elimden bu geliyor

umarım yanlıs anlammıssındr gercektn üzüldügüm için yazdm inan bende size yazdıklarımdn daha fazla sıkıntılr cektm ama hersey herkeze anlatılmıyor sizle alakası yok burada anlatılacak seyler bebek kayıplarımz oluyordu hersey paylasılmıyor bende evde cok yanlızım ve aynı seyleri düşünmektn kafayı yiyecek duruma geldgim günler oluyordu ve ancak sizle paylasabildim sadece küçük bir örnekle rabbim gercektn dualrımızı duyuyo sadece zaman veriyo dedim berat kandilinde cok dua ettim ve şükürler olsunki duam kabul oldu sende ediyorsndr insaallah seninkide kabul olur yazmk istedklerini gayet iyi anladm seni yanlıs anlamadm eger öyle bir izlenm uyandrdıysm kusura bakma

ben sofyada kızım icin son bir ayımda hastanede kaldım-riskli gebelik bolumunde.ama riskli gebeliklerin cogu sekerden dolayıydı ve koca bolumde bir ben vardım rahim agzı yetmezligi,bir cogul gebelik ve bir de cok kusmaktan kanında aseton olusan bir baska gebe,digerleri tamamı seker hastası anne adayları.Ben ilk defa seker hastalıgının ne kadar ciddi olabilecegini orda gordum,onlardan ogrendim,gebelikteki riskleriyle ilk defa karsılastım.Oda arkadasım 135 kilo bir seker hastasıydı her gun sekerine bakar igne olurdu.Yalnız orda onları surekli takip eden bir doktor vardı kadın dogumcu dısında.Sanırım endokrinden,bu kadın hepsiyle tekere teker haftalık gorusmeler yapardı,daha bir suru munasebetleri olurdu ama ben tam bilmiyorum tabii ama herkes cok memnundu.Seker hastalarını genelde 35.haftada hastaneye yatırıyorlardı ve her gun nst vs oluyorlardı.Burda bizim gebelierimizle bu sekilde ilgilenilmemesi kotu,senin herhangi bşr ilacı alırken bile uzmanına danısman lazım ve bu uzmanın surekli elinin altında olmadı bir telefon uzaklıgında olması lazım.Canım Allah yardımcın olsun,lutfen kotu dusunme.Benim orda kaldıgım bir ay boyunca her gun bir suru kadın dogum yaptı seker hastası ve cok sukur kotu bir durum yasanmadı,insallah sen de sag saglım yavruna kavusacaksın.

hayır canım yanlış anlamadım,amin hepimizin duaları kabul olsun inşallah

amin canım inşalah hepimiz hepimiz kavuşucaz yavrularımıza,endokrin uzmanımın ilaçlarımdan haberi var ama onlar da beli bir yere kadar rehberlik edebliyorlar,ilaçları kullanma mecburiyeti olunca en az hasarla atlatma çabasına giriyoruz,evet biliyorum 32. haftada da yatırabiliyorlar, o günleri görelilim hele de yatarım hiç prb değil,belli yerden sonra yalnız kalıorsun,ama dayanıcam dayanıcaz,çoğu zaman dengesizleşiyorum farkındayım kusuruma bakmayın,o kadar uğraşmama rağmen istediğim gibi gitmeyince üzlüyorum

Son düzenleme:

bende acaba bebeğime b,rşey mi oldu da vücut tepki olarak istifra ediyor diye saçma sapan şeyler düşündüm
bugun iyiyim çok şükür
genelde geceleri daha kötü oluyorum zaten

canım benim sıkma tatlı canını
bak neler yaşamış atlatmışsın çok şükür
toplumumuz insanı vezir de eder rezil de, sana aynen katılıyorum
ama senin moralinin yüksek olması gerek, içini ferah tut, herşey çok güzel olacak, bebişini kucagına alınca hepsi geçecek

hayırlı cumalar canlar
bebeği kucakladı bizleri unuttu sakın demeyin...
hala kendime bir düzen kuramadım bebekti gelen gidendi inananın hiç vaktim olmuyor....
sizler nasılsınız herkes iyidir inş...

Sofika mesajını aldım.evet malesef özel mesaj atma hakkım henüz yokmuş...Sen bana telefon numaranı yazarsan eğer senin içinde uygun bir zamanda ararım.İlgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım.

Ben de çok korkuyorum.Neler geçti başımızdan ama insan genede korkuyor.Yapılması şartmıdır acaba.27 haziranda doğum yaptım ben(23 haftalıkken).2ay sonrasına randevu verdi doktorum.Neler istiycek bilmiyorum.Tahliller,rahim filmleri,birde burda okudum bujiyle bakmışlar..iyice gözüm korktu.Allah yardımcımız olsun.deneyimleriolan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Ben de bu testleri yaptırmıştım. Bir de cemil hocanın tekrarlayan düşüklerdeki sarı kan uygulaması da değişik ama işe yarayan bir uygulama olmuş... Efulim sen bu testlerden hangisini yaptırdın yazarsın canım...

hayırlı cumalar canlar
hala kendime bir düzen kuramadım bebekti gelen gidendi inananın hiç vaktim olmuyor....

hayırlı cumalar canım yusuf eymen nasıl? İlk zamanlar olur o düzensizlik tatlı telaşlar...

Efulim benim rahim filmi acımadı anestezili oldu, Regrete son tekniklerle çekilen bir yerde acımadan ve anestezisiz çektirdi. Korkma canım...

canım bulantı asırı olmadıgı surece hormonlarının hızla artıs gosterdıgını ve gebeligin saglıklı devam ettigini gosterir ama daha once de konusmustuk her yedigini kusma derecesine gelirsen mutlaka doktora bildirmen lazım tehlikeli olabiliyor

hayırlı cumalar canlar

oyyy hayırlı cumalar
taze anne
biraz zaman ver kendine de bebegine de duzen olusacaktır daha dun bir bugun iki
tadını cıkar kuzum guzel zamanlar bunlar her ne kadar telas olsa da
saglıcakla

Sofika mesajını aldım.evet malesef özel mesaj atma hakkım henüz yokmuş...Sen bana telefon numaranı yazarsan eğer senin içinde uygun bir zamanda ararım.İlgilendiğin için teşekkür ederim arkadaşım.
tamam canım

hayırlı cumalar canlar

hoşgeldin,sana da hayırlı cumalar,oğluşunu bizim için kokla

amin canım amin inşallah
valla canım ben öncekinde de sadece tiksinme yaşıyordum,şimdide hiç bulantım yok,gerçi doktorlar bulantısı olan gebeyi severler

chnb su ilacların zararı nedir merak ettim dogrusu,ciddi anlamda da gebeler tarafından kullanılıyor cunku şnsallah muhim bir sakıncası yoktur

canım oncelikle hosgeldin,masallah bugunlere gelmissin insallah sonuna kadar da saglıcakla gidecek ve sende evladını saglıkla kucagına alacaksın zamanı gelince.Rahim agzı kısaldıgı gibi uzayabiliyor da,istirahat ve ozellikle de vajinal progesatnın uzattıgını okuyorum bir cok yerde,vajinal progesatn kullanıyor musun?yumusamadan kasıt nedir ben de tam bilmiyorum canım.Allah´ım korusun bebelerimizi de cumlemizi de insallah,amin.

sağol iyi canım...
bakalım ne zaman düzene gireceğiz...

sen nasılsın herşey yolunda mı canım?

sağol canım benim...
darısı bütün isteyen ve hamile olan arkadaşlara inş.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…