Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

neden korkuyorsun ki aşılama için aşılama çok basit bir işlem canım, korkulacak hiçbir şey yok merak etme. hakkınızda hayırlısı olsun. 18 milyon sperm çok düşük bir rakam değil. burda bi arkadaş 9 milyon spermle aşılama yolluyla hamile kalldı. kısmet bu işler allah yazdıysa bunlar bize vesile oluyor. ama şunu söyleyim aşılamada başarı şansı çok yüksek değil, bende iki kez oldum negatif sonuçlanan. yani normal yoldan %5 ile %7 arasında etkili. o da çok düşük bir rakam. ama dediğim gibi allahın işi. ilk aşamada denemende fayda var tabiki.

byyyycım merhaba..neler yaptın? Perşembe günki kontrolün nasıl geçti? Ne aşamaya geldin merak ettim..öpüyorum

byyyycım merhaba..neler yaptın? Perşembe günki kontrolün nasıl geçti? Ne aşamaya geldin merak ettim..öpüyorum

iyi geçti canım e2 118 çıkmış, dün tekrar aldılar yarın kontrolüm var. gonal f iğne aynı dozda dediler, bir de akşam çatlatmama iğnesini oldum dün. bugünde birazdan olucam, ama dün alerji yaptı inanılmaz kızardı kaşındı acıdı. selman beyi aradım, bazı ilaçlar nadiren reaksiyon gösterebiliyo bazı kişilerde, yarın gel başka çatlatmama iğnesi verelim dedi. ama bugün gidemedim, ne yapayım bugünde olayım yarın sabah tekrar gidicem zaten. bir de 2 gündür iğne olduktan sonra kanıyo, daha önce hiç kanamıyodu. bana eşim yapıyo iğnelerimi, bende ona bağırıyorum artık yapamıyosun diye:))) aynı yapıyorum diyo o da kötü oluyo ayyyy valla zormuş canım benim yaa. ama ne yapalım bebeğime kavuşmak için her şey. bir de adette olamadımya onunda çok stresi sıkıntısı şişkinliği var. bakalım hayırlısı olsun hepimiz için. çok öpüyorum canım bakalım yarına toplama günü kesin belli olacak. sen ne yaptın sonucun ne zaman çıkıyordu senin. pazartesi mi gidecektin tekrar?

canım eşine kızma lütfen bazı kişilerde çok ufak kanama yapıyor. O yüzden eşine kızma bak ne kadar şanslısınki eşin yapıyor benimki bakamıyordu bile :)))))))))
Bu arada bende aşılama için yarın iğneye başlayacağım canım. Hiç umudum yok tabi ama boş geçmesin işte önümüzdeki ay zaten tüp yapıcam bende.:)))
eşimde burada değil bakalım nasıl olacak gelebilecekmi yoksa benmi oraya gidip başka doktora aşılama yaptıracağım hiç birşey belli değil valla.
Seni kocaman öpüyorum canım...

Merhabalar bayadır giremiyodum, herkes iyidir inşallah, biz biraz sıkıntılı günler geçiriyoruz. Öncelikle yarın babamızı askere gönderiyoruz 5 ay sonra kavuşucaz ALLAHın izniyle...
bide şeker yüklemesinde değerim çok yüksek çıktı ve diyete başladım, çok şükür diyetle kontrol altına aldık, 3 ay daha dikkat etmem gerekiyor.
TEDAVİYE BAŞLAYANLARA ALLAH YARDIMCI OLSUN, İNŞALLAH GÜZEL HABERLER ALIRSINIZ.

öyle canım ama ne yapayım o iğne beni mahfetti. inanılmaz yakıyor neyseki bugün sondu. yarın akşam 10buçukta çatlatma iğnemi olacağım. salı günü toplanacak yumurtalar. bakalım hayırlısı olsun inşallaaahhhh bebeğime kavuşurum sonunda. hadi bakalım seninde hayırlısı olsun canım, sakın öyle düşünme belkide bu aşılama senin için bir vesiledir neden olmasın. sen gayet rahat ol allaha emanet hep pozitif düşün, nerede yaptıracağında zamana kalsın, hakkında hayırlısı nerdeyse orda olacak zaten. peki iğnelerini kendi doktorun başlattı değil mi?

ayyyy allah kavuştursun sağ sağlim gitsin sağ sağlim gelsin inşallah canım. asker yolu beklemek zordur ama gelincede sanki hiç gitmemiş gibi hissediyorsun. anlayacağın gelip geçiyo. ee bebişin doğumunda yok o zaman burda. onlar her hamilelikte olağan şeyler sıkma canını bitanem, yeterki kendine dikkat et allaha emanet olun miniğinle, banada dua et canım öpüyorum seni

kızlar gölge hayalbaz yine geldi..sinir oluyorum kendime nete girmediğim için ama elimde diil ya kafayı mı yedim nedir anlamadım..sudecim aşılama sonucunu açıkladığın gün girmiştim okudum ve öle sinir oldum ki iyice moralim bozuldu sana cevap bile yazmadan kapadım neti kusura bakma canım rabbim hayırlısını versin ne diyelim..

byy senin de tüp bebiş hayırlı olsun inşallah rabbim gönlüne göre veriri canım..

godesim sen naptın bacım hiç habarım yok..dualarımdasın..

tüüüm diğer arkadaşları da hasretle öpüyor ve kucaklıyorum:)

beni soracak olursanız 14. hafta bitmek üzere..hala şaşkınımkendimi anne gibi hissetmiyorum buna da biraz vicdan yapıyorum bi gariplik mi var bende die:)taş kalplimiyim yoksa die:)valla bak...iki hafta sonra kontrol var cinsiyeti sölicek ben rüyamda erkek bebek gördüm eşim de kız görmüş..bakalım hangimizin ki çıkcakk

kızlar ben geldim bayadır giremiyodum ama psikolojim aşırı bozuldu psikiyatriye gittim psikiyatrik ilaçlar kullanıyorum tüpe de ara vermeye karar verdik psikiyatri dokdorum dedi depresyona girmişin anlattıklarına göre biraz ara ver bişeyin üzerine nekadar çok gidersen okadar çok sıkılırsın dedi şimdilik mola yaza rabbim hakkımızda hayırlısını versin ama maddi gücümüzde şuan berbat durumda zaten onun için 3 ay kesin kararım psikiyatri ilaçları kullanacam kızlar hepinizi öpüyorum a.e.olun sizlerle olmaya devam edicem inşallah allah yardımcımız olsun.........

canım bazen damara denk gelip kanama olabilir bende de oluyordu iğnenin ucu kalın ve küt ya ondan onun dışında kötü birşey değil.Eşine fazla yüklenme bak sonra kalıverirsin iğnelerini kendin yaparsın:):):) şaka yapıyorum eminim oda çok hassas ama bu zamanlarda böyle şeyler olur çok normal..herşey iyi olacak ben öyle inanıyorum sende buna inancıma ortak ol..öpüyorum

kızlar ben artık yavaş yavaş girmeye başladım nete ama siz yoksunuz bu seferde yaa nerdesiniz bacılarrr

aaaa canlarım yaaa beni de geçtiniz siz hala kimsecikler gelmemiş yaaa merak ediyorum sizi...oooy oy...ben neyse de bebişimi böle merakta koyuyosunuz aşkolsun yaaniiii

aaaa canlarım yaaa beni de geçtiniz siz hala kimsecikler gelmemiş yaaa merak ediyorum sizi...oooy oy...ben neyse de bebişimi böle merakta koyuyosunuz aşkolsun yaaniiii

Canim benim hosgeldin yaaa. Sen gittin sonra herkez kayboldu. Benim esim izmire gittiya bende kapi kapi geziyom valla canim nerde istiyorsa orada kaliyorum. Ama cok sikici geciyor gunlerim. A nladimki esim olmadan ben bir hicmisim.
Bu arada yarin gece catlama ignemi olup sali gunude asilamam ypilacak. Hic umitli degilim ama tabi hersey kismet isi.esimde pazartezi aksami esim gelicek persembe gunu tekrar izmire gitcek. 5 yildir ilk defa boyle ayrildik ya 15 gun olacak gideli pazartesiyi iple cekiyorum.
Sen nasilsin canim minigimiz nasil. Bize bilgi ver annesi. Kac cm oldu falan:))))))
Madem sen sahalara dondun bende giricem bundan sonra.
Seni kocaman opuyorum canim

hayalcim slm canım...nasılsın canım...?bebiş nasıl?nikini açık görünce bir hatır sorayım dedim....

ayyy godesim psikopat günlerim geçti sayılır neydi o yaa bilgisayara bakınca midem bulanıyodu.şimdi daha normalim.Seni de allah kavuştursun canımm yaaa bilmem mi zorluğunu bende eşim askerdeyken manyağa bağlamıştım hiç bi yere sığamıyodum ne kayınvalidemler ne kendi annemler illede kendi evimi özlüyodum..eşimin kıymetini iyice anlamıştım.mesela gecenin bi vakti gezmem gelir kime diyim çıkalım dışarı derler mayyyyyaakkk mısın bu saatte eşim kafadır takılırız çok özlemiştim.beraber uyumayı özlemiştim...ve bir sürü şeyi çok şükür geçti o günler..nesse inşallah sizinki uzun sürmez araya bazen böle minik ayrılıklar girmesi özlem ve tutkuyu artırıyo..öyle düşün bari napalım..

aşılamana gelince, hayatım sen hamile kalabiliyosun tüp bebekte gördük..neden olmasın yani allah takdir ettiyse..beni biliyosun 3. aşılamada ümit sıfırın altında gibiydi..yok endometrium ince yok sperm sayısı 8 milyon şaka gibi..aşılama günü normalde uygun gün pazardı ama pazar hastane kapalı olduğundan çatlatma iğnesi bi gün önce yapıldı ve aşılama ctesi oldu...tüm bunlara rağmen rabbim ol dedi işte...herşey orada bitiyo iyice idrak ettim istersen bi yerini yırt çocuk die vakti gelmedikçe çaresi yok..ama bize düşen elimizden gelen çabayı gösterip dua etmek..sen yine ümitlenme çok ama ümitsiz de olma rabbim yazdıysa olur de geç ne yapalım...herşeyin hayırlısı...heyecanla bekliyorum canım..

benim elemana gelince valla haberim yok şu anda ne alemde hiç hisstmiyorum kımıltı falan 15 haftası bitti artık..en son 12. hafta gitmiştim baş popo mesafesi 5.5 cm di ayaklar hariç..16. haftanın sonunda yine gitcem yani ayın 27 si gibi bakalım ne dicek bilmiyorum..biliyomusun her doktor öncesi şüpheler geliyo aklıma acabaa kalbi durmuşmudur gelişmişmidir gelişmemişmidir allah korusun..mesela dün eşimle biraz bebek eşyası baktık ama çöp bilem almadım ne olur ne olmaz dişe sürekli bi korku var içimde ..hala inanamıyorum kaliba:)cinsiyeti de belli diil daha nasip olursa 16. haftada bebek gösterirse sölicek doktor..hayırlısı bakalım...karşılıklı dua edelim canım

hayalcim slm canım...nasılsın canım...?bebiş nasıl?nikini açık görünce bir hatır sorayım dedim....

leylacım iyyim canım yaa biraz daha normale dndüm çok şükür artık bulantılarım geçti gibi abuk sabuk huylanmalarım da azaldı...azıcık karnım da çıktı sanki..sen naptın senin nası gidiyo miden falan bulanıyomu canım..göbüş möbüş varmı psikoloji nasıl cinsiyet içine doğuyo mu de bakalım

saol tatlım...geçen hafta çok bulantım vardı...bu hafta daha iyiyim şükürler olsun...valla pantolonlarım sıkmaya başladı...göbüş çıktı biraz benimde....kalp atışını gördük şükürler olsun Rabbime...cinsiyet konusunda oğlan gibi geliyor bana ama bilmiyorum canım...sağlıklı olsunda hiç farketmez...inşallah sağlıkla bir şekilde Rabbim kucağımıza almayı nasip eder meleklerimizi hayalcim....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…