Ogretmenin cocuguma bağırması

İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda
Bence hemen ögretmeni Cimer'e sikayet edin hatta il milli egitime gidin ne münasebet sizin el kadar çocugunuza bağırıyor o kadar çocuga tek tek sabirla yaklasmalı bence evde siz bir cocuga bakamayıp elde telefon Muge Anlı izlerken o nasil 20 cocuga birden bakamaz

Benim kızım da bu sene kreşe başladı 3 hafta hiç sorunsuz gitti 1.5 haftadır aglıyor kıyameti koparıyor gitmicem diye. Nedenini sorunca sadece bana vurdu biri diyor. Öğretmene sorduk sıradan oyuncak tartışması asla fiziksel bir şey yok dedi. Bu gün park saatinde götürdüm ve binbir rica ile onlar parktayken saklanıp izledim. Çocugun biri sürekli sessiz kızlara vuruyor hele birine taktı resmen yanagını sıkıyor ona sorsanız seviyorum dicek . Kızı en sonunda aglattı. Öğretmen müdahale etti tabi ama zaten olan olmuştu. Bu yüzden sizde lütfen cocugunuzu gözlemleyin saklanıp gerçekten onlar cok masum ama karsılarındakine zarar verebiliyorlar. Bu olmasın diye öğretmen biraz sert uyarmıs olabilir.

İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda
Kızın tokasini zorla aldıysa, onu aglattiysa tepki göstermiş olabilir. Bağırmak degil de uyarmak şeklinde. Siz yine de öğretmenle konuşun, içinizin rahat etmesi açısından. Bu yaş grupları olayları kendilerince farklı yorumlayabiliyorlar. 5 yaş oglum var. Ablasıyla kavga ederken ağlamaya başladı. Ablam benim elime vurdu diyor. Ablasının dediği ise bak eline vuracağım simdi idi. Yani ablası uyardı oglum vurdu şeklinde ağladı. Aynı olayı gözümün önünde değil de başka birisi üzerinden anlatsaydi oğluma vurduklarına inanırdım.

Sizin gibi tipler yüzünden şımarık,her istediğini elde edeceğini zanneden,dokunulmazlığı olduğunu düşünen,kendini şehzade zanneden çocuklar türedi.
Bir tane sözüm ona psikolog ( kendini öyle zannediyor ki bence hiç bir şey) Hatice Kübra Tongar bağırmayan anneler gibi zırvalıklara inanıyorsanız geçin bu işleri.

Egitimciyim anaokulunda. Ben size kendi yaşadığım.benzer durumdan örnek vereyim. Biz sizlere binde birini yansitiyoruz ama gerçekten çocuğunu eğitmeyip okula salıyor bazı veliler.
Sonra da kendi yapamadığı şeyi öğretmenden bekliyor. Birinin eşyasını izinsiz almak o yaş grubunda sınıfta şöyle bir kaos oluşturuyor. Çocuk sınır kavramını bilmiyor ya da ogretilmemişse her dikkatini çeken şeyi elliyor veya zorla alıyor hatta alıp kaçıyor. Ardından diğer çocuklar da peşinden gidiyor (eşyası alınan çocuk yakalamak için, diğer çocuklar ona yardım etmek için, diğerleri de şikayet etmek için hepsi bir ağızdan öğretmenim diye bağırıyor düşünün.)
Yani başkasının eşyası başkasının sınırına girmemesi gerektiği çocuğa öğretilmeli. Bunu anne baba vermezse öğretmen bir sene boyunca bunla uğraşıyor ki uğraşmak zorunda değil. Bunun sabırla yapamamakla alakası yok laf sokanlara binaen söyledim. Orası eğitim kurumu muhtemelen öğretmen bir dedi iki dedi üç dedi dört dedi beş dedi bakın abartmadan anlatıyorum sonra da ismiyle yüksek sesle uyardı. Bir de bazı çocuklarin çıtası yüksek evde aile dövüyor biz bağırsak da etki etmiyor gün boyunca hoşgörü ve sabirmizi suistimal ediyorlar. Bazıları en ufak yüksek seste etkileniyor evde yoksa böyle bir durum. Belki de öğretmenini çok seviyor ondan kırıldı bilemezsiniz yani bence sorarken bağırmışsiniz diye sormayın izinsiz eşya alma durumundan girin konuya ve lütfen karşınızdakinin de bir insan olduğunu unutmayın.

Gerçekten veliler! Bende öğretmenim aynı zamanda veliyim. Zamanında 4. Sınıftaki bir öğrencim beni annesine nasıl anlatmissa sınav kağıdıyla ilgili kadın arayıp bildiğin yüzüme kufretmedigi kalmıştı sonra kızının sınav kağıdını kadına gösterince ozurler hediyeler e ne oldu şimdi. Bunu şundan dolayı anlattım çocukların anlatımlarıyla öğretmeni yargilamayin 3-4 yaş çocuk kreşi anladığım kadarıyla bu çocuklar sessizce yerindedurmaz ki belki o gürültünün içinde sesini yükseltti duyulması için belki diğer çocuk ağladı refleks olarak sesini yükseltti.rica ediyorum öğretmeni dinlemeden ahkam kesmeyin.

Söz konusu öğretmene hesap sormak olunca dört elle kosuluyor. Bazı çocuklar okula gelince kıymete biniyor.
Eee öğretmen ve okul. Zaten disipline olması gerekmiyor mu ? Özel kreş diye belirttiğiniz için heralde şu you tube videolarında ki gibi öğretmen paspas olsun diyen velilerdensiniz.
Eva neva geldi aklima.😂

Bence nazikce sorabilirsiniz iciniz rahat etmeyecekse. Ama muhtemelen bagirmamistir, cocuk alinmistir diye dusunuyorum.

Acayip bir yere doğru gidiyoruz, öğretmeni çocuğunuzu büyük ihtimalle uyarmıştır, çocuğun gösterdiği gibi bağırmışsa evet sorun var ama onun dışında çocuklar her şeyi yapsın ama uyarılmasın anlayışıda çok yanlış. Evet toka size küçük bir mesele gibi gelebilir ama bu yaş grubunun bir şeyler öğrenmek için meselesi de bu olur toka olur, kalem olur. Şimdi bunda uyarma yarın başka şeyde uyarma çocuk sınırları, başkasının eşyasını nasıl öğrenecek. Bende arkadaşının eşyasını benim diyerek alan öğrenciye güzellikle yavrum biliyorum şaka yapıyorsun ama başkasının eşyasına benim diyerek şaka yapmak doğru değil bir daha böyle bir şaka yapma lütfen dedim velisinin yanında ne bir kötü ithaf ne bağırma vardı 5 dk sonra veli bana bunlar daha küçük çocuk doğruyu yanlışı bizden öğreniyorlar çok şaşırdım suçlayıcı konuşmanıza diye mesaj attı.
Valla hocam berbat bir nesil geldi ve geliyor tek sorumlusu anne babalar ve sınır bilmezlikleri, pazartesi bir veliyi aradım dedim ki bakın çocuğunuz şiddet eylemlerinde bulunuyor, arkadaşlarına zarar veriyor lütfen okula gelin konuşalım ( veli toplantısına gelmiyorlar) adam tm dedi gelmedi , bugün yine aradım telefonlarımı açmadı ( bilerek) , çocuklarını ne denli berbat yetiştirdiklerinin farkındalar lakin herşeyi biz öğretmenlerden bekliyorlar, en ufak sınır koyduğumuzda da kıyametler kopuyor , bulunduğum okulun velileri öğrencilerden daha sorunlu çocuklarına şaşırmıyorum bile ...

Öğretmen robot mu, dövme sövme bunlar çok kötü asla savunmam ama bırakın da sınıf yönetimi ile alakalı öğretmen azıcık da sesini yükselttsin, 50 kişilik sınıfta derslere giriyorum bazen sesimi duyurabilmek için mecburen bağırıyorum , bazen öyle öğrenciler oluyor ki annesi bile bıkmış asla terbiye yok , durmak nedir bilmiyor, bu öğretmenler napsın ben de bilmiyorum...
Ebeveynlerin evde eğitip ahlak veremediği çocukları okulda başka çocuğun kişisel alanına saldırınca sosyal düzeni bozup uyarılınca anında akıllarına çocuğunun psikolojisi gelen veli tipinden yıldı meb camiası, bunu böyle yapanlar utansın

Söz konusu öğretmene hesap sormak olunca dört elle kosuluyor. Bazı çocuklar okula gelince kıymete biniyor.

Eva neva geldi aklima.😂
Evde çocuklarına adam gibi eğitim vermeyip eline tablet , telefon ya da televizyonu verip dedikodunun dibine vuran anneler çocuğu okula gelince birden psikolog kesiliyor nedense, böyle bir komşum vardı, evde çocuklarını bir güzel döverdi okul açıldı ,öğretmen çocuğuna derste uyumlu değil dedi diye gidip idare ile kavga etti , şaka gibi...

2.5 yaşındaki oğlum sebebsiz yere bağırarak ağlıyor. Bildiğiniz hiçbir sebep yokken sanki vurmussun dövmüşsun gibi bağıra bağıra ağlıyor. Öyle böyle değil kendini yırtıyor boğazı tahriş oluyor artık bir saat hiçbir şekilde susturamiyoruz bize vuruyor kendine vuruyor ağlarken. Ne yapmamız gerekiyor doktora götürmeniz gerekir mi yoksa iki yaş sendromu mu bu durumu yaşayan var mı daha önce

Anladım teşekkür ederim 🙏 o zamanlarda iletişim kurmak çok zor. Yanına yaklaştıkça daha çok bağıriyor ve kendine zarar veriyor. Dediğiniz gibi sakinleştikten sonra durumu anlatmak ise yarar umarım

Kendi ellerinizle yazdığınız bu mesajlar varken fazla yoruma gerek yok.

Kesin öğretmen deli ve ruh hastası, öylece uslu uslu duran çocuğa bağırmıştır. :halay:

Egitimciyim anaokulunda. Ben size kendi yaşadığım.benzer durumdan örnek vereyim. Biz sizlere binde birini yansitiyoruz ama gerçekten çocuğunu eğitmeyip okula salıyor bazı veliler.
Sonra da kendi yapamadığı şeyi öğretmenden bekliyor. Birinin eşyasını izinsiz almak o yaş grubunda sınıfta şöyle bir kaos oluşturuyor. Çocuk sınır kavramını bilmiyor ya da ogretilmemişse her dikkatini çeken şeyi elliyor veya zorla alıyor hatta alıp kaçıyor. Ardından diğer çocuklar da peşinden gidiyor (eşyası alınan çocuk yakalamak için, diğer çocuklar ona yardım etmek için, diğerleri de şikayet etmek için hepsi bir ağızdan öğretmenim diye bağırıyor düşünün.)
Yani başkasının eşyası başkasının sınırına girmemesi gerektiği çocuğa öğretilmeli. Bunu anne baba vermezse öğretmen bir sene boyunca bunla uğraşıyor ki uğraşmak zorunda değil. Bunun sabırla yapamamakla alakası yok laf sokanlara binaen söyledim. Orası eğitim kurumu muhtemelen öğretmen bir dedi iki dedi üç dedi dört dedi beş dedi bakın abartmadan anlatıyorum sonra da ismiyle yüksek sesle uyardı. Bir de bazı çocuklarin çıtası yüksek evde aile dövüyor biz bağırsak da etki etmiyor gün boyunca hoşgörü ve sabirmizi suistimal ediyorlar. Bazıları en ufak yüksek seste etkileniyor evde yoksa böyle bir durum. Belki de öğretmenini çok seviyor ondan kırıldı bilemezsiniz yani bence sorarken bağırmışsiniz diye sormayın izinsiz eşya alma durumundan girin konuya ve lütfen karşınızdakinin de bir insan olduğunu unutmayın.
Ben cidden aşırı sabırlı ve çok yumuşak bir öğretmenim. Ama mesela bir çocuk ( ilkokul veya ortaokul) tuvalet için izin istiyor. "Hayır" diyorum. Yine istiyor " hayır" diyorum. Yine istiyor bu sefer sert bir şekilde ama bağırmadan "hayır" diyorum, o zaman pes ediyor. Bu arada çocuğun gerçekten tuvaleti olsa izin veririm ama sırf muziplikten gitmek istiyor .

Başka bir örnek; çocuk derste çok konuşuyor, arkadaşlarını rahatsız ediyor diye en az 3 kez uyarmışım. Dinlemeyip yine aynı şeyleri yapıyor. O zaman epey kızıyorum. Çocuk napıyor dersiniz? Gülüyor. 🤦

X