Nevreste'nin Mutfağı

Teşekkür ederim kızlar

İkizim,bence de tarifli sayfayı eklemen daha iyi olur..

banane ya ben oynamıyorumm kaçacam benn

EV YAPIMI İSKENDER
Malzemeler:

- yarım kilo dana eti
- 1.5 yemek kaşığı salça
- yoğurt
-2diş sarmısak
- tereyağı
- Tırnak pide
-su

Yapılışı:
Et cözüldükten sonra ince ince doğranacaktır.Düdüklü de pişene kadar pişirilir..
Etlerin önce suyunu iyice aldırın. Etler suyunu çekince sıvıyağ ekleyip kızartın.
Çok kuru olmamasına dikkat edin. Diğer taraftan sosunu hazırlanıyoruz..
Tereyağını salçayla çok az kavurun ve suyu ilave edip kaynatın.
Pideleri servis tabağınıza kare kare kesip dizin.
Ezdiğiniz sarmısakları yoğurda ekleyin.. pidelerin üstüne etleri dökün.Sonra üzerine yoğurdu dökün (isteğe göre yanına da koyabilirsiniz) sosunu üstüne ilave edin.
Iskenderin vazgeçilmezi tereyağını kızartıp üzerine dökün.(isteğe bağlı ben salça sosa tereyağı koyunca üzerine dökmedim)
Afiyet olsun…

Son düzenleme:

hımmmm bak işte bunu biliyorum ve yapıyorum canım

eşim çok sever hatta
seninkide çok güzel görünüyor ellerine sağlık

Bunu bende yapıyorum süper oluyor ama seninkide harika olmuş ellerine sağlık. Bne bu ara belimden dolayı pek birşey yapamıyoruım bilindik şeyler ama yaptıkça eklicem

off bu süperr tam yılbaşı akşamlarına layık not alıcam ve kesinlikle denicem süper gözüküyor ellerine sağlııkk

süperr ve çok kolay bu vardı böyle fincan kek tarifim ama hiç denemeden kaybetmiştim bunu yaparım ben hemencecik canımız kek istedğinde harikaa.. Ellerine sağlk nevoşumm

Teşekkürler canım
Senin için bilindik olabilir belki biz bilmiyoruzdur sen yapınca ekle
Sağol canım çok güzel oldu tavsiye ederim

Bu da benim istavrit tavam ve salatam..

1 kilo istavrit
tuz, un

salata için;

atom salata
havuç ve turp rendesi

istavritler ayıklanır tuzlanır ve una bulanır. Kızgın yağda kızartılır.

Atom salata doğranır, havuç ve turp doğranır karıştırılır.Limon, tuz, sıvıyağ ile tatlandırılır.

Salatadan en iyi tadı almak için yeşil yapraklı olanlar ( marul, roka, tere gibi malzemeler ıslak olmamalıdır ya önceden yıkanıp süzüldükten sonra buzdolabına konmalıdır yada sebze kurutucusu ile kurutulmalıdır ben hemen yapacaksam sebze kurutucusu kullanıyorum.

Ellerine sağlık ablammm

Ellerine sağlık canımBen de balık istiyorum:84:Bunu görünce eşime balık alırsan istavrit al dedim
Ellerine sağlık ablammm

Teşekkürler canım

dejavu ve nevroş ellerinize sağlık

DEJAVU yarışmaya bakamadım hiç,son durumlar nasıl? aklımda 4 kişi vardı benim..sen,ausenicia,lisabella ve gülenyelken.hepinizde çok güzel sunmuştunuz en çok ona dikkat ettim.

yoksa tadlarını hiç bilmiyorum,hayatımda hiç balık yemedim :)

Son düzenleme:

Sağol canım
Karadenizli olupta balık yemiyor olman çok ilginç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…