nişan mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben nisanlandim diye gezerken nişan bile yapmayışım geldi aklıma.

İsteme olmuştu ve o gün yüzük takmıştık,
sonrasi direk düğün diye nisanlandik saymiştik.

Yani hiçbir fikrim yok ama tebrik etmeye geldim.
Hayirli olsun. Mutluluk dilerim.

S sassyassyy öncelikle mutluluklar diliyorum:)

şimdi içeri takılmak bence saçma olur. Terasta olması için ise terasın büyüklüğü çok önemli bence. Insanlar açık havada sıkışmamalı

teras kaç m2 acaba?
açıkçası 40 m2 den küçük yere asla 25 kişinin sigacagini düşünmüyorum ki yemek olacakmış.

bence teras büyükse jüt kumaştan konseptler var. Yerlere ışık fenerler, hatta jüt ve mor. lavanta çiçekleri falan. Gayet cool duruyor ben cok begeniyorum.

bir organizasyon ile anlaşırsınız. Yemek ve 2 3 servis elemanı tamamdır.

ve binaya veya bir arkadaş yazmış posta kutusuna çikolata ve not bırakmak fikri çok şirin geldi. Öyle bir not yaparsanız binadakiler de anlayisli olurlar. Sonuçta damat halayı oynamazsınız diye dusunuyorum :KK70:

Öncelikle hayırlısı olsun inşallah canım 🤗.
Bence de eşya olmaması avantaj masa sandalye ayarlayabilrisen güzel şık bir şekilde süsleme börek tatlı tarzı şeyler dışardan ayarlarsiniz olur biter 😉

Senin evin en uygunu bence. Madem akraba falan çağrılacak, erkek evinde olursa dedikodu yapan çıkar. Eşyayı falan çok takma bence, olabildiğince düzenle, davet et, olsun bitsin. Gönülün sığdığı yere her şey sığarmış..

Neden olmasın Erkeğin evinde nişan ? Özel durumunuzdan dolayı yapılabilir. Ne lüzumu var gereksiz masraflara.

kız sasy o kurtarmıyo karşı tarafı bu kurtarmıyo:)) işin zor ha..
ayrıca sen babanın yardımını niye kabul etmiyon. çocuk ailesine tavır almış kendi ailesine. sen niye onun aldığı tavrı babana alıyon.
teras fikri mantıklı ama az da nişana benzesin kuru yemek olmasın ayarla bir şirket. :KK66:

konunun detayı çok aslında ama yazarsam uzayacak o yüzden soru olursa cevap veririm.

sevgilimle nişanlanma kararı aldık. onun annesi büyük bir tören istedi ama ben kabul etmedim. hatta inat bile ettim diyebilirim normalde yakın akrabaları bile kabul etmiyorum sadece anne ve baba diyordum ama şimdi benim babaannem ve dedem türkiyeye geldiler, onlara hayır diyemem. e öyle olmuşken sevgilimin de bir dedesi var zaten o da gelecek. babam da ayıp olur amcalar halalar da gelsin bu kadar katı olma ileride aile olacaksınız dedi. iyi tamam dedim. zaten çok kalabalık aileler değiliz iki tarafla toplam 20-25 kişi olacağız.

maalesef benim annem ve babam birbirlerinin evlerine gitmezler. yan yana bile zor geliyorlar o da babam benim hatrıma çoğu şeyde alttan alıyor. annem hayatta babamın evine gitmez. tarafsız bir ev lazım o da benim evim oluyor.

evim boş hatta bomboş yani evdeki çoğu eşya misafir geleceği için alındı. halı falan bir tane var onu da burada konuştuk zaten babamın zoruyla aldım. cidden tamam hadi kesenin ağzını açıp eşya alalım desek ne bileyim oturma grubu falan mı alacağız?

terasım çok geniş herkesi rahatlıkla alabilir ama o zaman da yemek olmaz. yemek yiyeceğiz diye konuştuk başta. hadi yemeği de geçtim çok ses olur sitede rahatsızlık duyabilirler.

ben işin içinden çıkamadım. sevgilimin de tek önerisi onların evlerinde yapmak oldu. e ama nişan erkek evinde olur mu ben bunu bilmiyorum.

dışarıda kesinlikle olmaz bu arada. olursa da 20-25 kişi için güzel bir mekan kapatmamız gerekir o da sevgilimle beni çok aşar. ailelerden maddi yardım almama konusunda birlikte karar aldık.

ya çok karışık yazdım ben ama bayram sonu nişan olacak dedik ama daha bunun bile içinden çıkamadık. varsa fikriniz alırım gerçekten. çok teşekkür ederim okuyan herkese.
Nişanlının evi olmaz tabiki de

kız sasy o kurtarmıyo karşı tarafı bu kurtarmıyo:)) işin zor ha..
ayrıca sen babanın yardımını niye kabul etmiyon. çocuk ailesine tavır almış kendi ailesine. sen niye onun aldığı tavrı babana alıyon.
teras fikri mantıklı ama az da nişana benzesin kuru yemek olmasın ayarla bir şirket. :KK66:

karşı tarafın anası sonradan görme olduğu için her şeye kulp takabilir beni sinirlendirir :KK70: nişanda kaynanasını döven gelin olmak istemiyorum shsjajsjja

abla babam da öyle çok istekli şekilde aaa ben yaparım falan demedi ki :) nişandan sonra arkadaşlarımızla kutlamaya gidicez babam onu karşılayacak. hani belki babamdan bi ısrar gelse kabul ederdim de o da aferin size çocuğum insan kendi kendisine yetebilmeli tribine girdi :KK70:

S sassyassyy öncelikle mutluluklar diliyorum:)

şimdi içeri takılmak bence saçma olur. Terasta olması için ise terasın büyüklüğü çok önemli bence. Insanlar açık havada sıkışmamalı

teras kaç m2 acaba?
açıkçası 40 m2 den küçük yere asla 25 kişinin sigacagini düşünmüyorum ki yemek olacakmış.

bence teras büyükse jüt kumaştan konseptler var. Yerlere ışık fenerler, hatta jüt ve mor. lavanta çiçekleri falan. Gayet cool duruyor ben cok begeniyorum.

bir organizasyon ile anlaşırsınız. Yemek ve 2 3 servis elemanı tamamdır.

ve binaya veya bir arkadaş yazmış posta kutusuna çikolata ve not bırakmak fikri çok şirin geldi. Öyle bir not yaparsanız binadakiler de anlayisli olurlar. Sonuçta damat halayı oynamazsınız diye dusunuyorum :KK70:

teras yanılmıyorsam 50m2 civarı ya baya büyük hani herkes sığabilir. bugün bir organizasyon şirketiyle görüşmeye gideceğiz bakalım kafamıza yatarsa komşuları da bir şekilde hallederiz umarım. çok çok teşekkür ederim 🧡🧡

karşı tarafın anası sonradan görme olduğu için her şeye kulp takabilir beni sinirlendirir :KK70: nişanda kaynanasını döven gelin olmak istemiyorum shsjajsjja

abla babam da öyle çok istekli şekilde aaa ben yaparım falan demedi ki :) nişandan sonra arkadaşlarımızla kutlamaya gidicez babam onu karşılayacak. hani belki babamdan bi ısrar gelse kabul ederdim de o da aferin size çocuğum insan kendi kendisine yetebilmeli tribine girdi :KK70:

ahahha tam aradığını bulmuş gibi desene:))
sen sıkışırsan iste yetmedi baba de. içine sinsin nişan. sonra keşke demezsin.

Canim beni istemeye geldiklerinde (istemeye gelmekte ne sinir bozucu bir tabir) evde 17 18 kisi kadardik. Babamın evi de küçük. Mutfaktan sandalye falan aldık oturduk. Cok tantana ya. Yakin arkadasim yerinde durmadı. Cay taşıdı millete,yardim etti falan sağolsun. Nisanı dışarıda yapmıştık en guzeli oyle oldu cok bir para da ödenmedi ve yemekli yapıldı. Orkestra muzik suslemeler vs. Ne guzel herkes yedi icti oynadi eglendi gitti. Evde olunca gercekten curcuna bu tip şeyler. Mesela bahceli bir ev olsa aşağı katta koca bahce olsa yazlık misali cok hos fotolar da cekiliyor organizasyon yapildiginda vs terasin ufak degilmis ama sen bilirsin yine de. Icık babanda yardim etse maddi olarak karsi tarafinda gözleri 😳😳 böyle olda kral olur bence 😀

Baban anlayışlı biri ise ikna et annenin evinde olsun.

babam anlayışlıdır ama annem pek değil yani elinden gelse babamı benim evime bile kabul etmez :KK70:

bir de annemin evi benimkinden küçük, yani bana sadece organizasyon işinde kolaylık sağlar. babamın evi olsa çok iyi olurdu baya rahat ederdim bahçeli vs ama şartlar işte. :)

Hayırli olsun canim.
Mutluluklar dilerim.
Bir iki konzept fikiri söyleyim, kendi nikâhım icin begendiklerimden-
- great gatsby - siyah bir konzept
- bohemian- kir çiçekleri, mumlar ve klasik masa örtüleri
- belki sana uymaz ama - tango stili, benim en cok beğendiğim

Yemek icin güzel bir catering servisinle anlaşabilirsin.
Istersen sana hazirladigim büfe menümü atarim. Benimki mediteran olarak- antipasti, somon balığı vs.
aperatif olarak aperol...dejestif olarak grappa vs. (Yemek ve yanindaki uyumlu icecekleri ayarladim)
Pasta olarak ben "naked cake" tarzini cok begeniyorum... tatli olrakda creme brule ve tramisu ayarladim.
Neyse, tek tek fotolari atarim :)

Benim nişanımda sanırım 100 kişi vardı. Yemek verildi et pilav gayet lezzetliydi,meze verildi ordövr arkasindan pasta bir de sanirim meyve de vardı. 4bin tl ödedik 😀 2017 de.
25 kisiye yemek vermek kulfetli olmaz
Evimize misafir geliyor 10 12 kisi olunuyor mesela ay cok masraf oldu demiyoruz
Tabi isin icine icki girerse biraz fazla para harcanır.

Aslinda organizasyon sirketine gerek yok bence ya. Benim evin burda parti malzemeleri satan bir yer var esimin doğumgünü için gitmistim 😀 mum gül masa örtüsü bilmemne biseler aldım salona tabi o erkek fazlasina lüzum yok. Yemek memek guzel olmustu herseyi satıyorlar internette de zaten toplu satimlar oluyor ya dagitilacak nisan hediyesi veya nişan sekeri gibi. Hersey bir tık uzagimizda sassy🤗
Hic gerilme stres yapma. Ben bide boyle islerle uğraşmayı severim eger benim evde yapma imkanim olsaydı bahceli bi evim olsa ve 25 30 kisilik olcak olsaydi kendim herseyi ayarlardim. O kartonlarin üzerinde ahmet tugce nin nisanina hosgeldiniz yazısı falan varya kina gecesinde gittik bir reklamciya davetiye falanda basiyorlar 70 tl mi 100 tlmi neydi yaptirdik goturduk kina gecesi yapilcak yere. Aslinda zevkli isler de benim yüreğim yok ugrasamam dersen organizasyon sirketi olur🤗

Bu kadar dert ediniyorsan daha nişanı düğünde napıcaksın...bence hiç evlenme sen

Bu kadar dert ediniyorsan daha nişanı düğünde napıcaksın...bence hiç evlenme sen

E9ED7F78-4856-491F-A600-BC6B3C13CC0F.jpeg

Hayırli olsun canim.
Mutluluklar dilerim.
Bir iki konzept fikiri söyleyim, kendi nikâhım icin begendiklerimden-
- great gatsby - siyah bir konzept
- bohemian- kir çiçekleri, mumlar ve klasik masa örtüleri
- belki sana uymaz ama - tango stili, benim en cok beğendiğim

Yemek icin güzel bir catering servisinle anlaşabilirsin.
Istersen sana hazirladigim büfe menümü atarim. Benimki mediteran olarak- antipasti, somon balığı vs.
aperatif olarak aperol...dejestif olarak grappa vs. (Yemek ve yanindaki uyumlu icecekleri ayarladim)
Pasta olarak ben "naked cake" tarzini cok begeniyorum... tatli olrakda creme brule ve tramisu ayarladim.
Neyse, tek tek fotolari atarim :)

ben biraz bu konularda cahilim ya dediğiniz konseptlerden zerre kadar anlamıyorum ki :KK70:

birisi daha yazmış jüt kumaş, cipso çiçekler, hafif ışıklandırma vs onları araştırınca hoşuma gitti. bugün organizasyon şirketiyle görüşeceğiz orada bir tarif edeceğim abartılı olmasın falan diye. yemek sanırım fransız mutfağı olur orada babama torpil geçerim babamın favorisidir :KK70: ama bizde maalesef açık büfe olayı olmuyor karşı tarafa ters. aslında ben çok güzel şeyler yapardım da bu erkek tarafı elimi kolumu bağladı. :KK70:

çok çok teşekkür ederim fotoğraf atabilirseniz inanılmaz mutlu olurum💕💕

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X