para,balayı,ev meselesi

ya yemin ederim benden çok istiyor evlenmeyi her gün diyor

Nişanlınız düğün ve balayı için sizinle aynı hevesleri taşımıyor belli ki. O halde planı sizin yapıp ona sunmanız daha makul. Ama paramız ucu ucuna yetiyor diyorsunuz, o halde bütçenize uygun şeyler bakın, ilerde durumu düzeltip gidersiniz istediğiniz tatile.

Babasının parası olduğu halde pahalı bir takı takmak istememesi onun tercihi, siz karışamazsınız buna. O da sizin düğün takılarınıza karışamamalı. Takılarınızı vermeyin, güvenli olmaz diyorsanız bankada kasa kiralayıp oraya koyun.

Altınları verirseniz başınızı vuracak taş bulamazsınız. Gelinlikten erkek anlamaz öneri de veremez. Onlar için gelinlikler hep beyaz ve süslü. Diger şeylerde size hak verdim ama. Madem balayına götürmeyecek düğünü istediğiniz gibi yapsın. Bu şahsı düşüncem değil duruma yaptığım yorumdur. Zira düğüne verilen paraya şahsen ben acıyorum. Düğünler bence çok gürültülü ve stresli.

borçla balayı mı yapıcaz diyor
kendine güvenmiyorsan atıp tutmayacaktın dedim ben de

ailem boşver alsınlar siz mutlu olun dedi

ailen nasil bunu diyebiliyor ben anlamis degilim asil aldiklarinda cokmu mutlu olacaksiniz saniyorsunuz. Hergün basina kakabilirsin. Ben babasini gördükce sahsen dügüne elini surmeyip birde altinlarimi aldigini aklima gelir ve deli olurum. Asil o zaman cikmasa girebilirsiniz.

sakın ama sakın takılarını verme! diğer konularda taviz verilebilir çünkü zora düşecek sıkışacaksan tatilin balayının ne kıymeti var ama tekrar tekrar söylüyorum altınları verme

*Gelinliğe niye nişanlınız baksın? Ne anlarlar ki gelinlikten?
*Bu döviz durumuyla yurt dışına gidilmez, bırakın 5 bini 10 binlirayla bile yurt dışında doğru düzgün bir tatil yapmak zor. Zaten balayına yurt dışına gidenleri hiç anlamam. Zaten düğünün stresi yorgunluğu üzerine bir de bir ton gezmeli görmeli tatil yapılmıyor. Gidip bi otele kapanın, yiyin, için, yatın bence.
*set dünyanın en gereksiz takısı bence. 7 senedir kutusundan çıkmadı benimki, istememiştim de zaten. Çok güzel imitasyonlar var, boynunuz boş kalmaz uygun bir şey bulursunuz.
*para zor yetiyorsa bazı isteklerinizden vazgeçeceksiniz, başka yolu yok. Balayında yurt dışında olmamak, set takmamak falan çok problem edilecek yıllarca üzülünecek konular değil bence. İsteklerinizi biraz aşağı çekin.

Bu kadar ucu ucuna yettirirken y.disinda balayi kusura bakma ama cok sacma.Durumlar degisebilir.Ben de istiyordum Italyada balayi ama bir baktik elimizde avucumuzda kalmadi.Haliyle y.ici balayini tercih ettik.Dugunun ince detaylarini tabiki sen dusunuceksin.Gelinligi nisanlin mi secsin nedir yani ?

Şimdi düşününce borçsuz evlenmek hayal gibi. Borçla da balayı yapılabilir çok sorun değil. Balayı sorunsa borçla düğün yapsın herkes yapıyor, dimi?
Sanki ailecek herşeyi ucuza getirelim hesabında gibiler. Altınları da almaya kalkmışlar. İçinde pişmanlık olacağına 2 yıllık kredin olsun. Zaman geçince kredi çekmiştik diye pişman olmazsın, balayına bile gidemedik yada istediğim yere gidemedim diye pişman olursun.

3 ay var diyorsunuz.
davetiye maksimum bir haftalık iş. maksimum o da.
kiralık evi de 3 ay önceden tutacak haliniz yok. maddi durum iyi değilse 1500 yüksek bi kira.
gelinlik için neden o baksın anlamadım yani.
bence siz biraz huysuzluk ediyorsunuz.

Yok bu adam normal değil. Sizinle evlenmek için çok aşık falan olmak lazım. Normal şartlarda çok çekilecek biri değilsiniz tüm forum biliyor artık. Şimdi anlattıklarınıza bakıncada insan ikileme düşüyor. Adam en zoru göze alıyor ama 3 kuruşu gözünde büyütüyor. Bilemedim bu konuda haklı olduğunuz yerler çok.

Düğünü ailesi yapmazken neyin altınını alıyolarmış pardon?? Altın gelin ve damadındır kimse alamaz. Sakın öyle bi hata yapma.
altın dedikleri de çeyrek altınlar sanki çok para edecek düğünü olanlara sırayla geri iade ediyorlarmış

Yurtdışına balayı için geç kalmadiniz mı? vizesi v.derken 3 ay vaktiniz kalmış, ha illa yurtdışında olmak zorunda da degil bence de.

Gelinlik ve düğün yeri için artık acele etmeniz lazım ki içinize sinen birşeyler olsun. Nişanlınız bayağı savsaklıyor bu evlilik işini.

Ayrıca altınlar sizin kismeye vermeyin.

Son düzenleme:
Altınlarını sakın verme, senin onlar! Yurtdışında balayı maldivler, phuket, bali fln olmadığı sürece kötü bence, sürekli gezmeli tozmalı balayı güzel değil bana göre, daha çok sakin, başbaşa kalacağınız yerler olmalı. Gelinlik konusunda da dert etme, ben de nişanlyıım 2buçuk ay sonra düğün, gelinlik bakmadım ben de daha, nişanlım lafını bile etmiyor henüz:) ama bu evlenmek istememesinden değil, onlar pek düşünmüyor gelinliği fln bence anlamıyorlar.

valla şimdiden yan çizen her sözüne karşın ileri de hepten çizer gider.. balık baştan kokar.. taviz tavizi doğruru bunlar gerçek sözler inanın bunlara. söz biz de namustur.. ölüm olmasın ne olursa olsun tutulur.. tutulmassa bile telafisi elbet vardır o açık kapatılır her ne olursa olsun.
ne kadar çok harcama yapılırsa kendinize o kadar kıymete biniyorsunuz. durum yok anlarım. imkanlar doğrultusundadır her şey.. ama her türlü imkan varken sözler verilmişken bile bile yapılmıyorsa ona göre gardınızı alın bence.. ucunda ölüm yok.. bakın sayısız kadın mutsuz evlilikten bahsediyor.. aslında kendilerini baştan belli ediyorlar ufak ufak ısrar eden bizleriz maalesef.. bile bile lades işte.
şimdi stres.. yarın acı hüzün göz yaşı ve ne yapacağımlar....

kendi memleketlerinde geline çok şey yapılıyormuş beni bulduğu için seviniyormuş bir de babası çok para gitmicek diye

dugun takilariyla karsilicam balayini deyin

bakin dugun zamani erkekler sonra dedikleri hic biseyi yapmaz. sanki hic dememis gibi davranir bide ustune sizi suclu cikarirlar.

bence siz haklisiniz. gelinlik ve balayı icin gerekirse kredi cekin altinlari da bozdurup kapatin.

ne hakla el surmedikleri dugune gelip sizin hakkinizi aliyolar. kaldi ki esinizin bile hakki yok o altinlarda.

gelinlige de bir an önce karar verin cok az kalmis. sizin nisanliniz dugun takilari yok gibi hesapliyo siz de ona gore açılıp ayyy dugun kolay mi mi yapılıyo baba takilarin bile yeri belli der gecerim. gerekirse taki setini de o sekilde alirim. onlara yar olacağına car cur olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…