Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
bende klomene p.tesi başladım cumaya bitecek. ayın 3ündede kontrole gideceğim.
seni dr ilaç bitiikten sonra ne zaman çağırdı.
sen iklim ve ben tahmini aynı zamanlarda aşılama olacağız gibi.

bu arada sen nerede yaptırıyorsun ben fatih hastanesinde nilgün hanıma

kızlar herkesin yorum yapmasını bekliyorum
ben ege üni.de aşılama olacım ilşki kesinlikle yasak dedi doktorum aynı tüp bebekte ki gibi..ama burda kimi gördüysem herkese serbest..
hatta izmirde özle hastanelerde bile serbest..kafam çok karışık hadi aşılama öncesinde olmaz ama aşılama dan sonraki günlerde ilşkinin serbest olması gerekmiyor mu..

ben ege üni.de aşılama olacım ilşki kesinlikle yasak dedi doktorum aynı tüp bebekte ki gibi..ama burda kimi gördüysem herkese serbest..
hatta izmirde özle hastanelerde bile serbest..kafam çok karışık hadi aşılama öncesinde olmaz ama aşılama dan sonraki günlerde ilşkinin serbest olması gerekmiyor mu..

bende daha bu ay yaptırdım aşılamamı tutmadı tabi o başka da :KK43:
beni aşılamadan 3 gün sonra çağırdı ultrasonla baktı sonrada 2 gün ilişkiye girin dedi bildiğim kadarıyla çoğu doktor öneriyor bunu :nazar:

acaba senmi yanlış anladın. aşılama öncesi 3 gün cinsel perhiz. sonrası için hatta aşılamın olduğu akşam ve ertesi gün ilişki diyor doktorlar.

bende daha bu ay yaptırdım aşılamamı tutmadı tabi o başka da :KK43:
beni aşılamadan 3 gün sonra çağırdı ultrasonla baktı sonrada 2 gün ilişkiye girin dedi bildiğim kadarıyla çoğu doktor öneriyor bunu :nazar:

senin demek ki çatlamayan yada çatlamaya hazır yumurtanı mı gördü dr. aşılamadan 3 gün sonra tekrar ilişki dedi.

aren sendemi yapptırdırıp bekleme olanlardansın ???? :kedi:

senin demek ki çatlamayan yada çatlamaya hazır yumurtanı mı gördü dr. aşılamadan 3 gün sonra tekrar ilişki dedi.

benim zaten sol tarafımda büyük bi kist olduğu için sadece sağ tarafımda yumurta büyüyo onun için iğne hap falan kullanmıyorum ama bir tane oluyor ordada :sm_confused:
doktor baktığında o yumurta hala ordaydı sanırım mafoldumben

acaba senmi yanlış anladın. aşılama öncesi 3 gün cinsel perhiz. sonrası için hatta aşılamın olduğu akşam ve ertesi gün ilişki diyor doktorlar.

imkansız yanlış anlamam üstüne nedenini sordum açıklama istedim herkese serbest bırakılırken dediğin gibi neden dedim..bana açıklaması
ege üni doktorları olarak merkezin kararıymış cinsel ilişki esnasında rahim içindeki kasılmalardan dolayı rahimin gebelik için oluşan düzeni bozulurmuş..yumurtalarda zarar görürmüş evde ize ultrasyonla bakamayacağımıza göre bunu riske atamayız sadece aşılama dedi..bir yönden mantıklı bir yönden değil bilmiyorum..
bir çok hastane ve doktor özellikle ilşki verirken burası vermiyor işte..

benim zaten sol tarafımda büyük bi kist olduğu için sadece sağ tarafımda yumurta büyüyo onun için iğne hap falan kullanmıyorum ama bir tane oluyor ordada :sm_confused:

canım kistel ansıl aşılama yapıldı
büyük demişsin kaç cm kistin?
inşallah tutmuştur aşılaman o kistte kaybolup gider hamilelikte..

canım kistel ansıl aşılama yapıldı
büyük demişsin kaç cm kistin?
inşallah tutmuştur aşılaman o kistte kaybolup gider hamilelikte..

kistim sol tarafımda 29 mm ama çikolata kisti olduğu için içi kan topluyor ve beni çok rahatsız ediyor. aşılamamda tutmadı zaten bakalım bu ay ikinciyi deneyelim diyecekmi yarın gidecem doktora CADIARZU

canım nerdeyse 3 cm olan kistle aşılama mı yapılıyor..
ben geçen sene oldum 4 cm di çikolata ksiti alındı doktorum bu şekilde şansın çok az dedi..ne sağlıklı yumurta çıkar ne de sayıca yeterli yumurta..
hakkımızda hayırlısı olsun ne yapalım kısmet

canım sen şimdi küçükmü diyon bunu büyükmü? anlamadım :eek:lmaz:
doktor almaya gerek yok diyoo

canım ben başladım ama daha aşılamam olmadı tahminen salı yada çarşamba olur.
klomen kullanıyorum iğneli değil. dr ilkini klomenle yapacağız dedi.
bende geçen ay adetimin 19.günü öylesine dr a kontrole gitmiştim. daha birşeye başlamadan benim adetim normalde 27-28 gün sürer. hiisederimde 13.-14.gün yumurtam çatlar ağrı olur. dr bana demişti ki. bekleyen bir yumurtan var. hala hamile kalma şansın olabilir bu ay demişti. tabii eşim yanımda değildi.
demekki her ay yumurtlama dönemini denk getirdiğimizi düşündüğümüz zamanlarda demekki her zaman olması gereken zamanda olmayabiliyor.

bende listeye girmek istiyorum ilk aşılamam olcak inşallah.klomene ptesi başladım.cuma bitcek yani 26 da ilaca başladım aşılama tarihimi bilmiyorum normal adet tarihim 20 mayıs ..hadi hayırlısı....dua edin

canım beni eklememişsin sat 25 nisan , dün puregon 75 le başladım ,, Allahım hepimizin yardımcısı olsun inş..dünden beri bir boşluktayım sanki ne korku ne heyecan ,, bir tuhafım ,, akışına bıraktım gidiyorum..cumartesi e2 ve ultrason var Rabbim hayırlısını nasip etsin inş.

ekledim kızlarrr Şeniz

imkansız yanlış anlamam üstüne nedenini sordum açıklama istedim herkese serbest bırakılırken dediğin gibi neden dedim..bana açıklaması
ege üni doktorları olarak merkezin kararıymış cinsel ilişki esnasında rahim içindeki kasılmalardan dolayı rahimin gebelik için oluşan düzeni bozulurmuş..yumurtalarda zarar görürmüş evde ize ultrasyonla bakamayacağımıza göre bunu riske atamayız sadece aşılama dedi..bir yönden mantıklı bir yönden değil bilmiyorum..
bir çok hastane ve doktor özellikle ilşki verirken burası vermiyor işte..

evet aslında mantıklı gibi. üniversite hastanesi araştırma hastanesi. benim aşılamam olmadığı için daha birşey denmedi bana. bazılarına ilişki olsun yada olmasın denmediği oluyor ama özellikle girmeyin denileni duymamıştım.

offffff ya ne biçim iş bu kızlar yaa tedavi görüyosun öyle bişeyki tam hamileymiş belirtiler oluyo baş dönme mide bulantısı bel agrısı gögüslerde hassasiyet hepsini yaşıyorum gecen sene yumurtlama takibinden bılıyourm igneler yapıyo gerçi olmadııda şimdiide aynı belirtiler yani bu duruma bile sevinemıyosun acaba dıye çünkü igneler yapıyo biliyorum o yüzden degişikleri umursamıyorum ancak kan tahrilinde belle olur bence tabi ogune kadar regl olmmasam karnımda agrımıyo degl başladı gene agrılarım kesin olcam yaa offfffffff .....

bacım sen bu psikolojiyle adet olursun hee :roflol:
rahat olsana biraz canım benim yaa rahatt çok takıyosun kafana :1hug:

İş yerimdeyim ve şuan ağlamak istiyorum zor tutuyorum kendimi her ay beklemek sonra olumsuz cevap olmak çok zor. Daha 2 gün oldu aşılamam ama tutmayacak diye düşünüyorum ve sonra niye ama niye diye isyan ediyorum. Nasıl bekliyeceğim 10 Mayısı. Belki anneler gününde alırım güzel haberi o gün test yapmayı düşünüyorum. Offff kafam çok karışıkkk yaaa. Moralim de sıfır keşke evde olsam hıçkıra hıçkıra ağlasammmm

:teselli::teselli: canım dur bakalımm yapmaa daha 2 gün olmuş lütfen işi kafada bitirme bak iyi düşün iyiyi çapır lütfen

bugün tedavim başaldı ilk iğnemi oldum pazartesi kontrolüm var..aşılama tarihi daha belli değil sonuç bekleyen tüm arkadaşlara hayırlı haberler diliyorum..

canım hayırlı olsun çok sevindim hadi hayırlısı inşallah hangi iğneyle başladın tedaviye

X