öğretmen eylül anneleri ve doğum izini...

[FONT=Arial Black[B]]kızlar anlamadım benim 37. haftam 8 eylüle geliyor 8 eylülde başlayacağım iznime önceki 5 haftayıda sonraya ekleyeceğim öyle değil mi ne değişmiş ki???[/B][/FONT]
lisede öğretmenim eylül 1 ine seminerler koyacaklar sanırım bu yıl 1 eylülden 8 eylüle kadar gider gelirim artık seminerlere

bu bütün planlarımı alt üst etti şimdi yaa.... bakın benim durumum şöyle nasıl olacak yardım edermisiniz
23 aralık 2013 sat tarihim
32. haftam 04 . 08. 2014 ağustos
37. haftam 08 . 09 2014 eylül şimdi ben 37. haftamda çıkıcam izne desem önceki 5 haftam yanıyor mu offf yaaa

Merhaba kızlar bende sizinle aynı durumdayım şimdilik muhtemel doğum tarihi 18 eylül benimde sadece 2 ayım var doğum öncesini sonraya aktarmak için kaçıncı ayda görevde olmalıyız acaba bilen var mı?

benim de 22 eylül görünüyor okuldaki arkadaşlar 32. haftan ne zaman geliyorsa okula raporunu götür 37 de de çalışamaz raporunu götür iznin yanmaz ddediler. sonuçta maaşımız ve sigorta mız ödeniyor neden yansın ki? bende yanacak diye götürmeyecektim ama deniycem belli olmuyor:18:

Benim doğumum da 22 eylül gösteriyor eğer ben seminer döneminde 1 gün dahi gitsem doğum öncesi 5 haftayı aktarabiliyor muyum ki
Ayyyy kafam karıştı, zaten sıcak

VALLA kızlar şu sayfayı katbetmeyelim de o dönemde ne yaptığımızı yazalım okula yazı gelmiş gerçekten de ... diyor ki yaz döneminde zaten izin döneminde görüldüğümüz için o haftaları aktaramıyormuşuz((

Geçtiğimiz dönem okula bir yazı göndermişler. 5 haftayı aktarabilmek için fiilen çalışıyor olmamız gerekiyormuş. Benim de son 5 haftam yaz tatiline denk geldiği için aktaramıyormuşuz. Bizim müdür yardımcısı öyle diyor.

ben de aynı durumdayım arkadaşlar. 2012 eylülde doğum yapan bir arkadasım aktardı 5 haftasını. ama bizim müdür kesinlikle öyle bişey yok diyor. bu konuların gectiği yönetmeliğe iyice baakmak lazım. ne yazıyor tam olarak..

bana yardımcı olun lütfeenn benim doğumum kısmetse ekimin 8 i gibi olacak. Bu durumda ben doğum öncesi 5 haftayı ekletemeyecek miyim? Lütfen yardım edinnnnnn

kızlar heyet raporu özel hastaneden olmuyor mu devletten mi çıkartmalıyız heyet raporunu?? heyet raporu hadi 1 aylık aldık daha sonra 40 günlük raporl hakkımı da almak istiyorum ...nasıl yapıcaz şu yaz tatili nedeniyle yanan günlerimiz yerine rapora yüklenelim diyorum ama elimizde bebekle nasıl olacak(( doktorlar merhametli mi oalacak.... birde gittim bi doktora 5 gün rapor istiyorum diyince hakkın tabi 40 gün hakkın var kullan vereyim gibi mi yaklaşıyorlar yoksa bişeyin yok ki veremem falan mı diyorlar???? ben öyle uzun günler almayacağım sürekli başka doktora gidip 5 günlük raporlar almayı düşünüyorum...ama şunuda merak ediyorum durumu anlatmak açık açık söylemek mi lazım ya da gidip benim başım ağrıyor deyip 5 gün bi doktordan gözüm ağrıyor deyip başka doktordan 5 gün daha mı alacağız ????bu durum beni çok strese sokuyor....(

Arkadaşlar heyet raporu özel hastaneden de alınır bunda sıkıntı yok ancak şu izin meselesi kafamı karıştırdı. 5 hafta yanarsa çok üzülürüm zaten yarıyıl gelmeden tekrar başlamamız gerekecek

sen 8 inde ayrılacaksan çalışmaya başlayacağın için 1 hafta, iznin yanmaz diye biliyorum ben...

meraba arkadaşlar ben kısmet olursa eylül annesi olacam 27 eylül dogumum kısmetse bu yıl kpss den iyi bi puan aldım ve eylülde atanıyorum çok büyük bi ihtimal .dogum iznini kullanabiliyormuşum atandıktan sonra doguracam için ama yinede içimde şüphe var sizlerden bu konuyu bilen varmı .

kuzenim ögretmen 11 eylülde dogumu o bu konuyu araştırmış ama önceki iznim yanıyormuş dedi dogum sonrası +ücretsiz kullanacakmış
bu arada dogum tarihlerimizde aynıymış

Son düzenleme:
arkadaşlar doğu yaptım ve raporum u şu şekilde aldım ,
27 mayıs 2014 = 32.haftamdı çalışabilir raporu aldım
1 temmuz 2014 = 37.haftamdı çalışamaz raporu aldım
beklenen doğu tarihi 23 temmuzdu fakat bebeğim doğmadı artı 10 gün geciken doğum diye rapor aldım.bu doğum iznimizden düşmüyor!
ve 2 ağustos da doğum yaptım
3 ağustos 2014 den = 3 kasım 2014 e kadr toplam 13 hafta=91 gün doğum iznim başladı...
ve evett sonuç tatilde olduğumuz için 4 haftam yanıyor......
dr da heyet veremem müfettişler soruşturma açıyor diynce ben de kara kara düşünür oldum
kuzumu 3 aylıkken nasıl bırakırım
kendi doğum izinlerinizi bu şekilde hesaplayabilirsiniz ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…