öğretmen eylül anneleri ve doğum izini...

Aslıcııım ne küslüğü canım beniim...
Valla sıcaklarla uğraşıyorum.

Benim raporda da bir yalnışlık oldu gidip onu düzelttireceğim şimdi sanmıyorum .Kumralım ya bir yere göndermiyorlar bu raporları bence...

Aslı biz bu aldığımız raporu ne edecez canım yaa,bu raporu olkuluna falan vermiyormuşsun,sağlık karnenin arasında sakla dediler 37. haftada aldığın doğum öncesi iznine ayrılabilir raporunu da doğuma kadar sakla dediler doğumdan sonra hemşire bu raporlara bakıp ,doğum sonrası kaç hafta izin yapacağını hesaplayıp başka bir rapor daha düzenliyormuş,(Mesela: doğum sonrası 13 hafta yasal doğum iznine ayrılabilir gibi) o doğum sonrası raporunu milli eğitime veriyormuşuz canım.işte önemli olan biz öğretmen Eylül anneleri için bu rapor çünkü şu an zaten yaz tatili izinindeyiz.

gül canım okula gittim verdim ben onlarda dosyama koydular sonrada emin olmak için ilçeyi aradım benim şu kadını oda bir kopyasınıda kendine al sonra çalışamaz raporunuda aldıktan sonra doguma 15 gün kala elden takip edin dedi tatlımm. aman canım sende sıcaklarda kendine dikkat et güzelimm.

bana da buna benzer bir açıklama getirdiler hastanede.bunları sakla sonra doğum sonrası iznin bunlara göre ayarlanacak denildi.kuruma götürmek şart mı?mommy sen götürdüysen ben de götüreyim.benim de elimde şu anda raporlar.

cyıldız canım ben götürmedim ,bir de ben zaten ildışı tayin isteyeceğim yani,götürsem de 1 ay sonra bu raporun okulumla ilgisi olmayacak,götürmek gerekse bile yeni okuluma vermek daha mantıklı geliyor canım hem zaten yaz tatili çalışmıyoruz da.Yani okulu ilgilendiren bir durum yok.

Bak ben seni yanlış yönlendirmeyim ama sen bu raporu okuluna hiç vermeyip saklasan da olur,37. haftada doğum öncesi 3 haftalık yasal doğum iznine ayrılabilir diye bir rapor daha al,bu raporu okuluna götür,doğumdan sonrada aklında olsun raporu yazacak kişiyi takip et ve 13. haftalık doğum sonrası iznini yapabilir diye bir rapor yazdır ve bunu da okula ver canım.Bana böyle söylendi.Bu iki raporu okula vermek şart ama 32. hafta çalışabilir raporu çok da bağlayıcı değil çünkü çalışmıyoruz zaten.

13 haftalık doğum sonrası iznini kullanabilir raporunu teslim alan milli eğitim memuru bu izni sana vermek zorunda,hiç merak etme bir problem çıkmaz.Zaten adamlar da tutup hesap edip de yook doğum öncesi tatile gelmiş falan demezler sonuçta sağlık kurumundan alınmış bir rapor bu.

İnşallah hepimiz için herşey yolunda gider.

canım binlerce kez sana teşekkür ederim o kadar çok rahatlattın ki beni anlatamam.çok ama çok sağol.inşallah senin de herşey gönlünce olur.tüm işlerin birden çözüme kavuşuverir.a.s.a.s.

gül canım banada dogum sonrası izne 8+5 diye yazdır dediler zaten senin dediginle aynı şeye geliyor. toplamda 13 hafta dogum sonrası iznimiz var. cyıldız canım birde şunu söyleyeyim dogum sonrası izninde bittikten sonra 40 gün rapor alma hakkın var. birde kızlar diyelim bu dogum sonrası 40 gün rapor 2008 yılında kullandın 2009a geçtin raporların sıfırlanıyormuş haberiniz olsun diyelim.örnegin ben 2008 yılında 20 gün kullanabildim.2009da tekrar 40 gün daha kullanabiliyormuşum bilginize.

Aslıcım evet her yıl için 40 gün rapor alma hakkımız var ve hiç kullanmıyoruz allah gerek etmesin.

ama bebişlerimiz için kullanabiliriz ben zaten kullanıp 1. dönemi doğum izni+ raporla kapatıp
2. dönem okula başlicam inşallah.Siz de aynı şeyi düşündünüz heralde.

canım binlerce kez sana teşekkür ederim o kadar çok rahatlattın ki beni anlatamam.çok ama çok sağol.inşallah senin de herşey gönlünce olur.tüm işlerin birden çözüme kavuşuverir.a.s.a.s.

Ne demek canım benim,burda bildiklerimizi paylaşıyoruz sadece.
faydalı olabildiysem ne mutlu bana.yerimseniben

arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.bu rapor olayı da çok işimize yarayacak.raporu 20+20 şeklinde mi alıyoruz yoksa bi seferde 40 gün alabiliyor muyuz?

canım bir seferde 40 gün alamıyorsun.
15+15-10 diye biliyorum
yani en fazla 15 alabiliyoruz bence

Arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza.Bi sorum olacak 32. haftada aldığımız çalışabilir yazan sevk kağıdını nereye veriyoruz?

Yalnız ben köy okulunda çalışıyorum.Ve okulda müdür yetkili bir arkadaş var.O da okulda değil tabi.Bu durumda milli eğitime vermeliyim ama ilçe bana 2 saat uzakta.Ne yapmalıyım sizce

dediğin gibi ilçeye vermen gerekebilir.telefonla bilgi alabilirsin canım.ama bizim doğum öncesi izinlerimiz yaza denk geldiği için doğum sonrasına aktarılmıyormuş.yine de sen bi dene.ne olur ne olmaz.en azından al raporunu.

selam ben ekim annesiyim. ekim 9 da doğumum var inşallah. benim de doğum öncesi 8 haftalık izniminin 2-3 haftası yaz tatiline gelioo. bende bunların yanıp yanmadığını merak ediom ama herkes farklı bişey söylüyoo. sizden bi ricam olacak. hepiniz benden daha önce doğum yapacaksınız allah nasip ederse yani bunun sonucunun ne olduğunu biliyoo olacaksınız. izinlerinizi aldıktan sonra ne olduğunu yazabilirmisiniz buraya. bende ona göre bi yol izlerimm teşekkürler

yazarız tabi canım sen yine bu topiği takip et arada bir göz at....
Bizim doğum çncesinin nerdeyse tamamı yaz tatiline denk geliyor
ama yine de hak mağduriyetine uğramamak için normal prosedürü uyguluyoruz (izine ayrılıyormuş gibi rapor alma falan)
İnşallah bir sorun çıkmaz..

Ben 37. haftada olduğumu belirten bir not yazdırdım sevkin üzerine.Sevkin bir nüshasını okula bırakıcam bir tanesi de bende kalır her ihtimale karşı.Başka bişeye gerek yok.
Zaten 32. haftada da yazdırmıştım ama yaz tatiline denk geldiği için doğum öncesi izinlerimizi aktaramıyormuşuz.İdare kabul etmedi maalesef.

arkadaşlarr ben geçen hafta 37.hafta iznime ayrıldımm ilçe ilede görüştüm ilçeye verilecek birşey yokmuş dogumda alacagım evrakları yazdırdı. dogumda nasıl bir izin yazdırmam gerektigini anlattılar. memleketimede gidecegim için onuda belirtmemi söyledi şuan aklımda degil ama bir ara mutlaka neler yazılması gerekiyor okula hangi evrakları teslim etmemiz gerektigini sizlerede yazarım.
şulecimm eylül anneleri topigindede sordum aydınlımısın ve merkezmi canım. birde benim okulumla çok şükür hiçbir problemim çıkmadı tatildesin oluyormuymuş dediler bende ilçe ile görüştügümü oldugunu söyledim birşey demediler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…