Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
İnşallah Canım. İnanman yeterli. Aşılamadan daha yüksek tüp bebeğin tutma şansı.

evet canım bizde öyle düşündüğümüz için karar verdik. Biraz korkuyorum tabi ne tür işlemler yapılacak. daha doğrusu yumurta toplama işlemi korkutuyor ama olsun bebeğim olacaksa değer diye düşünüyorum.

evet canım bizde öyle düşündüğümüz için karar verdik. Biraz korkuyorum tabi ne tür işlemler yapılacak. daha doğrusu yumurta toplama işlemi korkutuyor ama olsun bebeğim olacaksa değer diye düşünüyorum.
Valla sonuçta çocuk olucaksa her acıyı çekmeye razıyım :emir_bebek:

kızlar ben geldim ...godescim kararın hayırlı olsun nolur bu ay hamile kal canım.inşallah hayırlısı ile bu ay anne olursun.

bende bu gece adet oldum.sancım var hala.tam günümde oldum bu sefer .progestan kullanmama rağmen gecikmedi.geçen sefer progestan falan içmememe rağmen gecikmişti 5 gün kesin geçen ay oldu tutmadı artık eminim.

dün bi arkadaşa oturmaya gittik.vallahi 5 bayandık 3 ünün bebeği vardı.biri 10 aylık diğerleri 37 günlük ve 50 günlük.çocuğu olmayan kızsa bekardı zaten..ilkin çok kötü oldum gözlerim falan doldu zor tuttum .az daha rezil olcaktım .hepside biliyo bebek istediğimi.bebekleri kucağımdan indirmedim.biri kucağımda uyudu 50 günlük olan tosuncuk bi oğlan.öyle tatlı uyuduki ama sonra alttan şiddetli sesler gelmeye başladı.vee korktuğum şey başıma geldi bebeği bi kaldırdık üstüm başım kaka olmuş fosforlu resmen aayyyyy..misafirlikte üst baş arayıp değiştirmek zorunda kaldım:) ama o bile hoşuma gitti:)

kızlar ben geldim ...godescim kararın hayırlı olsun nolur bu ay hamile kal canım.inşallah hayırlısı ile bu ay anne olursun.

bende bu gece adet oldum.sancım var hala.tam günümde oldum bu sefer .progestan kullanmama rağmen gecikmedi.geçen sefer progestan falan içmememe rağmen gecikmişti 5 gün kesin geçen ay oldu tutmadı artık eminim.

dün bi arkadaşa oturmaya gittik.vallahi 5 bayandık 3 ünün bebeği vardı.biri 10 aylık diğerleri 37 günlük ve 50 günlük.çocuğu olmayan kızsa bekardı zaten..ilkin çok kötü oldum gözlerim falan doldu zor tuttum .az daha rezil olcaktım .hepside biliyo bebek istediğimi.bebekleri kucağımdan indirmedim.biri kucağımda uyudu 50 günlük olan tosuncuk bi oğlan.öyle tatlı uyuduki ama sonra alttan şiddetli sesler gelmeye başladı.vee korktuğum şey başıma geldi bebeği bi kaldırdık üstüm başım kaka olmuş fosforlu resmen aayyyyy..misafirlikte üst baş arayıp değiştirmek zorunda kaldım:) ama o bile hoşuma gitti:)

canım çok sağol. inşallah bu ay size güzel haberi vericem ve açılışı yapcam. Sonrada sizler peşimden gelecesiniz. Hepimiz sırayla hamile kalıcaz. Bunu çok istiyorum gerçektende. uzun zamandır hiç güzel haber alamadık valla.

Dün yaşamış olduğun duyguları bende zaman zaman yaşıyorum tatlım. Ama ben senin gibi kucağıma alıp sevmiyoum. Zaten herkes soruyor birde öyle yaparsam bebeğim olmadığını düşünürler diye uzak durmaya çalşıyorum.
Çok yakında kendi bebeğimzi seveceğiz canım. Kimsenin bebeğinide imrenerek bakmayacağız.

godes bugün acayip başım ağrıyo.kendime itiraf edemiyorum ama galiba bozuldu psikolojim.eşimle sürekli tartışıyoruz bu ara.mütemadiyen küsüz.küs olmadığımız zamanlarda böyle hem yakın durmasını istiyorum hem uzak durmasını.ona sinirliyim gibi.günlerdir çok gerginim.biri pöf dese ağlıcak durumdayım.bak saat kaç oldu daha ağzıma tek lokma koymadım.bişi yuemek istemiyorum.bunları yzarken bile bak gözlerim doldu ağlıyorum.kırıp dökesim var bişeyleri.dğn beni iyice sinirlendirdi ben keçiboynuzu kaynatıyım bu ay proxeedi de içersin ben de soğan kürüne başlarım dedim ondan kavga çıktı.çok takıyomuşum ben. önlem almaya çalışıyorum.biz 2 buçuk yıllık evliyiz en az 1 buçuk yıl hiç korunmadık 2 aşılama tutmadı o daha işin ciddiyetinin farkında değil.deli oluyorum çok geginim tek başına gibiyim çok fenayım

evde yalnızım bu ara çok yalnız kalıyorum. o da beni iyşce geriyo.bu ara benimkinin işleri yoğun ek iş yapmaya çalışıyo ama öyle olunca eve geç geliyo ve ben yalnızım.iyice deli oluyorum

godes bugün acayip başım ağrıyo.kendime itiraf edemiyorum ama galiba bozuldu psikolojim.eşimle sürekli tartışıyoruz bu ara.mütemadiyen küsüz.küs olmadığımız zamanlarda böyle hem yakın durmasını istiyorum hem uzak durmasını.ona sinirliyim gibi.günlerdir çok gerginim.biri pöf dese ağlıcak durumdayım.bak saat kaç oldu daha ağzıma tek lokma koymadım.bişi yuemek istemiyorum.bunları yzarken bile bak gözlerim doldu ağlıyorum.kırıp dökesim var bişeyleri.dğn beni iyice sinirlendirdi ben keçiboynuzu kaynatıyım bu ay proxeedi de içersin ben de soğan kürüne başlarım dedim ondan kavga çıktı.çok takıyomuşum ben. önlem almaya çalışıyorum.biz 2 buçuk yıllık evliyiz en az 1 buçuk yıl hiç korunmadık 2 aşılama tutmadı o daha işin ciddiyetinin farkında değil.deli oluyorum çok geginim tek başına gibiyim çok fenayım

ay canım benim yazdıklarını okuren o kadar kötü oldumki. Psikolojin ister istemez bozuluyor tabi. O kadar emek veriyoruz ve aynı emeği eşlerimizdende görmek istiyoruz. Fakat onlar bizim gibi değiller. Bizim gibi kafaya takmıyorlar. Sonrada bişeyler beklediğimizde bize kızıyorlar ve çok gereksiz tepkiler veriyorlar. Benim eşimde öyle. Bana sürekli kızıyor. Bak bir karar alıcaz tüpmü tekrar aşılamamı diye beni 1 haftadır yalnız bıraktı. Bu konu hakkında konuşmadı hep ben kendim düşündüm. Bazen isyan ettim sanki tek kendim içinmi sitiyorm bu bebeği diye. Anca bugün konuştuk ve kararımızı verdik.
Yani onlardan aynı bizim gibi davranmalarını beklememiz hata galiba.
Hani sana söz vermişti. AŞılama tutmazsa ilaçını falan içecekti. Sen ona öyle söyle. Sen böylemi sözünde duruyosun diye.
Erkekler hep iş peşinde canım. Benimkide öyle ben bebek dedikce o iş diyor. Sonrada bana kızıyor hiç düşünmüyorsun araştırma yapıyorsun birlikte bişeyler yapalım diyor. Ama benim derdim başka işte. Onunki başka.
Canım inşallah biran önce aranız düzelir çünkü bu mücadelede yalnız kalmak çok kötü.

Hayalbazım canım. Seni o kadar iyi anlıyorumki. Bende genelde hep yalnızım evde. Ankarada kimsem yok. En azından bir Arkadaşım olsa biraz içimi döküp rahatlarım diyorum. Eşimde haftada bir kere izin kullanabiliyor. Onun dışında sabah 10 da gidiyor akşam 23 gibi geliyor. Bende ona keçiboynuzu falan yediremiyorum halbuki onunda ileri hızlı sperm sayısı pek iç açıcı değil. Yani Hamile kalmak için engel de değil dedi doktor ama biraz daha hızlı olsa daha güzel olur dedi. Vitamin E hapı var onu hergün kullanması lazım onu bile ben hatırlatınca içiyor. Eşlerimizde istiyor tamam ama bizide anlamıyorlar be tatlım. Eşim bazen çok gergin oluyor benimle konuşmuyor demekki diyorum o da üzülüyo ama bana bu şekilde yansıtmasın diyorum. Benimle konuşsa keşke bi sıkıntısı olduğunda.
Bende senin gibi bazen herşeye ağlıyorum. Çok hassas ve alıngan oldum. Biri bana hamileliğinden bahsetsin veya yeni doğmuş bebeğinden bahsetsin oturup ağlayasım geliyor.

canım benim moraliniz bozma erkeklerin geneli böyle. benimde eşim böyle. ona zorla hayatta birşey yaptıramıyorum. aylardır diyorum ki tamam test yaptırdın normal ama bir ürolağa git ankarada kaan aydos var bu konularda çok iyi. belki başka birşey vardır.tek yapılan test spermiyograf değilki. hormonlara bakılıyor variskosel var mı bakılıyor. istiyorlar ama sadece istemekle kalıyorlar bizim gösterdiğimiz çabayı göstermiyorlar. sanki leylekler bebeği getirecek. banada eşim diyor sen hayatını ona odaklamışsın etrafındaki güzel şeyleri görmüyorsun. onun için sen işin bu kısmını düşünme. senin içi neyin doğru olduğuna inanıyorsan öyle devam et.

hayalbazcım galiba tüm erkekler böyle. benim eşimde aynı, çocğu çok istemesine rağmen gene mi gidicez yok şunuda mı yapıcaz sürekli mızmızlanıyor. halbuki tüm yükü büz çekiyoruz. hergün 2 kere iğne yapıyorum ilaç içiyorum iki günde bir o masaya yatıp muayene oluyorum ben sızlanmıyorum. ama o sadece benimle merkeze geliyo ama bin nazla. erkeklerin beyni bambaşka çalışıyo yani. takma sadece senin başında olan bişey değil

Valla ne bizim bu erkeklerden çektiğimiz :eek:klava:
Geçen eşime dedimki çocuk doğurursam bana beşi bi yerde takacaksın. Sen hamile kalda orası kolay diyor. Sanki tek başıma hamile kalacam ya :KK1:

X