nişan mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
çookk teşekkür ederim 💕

ama senin zevkine güvenesim var eğer denk gelirsen bana birkaç tane konsept fikri fırlatabilirsin. :)

tüllü tüllü olmasın ama hani bakınca da şöyle asil şık bir şey olsa diyorum. annemle karşı tarafın anasından sağlı sollu laf yemeyeyim :KK70:

Kuzum sen bana güvenme, ben renk gördükçe kendini kaybeden bir insanım :p

Hani düğün olsa klasik, beyazları giydirin her şeyi beyaz kaplasanız bile olur diyeceğim ama, nişanda renk olması bence daha cici oluyor ve doğru renkler de çok şık gösteriyor.
Bir kere canlı-taze çiçekler olmalı, bol yeşil yapraklısından.
Yaz nişanı olacağı için de 3-4 rengi bir arada kaldırır.
Bir de bu sene dantellerin, tüllerin pabucu dama atılmış yerine makromeler, sade ip örgüleri filan da gelmiş, kağıt fenerler de güzel durur nostaljik bi hava katar ufak ufak bi araştır istersen şöyle zarif örnekleri var:

(Burada sunağı değil sandalyeyi dikkate al :) )

aGRFXCiRoK72buER.jpg

son.jpg

Büyük şamdanlar, aynalı suplalar, demir kafes fenerler filan ağır kaçar (Bence).
Tabi zevk :)

Kuzum sen bana güvenme, ben renk gördükçe kendini kaybeden bir insanım :p

Hani düğün olsa klasik, beyazları giydirin her şeyi beyaz kaplasanız bile olur diyeceğim ama, nişanda renk olması bence daha cici oluyor ve doğru renkler de çok şık gösteriyor.
Bir kere canlı-taze çiçekler olmalı, bol yeşil yapraklısından.
Yaz nişanı olacağı için de 3-4 rengi bir arada kaldırır.
Bir de bu sene dantellerin, tüllerin pabucu dama atılmış yerine makromeler, sade ip örgüleri filan da gelmiş, kağıt fenerler de güzel durur nostaljik bi hava katar ufak ufak bi araştır istersen şöyle zarif örnekleri var:

(Burada sunağı değil sandalyeyi dikkate al :) )

aGRFXCiRoK72buER.jpg

son.jpg

Büyük şamdanlar, aynalı suplalar, demir kafes fenerler filan ağır kaçar (Bence).
Tabi zevk :)

ay harikasın🧡

dream catcherların sevgilimle aramda bir anlamı var zaten bana aldığı ilk hediyeydi bunu görünce direkt kafamda şimşekler çaktı. bayıldım onlara. mumlar da süper görünüyor. sevgilim çok canlı çiçeğe yaklaşamaz çiçekleri biraz azaltmak zorunda kalırım herhalde ama hepsi çok güzelmiş. bu hafta içinde konsepti kesinleştirince hepinizi bir daha tıklarım :KK70:

Bu ne demek? Gerci banlanmissin ama

kudurdum demek ben sana tercüme edeyim. hatta şey de olabilir “ben iki yüzlüyüm senden özelden yardım isterim sen bana yardım ettikten sonra konu açtığında gelir sabote ederim iyilikten anlamam” falan da olabilir. türkçesi bozuk öğrenince tam konuşmaya başlar.

konunun detayı çok aslında ama yazarsam uzayacak o yüzden soru olursa cevap veririm.

sevgilimle nişanlanma kararı aldık. onun annesi büyük bir tören istedi ama ben kabul etmedim. hatta inat bile ettim diyebilirim normalde yakın akrabaları bile kabul etmiyorum sadece anne ve baba diyordum ama şimdi benim babaannem ve dedem türkiyeye geldiler, onlara hayır diyemem. e öyle olmuşken sevgilimin de bir dedesi var zaten o da gelecek. babam da ayıp olur amcalar halalar da gelsin bu kadar katı olma ileride aile olacaksınız dedi. iyi tamam dedim. zaten çok kalabalık aileler değiliz iki tarafla toplam 20-25 kişi olacağız.

maalesef benim annem ve babam birbirlerinin evlerine gitmezler. yan yana bile zor geliyorlar o da babam benim hatrıma çoğu şeyde alttan alıyor. annem hayatta babamın evine gitmez. tarafsız bir ev lazım o da benim evim oluyor.

evim boş hatta bomboş yani evdeki çoğu eşya misafir geleceği için alındı. halı falan bir tane var onu da burada konuştuk zaten babamın zoruyla aldım. cidden tamam hadi kesenin ağzını açıp eşya alalım desek ne bileyim oturma grubu falan mı alacağız?

terasım çok geniş herkesi rahatlıkla alabilir ama o zaman da yemek olmaz. yemek yiyeceğiz diye konuştuk başta. hadi yemeği de geçtim çok ses olur sitede rahatsızlık duyabilirler.

ben işin içinden çıkamadım. sevgilimin de tek önerisi onların evlerinde yapmak oldu. e ama nişan erkek evinde olur mu ben bunu bilmiyorum.

dışarıda kesinlikle olmaz bu arada. olursa da 20-25 kişi için güzel bir mekan kapatmamız gerekir o da sevgilimle beni çok aşar. ailelerden maddi yardım almama konusunda birlikte karar aldık.

ya çok karışık yazdım ben ama bayram sonu nişan olacak dedik ama daha bunun bile içinden çıkamadık. varsa fikriniz alırım gerçekten. çok teşekkür ederim okuyan herkese.
Valla evinizde az eşya olması bence gayet iyi olmuş .eğer evinizde bir odada aile büyüklerinin oturacağı yer varsa tamam diğerleri için sandalyeler vs olur üstelik zaten yaz mevsiminde ve terasiniz da varmış. Ben de kalabalık istemedim ama bizimki yaklaşık 40 kişilik falandi evimiz de çok büyük değil .istemeden sonra nişan töreni yapıldı sonra da yemek yedik . 30 cm servis tabaklarına herkese yemek verdik illede ailecek masada oturmak değil. Tabaklarda sarma pasta kurabiye iki çeşit börek ve meze vardı. Herkes çok memnun kaldı kimse de aç kalmadı. Nişanı kesinlikle erkek evinde yapmayın annenizin evi var babanızın evi var kendi eviniz var bence nisanlinizin evi seçenekler arasında bile olmamalı.
Kesinlikle plastik çatal kaşık kullanmayın çok basit durur. İçecekler alın ailenizde yapabilen varsa sarma tatlı börek vs yapsın yoksa yapan yerler var onlara yaptırın. Evinize sandalyeler falan temin edin . Bizim evde yeterince vardı balkonlara koyduk salona sığan her yere yerleştirdik . Benim odamin sığacak her yerine koyduk . Hiç sorun yaşamadık.

Sadece mutluluklar dilemek icin geldim. Gerisi teferruat stres yapmaniza degmiyor ama insanin elinde degil malesef. Umarim cok guzel gecer ve her sey gonlunuzce olur.

Hangi şehirde yasiyorsun. Mesela ankara da mahalle konakları var hem şık hem bayaa baya uygun fiyatlar

Masa sandalye bulabilirsin bence ve nişan yemekli çok zor olur biz de 25 30 kisiydik nişanımda ama yemegi hic goze alamadim aparatif biseyler yaptik biz gün tabagi gibi. Teras da varmis mis gibi terasi dizayn edebilirsin ve yemek vermeyle ugrasma derim ben sahsi fikrim.

Hayırlı olsun herşey gönlünce olsun ve çoook mutlu olursun inşAllah :dua:
Aile arasında güzel bir yemek ve ertesi gün kokteyl tarzında bir kutlama abartısız ve şık olur bence.

Tebrik ederim, mutluluklar dilerim. :)
Bence bir organizasyon şirketi ile anlaşılıp teras çok şık şekilde ayarlanabilir. :) İlla çiçekli böcekli olacak değil ya, çok zarif konseptler var bakarsanız gerçekten zevkinize hitap edecek şeyler bulabilirsiniz. :)
Yemek için de yine bir firma ile anlaşıp güzel menüler oluşturabilirsiniz, birkaç servis elemanı da ayarlarsanız tadından yenmez hem de gayet asil durur. :)

Çok güzel düşünmüşsünüz ailelerden yardım almama fikriyle bence o yüzden hiç kafe falan işine bile girmeyin. kaç paradır tahmin edemiyorum ama inanın, 700-1000 küsür tl etmez bence. Bizim de nişan için planlarımız var. Sizinki gibi düşünüyoruz.

Nişan için, sizin evinize gelirler. Sandalye mandalye alırsınız. :) Masa koyarsınız ya da birleştirirsiniz üstüne de güzel bir örtü. Kuru pasta, pasta, börek vs koyarsınız. oldu bitti :)

Tabii eğer cafe durumu mantıklıysa o da uyar. Ama benim fikrim, 20-25 kişiyi doyurcam diye o kadar masraf edemem.

Bu arada ben maddi olarak zahmetsiz bi şey düşünüyorsanız diye öyle yazdım. çünkü büyük nişan istemiyorken yine 1000 tl süs püs için para verecekseniz cafede yapmak da yine aynı hesaba gelir. Daha mantıklı olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X