Aşılama Nisan Ayında Aşılama Yaptıracak Olanların Yeri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
yumurta takibi sürekli yapıldı klomende kullandım. Ama tahlil bir en başta yapmıştık. hormon testi. ondada prolaktin falan bir kaç bişeye baktı. ama bir kere apıld heray yapılmadı.

tamam işte o tahlilde
Fsh yumurta rezervi
Lh yumurtayı çatlatma hormaonu
E'2 veya östrojen kadınlık hormonu
Prolaktin süt hormonuve progestron yumurta oluşumunu gösteren hormonlara bakmıştır
adetin ikinci yada üçüncü günü bakılır
genel tanı için
ama klomen kullanıldıktan sonra veya normal takipte yumurtanın çatlayıp çatlamadığını, yumurtanın kalitesini progestron gösterir ve 21. gün bakılır
Benim 3 klomen de Bir de rahim filmi çakildiğim ilaçsız geçen her ay da istedi drum
Şimdi aşılamada istedi

Hatta bu belli bir sayının üstünde ise 25 'in üstü gibi
Drlar bunu gebeik ihtimali üstünde dururlar

O yüzden soruyorum
kimin kaç çıktı diye??

ya kızlar yavruceyan1'in bahsettiğii progesteron testi yapıran varmı. Benden hiç doktor böyle bişey istemedi diye hatırlıyorum sizde istedimi doktorunuz.

cnm sen nerede yaptirdin? kac dakika surdu? ben spekulum sokulurken biraz ciglik basiyorum o kadar asilamada yani, bosu bosuna anestezi yemeyim mi diyorsun? ac kalmam lazim yrn oglen 12e kadar....

tatalım kafam çok karıştı valla. Bu adam niye sadece hormon testi yaptı ya. Yarın arayıp soracağım bakim ne dieyecek. ama üzüldüm şimdi.

ya cnm ben o ovulasyon testini bir ay boyunca yaptim her gun negatif verdi, ve regl oldum, zaten her kutuda 5 gunluk kit var, bosu bosuna 4 kutu harcadim her kutu da en az 40tl idi.... 200 tl bosa gitti(((

canım daha öncden ben kullanmıştım pozitifi gördüm ama tabi işeyaramadı o ayrı.

cnm sen nerede yaptirdin? kac dakika surdu? ben spekulum sokulurken biraz ciglik basiyorum o kadar asilamada yani, bosu bosuna anestezi yemeyim mi diyorsun? ac kalmam lazim yrn oglen 12e kadar....

ben Erzurumda özel bir hastanede yaptırdım Şifa da
Dr banada dedi isterseniz anestezili yaparız diye ama sancılı adet olurum dedim
O zaman dayanırsınız dedi
Benim sadece rahim ağzını tutturduklarında biraz canım yandı
Daha sonra ilacı verirken hafif bir basınç duyuyorsun
Sonrasında ağrı kesici antibiyotik alıyorsun zaten
Sonrasında ki ağrı da benim adet başlangıç sancım kadardı
ki ben daha fazlasını çekiyorum
benim adet sancımı bir tek apranaks ya da majezik kesiyor
O yüzden ağrı eşiğim yüksek
Şayet sen hiç ağrıya dayanamıyorsan bi şey diyemem
Sadece gözünde büyütme
Beş dakikacık bişiy
İnşan nelere dayanıyor

yavruceylan1 peki ben bu ay kendim gidip yaptırsam bu testi olurmu... kandanmı bakıyorlar. Bu ay benim boş geçecek çünkü. Tüp bebeğe geçeceğim için önümüzdeki ayı bekliyorum

tatalım kafam çok karıştı valla. Bu adam niye sadece hormon testi yaptı ya. Yarın arayıp soracağım bakim ne dieyecek. ama üzüldüm şimdi.

Üzülmeeeee
ama mutlaka sor neden istemediğini
dediğim gibi
adetin 3. günü bakılan progestron yumurtanın oluşup oluşmadığını gösterir
Değerleri de 1-5 arasıdır
Adetin 21. günü bakılan progestron yumurtanın ne kadar kaliteli olduğunu ama daha önemlisi yumurtanın çatlayıp çatlamadığını gösterir
değerleri ise 5-25 arasıdır
Drlar genelde 10 olmasını isterler

Üstelik bu hormon eğer gebelik varsa bebeği rahimde sarıp sarmalanmasını sağlayan hormon
Rahimin kalınlaşmasını sağlayan hormondur aynı zamanda

Daha önce topikteki kızlardan kimseden istenmedi mi yaaa... :uhm: :1shok:

yavruceylan1 peki ben bu ay kendim gidip yaptırsam bu testi olurmu... kandanmı bakıyorlar. Bu ay benim boş geçecek çünkü. Tüp bebeğe geçeceğim için önümüzdeki ayı bekliyorum

tabiki canım
Sağlık ocağında bile yaptırabilirsiniz.
ama siz sonuçlarına güvendiğiniz bir yerde baktırın en iyisi
Kanda bakılıyor
Ama gününü kaçırma
Adetin 21, 22, en son 23. günü bakılabiliyor
Böyolelikle çıkan sonuca göre yumurtanın çatlayıp çatlamadığını da öğrenirsin
değer aralıkları kağıtta yazar
ama drlar genellikle 10 ve üstü olunca yumurta çatlamış diyorlar

ahim kalınlaşmasını sağlayan hormonsa ultrasonda lçüyor doktorum geçen ay 10 mm di kalınlığı ahim duvarının. ama yarın açıp sorucanm niye yapmadığını şan moralim bozuldu valla. canım kandanmı bakılıyor nasıl bakılıyor ben kendim yaptirim bari merak ettim şimdi.
r

bu arada bende gelecek ay tüp düşünüyorum
asnkara anatolyayı
aşılamanın bizim için bir faydası yok çünkü
sebebsiz olduğu için şansı artırmıyor
Sadece dr oramı buramı kurcalamış oldu bu ay
aşılamamız tutmazsa
Rabbim büyük
İnşaalllaaah gerek kalmaz

tamam canım çok çok sağol bu ay baktirim o zaman. bakalım kaç çıkacak.

inşallah canımgerek kalmaz ve bu ay hamile kalırız

inşallah canımgerek kalmaz ve bu ay hamile kalırız

İnşaaalllaaah
Rabbim büyük

ama ben umutlu değilim
klomenle denedik aşılamayı
tek yumurta vardı 19mm
eşimin spermide çok iyiydi
Ama ben peşine faranjit oldum
ve son iki gündür antibiyotik alıyorum maalesef ki
Hayrı da kalmamıştır olanın artık
ama yine de Rabbim büyük diyorum

Siz neden tüp düşünüyorsunuz??
Sorun ne??

canım bir sorun yok görünüyor yumurtlamda sorun yok eşimin sperm sayısı ve hızıda iyi hormon testide iyi. Ama tek senin dediğin progesterona bakılmadı. onun dışında sorun yok. 8-9 aydır olmuyor bende beklememek için tüp bebeğe geçiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…