Premature Bebekler Rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğum yapan var mı??

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Haklısın bir çok soru işareti var ..Birde burada okuduklarımdan sonra insan güvenemiyor doktorlara..Tahlillerimi yaptırıcam inşallah.Ruhsal olarakta çok kötü durumdayım.Allahım yardım etsin.Çok sevindim senin adına.Allahım hayırlısıyla vaktinde kucağına almayı nasip etsin.Sende serklaj olacaksın sanırım.teşhisin koyulmuş galiba.Dikkat et kendine ve bebeğine arkadaşım.

canım her doktor farklı şey söylüyor ama bu bebeğin haftasına ve senin geçirmiş olduğun operasyona göre değişkenlik gösteriyor,kendimi ele alacak olursam 20 haftalıktı ve plasenta parçalandığı için kürtajla temizlendi,sadece bebek bütün olarak doğdu,bizim doktor 4-5 ay demişti ama zaten adetlerimin düzene girmesi 6 ayı buldu,efulim arkadaşımızda olduğu gibi kist falan çıktı,onun geçmesini bekledik,kilo verdim,hormonal ve pıhtılaşma ile ilgili testler yaptırdım,birkaç doktora da muayeneye gittim,bebeğimi kaybettiğimde bana şimdi olur deselerdi hemen çocuk yapabilirdim insan böyle oluyor,ama sonrasında o travmanın en şiddetli dönemini geçirip ondan sonra bi karar almak gerektiğini anlıyorsun,şimdi hamileyim aradan neredeyse 10 ay geçti ama inanki gece her uyandığımda iç çamaşırıma bakıyorum kan var mı diye,öyle de paranoyağım,hazır hissetmeden de olmaz,vücudun da o sinyali veriyor zaten,Allah'ım senin de hepimizin de haklarımızda hayırlısını versin inşallah

Kızlar selam..Ben 1 saat sonra gidiyorum ..Gece kocama kavuşacağım ..Çok cvp yazmak istediğim konu var ama zamanım kalmadığı için yazamadım

Fırsat bulursam yazmaya çalışırım arada ama hergün mutlaka okurum yazıları..Hepiniz kendinize iyi bakın..Hepinizi kocaman ..

Duyaydin,yazdıklarını okudum inan sıkıntını üzüntünü zorluklarını çok iyi anlıyorum..Benim çok yakın bir arkadaşım aynı senin gibi şeker hastası ve maşallah çok sağlıklı bir çocuğu var...Onda rahim ağzı yetersizliği yok ama oda hamileliği boyunca bir sürü sıkıntı çekti ..İnşallah sende sağlıkla bebeğine kavuşacaksın ..İnsanlarıda boş ver canım hiç umursama kafana takma bu şeker olayı toplumda çok bilinmiyor ağzı olan konuşuyor..İnsanlık da herkeze nasip olmuyor malesef..Seni çok öpüyorum bebişe ve kendine iyi bak

Sağol canım iyi dileklerin için :) iyi yolculuklar ve gözün aydın diyorum,ben de seni öpüyorum,iyi bakmam mı teyzesi o benim kıymetlim

selam herkese..2 haftalık kontrolume gittim gelişimi normal çok şükür..rahim ağzı da değişmemiş fazla..nst istedi ama çok yoruldum bekleyemedim..nidilatı bırakayım 32 hf oldu dedim 2 hafta daha devam et risk almayalım dedi..eh alıştım zaten..bu günümüze şükür..darısı başınıza 32 deyim arkadaşlar tebrik ediyorum kendimi..ama öncelikle şükr ediyorum...

Evet iste bende okuyunca dedim belki bilgi konusunda destek verirsin, dediğin gibi doktorlar bazen cok ruhsuz davranıyorlar.
2 mı kaybetmiş 3 mü umurlarında olmuyor

Benim 2 li yarın CNm
Bakalım hayirlisiyla iyi sonuclar alırız inşallah, 3 gün sonra mı belli olur sonuclar
Bunda sorun çıkmazsa 3 lu ve 4 lu yapmaz bana değil mı?

Serklaj kararı da yarın verilecek büyük ihtimalle
Aman bugün aklıma ne geldi, Arda bey tatile çıkıyor ya bu hafta, ya bana acil serklaj gerekirse ne yapıdan ben
Tatilden donsun diye mı bekleyeceğim

Canım arkadaşına dua ediyorum. Gerçekten zor iyi bir dr yapıyor sanırım takibini. Sıkı takip ettirmeli... Ve bir de başka bir dr ye daha mı görünse acaba?

Canım yarın hemen yaz. Yarın sorarsın zaten sorun olsa serklaj ne olacak? Ben 2 liyi hatayda yaptırdım 1 haftada çıkmıştı...

Canım onu da sorarsın iyi çıkarsa 4 lü ister mi? Keşke yapmasaydı bize 4 lü zaten biz en baştan amniyosentez istemeyeceğimizi dedik ne olursa olsun bu bebeği istiyoruzdemiştik hazır 2 li de iyiydi ultrasonda iyi. Boşuna canımı sıkmış oldum...

Şu saat itibariyle 19 haftalık oldum...

kızlar dışım cok agrıyor butun gece uyumadım napıcam ılac kullanabılırmıyım cok cnm yanıyor aglıcam agrısından

Şu saat itibariyle 19 haftalık oldum...

Beni sabah 8 de Arda beyin sekreteri aradı
Ameliyatlardan ötürü sizi memorial da görecek dedi
Sonra gene aradı 10 a alsak olur mü randevuyu dedi
Bir panik halidir gidiyor :)))))
Tatile gidecek ya herhalde ondan

kızlar dışım cok agrıyor butun gece uyumadım napıcam ılac kullanabılırmıyım cok cnm yanıyor aglıcam agrısından

canım gecmis olsun,ben ilk gebeligimde cok cektim diş agrısı ve fenadır bilirim Allah yardımcın olsun
bence doktoruna danısarak mutlaka bir agrı kesici al yada bir sekilde caresine bak

Beni sabah 8 de Arda beyin sekreteri aradı
Ameliyatlardan ötürü sizi memorial da görecek dedi
Sonra gene aradı 10 a alsak olur mü randevuyu dedi
Bir panik halidir gidiyor :)))))
Tatile gidecek ya herhalde ondan

canım guzel haberlerle don insallah

Haklısın arkadaşım..Bu kadar üzüntüden,harabiyetten sonra hemen kalsamda dediğin gibi olan yavruya olacak.Sanada geçmiş olsun.Ne güzel bebeğin olacak yine.Paranoya olmamak mümkünmiki...İçini rahat tutmaya çalış diycem ama biliyorumki bu sözler işe yaramıyor..allahım içine ferahlık versin.Bebeğinede sağlık sıhhat.

canım benim önceki gebeliğimde başım çok ağrıyordu,neredeyse her gün,o zaman parasetamol içerikli ağrı kesicileri kullanabilirsin demişti,şimdi yine başladı baş ağrılarım parol,tamol ve minoset içiyorum,(minoset plus hariç!),yine de doktoruna sor,ben manyak gibi doktora sormamıştım 3 gün baş ağrısı çekmiştim,doktor da ee bi ağrı kesici içseydin dediydi :)

chnb canım valla kan tahliliyle ilgili ben yorum yapmadm ama konusurken arada bebegimi kaybetmeme sebep olan pıhtılasma falan gibi baska sorun var mı onu yaptırmk istiyorm dedim dedigin gibi normal kan tahlili olasa ogün cıkardı 1ay sonra olduguna göre bircok seyi yapmıs olmalı eşşek degil ya yapmıstr herhalde zaten düşüklerde ilk akla gelen kan pıhtılasması sorunu oluyo zaten daha kac haftalık düşük yaptıgımı bile sormadn tamam yapalaım dedi belki büyük düşükler oldugunu en basta söylesem sadece bujiyi yapıp gönderirdi kimbilir benim aklıma takılan birsey var simdi ebnim iki bebegimde 2li ve 3lü estleri yaptırmaya zamanım olamadı ilkinde zaten doktor yoktu 2li testn erken yapıldıgını bilmiyordm 3lüyü göremedn 15haftalıkken düştü 2.de 2li test yapacaktı doktor bebegin yazdn gözüküyo oturu vaziyette ensesini ölcemedm dedi 2gün üst üste gitmiştm yapamadı zaten 3lüde cıkar dedi sonra 16.hafta 3lü için gittim salı günüydü persembe gel sadece persembeleri yapılıyo dedi günlerce düsündm gercektn gereklimi dedim hatta cogunda yanlıs cıkmıs bebegi alalım falan demişler diye dıuynca ki zaten bebegim down sendromlu bile olsa aldırmıcam diyip yaptırmk istemiyordm ki 18haftalıkken düştü şimdi bizde kromozm bozuklugunolsada olmadasa ben bebelrime testleri yaptırmadıgım için bilmiyorm yani benim kromozm testi yaptırmam sart ve tekrar hamile kalınca testleri yaptırmam lazım dimi sadece down sendromumu ögreniliyo yoksa baska hastalıgı varsa biliniyomu allah korusn hasta olsada ben o bebegi aldrmak istemem bu kaonuda hiç bilgim yok hamile kalınca herseyi ögrenecm ama kafam bu konuda cok karısık

bade81 arkadasım kesinlikle 6ay beklemelisin bence kadının hem rahminin toparlanması hem psikolojikmende toparlanman için 6ay sart banada erken hamile kalırsn dedilr ama 10ay oldu kalamadm chnb sagolsn hep uyardı bir yöndnde kalmadıgım iyi oldu testlerimi yaptırdm şimdi gönül rahatlıgıyla kalabilirim büyük bir sehirdemisn bilmiyorm ama ben küçük bir ilcede oldugumdan hiçbir sey yaptıramamıştm baska yere gitmekte istemedm ama hata etmişim bence ne yapılması gerekiyosa yaptır bide doktoruna sürekli görün gögüslerindn süt geliyosa mutlaka doktora git benim gibi süt hormonun yüksek cıkıyosa zaten istesnde hamile kalamzsn ben cok gec anladm sütümün krudugunu sonrada kistle ugrastım herseyde bir hayır var iste bu sayede testlerimi yaptırdm Allah razı olsun chnb nın sayesnde ah bide su rahim filmide cekilsede kurtulsm:18:

Ben Bursadayım arkadaşım.Doğumdan sonra süt gelmemesi için ilaç verdi doktorum onu kulandım.Gelmiyor şuan.Ama uçları sarı ve kuru bir tuhaf.Heralde normaldir bilemiyorum.Dediğin gibi 6 ay şart sanırım.2ay sonra kontrole gidicem.Bakalım o buji testini falan yapacakmı.Korkuyorum açıkçası..Hele rahim filminden.Gerçi doktor istermi bilmiyorum.yada istemezse benmi istemeliyim.Burdan öğrendiğim kadarıyla istemem gerekiyor.birde bilmiyorum sizlerin varmı ama özel sigortamı yaptırsak acaba diye düşünmeye başladık eşimle.Çünkü hastanede yatmam gerekebilir.Başıma neler geleceğini bilemiyorum.geçen sefer 1 gece hastanede yatmaya 450 lira verdik.sonrasındada 1 hafta yattım.İnsan ne yapacağını şaşırıyor.çaresiz kalınca çokta gelse ücret katlanıyorsun..Bazı sigortaların 180 gün kadar hastanede yatma limitleri oluyormuş.Sizlerden bilgisi olan varmı arkadaşlar.

Canım bebeklerine genetik test yapılmamış ama sizde yani eşinde preferik kanda kromozom analizi denen test var. Bunu hamile kalmadan yaptırabilirsin şayet varsa yeniden kayıp yaşamamak için pgt denen yöntemle tüp bebek yapılıyor... Senin kayıpların küçük düşükler olmadığı için normalde dr ler kromozom analizi istemez. Bende 2 8 haftalık düşük de var bu yüzden Cemil hoca istemişti... Özelde 120-160 tl gibi yapan yerler var. Fakülte ücretsiz yapar...

Sinem geçmiş olsun canım arkadaşların dediği gibi dr ne sorup ilaç al istersen...

Arzu maşallah... Nice haftalar geçirmeni dilerim...

Hidennisko güzel haberlerle gel inşallah...

Sofika canım sen neler yapıyorsun?

Eylülgülü bebeğin kalp atışını duymuşsun hayırlı olsun...

Regrete canım eşinin yanındasın aklıma evli, mutlu, çocuklu şarkısı geldi:))

Duyydın, Bade, Sezen kayaalp, diğer arkadaşlar iyidir inşallah...

Canım şiddetle hemen özel sağlık sigortası yaptır. Ben yaptırdım ama yapınca 5 ay hamile kalmama şartı vardı. Be 3. ayda hamile kaldım. Yatark sigortaydı muayenelerde de yüzde 60 gibi indirimi vardı. Ben şu an indirimden faydalandım serklajımda ve yatışta da yüzde 50 gibi indirim oldu ama buna rağmen epey ödeme yaptık sürem dolsaydı yatışa para ödemeyecektim. Sanırım yalnız doçent farkı ödeyecektim...

Canım bence gideceğin dr riskli gebelik dr si olsun en azından neler yapman gerekir hangi testler, hangi filmler lazım bunun için 40 ın çıkınca bence gerekirse büyük şehire git. şimdiden hemen de sağlıkmsigortanı yaptır...

Arkadaşım bir sakıncası yoksa hangi sigortayı yaptırdın ve ödemeleri nasıl bilgi verebilirsen çok sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…