Gebeliğe Hazırlık Nisan-May-Hazirana hamile olarak girmek isteyenler:)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hatta kızlar az önceki fotoğraf testi hemen yapar yapmaz olan fotoğraftı. Aradan 5-6 dk geçince böyle oldu. Anlamadım ben yaaa

Eklentiler

• image.jpg
    36,2 KB · Görüntüleme: 43
Valla canim ov testiyle gebelik ogrenenler var ama sanirim regl gunu yada gecince falan ogreniyorlar. Bejim bilgim yok bi gebelik testi al yarın istersen

İnşallah bu ay hamiş kalırız çarşamba günü aferin 13. Günü doktor çağırdı 13.20 de randevum:))) şimdi benim adetim düzensizya ben ne zaman test yapcam
Kız sen nie test yapıyorsun :)) doktor ultrasondan yumurtalarına bakacak kuzum ölçücek durumunu ona göre seni yönlendirecek :)) iğne vurulcak mısın sen Peki ? Çatlatma iğnesi

allah sabır versin peki kan pihtilasmasi yüzünden mi aspirin verdiler mi genelde öyle yapıolar

peki markası ne ben almadım kullanmadım hiç,bide onun yerine direk doktora git sen yumurtanın geliştiği zamanı şöyle de olur mu,o günler de doktora takip yaptırmak daha garanti değil mi

en iyi spermler 10 dakika içinde zaten

Silik çıktığı için negatif olarak yorumlamamız gerekiyor diye biliyorum. Lh vücutta sürekli var olan bir hormon zaten

5.dakikada görünen sonucu dikkate almamız gerekiyor diye biliyorum ben. Döngünüz kaç gün? Bugün kaçıncı günü?
20.günü canım. Aslında 12.günde yumurtamış görünüyorum ama sırf meraktan adete kadar 2 günde bir yapmak istedim. Yumurtlamadan sonra 6 gün boyunca silikti ikinci çizgi. 2 gündür koyulaşmaya başladı. 6 gün sonra da adet olmam gerekiyor işte

Kizlar beta hcg 10 cikti sizce ne demek bu

BAT ta mı 10 çıktı?Yoksa BAT a birkaç gün kala mı yaptırdınız?

Anlamlı sonuç şu şekildedir: B-HCG gebelik boyunca kanda sürekli yükselir doğuma yaklaşık bir hafta kala kanda düşmeye başlar. O sebeple mesela sonucunuzun 2 gün sonra ikiye katlaması gerekir. günaşırı baktırdığınızda sonuç hep kendini x2 ve üzeri bir değere katlar. B-HCG değeri 1000 ve üzeri ise ultrasonda kese görülür. Kalp atışı yaklaşık kese göründükten 7-14 gün sonra görülür. Görülmezse boş gebelik dediğimiz olay gelişir. Vücut bunu kanama ile atar, atmazsa kürtaj işlemi ile rahim içi boşaltılır.

B-HCG değeri mesela 100 çıktı-2 gün sonra 120, 3 gün sonra 170 vb / Bu ağır yükselme bizde Ektopik yani dış gebelik şüphesi uyandırır.Bu şekilde ağır yükselme varsa ultrason ile takip yapılır. Oluşum tüpe yerleşebilir. Bu şekilde devam eden artış devam eder; oluşum Büyürse kalçadan düzenli aralıklarla enjeksiyon uygulanır. Oluşum küçülür küçülmezse laparoskopik işlem ile o bölge alınabilir.Buna durumunuza gre doktorunuz karar verir.

BHG değeri mesela 100 çıktı/ 2 gün sonra değer 80 ve daha sonraki günler düşüyorsa bu kimyasal gebeliktir.

Olay kısaca budur arkadaşlar.

İnşallah bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız :)

peki markası ne ben almadım kullanmadım hiç,bide onun yerine direk doktora git sen yumurtanın geliştiği zamanı şöyle de olur mu,o günler de doktora takip yaptırmak daha garanti değil mi
ben doktora gitmedim canım çalışıyorum gün içinde sık sık doktora gitmek benim için zor olur diye öyle bir yola başvurmadım. ki bilmiyorum 1 sene denemeden bir işlem yapıyorlar mı çünkü bütün doktorların dilinde 1 yıla kadar olmaması normal bir yılın üstündekilere ancak takip iğne aşı gibi işlemlere başlıyorlar. ama tabii ki bi doktora gitmende fayda olabilir her türlü, belki sen farklı düşünen bir doktora rastlarsın ..
ben labquick markalı testleri kullnadım internetten 50li paketi 50 lira gibi bir fiyata aldım. ben de bu ay ilk kez kullandım bakalım beklemedeyim ...

canım bende aynı şekilde aldım. Bende ilk defa bu ay kullanıyorum. 14.Gündeyim hala tık yok :) Yükselecek inşallah :)

canım bende aynı şekilde aldım. Bende ilk defa bu ay kullanıyorum. 14.Gündeyim hala tık yok :) Yükselecek inşallah :)
ay ben de adetten sonra her gün akşam 8 gibi yaptım ve o kadar silikti ki anlatamam 15. günün sabahı başladı koyulaşmaya akşam daha koyu 16. günün sabahı en koyuydu ve sonra silikleşmeye başladı canım. yükseliyor yanii raat ol

İçim rahatladı sağol canım inşallah

Merhaba kızlar ne zamandır yazamıyordum. Benim de bat 21 di amaa ben salı gğnğ hamile olduğumu öğrendim cook şükğr eşime doğum günü hediyesi olarakda bu haberi verdim. Şuanda tam sevinemiyorum. Haftaya cumartesi kesei görmemz gerekiyor dedi doktor. Salı 81 değerim şimdi 170 inş keseyi de görürüz içimde korku var ama inş sağlığıyla kucagıma almayı nasip eder allahım. Darısı tüm isteyenlere inş hepiniz için dua ediyorum. minik_prince inş hayırlısıyla bende mayıs ayına hamile olarak giricm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…