Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
canım nasılsın
yormuyorsun kendini dime. Miniğimze iyi bak canım.
:ecrin_bebek::emir_bebek::ecrin_bebek::emir_bebek:

iyiyim hatta iyiyiz teyzesi. valla hiç ağrım falan olmadı evdeyim pek yatamıyorum ama oturuyorum dolaşıyorum evde. iğne yaptırmaya gidicem öğleden sonra onun dışında evden çıkmıyorum.

bebişim fotoğrafını verdiler dün ona bakıyorum arada, böyle elim karnımda dua ediyorum bebeğimle konuşuyorum Allah herkese nasip etsin çok güzel gidiyo herşey:ecrin_bebek::emir_bebek::CüvCüv:

mrb kızlar dün yumurta takibine gittim 13 yada 14. günümdü.ama doktor bu ay folikül göremediğini söledi:KK43: baya üzüldümm.o kadar da incir suyu içmiştim..ama kendimi şöle kandırıyorum belki doktor baktığı zaman çatlamıştır öncesinde ne de olsa 14. günüm.:)ama doktora bunu söledim o kadar erken çatlamaz günde 1mm büyüyo dedi.ben gene de tatmin olmadım belkim incir suyu erken büyütüp çatlatmıştır:) neysene işte öle bu ay da bebişşş yokk

bebişim fotoğrafını verdiler dün ona bakıyorum arada, böyle elim karnımda dua ediyorum bebeğimle konuşuyorum Allah herkese nasip etsin çok güzel gidiyo herşey:ecrin_bebek::emir_bebek::CüvCüv:
Selam Canlar..

Canım hayırlı olsun. ınşallah bebişin sana sımsıkı tutulur ve güzel haberler verirsin bize :emir_bebek:

mrb kızlar dün yumurta takibine gittim 13 yada 14. günümdü.ama doktor bu ay folikül göremediğini söledi:KK43: baya üzüldümm.o kadar da incir suyu içmiştim..ama kendimi şöle kandırıyorum belki doktor baktığı zaman çatlamıştır öncesinde ne de olsa 14. günüm.:)ama doktora bunu söledim o kadar erken çatlamaz günde 1mm büyüyo dedi.ben gene de tatmin olmadım belkim incir suyu erken büyütüp çatlatmıştır:) neysene işte öle bu ay da bebişşş yokk

canım senin siklusun kaçgün normalde.
geçen burada bir arkadaşımada dr öyle demişti. gerçi onun 10.günüydü. geldi bir ağladı bir ağladı. 2 gün sonra tekrar gittiğinde 17 mm yumurtayı gördü aynı doktor.
ankarada nereye gittin canım.

herşeyin iyi gitmesine sevindim. sen yine de çok kalkma elinden geldiğince yat.

herşeyin iyi gitmesine sevindim. sen yine de çok kalkma elinden geldiğince yat.

yatamıyorum yaa, 5- 10 dk yatıyorum geri kalkıyorum. illaki yatmanız gerekmiyor sadece ağır aktivite yapmayın dediler, iş falan yapmıyorum annem sağolsun yapıyor. oturuyorum geziniyorum öyle geçiyor zaman.:ecrin_bebek::emir_bebek::CüvCüv:

canım senin siklusun kaçgün normalde.
geçen burada bir arkadaşımada dr öyle demişti. gerçi onun 10.günüydü. geldi bir ağladı bir ağladı. 2 gün sonra tekrar gittiğinde 17 mm yumurtayı gördü aynı doktor.
ankarada nereye gittin canım.

canım benim siklus 28 gün..dün doktor baya bi aradı taradı ama bulamadı.yani gördüğü en büyük folikül 9 mm.ama işte acaba diyorum çatlamış olabilirmi.çünkü 13 buçuğuncu günümdü:) umut dünyası işte:) ben lina kadın sağlığı merkezine gidiyorum.ama galiba yine değiştircem..tekrar fatih hastanesine mi dönsem diyorum nilgün hanıma..bakalım ..senin nası gidiyo 2. yi oldun inşallah tutar canım benim

Kızlar nerelerdesiniz???
Benim bugün başım çok ağrıyor. Sürekli uyudum canlar. Sıcak Havayı hiç sevmiyorum. Bunaldım.
Benim ev serin gerçi ama dün dışarı çıkmıştım dokundu galiba. Zaten güneş alerjimde var. Kaşınıp duruyorum. :2:
Bu arada dün kayınvalidemin kızkardeşiyle tanıştım. 2 sene çocuğu olmamış. Klomenler, ığneler falan derken aman demiş olmazsa olmasın napiyim. Tedaviyi bırakmış işe başlamış ve iki ay sonra hamile kalmış. Şimdi dünyalar tatlısı 7 aylık bir Kızı var. Darısı hepimizin başına. Onun yengeside 3 tane tüp bebek yaptırmış ama hiç tutmadı diyor. Yani demek istediğim biz ne yaparsak yapalım yüce Rabbim bilir ne zaman olucağını. Hepinizi kocaman öptüm.

merhaba kızlar,
bugün transferim yapıldı. artık bebişim benimle:ecrin_bebek::emir_bebek::CüvCüv:

canım hayırlı uğurlu olsun inş. güzel haberlerini bekliyoruz ne zaman belli olacak şimdi ben heyecanlandım valla seni düşünemiyorum :emir_bebek: seninle kalsın inşşşşşşşşşşşş.

kızlar bu arada dün kontrole gittim ve herşey yolunda yani kist oluşmamış bu sefer ve dün iğnelere başladım yine ege ünv. gitmedim eşim boş ver dedi bakalım artık 3. yüde deniyelimde allah hayırlısını versin

canım hayırlı uğurlu olsun inş. güzel haberlerini bekliyoruz ne zaman belli olacak şimdi ben heyecanlandım valla seni düşünemiyorum :emir_bebek: seninle kalsın inşşşşşşşşşşşş.

kızlar bu arada dün kontrole gittim ve herşey yolunda yani kist oluşmamış bu sefer ve dün iğnelere başladım yine ege ünv. gitmedim eşim boş ver dedi bakalım artık 3. yüde deniyelimde allah hayırlısını versin

11 temmuz test günüm canım. 3 hayırlı bi sayıdır canım inşallah bu sefer olur.:ecrin_bebek::emir_bebek::CüvCüv:

Ay canım biraz geç oldu ama anca girebildim nete. Senin için bir araştırma yaptım yanlış bir bilgi vermemek için

Tüp bebek uygulamalarında kullanılan uzun ve kısa protokoller hastaya göre değişmektedir. Uzun protokol (long protokol) olarak belirtilen kullanım bir yandan eşit düzeyde ve aynı büyüklükte follikül gelişimini sağlarken, diğer taraftan LH denilen yumurtlamayı tetikleyen hormonun erken ve bizim kontrolümüz dışında yükselmesini önler. Bu tedavi protokolü daha çok yumurtalıklarındaki yumurta sayısı yeterli olan veya beklenenden daha fazla yumurta gelişebilecek hastalara uygulanır. Uzun protokolün diğer bir avantajı tedavi zamanının istenilen şekilde programlanabilmesidir.

Uzun protokolde tedaviye adetin 21. günü başlanır ortalama 10-12 gün süre ile yumurta baskılayıcı ilaçlar kullanılıp, yeni adetin 3. günü yumurta geliştirmeye yarayan diğer ilaçlara başlanır ve yumurta çatlatma iğnesine kadar her ikisine de devam edilir.

Kısa protokol (short protokol) ise yumurtalık cevabı zayıf olan hastalarda tercih edilebilir. Ayrıca zaman problemi olan hastalarda tedavinin daha kısa sürede kolayca tamamlanmasını sağlamak amacı ile de kullanılan bir protokoldür. Adetin 3. günü yumurtayı geliştiren ve büyüten ilaçlara başlanır adetin 6-7. günü ya da yumurta belli bir büyüklüğe eriştiğinde ise çatlamayı önleyici ilaçlara başlanır. Yumurta çatlatma iğnesine kadar her iki tedaviye devam edilir.

Umarım açıklayıcı olmuştur tatlım

anladım canım çok teşekkürler

Canım ben iyiyim. Sen nasılsın?? Varmı ağrın falan?? Ne zaman belli olur Aşılama sonucun?

canım bende iyiyim. haftasonu için ankaraya geldim. aşılaam sonucum ayın 12 sinde falan belli olacak. aşılama gününden ebri karnımda kasığımda dolgunluk hareketlilik hissi var anlamadım ilkinde hiç böyle şeyler olmamıştı. onun için heyecanım gitti.

kızlar bu arada yarın tatile çıkıyoruz. 3 4 gündür aniden mide bulantım geliyo arada. bir de ister misiniz tam boş vermişken hamile olayımzemuszemus yok yaa tabiki şaka. ama yol inşallah tutmaz kızlar yaa normalde zaten bulantı yapıyomafoldumben

X