öğretmen eylül anneleri ve doğum izini...

Ben 37. haftada olduğumu belirten bir not yazdırdım sevkin üzerine.Sevkin bir nüshasını okula bırakıcam bir tanesi de bende kalır her ihtimale karşı.Başka bişeye gerek yok.
Zaten 32. haftada da yazdırmıştım ama yaz tatiline denk geldiği için doğum öncesi izinlerimizi aktaramıyormuşuz.İdare kabul etmedi maalesef.

benim de anlattığın şekilde oldu canım.şimdi doğum belgesi ile gidip doğum sonrası izinlerime başlayacağım.

bugün okulumuz açıldı.toplantıya gittim.artık son 2. haftadayım .(yani çalışabilir 5. haftanın) oyüzden gidiyorum.6 eylülde çalışamaz raporu alıcam ve gitmeyeyeceğim.
okulda müdür yardımcısına sordum
olur dedi.o senin şansına 5 hafta iznini aktarabilirsin dedi.sonra 3 sene önce agustosta doğum yapmış öğretmen arkadaşa sordum.o da 5 haftayı aktardığını söyledi.kızlar bu konuda bence uğraşın.raporlarınızı yazdırın mutlaka.kimse mağdur olmasın.meb e mail attım bu konuda kesin cevap istedim.bakalım ne cevap verecekler.size de aktarırım.

bazılarınız idarelerinin raporları kabul etmediğini yazmış.bu nasıl bir iştir ya.her okul her milli eğitim farklı, kafasına göre mi uyguluyor canım.bizim okul olur diyor.kızlar bu konuda ilçeye gidin gerkirse bakanlığa sorun .kimse mağdur olmasın.bunu aktaranlar var.biz niye aktaramıyalım.inş. sorun yaşamayız.

MUSCAN HAKLISIN CANIM
iNŞALLAH KİMSE MAĞDUR OLMAZ AMA BEN DE BUNUN ÖRNEKLERİNİ GÖRDÜM O YÜZDEN BURDA
BU KADAR EMİN YAZDIM...

Nasıl kabul etmiyorlar raporlarınızı anlaıyorum
sonuçta bu doğum izni mevzuatı 657ye tabi tüm memur kadınları kapsıyor bizim
suçumuz öğretmen olmak mı?Yazın çalışmıyoruz diye neden bu haktan yararlanamayalım ki?

Ebe veya hemşireler de veya diğer memurlarda 30 günlük yıllık izinlerini doğum izinlerinin hemen bitişine göre denk getirip alıyorlar,yani şimdi onlarınki de mi kabul edilmeyecek???Bizm de yıllık izinimiz yok da yaz tatilim var...İyi araştırın derim kızlar,sonuçta sağlık kurumunun verdiği bir sağlık raporu ve yasal izinimiz var,hak mağduru olmayalım inşallah...

Arkadaşlar şimdi okulumuzun müdürü ile görüştüm.Malesef milli eğitimden dilekçem geri dönmüş.Benim beş hafta yandı anlıycanız.Her yerde farklı uygulama olmaz ama inşallah sizinkiler kabul olur.Siz de kesin sonucu bildirirseniz sevinirim.En azından emsal gösterip hakkımı ararım.Ama müdürün kabul etmesi değil milli eğitimden onay çıkması önemli.Çünkü benim müdürüm de dilekçemi almıştı yani...

mrhaba arkadaslar ben 37 haftalık hamıleyım 32. haftada raporumu aldım ve okula gonderdım.mudur bey kabul ettı gecen hafta aradıgımda okulu baska bişe gereklimi diye sadece dogum raporunu gonder yeter dedi.
bende dogumdan sonra bakacam artık dogum iznini aktaracaklarmı.

Arkadaşlar şimdi okulumuzun müdürü ile görüştüm.Malesef milli eğitimden dilekçem geri dönmüş.Benim beş hafta yandı anlıycanız.Her yerde farklı uygulama olmaz ama inşallah sizinkiler kabul olur.Siz de kesin sonucu bildirirseniz sevinirim.En azından emsal gösterip hakkımı ararım.Ama müdürün kabul etmesi değil milli eğitimden onay çıkması önemli.Çünkü benim müdürüm de dilekçemi almıştı yani...

canım ben de dün eşimden 32.haftada almış olduğum çalışabilir raporunu ve doğum belgesini gönderdim fakat müdür çalışabilir raporunu kabul etmemiş.eşim de ısrar etmiş müdür de ilçe milli eğitimi aramış ve red cevabını almış.anlayacağınız ben 2^0'sinden itibaren 8 haftalık doğum sonrası iznime başlamış oldum.aktarma da olmadı.

Son düzenleme:
canım ben de dün eşimden 32.haftada almış olduğum çalışabilir raporunu ve doğum belgesini gönderdim fakat müdür çalışabilir raporunu kabul etmemiş.eşim de ısrar etmiş müdür de ilçe milli eğitimi aramış ve red cevabını almış.anlayacağınız ben 2^0'sinden itibaren 8 haftalık doğum sonrası iznime başlamış oldum.aktarma da olmadı.

Arkadaşım bu durumda malesef sadece 8 haftalık doğum iznimizi kullanabiliyoruz yani.Aktaramadığımız çok kötü oldu gerçekten.:1no2:Ama ben pek ümüt bağlamamıştım zaten.KKda okuduklarımla biraz heveslenmiştim.Belki olur diye düşünmüştüm.senağlamaŞimdi aktarmayı hesaplayan arkadaşlar varsa bence fazla ümütlenmesinler.Raporlarla falan idare edicez artık bir süre daha.İnşallah onda da problem çıkarmazlar.:a015:

Arkadaşım bu durumda malesef sadece 8 haftalık doğum iznimizi kullanabiliyoruz yani.Aktaramadığımız çok kötü oldu gerçekten.:1no2:Ama ben pek ümüt bağlamamıştım zaten.KKda okuduklarımla biraz heveslenmiştim.Belki olur diye düşünmüştüm.senağlamaŞimdi aktarmayı hesaplayan arkadaşlar varsa bence fazla ümütlenmesinler.Raporlarla falan idare edicez artık bir süre daha.İnşallah onda da problem çıkarmazlar.:a015:

arkadaşlar ben ümitliyim çünkü ilçe milli egitim ile işbirligi halinde raporlarımı aldım ve işlemlerimi devam ettirdim şimdiye kadarda hiçbir problem çıkmadı hatta beni onlar yönlendirdi raporlarımı almam konusunda ama sizinkilerin niye olmadıgını anlamıyorum demekki farklı uygulamalar devam ediyor dogum yaptıktan sonra ve raporumu 13 haftalık yazdırdıgımda sizlere mutlaka yazacagım. zaten öylede böylede benim için almam mantıklıydı zaten 1 eylülde çalışmaya başlıyoruz toplam dogum öncesi 5 haftayı rahatlıkla kullanmış olacagım çalışma günümüz o zaman başladıgı için hatta geçen sene bir arkadaşım dogum yaptı oda eylül başında dogum yapmış oda 5 haftayı sonrasına aktarabilmişti.

arkadaşlar ben ümitliyim çünkü ilçe milli egitim ile işbirligi halinde raporlarımı aldım ve işlemlerimi devam ettirdim şimdiye kadarda hiçbir problem çıkmadı hatta beni onlar yönlendirdi raporlarımı almam konusunda ama sizinkilerin niye olmadıgını anlamıyorum demekki farklı uygulamalar devam ediyor dogum yaptıktan sonra ve raporumu 13 haftalık yazdırdıgımda sizlere mutlaka yazacagım. zaten öylede böylede benim için almam mantıklıydı zaten 1 eylülde çalışmaya başlıyoruz toplam dogum öncesi 5 haftayı rahatlıkla kullanmış olacagım çalışma günümüz o zaman başladıgı için hatta geçen sene bir arkadaşım dogum yaptı oda eylül başında dogum yapmış oda 5 haftayı sonrasına aktarabilmişti.
Bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim canım.Zaten sanırım sen bizden önce yaparsın doğumu.Bak yine ümitlendirdin beni.hihoyyyt İnşallah aktarabiliriz de yavrularımızla beş hafta fazla zaman geçiririz.Şimdiden nasıl bırakırım diye kara kara düşünüyorum.:1no2:En azından birinci dönemi tamamlayabilsek ne güzel olur yaaa...

merhaba arkadaşlar ben ekim annesiyim.yaza denk gelen 32.hafta ve sonrası sayılıyomuş.bizim müdür yardımcımız ve de müdürümüz öyle söyledi.bir sınav görevi çıkınca sizi tatilde çağırabiliyoruz dedi.aslında siz yaz tatili olsa bile şehir dışına çıktığınızda nerde olduğunuzu bilmemiz bile gerekiyor biz uygulamıyoruz o başka tabi dedi.ayrıca bu doğum izni resmi birşey ne zaman olursa olsun kullanılır dedi.ben 32.haftamda 2 hafta çalışabilir raporu aldım .seminer dönemi gitmeyi düşünüyorum.size de duyduklarımı aktarayım dedim.rabbim hayırlı ve kolay doğumlar nasip etsin inşallah hepimize....a.s.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 376308 Cevap Metni : Bilindiği gibi, 5223 sayılı Kanunla yapılan değişiklikle 657 sayılı Kanunun 104?üncü maddesine göre doğum sonrası mazeret iznine sadece doğum öncesi mazeret izni içerisinde çalışılarak geçirilen süreler eklenmektedir. Aynı Kanununun 103?üncü maddesinde yer alan ? ? öğretmenler yaz tatili ve dinlenme tatilinde izinli sayılırlar ?? ifadesi karşısında yaz tatili ve dinlenme tatilinde izinli sayılan öğretmenlerin izinli oldukları dönemle çakışan doğum öncesi mazeret izinlerinin sonradan kullandırılması mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca, bu husus http://personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanan ?İzinler? konulu Bültenin 25-27inci sayfalarında ayrıntılı olarak örneklerle açıklanmıştır. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

kızlar bu duruma göre izinlerimizi sonrasına kullanamayacağız.ancak kullanan öğretmenler var bizim okulda. ne saçmalık ya..sinir oldum şimdi..şansımı denesem mi yine de.off ya bilemedim

eylül annelerimm bildiginiz üzere dogumumu yaptımm ve dogum öncesi iznimi dogum sonrasına aktardım bugün okulumu aradım hemen getireyimmi raporumu diye yok hayır acelesi yok sonrada getirsen olur dediler. ben yinede ilçe milli egitimide arayacagım ama sanmıyorum problem çıkacagını. sevkimde 39 haftada miyadında dogum yapmıştır. toplam 13 haftalık dogum sonrası izini dogum öncesi 5 hafta+dogum sonrası 8 hafta dogum sonrası izin kullanabilir yanına birde not düşünürdüm il dışındada kullanabilir diye çünkü memlekete gitmeyi düşünüyorum. ilçe milli egitimdeki bayan öyle yazdırmamı söylemişti ve öylede yazdırdım. sevkin yanında dogum raporunu da teslim edecegim başka bir evrak yokmuş teslim etmemiz gereken. eger olumsuz birşey olursa yada başka birşey olursa sizleri bilgilendiririm.

kızlar bakanlığın cevabına göre izinlerimizi aktaramıyoruz.anladığım kadarıyla da ilce mili eğitimler de keyfi uygulama yapıyorlar.yine de şansımı deneyeceğim.aslında olmuyor.ama arada kaynayıp gitmek var.inş.olur.

kızlar bakanlığın cevabına göre izinlerimizi aktaramıyoruz.anladığım kadarıyla da ilce mili eğitimler de keyfi uygulama yapıyorlar.yine de şansımı deneyeceğim.aslında olmuyor.ama arada kaynayıp gitmek var.inş.olur.

canım bende hamileligimin başlarında internetten bütün heryerden araştırmalarımı yaptım baktım aktarma olmuyor diyordu heryerde en sonunda en iyi merci ilçe milli egitim bilir bizimle ilgili dedim memurumda sagolsun yardımcı oldu aradık ben tatildeyim kullanamıyorum degilmi dedigimde sen benim dediklerimi aynen uygula dedi bende o ne dediyse onu yaptım inşllah seninde olur canım.

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Başvuru No : 376308 Cevap Metni : Bilindiği gibi, 5223 sayılı Kanunla yapılan değişiklikle 657 sayılı Kanunun 104?üncü maddesine göre doğum sonrası mazeret iznine sadece doğum öncesi mazeret izni içerisinde çalışılarak geçirilen süreler eklenmektedir. Aynı Kanununun 103?üncü maddesinde yer alan ? ? öğretmenler yaz tatili ve dinlenme tatilinde izinli sayılırlar ?? ifadesi karşısında yaz tatili ve dinlenme tatilinde izinli sayılan öğretmenlerin izinli oldukları dönemle çakışan doğum öncesi mazeret izinlerinin sonradan kullandırılması mümkün bulunmamaktadır. Ayrıca, bu husus http://personel.meb.gov.tr adresinde yayımlanan ?İzinler? konulu Bültenin 25-27inci sayfalarında ayrıntılı olarak örneklerle açıklanmıştır. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

Canım sen bunu nerden buldun?Ben hiç böyle bişeye rastlamadım...Ama doğru olabilir direk kanun ve madde numaraları vermiş,incelemek lazım.Bu gerçek yüzüme tokat gibi indi şimdi bak..Ben bu konuda umudumu hiç kaybetmemiştim.:1closedeyes:
Ben bugün okuluma gittim doğum öncesi 37. haftada aldığım raporumu izine çevirmişler aynen şu ibareler var orda.

İzine ayrılış sebebi: Doğum öncesi izni
İzine ayrılış tasrihi: 18.08.2008
İzinin bitiş tarihi: 09.09.2008
toplam izin süresi: 21 gün yazıyor

Yani benim 9 eylüle kadar doğum yapmam lazım yoksa doğum sonrası iznimden gidermiş:roflol:

ben görünce şaşırdım bu ne 9 eylülde göreve mi başlicam nasıl yani dedim,yok doğumdan sonra doğum sonrası iznini kullanacaksın yeni bir rapor getireceksin onu doğum sonrası izini olarak düzenlicez dediler. Ben yinede doğumdan sonra aslı gibi 13 haftalık doğum sonrası izni kullanabilir diye rapor alacam ve izine çevireceğim,kabul olursa ne ala olmazsa da şans artık,zorlamanın anlamı yok.Her iki türlü de uygulamanın örnekleri var çünkü.

momycim ben bakanlığa ayrıntılı bir soru sormuştum bu konuda. onlar da cevap yazmışlar.bana mail olarak geldi.kendimden çok emindim kullanabilirm diye ama dedğin gibi bu bana tokat gibi geldi.

X