Okulun sınıf temizliğine velileri çağırması

İki ucu moklu değnek bu iş, birileri çıkıyor egitim bedava sakın para vermeyin şikayet edin diyor.
işin içinndeki geliyo yahu para yok ne yapalım çocukları eğitemiyoruz yoksa diyor.
Veli grubu şaşkın, baştakileri dinlese okul okulluktan çıkıyor, okulu dinlese çogu insan zaten zor geciniyor ücretsiz olması gereken devlet okulu eğitimine para yetiştiremiyor.

Tüm sayfaları tek tek okuyamadım ancak genel olarak birkaç şey söylemek istiyorum
9 yıllık öğretmenim mesleğe birleştirilmiş köy okulunda başladım. Dolayısı ile öğretmenler olarak okulu yıkar, büyük okullara bırakılan kömürümüzü kitabımızı vs.kendi imkanlarımızla gider alır, sobamızı yakar, çocukların tuvaletlerini temizlerdik kısıtlı imkanlarla(elektrik su kesintisi gibi)
Sonra daha merkeze yaklaşmaya başladıkça bu defa işkur elemanlarınin okul açıldıktan sonra gelmeleri nedeniyle yine dönem başı bazı işler bize kalırdı. Büyük merkezi okulların kadrolu hizmetlisi varsa onlar bir şekilde hallediyor işkurdan gelenler başlamamış olsa bile.
Kısacası öğretmenler okul için sadece ders anlatıp çıkmak dışında görev tanımında yer almayan pek çok şeyi de yapıyorlar. Velileri zor durumda kalıp çağırmış olabilir ben hiç çağırmadım mesela tercih meselesi. Yardım edip etmemek de size kalmış mecbur değilsiniz tabiki.

Paspas atıp arada tuvaletleri yıkıyorlar, akşamları çöp topluyorlar. Öğretmeni kendilerine rakip ve düşman gibi görüyorlar. Bütün gün telefon başında çay içip sohbet ediyorlar. Öğretmenler odasının bir yerinde işaret cöpümüz vardı, ne zaman temizleyecekler diye merak ettiğimizden bıraktık. Iki hafta orada durdu, en son gösterip temizletebildik. Toz almıyorlar, cam silmiyorlar. Ben lisedeyim, sinif öğretmeni arkadaşlar bütün günlerini tek bir sınıfta geçirdikleri için bizden daha çok özenip validen destek rica ediyorlar. Lise gruplarında böyle bir durum da yok. İlk gün herkes ıslak mendille gelip sırasını silip oturacak. Elden gelen bu...

Tam bir kaç yorum önce aynısınıı yazmıştım inanın o kadar haklısınız ki bizzat şahit oldum bu duruma kesinlikle öyle

Okulun hizmetlisi yapması gerekiyor bunu velilerin değil ama eğer ki bir şekilde hizmetli yoksa ve ya yapmıyorsa kaç kişilik sınıf sonuçta herkes bir miktar para versin sınıfı temizlemeye bi temizlikçi tutulsun o yapsın. Velilerin gitmesi çok saçma bence

Bir yerde alt üst ilişkisi bozulmuş, bunu okul yönetimide dahil sizlerde düzene sokun derim.
sizi kendilerine rakip görmeleri falan çok saçma ben iş yerlerinde herkesin yerini bilmesi taraftariyim hiyerarşi deniyordu sanırım buna.
Hor görme küçümseme değil tabi bahsettiğim şey ama herkes görevinide altınıda üstunude bilmeli

Artık okullara temizlik görevlisi verilmeyecek diye biliyorum ama sizde temizlik görevlileri varmış.
Bu konuyu müdür ile konuşun olmadi temizlik görevlilerini şikayet edin.

Ben genel olarak düşümcemi yazdım aslında.
Sizin için yazmadım

Bizim müdür parayla temizlikçi tutup yaptırdı valla ben öğretmenim. Ben olsam gitmezdim.

Yok benim annemi çağırmıştılar. Okul aile birliği başkanının çocuğuyla aynı sınıftaydım. Bizim sınıftan durumu olmayan ( bende onlardandım) çocukların annelerini çağırmıştı pis kadın. Annem gitmedi ne işim var diye ama travma olarak kaldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…