Ogretmenin cocuguma bağırması

Bağıramaz.
Tahammülü yoksa, çocuklarla baş edemiyorsa işi bıraksın.
Kimse zorla çalıştırmıyor.
Çocukları seven, tahammül seviyesi yüksek iş arayan bir çok öğretmen vardır.
Bencede herkes öğretmen olmasın. Yarın gidiyosa zaten çok küçüktür okuldan soğutmanin anlamı ne sinirlerine sahip olamayan yapmasın bu mesleği

İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda

Bencede alın kreşten. Öğretmenlerede yazık.

Bende sizin gibi düşünüyorum. Arkadaşımın dedikleri beni ikileme düşürdü. Çok şaşırdım. Yani yarın birgun vursa o.kadar çocukla uğraşıyor olabilir mi diceksin dedim. Ama anlamak istemiyor
Bagirmanin dozu önemli, öğretmen sesini duyurmak için sesini yükseltir, oglunuzada çok sert şekilde bağırdığıni düşünmüyorum, izinsiz arkadaşının tokasini bı daha alma demistr muhtemelen ses tonu biraz yüksektir.

Benim oğlum kreşte İngilizce dersıne girmiyor.
Neden diyorum? Öğretmenı sevmiyorum diyor.
Vurdu mu yok.
Bağırdı mı yok.
Sevmedım diyor tek açıklama bu meselâ.
Kadinla tanıştım haftada ıkı kez geliyor alışamamış bıraz da soğuk bır yapısı var. Sımdı kadına oğluma kendini sevdırcen dıye baskı mı yapayım 😂
Kreş çocuklarına daha yumuşak olunmalı ama okadar çocukla baş etmek de zor.
Delı gıbı bagırmadıgı sürece uyarılar olacak.

Öğretmen benim çocuğuma bağıramaz diyen veliler yüzünden okullarda zorbalık almış başını gidiyor.Sİz hiç sınıf ortamında bulundunuz mu?Öğretmenin hiç bağırmamasını istiyorsanız ona göre çocuk yetiştireceksiniz.Anaokuluna giden çocuğum var,hareketli ve yaramaZ.Öğretmeni bağırsa da gıkım çıkmaz.

İyi günler arkadaşlar. Çocuğumu Yarım günlük özel kreşe verdim. İlk hafta zorladı sonra alıştı ama bu hafta tekrar baştan okula gitmek istemedi. Bugün okul çıkışı günün nasıl geçti diye sorduğumda. Hiç iyi geçmedi dedi neden diye sordum Öğretmenim bana bağırdı dedi. Bende neden bağırdı yaramazlık mi yaptın dedim. Arkadaşımın tokasini aldım. Bakmak istedim dedi. Bu konuyu arkadaşıma anlattım öğretmenle konuşsam mı diye. Arkadaşım olabilir bagirabilir kaç tane çocukla uğraşıyor. Yeri geliyor bizde bağırıyoruz dedi. Konuşmalı miyim öğretmenle siz ne düşünüyosunuz bu konuda
Bagirmadan bağırmaya fark var. Yanlış yaptigini belirtmek için bağırıp disiplini oluşturabilir sonuçta tokasini aldığı arkadaşı da mizmizlandiysa hayır alamazsın, geri ver diyerek sesini yükseltmiş olabilir.

Offfff siz veliler ...

Masada duruyordu masadan aldım diyor. Hanfendi siz şunu anlamıyorsunuz. Orası "okul" karsimizdaki de " ogretmen"
Eee öğretmen ve okul. Zaten disipline olması gerekmiyor mu ? Özel kreş diye belirttiğiniz için heralde şu you tube videolarında ki gibi öğretmen paspas olsun diyen velilerdensiniz.

Masada duruyordu masadan aldım diyor. Hanfendi siz şunu anlamıyorsunuz. Orası "okul" karsimizdaki de " ogretmen"
Öğretmen robot mu, dövme sövme bunlar çok kötü asla savunmam ama bırakın da sınıf yönetimi ile alakalı öğretmen azıcık da sesini yükselttsin, 50 kişilik sınıfta derslere giriyorum bazen sesimi duyurabilmek için mecburen bağırıyorum , bazen öyle öğrenciler oluyor ki annesi bile bıkmış asla terbiye yok , durmak nedir bilmiyor, bu öğretmenler napsın ben de bilmiyorum...

Çocuklarla uğraşmak bence kolay değil öğretmen değilim ve asla olmak istemedim çünkü tahammülüm yok, ama çocuğunuz tokayı alınca diğer çocuk ağladı belki? İzinsiz başkasının eşyasını almaması gerektiğini öğrendi belki?

Sizin çocuğunuzun özel bir eşyası üzerinden alınsa örneğin tokası saçından çekilerek alsa, çocuğunuz da rahatsız olsa ve öğretmen bu hatalı davranışı uyarmasa aynı şekilde ponçik kalır mıydınız? Öğrenecek bunları öğrenci. Bağırmaktan kasıt uyarı mı azarlanmak mı?

Masada duruyordu aldm dedi

Saçından almamış masadan almış. Merak ettim.bakmak istedim dedi
İşte diğer çocuktan izin alması gerekiyordu bu vesileyle merak etti diye başkasının eşyasını kurcalamaması gerektiğini öğrenmiştir, kusura bakmayın ama diğer çocuğun da psikolojisi önemli, öğretmen sadece tokayı aldı diye neden bağırsın diğer öğrenciyi ağlattı belki çocuğunuz?

Kimse durduk yere bagırmaz böle yapa yapa çocuklar o kadar farklı yetısıyor kı acaba sacından nasıl aldı tokayı. Olay böyle olmamıştır. Bence alın kreş ten sız sessız sakin bagırmadan bakın çocuğunuza

Acayip bir yere doğru gidiyoruz, öğretmeni çocuğunuzu büyük ihtimalle uyarmıştır, çocuğun gösterdiği gibi bağırmışsa evet sorun var ama onun dışında çocuklar her şeyi yapsın ama uyarılmasın anlayışıda çok yanlış. Evet toka size küçük bir mesele gibi gelebilir ama bu yaş grubunun bir şeyler öğrenmek için meselesi de bu olur toka olur, kalem olur. Şimdi bunda uyarma yarın başka şeyde uyarma çocuk sınırları, başkasının eşyasını nasıl öğrenecek. Bende arkadaşının eşyasını benim diyerek alan öğrenciye güzellikle yavrum biliyorum şaka yapıyorsun ama başkasının eşyasına benim diyerek şaka yapmak doğru değil bir daha böyle bir şaka yapma lütfen dedim velisinin yanında ne bir kötü ithaf ne bağırma vardı 5 dk sonra veli bana bunlar daha küçük çocuk doğruyu yanlışı bizden öğreniyorlar çok şaşırdım suçlayıcı konuşmanıza diye mesaj attı.

X