Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
bak şiimdisen sihirli bir deynegi alsan eline ne yapardım ban merak ettim merakımı gider bari şaka bir yana sagolun duygular karşılıklı inan bugün annemi türküye hastanesine götürdüm bir bayan vardı kadım aban terapi gibi geldi 3 bebegini kaybetmiş 4 bebegini almış kucagına dediki isyan etme aglaman neden ben demek isyan birde dua ettiginde iyi düşün agzından ne çıkıyor bak deid kadım okadar konuştuki benle iyi geldi inanın annemimde şekeri kolestrolu yükselmiş sabah 8 .30 çıktım yola 3 eve geldim bir bebekler vardı sormayın pek şekerlerdi
canım rabbim evladını bagışlasın sana işşallah kardeşim darısı bizlere işşallah :101::101::101:

canım arkadaş adına çok üzüldüm inan yapma ya bende dedim ne alemde bu hatun

kızlar sabah annemi götürüdm eve geldim sagolsun gelin yemekleri yapmış çayı demlemiş iyice bir karnımızı doyurduk sonra duş aldım namazı kıldım dedim bıcırıgı havalandırıyım bıcırık uçtu gittieymen kucagımdaydı onu sallıyım dedim hayde balkondan uç giğt sen epey uçtu ama bir kuşta onunla birlikteydi işşallah aç kalmada yaşar ne diyelim aannemler sevindi aman gitsin sana eziyetti dedi sabahın 6 kalkıp doyuruyordum bıcırıgı şimdi ben kimi doyurucam
sizler nasılsınız kızlar ne var ne yok bakalım beni sorarsanız parçalı bulutluyum

Kızlar ben kafeinin asiri olduğu sürece zararlı olduğunu biliyorum
O yüzden ben hemen hemen hergun çay da iciyorum turk kahvesi de
Zararı olur mü dersini?

Meleğime üzüldüm Allah sabır versin

Kızlar ben kafeinin asiri olduğu sürece zararlı olduğunu biliyorum
O yüzden ben hemen hemen hergun çay da iciyorum turk kahvesi de
Zararı olur mü dersini?

Meleğime üzüldüm Allah sabır versin

kansılzkık yapar çay kahvede çarpıntı kız bebegin kara böcük olur he demedi demene var ne yok ne zaman ardacıgıma gidicen bebem:94::94:

kızlar ben hiç kahve çay içemiyorum. suyu ble zor içiyorum şekersiz komposto içebiliyorum...

paşam geçmiş olsun annene. paşam yok mu?:44:

Merak ettim hangi topicte yazmış
Perde var demiştiniz bende de vardı ya
Ben sayfalarda aradım bulamadım yazdıklarını

kızlar ben hiç kahve çay içemiyorum. suyu ble zor içiyorum şekersiz komposto içebiliyorum...

paşam geçmiş olsun annene. paşam yok mu?:44:

yok canım paşa köpük duruyor allah korusun eşim serçe bulmuştu bebek ona annelik yaptım 3 hafta deidm annemler baklıkonda oturuyor bıcırıgı doyuruyum enjektörle bir kafesten gitti uçtuki arkasına bakmadı gittibıcırıkta terketti gitti paşayla köpüge dirlik vermiyodu zaten boşver dedi annem iyiki uçtu boşver dedi eziyetli bakıyoudm dedi ben nereye gidiyom bıcırıkta benle hgeliyodu daha bebek yuvasından düşmüş eşimde getirdi ne poposunda ne göbüşünde tür yoktu ah ah ben enjektörle doyuruyodum bıcırıgı şimdi nasıl yicek karnını nasıl doyurucak işşallah kimseye yem olmaz

chnbcim sen o ishal şurumu nasıl alıyosun emzikliler kullanabiliyomu bu arada aferdesiniz 2 gündür tık yok o şuruptan var bende nasıl kullanaym kaç kere alayım

paşam serçeyle muhabbet aynı kafeste durmaz. Onlar ona göre programlı doğuyor merak etme aç kalmaz...

canını sıkma...

hisennisko canım ameliyat olmamıştı o arkadaş. testleri de eksikmiş. hatta önceki kürtajında bebekte kromozom bozukluğu çıkmış. Birçok neden olabilir...

slm kizlar bayadir giremiyorum siteye cnhb nasilsin canim yatiyormusun rahim agzi ne durumda olcumler kac mm cikiyor..benim 10gun once 33mm cikti pzrts tekrr gidicem ayrintili ultrasyon icin dr agir is yapma dedi sadece yatma dedi ama ben yatiyorum yinede kalkinca agri hissediyorum bakalim hayirlisi insallahh....

eymenim kucagımda birzadan eyüp sultana gşdicem dua etmeye yavrumu mubarek yerlere götürelim dedik hepinize dua edicem kızllar merak etmiyin

Son düzenleme:
canım aynı kafeste degşllerdş onun kafesi vardı işşallah öyledir ölmesinde

neden yatjma dediki allah allah chnbcim arda bey sana yatmı dedi merak ettim dşkşşler naıl bu arada çok agrı gikiş oluyomu bmyle olunca:44::44:

chnbcim sen o ishal şurumu nasıl alıyosun emzikliler kullanabiliyomu bu arada aferdesiniz 2 gündür tık yok o şuruptan var bende nasıl kullanaym kaç kere alayım

canım duphalac mı diyorsun? Günde 2 kere ölçek tam dolu içiyordum canım...

daha sık yaz canım hamile listesinde yoktun galiba beklenen doğum tarihini de yaz bebek cinsiyetini tuba ekler listeye.... ben hep yatıyorum wc ye günde birkaç kez bebek sanki dikişe tekme atıyor ama az. yat bence de... benim ölçü vermedi bir daha sormadım da... randevu 4 ağustosta. senin de iyi geçer inşallah...

eymenim kucagımda birzadan eyüp sultana gşdicem dua etmeye yavrumu mubarek yerlere götürelim dedik hepinize dua edicem kızllar merak etmiyin

Allah kabul etsin...

canım dikişler çok iyi görünüyordu...

Arda bey bana haftada 2 kere banyo ve wc ye izin verdi sormadım ama hep ayağımın altında yastık oluyor. çünkü hastanede öyle yatak kalkık yatıyordum... hastaneye taksiyle gidiyorum. orada da kapıdan görevli tekerlekli sandalyeyle alıyor kata çıkınca da nst odasına yatırıyor beklerken Arda bey...

[SUP]yat falan demedi bana dr sordum istirahat ediyimmi diye yok agir is yapma dedi sadece bilmiyorum ben yinede dikkat ediyorum ara ara yuruyorum is falan yapmiyorum..rahime benimde vuruyor ayagimin altina yastik koyuyorum....tarihim belli degilki 21hafta olduk gec dollenme olmustu benim yinede kim ekliyorsa eklesin benide 11.18.2012.. dogum tarihi cinsiyet kesin degil serklaj var...[/SUP]

canım rahat çıkarıyomu wcyebirde emziren anneler ieçbiliyomu:44::44:

allah razı olsun ebbem köpegini gömücez ordabirde gezelim dedik ama bizim eymen bu aralar çok fena sıcaktanmı uyumuyor deli etti sabahtan beri he

maşallah... 32, 34, 36,38 hedeflerimiz. Tuba ekler seni. 18 kasım di mi?

tedbir bizden takdir Allahtan...

paşam acılarını hatırlatıp seni üzmek istemem ama bişey sormak istiyorum senn bebeklerin kaç haftalık oluyorlardı bide bebeklerin önceden ölüyorlarmıydı karnında yoksa son ana kadar da yaşıyorlarmıydı benm iki bebeğimde son ana kadar yaşıyolardı doğduklarında küçük oldukları için yaşamıyolrdı acaba senn nasıl oluyordu kaçınncı haftada düşüklerin oluyordu. cevap verirsen çok sevinirim bende aynı şeyleri yaşadım acaba bende kan pıştılaşması varmıdır bu bebeğimide o sebebten kaybedebilirmiyim acaba.

facebookta üye olduğum bi grup var,tip1 diyabetli anneler diye,orada hamile bi bayan yazmış kaçıncı haftasında olduğunu bilmiyorum ama sanıyorum en az 26-28 falandır çünkü sabah ve akşam olmak üzere 2'şer ml celeston yapmışlar,hastanede yatıyor ve damaiçi insülin verilmesine rağmen şekeri düşmüyormuş,çok korktum yaaa,Allah'ım inşallah ihtiyaç duymam bu iğneye gerçi biz şker hastalarını bebeklerinin akciğer gelişimi vakitli doğsalar bile az gelişebiliyormuş o yüzden erken doğum dışında da vuruyorlar,ilaki bana da vururlar mı ki off yaa keşke şeker hastası olmasaydım ya da en azından bi çocuk sahibi olana kadar olmasaydım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…