Okulun sınıf temizliğine velileri çağırması

Peki o zaman şu da var karne günlerinde öğretmenler karne yanında ufak hediyeler dağıtması ya da anneler gününde etkinlik yapıp her öğrenci için annelerine vermeleri için ufak çaplı hediyelerde yapıyorlar kaldı ki öğrencileri için sınıfı süslemesi çok doğal kusura bakmayın ama katılmıyorum size

Öğretmensiniz sanırım . İşkur imkanları kısıtlandı alımlar 6 ay süreye sabitlendi. İşçi alımları zaten durdu. Bunlarda hep etken . Bu durumda velilerden başka çare bulunmuyor. Çalıştığım için çocuğum özel kreşte okula gittiğinde bunu dille dillendirse öğretmenler inanın gerekli organizasyonu da sağlarım . Şuan 15 bin veriom çocuğa . Orda daha hijyenik ve verimli bir ortamda okuması için okula vereceğim aylık cüzzi miktar beni de kimseyi de baymaz heralde.

Siz temizlik yapmak istememekte haklısınız ama herkes aynı düşünürse çocuklar mağdur olacak. Veliler ortak bir kararla para toplayabilir temizlik için ya da sırayla yapılabilir bir müddet.

İnanın işkur verdikleri zaman bile geç başlıyor okul açıldığı gibi başlamıyor ve acaba verilecek mi kaç kişi verilir hep bir belirsizlik oluyor. Keşke her veli sizin gibi düşünse cüzi bir miktar bile istense hop şikayet eden veli var ama genelin okula destek olduğu yerde özel okuldan daha kaliteli eğitim oluyor kesinlikle çünkü amaç kâr etmek değil eğitim oluyor.

Yardımcı hizmetlerin görev ve sorumlulukları neler yazar mısınız? Ne yaparlar
Okulu ve sınıfı süpürmek, yerlere paspas çekmek(belli günler), idare odalarını süpürüp silmek,tuvaletleri yıkamak, çöpleri almak,idare tarafından gönderilen evrakları ve kitapları sınıflara taşımak.Mesela benim okulumda 69 derslik,4 idareci odası 4 rehberlik odası var, bunların hepsindeki sıralari dolap iclerine hizmetli yetişebilirler mi ? Sinifin yerlerini her gün silseler ona da razıyız.
Ben bir okulumda para toplanıyordu birine ücretli yaptiriyorduk.Kendi başımızın çaresine bakıyoruz hizmetilerin görev tanımında bu yok

Su anda birçok okulda aynı sorun var . Ben ogretmen olarak yarın sinifimi temizlemeye gideceğim çünkü okul berbat . Hatta şöyle dönmeyelim her sene başı biz temizlik yapıyoruz. Sizin ogretmeniniz sizden yardim istemiş. Bu öğretmenin de işi değil ama çocukları ve velileri güzel bir şekilde karşılayalım laf olmasın diye mecburen yapıyoruz. Sizde ogretmeninizin gönlünü kırmayın elinizden geleni yapın bence .hersey çocuklar için sonucta

enteresan ..

sınıf 32 kişi o karneyi koydukları kapları bile 850 TL tuttu
o sınıf süslemesi ve hediyeler ortalama 1.500 tuttu , temizlik malzemesi 500 TL
anneler günü için yapılan etkinlik 600 TL tutmuştu

cocuğunuz var mı bilmiyorum ama sabah öğretmeni arayıp
hocam altı üstü ufak çaplı bi hediye 2.500 TL ben cebimden vereceğim
bu da benim hediyem olsun der misiniz ?

Enteresan olan bi durum yok
4 e gecen bir oğlum var
neyse daha fazla bişey demek istemiyorum
Çünkü banlanmak istemiyorum bb

Valla veli elini cebine atmaktan çekiniyor,gelip yardım etmek de istemiyor,devlet okullarının hali de ortada. Mahallelerde örgütlü şekilde hareket edilmeli bence. Bizim mahalle okulumuzda resmen lağım kokusu vardı pislikten ölüyordu artık. Muhtarla iş birliği yaptık,5-6 senedir mahalleliden,iş insanlarından para topluyoruz ,kermesler düzenliyoruz ve bu sayede her sene eksikler gideriliyor. Tahtalar yenilendi, pencereler kapılar tamir edildi, temizlik için görevli tutuldu çünkü kadrodaki tek temizlikçi 72 derslikli okula yetemiyordu normal olarak. Bilgisayarlar alındı, laboratuvar kuruldu ve kütüphane yapıldı,içine malzemesi kitabı alındı. Perde yoktu jaluziler yaptırıldı. Ben çocuğumun gitmediği okula dahi bunları yapabiliyorsam bir zahmet o okulun esas velileri de ya elini cebine atacak ya da gelip fiziksel olarak yardım edecek. Bu bir vatandaşlık görevi bana göre.

Buda vatandaşlara yanlış bilgi aktarımı. Devlet okulunda tüm imkanlar sağlanıyor demek. Şikayette yasal olmadığı için ceza aldıklarında millet bu durumda. Okula kayıt olan her çocuk aylık düzenli ödeme yapılacak dense kimse bu hakkı kendinde bulmaz

ya bu sizin sorununuz değil ki. görevli olup olmaması da sizi ilgilendirmez
kimin yapıp yapmayacağı, kimin yapması gerektiği de. bu sizden istenemez
mümkün olan her yerden şikayet edin öyle saçmalık mı olur ? keşke ilk çağırıldığında da gitmeseydiniz
ilk kez duyuyorum bu arada veliden böyle bişey istendiğini

veli değilim ama ilk iş yerimde benzer bi s*laklık yapmıştım ben de
özel sektördeyim, ofis taşınacaktı. bi cumartesi günü hepimizi temizliğe yerleşmeye yardıma çağırdılar
enayi gibi gittik hepimiz. 2 arkadaş enayi yerine konulma durumunu erkenden çaktı, 2 paspas atıp işimiz var deyip gitmişti
ben ve birkaç kişi kalmıştık şaka gibi. biz tamamlamıştık. patronun karısı da o işim var diyerek giden 2 arkadaşın arkasından konuşmuştu
şimdi düşününce ne büyük enayilikmiş diyorum. ama toy ve s*laktım, yaptım maalesef
yani sen ne hakla izinli olduğum gün beni temizlik gibi işim, görevim olmayan bişey için beni çağırır bunu benden istersin ?
ne enayiymişiz ya
akıllandık tabi bi daha işim olmayan hiçbir şeye elimi sürmedim sürmem de

e yapmasın eşiniz de ?
bu saydıklarınızın hiçbiri öğretmenin görevi değil.
sınıfın temel malzemelerinin eksik olması öğretmenin ve velinin problemi değil, bunu karşılaması gereken kişiler öğretmenler ve veliler değil
veliler tabi ki şikayet ederler
bu konularda halk olarak dik duruş sergilenmediği için meb gerekli malzemeyi ve personeli vermiyor zaten
nasıl olsa yapan var halleden var para toplayıp alan var, nasıl olsa vatandaş çözüm buluyor diye düşündüğü için salıyor
fotokopi makinesi yoksa fotokopi dağıtmayacak. tahta yoksa yazı yazmayacak .
ayrıca birinci sınıf için süsleme, pasta yaptırma, hediye alma gibi şeyler tamamen fuzuli masraf
bizim zamanımızda yoktu. kendi cebinden para harcaması da saçma, milletten istemesi de saçma olurdu
süslemesiz, pastasız, hediyesiz de okula başlayabiliyor çocuklar yani
veli değil 3 kuruş 1 kuruş vermesin, öğretmen de vermesin çünkü bunları vermesi gereken öğretmenler ve veliler değil
siz böyle yaptığınız sürece meb'in bu konularda destek vermeme durumu devam edecek

bizim toplumda şöyle bişey var: toplumda belli bi kesim bütün saçmalıklara boyun eğiyor ama iş eleştirmeye gelince, nedense kendisini bu saçma duruma düşüren yetkililere ses çıkarmak yerine bu saçmalıkları kabul etmeyen, uymayan insanlara ses çıkarıyor.

cimere yazmayıp ne yapacak bu insanlar ? kendi sorumlulukları olmayan bi konuda kendilerinden talep edilen şey hakkında, yetkililere bildirimde bulunmuşlar. olması gerekeni yapmışlar. bunun nesi yanlış ?

Evet, bir şey bilmediğiniz gayet net...
Okul başında kayır olan tüm ögrencilere, sabundan tutunda tuvalet kagidina, islak mendiline kadar aldiğımız okulda çocuklarımız 2 gün sabum gördü 3 gün görmedi hanımefendi sebep ne biliyomusunuz hademelerin maaşı ödenemiyormuş çalışmiyorlarmış peşinden 600 er tl personel maaşı için para.
Maaşını devletten alan hademenin aylık ücretini okul nasıl ödüyor mesela?
ayın on beşinde ilgili devlet kurumlarını arayip siz durun yav allah aşkına biz öderiz mi diyorlar.
Köy okullarını vs tenzih ediyorum tabi bu durumdan.

Bizim sınıflara sınıf dolabindan tutunda klimasına kadar alındı çocuklara aman neyse çocuklar rahat egıtım görsün diye üstüne okul her ay hala temizlik personeli maaşı adına 600 lira bin lira vs para istiyor. Sanırsın veliler banker.
Kayıt parası topluyosun, temizlik malzemini a4 ünı tahta kalemini yazıcını, dolabini su sebilini herşeyi topluyosun üstüne birde hala hademe parası istiyorlar.
Cimere yazsan ayrı durum he haşa öyle bir şey olamamıştır kimse zorlanmamıştır bu paralar için sorarsan.
Ögretmen çocukları fişekliyordu çocuk eve gelip anne kumbaramdaki paralarla okula klima taktırabilirmiyiz vvs diye soruyordu çocuk ne anlar yani bu işlerden daha 6 yaşında öğretmenede bir şey demiyorum da sözde ücretsiz eğitim hakkı, sözde ücretsiz eğitim yersen.

Görümcemde kayseride usta öğretici onlarında daha temmuz maaşları duruyormuş çok mağdur durumdaydı bazı hocalar.

Bazı yorumları hayretle okudum.Ogretmen hediyeler almasaymis,sınıf suslemeseymis, anneler günü etkinliği yapmasaymis masraf etmeseymis, siz de etmeyin hatta cimerlere şikayet edin gibi öğütler..
Ya niye bu kadar kötü insanlar bencil insanlar olduk,bananeci olduk,ne ara olduk, bunlar birer iyilik hareketi,kimse kimseye bişey yapmasın bizden de bişey beklemesin demeliyiz öyle mi?Çocuğumuzun okulunu sınıfını hiç sahiplenmeyelim de değil mi ?Yazanların çocuğu da yoktur herhangi bir okul da kim bilir..

İyi o zaman çocuklarınız tozlu sıralarda beslenme yapsın, dolaplar leş gibi koksun vs.Konu sahibi yapmak istemiyor ise yapmasın başka bir çözüm önerisi sunsun öğretmene,cimerlere koştuğunuz zaman o öğretmenin yüzüne nasıl bakıyorsunuz acaba? Okula nasıl giriyorsunuz?
Kötüysen kötüyüm de vurdumduymazim de cimer ne alaka

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…