nişan mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki bir fikir cikar...
En önemlisi: SIZ nasil istiyorsaniz öyle yapin... KV ne der diye sakin yola cikma

Eklentiler

• Screenshot_2019-05-22-08-36-17.png
    Screenshot_2019-05-22-08-36-17.png
    665,7 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_2019-05-22-08-36-29.png
    Screenshot_2019-05-22-08-36-29.png
    609,3 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_2019-05-22-08-38-48.png
    Screenshot_2019-05-22-08-38-48.png
    696,9 KB · Görüntüleme: 77
  • Screenshot_2019-05-22-08-39-53.png
    Screenshot_2019-05-22-08-39-53.png
    595,3 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_2019-05-22-08-40-38.png
    Screenshot_2019-05-22-08-40-38.png
    616,1 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_2019-05-22-08-41-58.png
    Screenshot_2019-05-22-08-41-58.png
    497,2 KB · Görüntüleme: 58
babam anlayışlıdır ama annem pek değil yani elinden gelse babamı benim evime bile kabul etmez :KK70:

bir de annemin evi benimkinden küçük, yani bana sadece organizasyon işinde kolaylık sağlar. babamın evi olsa çok iyi olurdu baya rahat ederdim bahçeli vs ama şartlar işte. :)
Neşeli hayat geldi aklıma :)))) babanın evi rahatsa ve evli değilse organizasyonu sadece sen yap babam karışmasın orada yapalım, erkek arkadaşım bizim evde yapalım dedi, baba evi dururken beni boynu bükük bırakma diye duygu sömürüsü yap. Çocuk dünyaya getirmişsiniz o kadar hatriniz olsun de. :KK42:

Hayırli olsun canim.
Mutluluklar dilerim.
Bir iki konzept fikiri söyleyim, kendi nikâhım icin begendiklerimden-
- great gatsby - siyah bir konzept
- bohemian- kir çiçekleri, mumlar ve klasik masa örtüleri
- belki sana uymaz ama - tango stili, benim en cok beğendiğim

Yemek icin güzel bir catering servisinle anlaşabilirsin.
Istersen sana hazirladigim büfe menümü atarim. Benimki mediteran olarak- antipasti, somon balığı vs.
aperatif olarak aperol...dejestif olarak grappa vs. (Yemek ve yanindaki uyumlu icecekleri ayarladim)
Pasta olarak ben "naked cake" tarzini cok begeniyorum... tatli olrakda creme brule ve tramisu ayarladim.
Neyse, tek tek fotolari atarim :)

kız yazdıklarından bir kelıme anlamadım hee birtek somon balıgını anladım :KK70: keşkem türkçe yazsaydın

Neşeli hayat geldi aklıma :)))) babanın evi rahatsa ve evli değilse organizasyonu sadece sen yap babam karışmasın orada yapalım, erkek arkadaşım bizim evde yapalım dedi, baba evi dururken beni boynu bükük bırakma diye duygu sömürüsü yap. Çocuk dünyaya getirmişsiniz o kadar hatriniz olsun de. :KK42:

babasının yeni karısı rus ve çok kıskanç ,annesine asla tahammul edemıyor

anneside eskı kocasını susuz kaşıklarda bogacak gibi duruyor

Airbnb'den genis bahceli guzel bir ev bulabilir misiniz bulundugunuz sehirde? Iki gunlugune kiralarsiniz . Zaten temiz teslim ediyorlar. Birinci gun hazirlik su bu organizasyon... ertesi gun de nisan.

Tebrik ederim öncelikle, umarım çok mutlu olursunuz.
Stres yapmayın derim, zevkinize uygun süsleme yapacak organizasyon firması bulabilirsiniz. Zaten burdan gördüğüm kadarıyla gayet net birisiniz. Sizi gaza getirip pembiş tüle bağlamak zor :) kalitesinden ve lezzetinden emin olduğunuz bir catering firmasıyla anlaşıp yemek ve servis işini onlara bırakmalısınız. Terasınız bence büyük şans, kaldı ki çok bir gürültü olacağını sanmıyorum. Zaten ciddi bir ortam olacak gibi

Airbnb'den genis bahceli guzel bir ev bulabilir misiniz bulundugunuz sehirde? Iki gunlugune kiralarsiniz . Zaten temiz teslim ediyorlar. Birinci gun hazirlik su bu organizasyon... ertesi gun de nisan.

ay ne güzel fikirmiş o 💕

bugün şu organizasyon şirketiyle bir konuşayım terasta zor olur derlerse hemen onu devreye sokarım. ankarada airbnb genelde flat tarzında var ama bir bakarım. çokk teşekkür ederim 🧡

kız yazdıklarından bir kelıme anlamadım hee birtek somon balıgını anladım :KK70: keşkem türkçe yazsaydın

Kiz yazdiklarimin türkçesi yok :) bana bile gina geldi bu düğün olaylarindan:) yok o stil bohemian, bu maritim, şu vintage...
Kendimi yakasim var :)
Ben nikaha bile zar zar ikna olmuşken nişanlimin icinden "pembik gelin" cikdi. Adam resmen calgili çengili düğün istiyor.
Bende sonunda araştira araştıra bu konzeptleri buldum.
Şimdi bir tango salonunda küçük bir "düğün" olacak- düğün dediğimde yemek ve tango showu.
Cok bile.

Belki bir fikir cikar...
En önemlisi: SIZ nasil istiyorsaniz öyle yapin... KV ne der diye sakin yola cikma

ay bunlar benim düşündüğümden de güzelmiş. ikinci konsept çok hoşuma gitti sevgilimin canlı çiçeğe fena alerjisi var ama burnunu mu keser artık ne yaparsa yapsın ben bunları çok beğendim :KK70:

pastayı ben de böyle düşündüm ya o şeker hamurlu korkunç şeyleri asla yaptırmam. hatta büyük ihtimalle çok katlı da olmaz benimki butik bir yerden dediğiniz gibi nude cake yaptırırım. çok çok teşekkür ederim yahu💕💕💕

Kiz yazdiklarimin türkçesi yok :) bana bile gina geldi bu düğün olaylarindan:) yok o stil bohemian, bu maritim, şu vintage...
Kendimi yakasim var :)
Ben nikaha bile zar zar ikna olmuşken nişanlimin icinden "pembik gelin" cikdi. Adam resmen calgili çengili düğün istiyor.
Bende sonunda araştira araştıra bu konzeptleri buldum.
Şimdi bir tango salonunda küçük bir "düğün" olacak- düğün dediğimde yemek ve tango showu.
Cok bile.

allah tamamına erdirsin canım ,
pembik gelin :KK70:

Benim nişanımda sanırım 100 kişi vardı. Yemek verildi et pilav gayet lezzetliydi,meze verildi ordövr arkasindan pasta bir de sanirim meyve de vardı. 4bin tl ödedik 😀 2017 de.
25 kisiye yemek vermek kulfetli olmaz
Evimize misafir geliyor 10 12 kisi olunuyor mesela ay cok masraf oldu demiyoruz
Tabi isin icine icki girerse biraz fazla para harcanır.

Aslinda organizasyon sirketine gerek yok bence ya. Benim evin burda parti malzemeleri satan bir yer var esimin doğumgünü için gitmistim 😀 mum gül masa örtüsü bilmemne biseler aldım salona tabi o erkek fazlasina lüzum yok. Yemek memek guzel olmustu herseyi satıyorlar internette de zaten toplu satimlar oluyor ya dagitilacak nisan hediyesi veya nişan sekeri gibi. Hersey bir tık uzagimizda sassy🤗
Hic gerilme stres yapma. Ben bide boyle islerle uğraşmayı severim eger benim evde yapma imkanim olsaydı bahceli bi evim olsa ve 25 30 kisilik olcak olsaydi kendim herseyi ayarlardim. O kartonlarin üzerinde ahmet tugce nin nisanina hosgeldiniz yazısı falan varya kina gecesinde gittik bir reklamciya davetiye falanda basiyorlar 70 tl mi 100 tlmi neydi yaptirdik goturduk kina gecesi yapilcak yere. Aslinda zevkli isler de benim yüreğim yok ugrasamam dersen organizasyon sirketi olur🤗

ya zamanımız çok olsa ben de ilgilenirdim ama bayram sonuna kadar nasıl yetiştiririm bilmiyorum ki. bir de çok tartışmalı oldu ben artık aman lanet olsun tamam yapalım ya dedim yoksa hiç yapasım da yoktu.

nişan hediyesi falan hiç uğraşamam ya ben biz löseve bağış yapıp onun kartlarını dağıtacağız. aslında anlattıklarınız ne güzel ama ben valla bıktım bu işten hani rezillik olmadan bitsin gitsin kafasındayım :KK70:

Minik mütevazi bir yerle anlaşıp herkesi orada ağırlayabilirsin yada teras için masa,sandalye süsleme,yiyecek,içecek işlerini halledecek bir organizasyon şirketi ile anlaşıp halledebilirsin bence.
İkisinden de fiyat alıp,bütçeni hangisi aşmayacaksa ona yönelirsin.
Misafir için eşya almak pek makul gelmedi bana,yemek konusu da o kadar kişiye hazırlık,tabak,çanak yine eşya edinmek anlamına gelir ki bence yine aynı masrafı yapmış olursun diğer iki seçenekle,gerek yok bence.
Bu arada bence mekan kapatmaya gerek yok ki,sadece kaç kişiyseniz onun için gidip konuşun,doğum günü vb etkinliklerde genelde çevremde öyle yapılıyor,sayı,menü belirleniyor ona göre fiyat veriliyor ,çok zorlamaz böyle olursa maddi açıdan diye düşündüm .
Hayırlısi olsun, mutluluklar dilerim.

ya zamanımız çok olsa ben de ilgilenirdim ama bayram sonuna kadar nasıl yetiştiririm bilmiyorum ki. bir de çok tartışmalı oldu ben artık aman lanet olsun tamam yapalım ya dedim yoksa hiç yapasım da yoktu.

nişan hediyesi falan hiç uğraşamam ya ben biz löseve bağış yapıp onun kartlarını dağıtacağız. aslında anlattıklarınız ne güzel ama ben valla bıktım bu işten hani rezillik olmadan bitsin gitsin kafasındayım :KK70:
Simdi anladım bidi bidi cok oldu desene insanı bıktırıyor bazısı gercekten. Yine zaman var ama bayram sonrasına kadar her türlü yetişir ne yaparsan olur. Losev cok iyimis yalniz harikasın

konunun detayı çok aslında ama yazarsam uzayacak o yüzden soru olursa cevap veririm.

sevgilimle nişanlanma kararı aldık. onun annesi büyük bir tören istedi ama ben kabul etmedim. hatta inat bile ettim diyebilirim normalde yakın akrabaları bile kabul etmiyorum sadece anne ve baba diyordum ama şimdi benim babaannem ve dedem türkiyeye geldiler, onlara hayır diyemem. e öyle olmuşken sevgilimin de bir dedesi var zaten o da gelecek. babam da ayıp olur amcalar halalar da gelsin bu kadar katı olma ileride aile olacaksınız dedi. iyi tamam dedim. zaten çok kalabalık aileler değiliz iki tarafla toplam 20-25 kişi olacağız.

maalesef benim annem ve babam birbirlerinin evlerine gitmezler. yan yana bile zor geliyorlar o da babam benim hatrıma çoğu şeyde alttan alıyor. annem hayatta babamın evine gitmez. tarafsız bir ev lazım o da benim evim oluyor.

evim boş hatta bomboş yani evdeki çoğu eşya misafir geleceği için alındı. halı falan bir tane var onu da burada konuştuk zaten babamın zoruyla aldım. cidden tamam hadi kesenin ağzını açıp eşya alalım desek ne bileyim oturma grubu falan mı alacağız?

terasım çok geniş herkesi rahatlıkla alabilir ama o zaman da yemek olmaz. yemek yiyeceğiz diye konuştuk başta. hadi yemeği de geçtim çok ses olur sitede rahatsızlık duyabilirler.

ben işin içinden çıkamadım. sevgilimin de tek önerisi onların evlerinde yapmak oldu. e ama nişan erkek evinde olur mu ben bunu bilmiyorum.

dışarıda kesinlikle olmaz bu arada. olursa da 20-25 kişi için güzel bir mekan kapatmamız gerekir o da sevgilimle beni çok aşar. ailelerden maddi yardım almama konusunda birlikte karar aldık.

ya çok karışık yazdım ben ama bayram sonu nişan olacak dedik ama daha bunun bile içinden çıkamadık. varsa fikriniz alırım gerçekten. çok teşekkür ederim okuyan herkese.
Diye gerçekten de çok katı ve aşırı gerginsiniz. Ailenizin durumu böyle olmanızda etkin olabilir.
Açık büfe yapın, çeşitleri koyun, öyle çorbalı bir menüye girişmeyin, sarma, lokmalık börek, birkaç çeşit salata vs

ay bunlar benim düşündüğümden de güzelmiş. ikinci konsept çok hoşuma gitti sevgilimin canlı çiçeğe fena alerjisi var ama burnunu mu keser artık ne yaparsa yapsın ben bunları çok beğendim :KK70:

pastayı ben de böyle düşündüm ya o şeker hamurlu korkunç şeyleri asla yaptırmam. hatta büyük ihtimalle çok katlı da olmaz benimki butik bir yerden dediğiniz gibi nude cake yaptırırım. çok çok teşekkür ederim yahu💕💕💕

Beğendiğine cok cok sevindim. Benimkide ikinci konzept olacak... ben bide altın rengi menü kartlari ve masa numarasi karti eklicem...ama benimki düğün olacağı icin mecbur kaldim - nişan icin bence cok şik, sade ve uyumlu.
Eğer nişanlınin ağır alerjisi varsa ciceklerin üstüne sac spreyi sıkarsınız, bu şekilde polenler uçuşmaz (bendede polen alerjisi var :))

Bide bence en önemlisi yemek ve icecekler.
Alkohol sunacaksan bence en önemli kriterlerden biri- kaliteli ve yemeğe uyumlu olmasi. Bence en cok bu konuya yoğunlaş.
Yukarda fransiz mutfağı demişsin- eğer babanin iyi tanıdığı bir mekan varsa hemen danış belki catering yaparlar.
Ben somon balığı seçdim, çünkü et bekledikce sertleşiyor malasef. Ördek olabilir ama oda yaz akşamına pek uymaz (yağlı olur)

Ay ben coştum :) benimde icimden yakında pembik gelin cikacak galiba. Bu işler virus gibi :)

Diye gerçekten de çok katı ve aşırı gerginsiniz. Ailenizin durumu böyle olmanızda etkin olabilir.
Açık büfe yapın, çeşitleri koyun, öyle çorbalı bir menüye girişmeyin, sarma, lokmalık börek, birkaç çeşit salata vs

gergin olduğum ilk mesajın neresinden belli oldu

Minik mütevazi bir yerle anlaşıp herkesi orada ağırlayabilirsin yada teras için masa,sandalye süsleme,yiyecek,içecek işlerini halledecek bir organizasyon şirketi ile anlaşıp halledebilirsin bence.
İkisinden de fiyat alıp,bütçeni hangisi aşmayacaksa ona yönelirsin.
Misafir için eşya almak pek makul gelmedi bana,yemek konusu da o kadar kişiye hazırlık,tabak,çanak yine eşya edinmek anlamına gelir ki bence yine aynı masrafı yapmış olursun diğer iki seçenekle,gerek yok bence.
Bu arada bence mekan kapatmaya gerek yok ki,sadece kaç kişiyseniz onun için gidip konuşun,doğum günü vb etkinliklerde genelde çevremde öyle yapılıyor,sayı,menü belirleniyor ona göre fiyat veriliyor ,çok zorlamaz böyle olursa maddi açıdan diye düşündüm .
Hayırlısi olsun, mutluluklar dilerim.

erkek arkadaşımın babası için kalabalık yerler uygun olmuyor, yani oğlunun nişanlandığının çok açıktan duyulmasını istemiyor o zaman iş başka yerlere gider diye. o yüzden dışarıda olursa maalesef gözden uzak bir yer kapatmak gerekecek o bütçeyi fazla fazla aşıyor.

sanırım terası değerlendireceğim ben, öğleden sonra bir organizasyon şirketiyle görüşeceğim. çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için🧡

Direkt son sayfaya baktım naptın çözüm buldun mu diye S sassyassyy 🥰 Yazamadım dün benim küçük fareden dolayı 🙈 bence de teras en mantıklısı, kimseyi memnun etmek zorunda da değilsin hayatım, sen ve erkek arkadaşının mutlu olması yeter 👏🏻👏🏻 İyi eğlenceler !😘🥰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X