Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
ooooyyyy kızlarr..bugün dğum günüm..zaten hüzünlüydüm yaşlanma psikoloisiyle...bide bugün yaşadıklarım...sabah kontrolüm vardı..herşey iyiydi bebiş 15 mm olmuş kalbi de iyi atıyo..sevindim geldim eve.bi de ne görim kıpkırmızı adet kanaması gibi kanama..yoğun kıvamlı...ooooyyyy bi daa git hastanye testler mestler..yarın sabah bi daa gitcem...öle işte bana dua edermisiniz

ooooyyyy kızlarr..bugün dğum günüm..zaten hüzünlüydüm yaşlanma psikoloisiyle...bide bugün yaşadıklarım...sabah kontrolüm vardı..herşey iyiydi bebiş 15 mm olmuş kalbi de iyi atıyo..sevindim geldim eve.bi de ne görim kıpkırmızı adet kanaması gibi kanama..yoğun kıvamlı...ooooyyyy bi daa git hastanye testler mestler..yarın sabah bi daa gitcem...öle işte bana dua edermisiniz

canım korkma. kalp atışını duyduktan sonra düşük riski %3 e iniyormuş. benimde kanamam vardı progestan içmeme rağmen ama doktor bhcg istedi ve bhcg çok düşmüştü o zaman umudumuzu kesmiştik. dikkat et yat. bazı insanların aylarca kanaması oluyor. gulucumünde ne kadar uzun sürdü. iyi düşün iyi olsun.

ayrıca mutlu yıllar.

Son düzenleme:
Canım benim iyiki doğdun. Doğumgünün kutlu olsun Tatlım. Kıyamam sana ben. Üzme kendini ve hemen panik yapma. Sen panik yaptıkca bebişine daha çok zarar verirsin istemeden.
Dualarım seninle canım. Rabbim seni ve yavrunu korusun. Güzel haberlerle dönersin yarın inşallah.

hayalbaz birde progestan hapının falanda bir faydası yokmuş çünkü progestan azlığından düşük falan olmazmış. eğer olumsuz birşey varsa bunun sonucu olarak progestan düşük olurmuş. yani neden değil sonuçmuş. doktorlar kendielrinide bizi de rahatlatıyor o kadar. ben hem iğne vuruldum hem progestan içiyordum. kanamam yine oldu.

öncelikle doğum günün kutlu olsun canım:nazar: allah seneye bebeğin kucağında kutlamanızı nasip etsin. kanamanın ciddi olmadığını sanıyorum hamileliklerde görülüyo, areninde dediği gibi gülücümünde çok kanaması olmuştu bak allaha şükür herşeyi geride bıraktı. gönlünü ferah tut herşey yoluna girecek allahın izniyle canım.

canım benimmmm iyiki doğdun. Herşeyin gönlünce olması dileğiyle bitanem. Seneye ne güzel bebişde yayında olacak ve bir anne olarak kutlayacaksın doğum gününü.
Öpüyorum seni ve göbişini kocaman.:KK71::KK71::KK70:
Kanamanında ciddi bişey olacağını sanmıyorum canım. Birçok kişide görülüyormuş ama sen genede tabiki kontorolü elden bırakma.

kızlar çok şükür regli oluyorum hafiften gelmeye başladılar. Çok mutluyum beni çok bekletmedi yaaaa.
tam 4,5 hafta oldu çok mutluyum cuma doktora gidicem :))))))))))))))))))))

kızlar çok şükür regli oluyorum hafiften gelmeye başladılar. Çok mutluyum beni çok bekletmedi yaaaa.

oleyyyyyy hadi gözün aydın canım çok sevindim, tam beklenen zamanda geldiler:KK54: haydi bakalım hayırlısı olsun bundan sonra güzel haberlerini bekliyoruz:KK16:

godes sen kürtaj sonrası doğum kontrol hapı kullandın mı. bana verdi doktor kafam karıştı.

hayalcim geçmiş olsun, ama hemen üzme kendini, gebelerin yarısı kanama yaşıyor nerdeyse. Kötü bişey olsaydı usgde görünürdü, kese bozulmaya başlıyor düşükte, bebek haftasıyla uyumlumuydu? İnşallah hemen atlatırsın.

arencim senin durumun kesinleşti mi? Ben senden iyi haberler gelir diye bekliyordum. Hakkında hayırlısı olsun canım

godes sen kürtaj sonrası doğum kontrol hapı kullandın mı. bana verdi doktor kafam karıştı.

canım ben kürtaj sonrası doğum kontorol hapı kullanmadım ama doktorum regli olana kadar çok dikkat et hamile kalmamaya çalış dedi. Çünkü kürtajda 15 gün sonra yumurtalama oluyormuş hemen hamile kalınıyormuş ve riskli gebelik oluyormuş canım. O yüzden üstüne basa basa dikkat etmemi söyledi.

oleyyyyyy hadi gözün aydın canım çok sevindim, tam beklenen zamanda geldiler:KK54: haydi bakalım hayırlısı olsun bundan sonra güzel haberlerini bekliyoruz:KK16:
ay evet canım çok bekletmedi çok şükür. Şimdi kaldığım yerden yoluma devam oleyy :)))

godes seninde gözün aydın, aşılamaya mı karar verdin yoksa tüp bebek mi?
canım tüp bebek yapıcam ama galiba bir sonraki reglimde başlayacağım çünkü kürtaj sonrası 2 regli geçmesi gerekiyormuş. Üst üste yapmıyorlar. Bende bu ay boş geçmesin diye aşılama yapacağım. Aşılamayla ümidim yok ama en azından boş geçmesin dime ama. Bu şekilde kendimi daha iyi hissedeceğim çünkü.

Son düzenleme:
kızlar teşekkür desteğiniz için.bu sabah yine doktor yollarına düştüm..on gün rapor verdi yine yatıcaksın dedi.artık benim çocuklar okulda ayvayı yedi..bayrama kadar raporluyum bayramda da zaten tatil önümde 20 gün yatış var..ben progesteron hapı kullanmadım hiç ama geçen kanamada da bi iğne olmuştum bu sabah da bi iğne oldum yaktı kavurdu popoyu:)gerçi sabaha kadar kanamam neredeyse durmuştu artık kahverengiye dönmüştü belli eski kan.öle işte bakalım nolcek...doğum günüme gelince cidden hüzünlüyüm hayat ellerimden akıp gidiyo..yaşlanıyorum ..çocuk değilim artık mesela zoruma gidiyo:)ne zaman büyüdüm bilmiyorum...

godess senin adetin hayırlı olsun canım:)hadi kardeş getir bize:)

gulucum senin kanamaların nasıldı canım ve ne kadar sürdü yattın mı bu süreçte ben yatarken çok sıkılıyom:KK43:

kızlar teşekkür desteğiniz için.bu sabah yine doktor yollarına düştüm..on gün rapor verdi yine yatıcaksın dedi.artık benim çocuklar okulda ayvayı yedi..bayrama kadar raporluyum bayramda da zaten tatil önümde 20 gün yatış var..ben progesteron hapı kullanmadım hiç ama geçen kanamada da bi iğne olmuştum bu sabah da bi iğne oldum yaktı kavurdu popoyu:)gerçi sabaha kadar kanamam neredeyse durmuştu artık kahverengiye dönmüştü belli eski kan.öle işte bakalım nolcek...doğum günüme gelince cidden hüzünlüyüm hayat ellerimden akıp gidiyo..yaşlanıyorum ..çocuk değilim artık mesela zoruma gidiyo:)ne zaman büyüdüm bilmiyorum...

godess senin adetin hayırlı olsun canım:)hadi kardeş getir bize:)

gulucum senin kanamaların nasıldı canım ve ne kadar sürdü yattın mı bu süreçte ben yatarken çok sıkılıyom:KK43:

canım valla senin içinde en iyisi yatmak dinlemek çok güzel oldu bayramla birleşmesi bol bol dinlenirsin işte canım. Valla o iğneleri öyle iyi biliyorumki canım 20 gün boyunca her akşam olmuştum. Ama niçin o iğneleri olduğunu düşününce zaten hiç bir şeyi görmüyor gözün.
Valla yaşlanmak konusuna gelince canım önümüzdeki ay bende 30 bitiriyorum. Ama hala bebişim yok. Ben de çok hüzünleniyorum. :KK43:(((
Sen seneye ne güzel bebeişin kucağında kutlayacaksın doğum gününü. Allah bebişinle eşinle birlikte up uzun çok güzel mutlu yıllar geçirmeni.nasip etsin canım.

Ailem benim için o kadar değerliki onları en ufacık bir üzüntüsüne asla dayanamam. o yüzden onlara söyleyemem. herşeyi kendim içimde yaşıyorum.. Ama artık yorulmaya başladım.

godescim aynen düşünüyorum yaaa annem çok takar kafasına tansiyonu yükselir ona zarar veririm diye çok korkuyorum bende gece gümdüz düşünmekten helak olur yaaa
çok söylüyesim var ama susuyorum
içim bi tuhaf
kalbim ağlamaklı ama
göz yaşım zor tutuyor kendini
sevincim büyük ama
üzüntüm bastırıyor bunu
en yakın arkadaşımın bebeği oldu
içime attıkça içim çürüyor gibi oluyor
kızzzzzzzzzlllllarrrrrrrrr çok kötüyüm ben
allahımaklıma mukayyit ol sana sığınıyorum
sen büyüksün
bize ve bizim gibilerede bi an önce nasip et ya rabbim
:KK14::KK59:

godescim aynen düşünüyorum yaaa annem çok takar kafasına tansiyonu yükselir ona zarar veririm diye çok korkuyorum bende gece gümdüz düşünmekten helak olur yaaa
çok söylüyesim var ama susuyorum
içim bi tuhaf
kalbim ağlamaklı ama
göz yaşım zor tutuyor kendini
sevincim büyük ama
üzüntüm bastırıyor bunu
en yakın arkadaşımın bebeği oldu
içime attıkça içim çürüyor gibi oluyor
kızzzzzzzzzlllllarrrrrrrrr çok kötüyüm ben
allahımaklıma mukayyit ol sana sığınıyorum
sen büyüksün
bize ve bizim gibilerede bi an önce nasip et ya rabbim
:KK14::KK59:

ay canım benim senin düşünlerine katılıyorum ailene söyleyememen konusunda.
Bende senin gibi söylemek istiyorum paylaşmak istiyorum acımı birazda olsa paylaşarak azaltmak istiyorum ama olmuyor işte seninde dediğin gibi canım.
Ama lütfen kendini toparla bu kadar canını sıkma. Bana burdaki arkadaşlarım biraz bebek konusundan uzaklaş düşünme demişlerdi ben yapamıyorum yapamadığım şeyi sana nasıl söylerim bilmiyorum ama ne zaman kafamıza takmazsak ve rahat olursak inan o zaman bebişleirmiz bize süpriz yapacak canım. Lütfen üzme kendini biliyorsun önce kendi sağlımız.
:KK70:

iyi akşamlar, hayalcim benim kanamam kahverengi akıntı şeklindeydi, 3 hafta kadar sürdü, işe gitmedim, sürekli yatakta değildim, yemek yapmak dışında iş yapmadım, oturdum, yattım, tv ve bilgisayarla oyalandım.

Günaydınlar.....
kızımın hareketlerini hissetmeye başladım teyzeleri, dün akşam uzanmıştım karnımda kıpırtılar başladı, açtım baktım ki tıp tıp vuruyor ve göbeğim oynuyor, tam göbek deliği çevresinde, durdu durdu tekmeledi kuzum, çok güzel bir histi, merak edip duruyodum ne zaman duyucam diye çok şükür o da oldu...:emir_bebek::KK54::emir_bebek::KK54:
dün bide aşı yaptırdım kolum ağrıyo biraz

X