Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

rabbim gönlünün muradını versin benim doktor da aşılamaya başlayalım dedi bugün..5 gün klomen kullancakmışım haftaya salı kontrol büyük ihtimalle perşembe de aşılama..dua edin

amiinnn canım allah razı olsun
ayy hadi inşallah klomen fayda eder bende işe yaramamıştı umarım sende çook işe yarar bizi habersiz bırakma canım kaydirigubbakcemile5

canım dur önce sakin ol olurmu belkide iyi bişeydir bak bakalım devam ederse de etmessede test yap yinede neolur ne olmaz bakarsın tutmuştur inşallah :Saruboceq:

mesajın için çok teşekkür ederim gerçekten çok mutlu oldum.İnsan ihtiyaç duyuyo halinden anlayan birine halini anlatmaya:)kısaca anlatıyım sana.yaşımı biliyosun.27 aylık evliyim:)ilk 4-5 ay korunduk ama öok etkili biyöntemle değil.bebiş olursa da olsun diyoduk.ama olmadı tabi.sonra tamamen bıraktık ama eşim romatizma hastası ve bi ilaç kullanması gerekti.o da spermleri azaltıyomuş.o ara eşimin spermi 10 milyon çıktı.benim için herşey normal dediler.bi 7 -8 ay da öle gitti.sonra eşim askere gitti bi 5 ay da öle gitti.işte aralarda da tamamen korunmasız olduk ama bebek olmadı.eşim ilacı bıraktı sperm sayısı 36 milyon oldu bu sefer de senin fsh yüksek dediler.ne demek olduğunu öğrenince (2 ay önce)tozuttum:)sonra progesteron önce 5 sonra 6.7 çıktı yumurta galiba çatlamamış dedi bi doktor ilk testte sonrakinde çatlamış dediler.alttan muayenede iyi dediler yumurtalıklarıma folikül de gördüler her sefer ama bebiş yooook..en sonunda aşılama noktasına geldik işte hiç tahmin etmezdim bu işin böle olacağını:)ankara fatih hastanesinde nilgün hanıma gidiyorum o yapcak aşılamayı ama rahim filmi falan istemedi.bende biraz korkuyodum ondan hiç sormadım bileeyvahedigeldismile..öle işte ...senin tedavilerden sonra bebiş yokmu hala?rabbim yar ve yardımcın olsun

canım çok sevindim yaşadıklarını okuyup çok üzülmüştüm ama allhım ümitsizken mucizesini gönderiyor inşalalh kucağına da alırsın..
kızlar ben çok kötüyüm,kaynanam geldi misafir anlamasın diye tutuyorum kendimi ağlayamadımda kafayı yiyeceğiz alıp başımı gidesim geliyo Allahım sabır ver yaa dayanamıyorum artık

ne desem boş 3 kere yaşadım bu durumu aşılama ve tüp bebekte..negatif sonucu almak çok kötü o anda mantıklı düşünemiyorsun ama bir kaç gün geçsin inşallah düzelirsin herşeyin hayırlısı sabırlı olmak herşeyin ilacı..inşallah en kısa zamanda kavuşursun bebeğine..

hayalbaz canım hepimiz halimizden anlayan insanlara ihtiyaç duyuyoruz.insanı çok yıpratıyor bu tedaviler.eşinin spermleri aşılama için gayet uygun.sen de klomeni ilk defa kullanıyorsun sanırım.bu ay bak bakalım yumurtalıklarını nasıl uyaracak.burada klomenle aşılama yaptırıp sonuç alan birçok arkadaş var.inşallah sende de etkili olur.ankaradaki hastaneleri bilmiyorum.inşallah doktorundan memnun kalırsın ve bebeğine kavuşursun bu ay.stres yapma.stres herşeyi etkiliyor.olmasa da korkma.daha yolun başındasın.benim son aşılamam şubattaydı.martta negatif sonucu aldım.kesin teşhis sebepsiz infertilite.yani herşey yolunda ama bebek yok.ben de artık birkaç ay toparlanıp tüp bebeğe başlıycam.bizi gelişmelerden haberdar et.dualarımdasın.

delikafaduldenaaaaaaaaaaaaa ınanmıyorum.bende eray beye gıdıp gelıyorum.belkıde senı gormusumdur.sende benı gormusundur belkı.hadı bakalım hayırlısı canım.bana bıraz neler yasadıgını anlatırmısın.hem korkuyorum hemde merak edıyorum nasıl olcak dıye..
kım yaptı asılamanı...kac yumurtan vardı..kacıncı gun yapıldı.bırde hangı ıgnelerı kullandın canım.bana puregon 1500 unute yazdı.bu ıgnelerın hepsını kullanıcakmıyım acaba..senın ılacların ne kadar tuttu..:hulya:farkındayım cok soru sordum ama merak ıstebilmiyorumkismile

arkadaşlar burada genelde herkes iğne kullanıyor ama bana dr önce klomenle deneyeceğiz dedi. buna neye göre karar veriyorlar.

arkadaşlar burada genelde herkes iğne kullanıyor ama bana dr önce klomenle deneyeceğiz dedi. buna neye göre karar veriyorlar.

Arencim bende ilk 2 aşılamamda klomen kullandım. Bu son aşılamamda iğneye geçtim. İğneyide doktordan ben istedim. Eğer yumurtlamanda sorun yoksa klomen yeterli geliyorsa doktor iğneye geçmez ama klomenle yeterli büyüklüğe gelmiyorsa bu sefer iğne kullanılıyor.
Klomen önce beyni uyarıyor sonra yumurtalıkları iğne ise direk yumurtalıklara etki ediyor.

DÜn bende 3. aşılamamı oldum şuan beklemedeyim. En zor kısım bu bekleme faslı nasıl geçiçek günler bilmiyorum umarım bu sefer olur olmazsa direk tüp bebeğe geçicem artık beklemek istemiyorum.

aren sanki iğne daha birbirine yakın mm'lerde yumurta oluşturuyor.klomenle ise bir sürü farklı mm'lerde oluyor.yumurtlama sorunun yoksa doktor hormon yiyip birkaç gün önce büyüyen asıl yumurtanı hedef alıyor.bir de klomenli aşılamalarda geriden gelen yumurtalardan dolayı kasık,karın,bel ağrısı bayağı fazla olabiliyor.ben de öyle olmuştu yani.

sağol canım. belki bende de öyle yapacaktır. ilk diye klomen tercih etmiştir.

kızlar benim olmadı malesef Adetime daha 10 gün varken aşılamanın 12. günü adetim başladı.HCG baktım sonuç malesef negatif.Tekrar doktor yolları görünüyor.
iklimcim listeden silebilirsin beni.Allah sonuç bekleyenlerin inşallah yüzünü güldürsün.

Herşeyde vardır bir hayır sıkma canını ilk aşılaman daha umarım 2. de tutar. Kısmetsiz bişey olmuyorrr. Bebişin gelmek için doğru zamanı bekliyor demekki.

tşk. bilgilendirdiğin için. ben daha yeni başladım ama kasıkalrımda bugün ağrı var. belki ilaçtandır.

canım hayırlısı. En azından tedaviylede olsa çocuk sahibi olma şansımız var öyle bak biraz. umarım diğerinde olur.

slm bayanlar bayadır gırıyorum ama size denk gelemiyorum kısmet işte.... bu arada kızlar aşılamamın
12.günündeyim ilk günler bulantı başdönme falan vardı şuan hişbişe yok heralde ignenin etkisindendi şuan gögüslerimde inanılmaz hasasiyet va rdokunamıyorum ve halsizlik dün akşamdan beri hafif agrı var regl olcakmış gibiyim içimden bi ses olmadıgını söylüyo hiçbişe histetmiyorum insan sezer ya onun gibi bişe ne yalan söyleyim kendimide olumsuzluga alıştırmaya calışıyorum mayıs 1 de dr umu araıcam bakalım cumartesı sıze haber verırım....

yanlışı düzeltiyoru :1closedeyes: ne yalan söyleyim olumsuzluga hazırladım kendimi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…