para,balayı,ev meselesi

bilemiyorum hala emin değilim bu konuda tartışmaya değer mi bunu iyi tartmam lazım
ya da şöyle yapıcam ben de aileme vericem çeyrek altınlarımı

Kısasa kısas olur,bunu yaparsan onların seviyesine inersin o zaman..
Al karşına nişanlını asla vermeyeceksin diyeceksin..
Yok verecem derse,sen bu evliliği tekrar düşün o zaman ..

Kısasa kısas olur,bunu yaparsan onların seviyesine inersin o zaman..
Al karşına nişanlını asla vermeyeceksin diyeceksin..
Yok verecem derse,sen bu evliliği tekrar düşün o zaman ..
ben bu konu konuşulduğu gün öyle şey olmaz dedim
nişanlım sesini çıkartamadı sadece yerin dibine girecekti
bakın nişanlımın annesi küçükken ölmüş, babasını yıllarca görmemiş
üvey annesi var
çok üstüne gitmek istemiyorum
elinden gelen bir şey değil çünkü biliyorum

Böyle konular okudukça kendime tekrar ve tekrar şaşırıyorum :) Hiçbir hazırlık yokken 2 ay içinde düğün yaptım. Düğün salonu, eşyalar, ev kiralama vb. işlerin hepsini 2 ayda tamamlayıp evlendik. Eşimin ailesi yapabilecekleri halde öyle set falan da yapmadılar (evet boynum boştu ama umrumda da olmadı, neden onların yapmadıkları şeyler için eşimle huzurumu kaçırayım herkesin yaptığı da yapmadığı da şanındandır, şayet bu rezalet bir durumsa boynum boş diye ben değil kendileri rezil olmuştur) Eşimle hayata yeni atılmış insanlardık durumumuz yoktu, balayına da 7 ay sonra çıkabildik. Ve balayında delicesine eğlendik. Sanırım bu süreçte herşeyin en uygununu seçtiğim için ve dolayısıyla seçenekler arasında boğulmadığımdan böyle hızlı, stressiz ve borçsuz bir evlilik yaptım. Çoğu şeyimi düğünden sonra tamamladım (yemek takımım dahil). Bu nedenle düğünden sonra hiçbirşey tamamlanmıyor diyenlere katılmıyorum. 4 yıllık evliyim, şimdi maddi durum olarak çok farklı bir yerdeyiz ve herşeyimiz tam çok şükür. Yeni evlenecek arkadaşlarıma bakıyorum çoğu gösteriş için yapılacak şeyler için kendilerini nasıl strese soktuklarını gördükçe iyi ki böyle evlenmişim diyorum. Yuvada en mühim şey huzurdur, maddi şeyler için huzurunuzu kaçırmayın yeter ki. Maddenin telafisi var ama huzurun telafisi yok. Bu benim görüşüm tabi. Hakkınızda hayırlısı olsun.

üvey annesi var

Neden bu kadar sessiz peki,babaya karşı gelemiyor..

Böyle konular okudukça kendime tekrar ve tekrar şaşırıyorum :) Hiçbir hazırlık yokken 2 ay içinde düğün yaptım. Düğün salonu, eşyalar, ev kiralama vb. işlerin hepsini 2 ayda tamamlayıp evlendik. Eşimin ailesi yapabilecekleri halde öyle set falan da yapmadılar (evet boynum boştu ama umrumda da olmadı, neden onların yapmadıkları şeyler için eşimle huzurumu kaçırayım herkesin yaptığı da yapmadığı da şanındandır, şayet bu rezalet bir durumsa boynum boş diye ben değil kendileri rezil olmuştur) Eşimle hayata yeni atılmış insanlardık durumumuz yoktu, balayına da 7 ay sonra çıkabildik. Ve balayında delicesine eğlendik. Sanırım bu süreçte herşeyin en uygununu seçtiğim için ve dolayısıyla seçenekler arasında boğulmadığımdan böyle hızlı, stressiz ve borçsuz bir evlilik yaptım. Çoğu şeyimi düğünden sonra tamamladım (yemek takımım dahil). Bu nedenle düğünden sonra hiçbirşey tamamlanmıyor diyenlere katılmıyorum. 4 yıllık evliyim, şimdi maddi durum olarak çok farklı bir yerdeyiz ve herşeyimiz tam çok şükür. Yeni evlenecek arkadaşlarıma bakıyorum çoğu gösteriş için yapılacak şeyler için kendilerini nasıl strese soktuklarını gördükçe iyi ki böyle evlenmişim diyorum. Yuvada en mühim şey huzurdur, maddi şeyler için huzurunuzu kaçırmayın yeter ki. Maddenin telafisi var ama huzurun telafisi yok. Bu benim görüşüm tabi. Hakkınızda hayırlısı olsun.
haklısınız şu altın mevzusu için de tekrar ortalığı ayağa kaldırmama gerek yok demi sizce

haklısınız şu altın mevzusu için de tekrar ortalığı ayağa kaldırmama gerek yok demi sizce
Altın partnerinle kaçan huzurunu geri getirebilecek mi? Herkesin yaptığı şanındandır. Ailesinin yapmayacağı şeyler için eşinle neden aranı geresin, onun suçu mu? Benim eşimin ailesi etnik sebeplerden beni gelin olarak istemedi. 1 kuru bilezikle evlendirdiler. Hiçbirşey yapmadılar, yaptıkları kadarını da burnumdan getirdiler. Bunların hiçbiri için eşimle aramı germedim. Herşeyi kendi başımıza olduğu kadarıyla yaptık, böylesi daha tatlı oldu. Mutlu ve huzurlu bir yuvam var çok şükür. Madden yapmadıklarından değil de psikolojik olarak o süreçte beni çok yıprattıkları için ailesine karşı saygılı fakat mesafeliyim. Ben maddeci bir insan olmadığımdan böyle düşünüyorum belki, senin bakış açını bilemiyorum. Bunlar benim görüşlerim.

üvey annesi var
Ben sana bir şey diyeyimmi?
Bir tanıdığın ilk kızında bunlar oldu,kızın annesi de inada bindirdi işler büyüdü,gelinlik alınip salon tutulmuşken nişan atıldı.
Kız severken ayrıldı,uzun süre kimseyi sevmedi istemedi.
Şimdi görücü usülü sözlü.
Kızın kardeşi evlenirken bu defa annesi diğerinden ağzı yandığı için,aman kızım herşeyi sorun etme,onlar almazsa ben alırım,yeter ki sen mutlu ol gerisi boş diyerek evlendirmiş,sen karar ver değer mi?Fakat nişanlın herşeye boyun eğen bir tipse onu bilmem.
Belki ailesine karşı köprüyü geçene kadar sabrediyordur.

Ben sana bir şey diyeyimmi?
Bir tanıdığın ilk kızında bunlar oldu,kızın annesi de inada bindirdi işler büyüdü,gelinlik alınip salon tutulmuşken nişan atıldı.
Kız severken ayrıldı,uzun süre kimseyi sevmedi istemedi.
Şimdi görücü usülü sözlü.
Kızın kardeşi evlenirken bu defa annesi diğerinden ağzı yandığı için,aman kızım herşeyi sorun etme,onlar almazsa ben alırım,yeter ki sen mutlu ol gerisi boş diyerek evlendirmiş,sen karar ver değer mi?Fakat nişanlın herşeye boyun eğen bir tipse onu bilmem.
Belki ailesine karşı köprüyü geçene kadar sabrediyordur.
Yok öyle birisi değil
işyerinde bile bir sorun olsa ilk o baş kaldırır
ve pek çok olayda ailesine benim için terste gelmiştir
zaten evlendikten sonra mesafemizi koruruz diyor
evleri var ama altlı üstlü oturmayalım diye 1 saatlik yoldan ev tutmak istiyor
yakın olmayalım diyor

Yok öyle birisi değil
işyerinde bile bir sorun olsa ilk o baş kaldırır
ve pek çok olayda ailesine benim için terste gelmiştir
zaten evlendikten sonra mesafemizi koruruz diyor
evleri var ama altlı üstlü oturmayalım diye 1 saatlik yoldan ev tutmak istiyor
yakın olmayalım diyor
Öyleyse nişanlına yardımcı ol olumlu olarak.
Benim eşimde çok arada kaldı evlenirken.
Kendi çevremizden evlenseydin,bu kız bize yüksekten bakar deyip tartışmışlar hep.Eşim dişini sıktı,gerektikçe cevaplarını da verdi,benim yanımda oldu hep.
Evlendik,eşim aynen tanıdığım gibi.
Tanıdıkça fikirleri değişti,ben akrabalarını çok seviyorum, kendilerine saygılı ama mesafeliyim,kendim istersem giderim,eşim asla müdahale etmez.
Dediğin gibiyse üzme bak,değmez.

Ne demek elimden bişey gelmiyor,o altınlar senin hakkın oku kanunları takılan her takı kadınındır der..
Biraz cesaretli ol sesini çıkar..
Hahhaaa Hanım abla,hunter ablayla bir düello yapın kız ve erkek anaları olarak,biz de tüyolar kapalım,iki cinsten de var bende,tecrübenizden faydalanırız:))

Ben de çoğunluk gibi o altinlar senin hakkin verme sakin diyecektim aslinda. Ama son yazdiklarini okuyunca farkli düşündüm. Ver gitsin birkac ceyrek icin sorun cikarip huzurunu bozma. Ama sana takilanlari sen de kendi ailene ver. Annende dursun.

Balayi konusuna gelince.. Ben evlenmeden önce ve sonra esimle pekcok kere yurtdisi tatiline gitmeme ragmen balayimi turkiyede yapmayi tercih ettim. Balayi anlayisim yurtdisi kultur doğa gezisi degil çünkü. Gittim antalyaya, yedim ictim yuzdum yattim.. tabii herkesin gorusu farklidir. Ama illa yurtdisi olacak diye sartlama kendini. Onemli olan guzel zaman geçirmek. Imkan oldugunda baska zaman da gidebilirsin yurtdisina.

Erkek milleti demek ki hep aynı en az masrafla nasıl evlenirim derdinde.
Allah yardımcın olsun ne diyeyim ama taviz verme çoğu şeyde çünkü yüz verince astarını istiyorlar.

X