Nevreste'nin Mutfağı

EKŞİLİ KÖFTE

1/2 ıspanak yıkanır ,ayıklanır....Tencereye 1 soğan doğranır ve istenilen kadar yağ eklenerek kavrulur...Üzerine 2 yemek kaşığı domates salçası eklenip kavrulur..Ve üzerine 1 su bardağı yeşil mercimek eklenip 13 su bardağı su konur ve mercimekler pişene kadar ocakta bekletilir...

Hamur için 3 su bardağı köftelik bulgur,3 yemek kaşığı un ,tuz ve su (ben bizim yöreye ait yarma dediğimiz bulgurla köftelik bulguru karıştırarak yaptım) eklenerek hamur ıslatılır 10 dakika bekletilir , yoğrulur.ve şekil verilip yuvarlanır..Kaynayan mercimekli salçalı suyumuza köfteler atılır arkasına ıspanaklarda eklenip pişene kadar kısık ateşte kaynatılır... Servis tabağına konup limonla birlikte afiyetle yenir.......

Eki Görüntüle 637037 Eki Görüntüle 637048 Eki Görüntüle 637049 Eki Görüntüle 637050 Eki Görüntüle 637051 Eki Görüntüle 637052 Eki Görüntüle 637053 Eki Görüntüle 637054 Eki Görüntüle 637055 Eki Görüntüle 637047 Eki Görüntüle 637046 Eki Görüntüle 637038 Eki Görüntüle 637039 Eki Görüntüle 637040 Eki Görüntüle 637041 Eki Görüntüle 637042 Eki Görüntüle 637043 Eki Görüntüle 637044 Eki Görüntüle 637045 Eki Görüntüle 637056

Sevgili nevreste,
Ben bu bulguru beceremedim. Senin yaptıkların pütürlü dürüyor benimkiler lastik gibi oldular:26: acaba çökmüş silarım çökmüş yoğurdum yada uzunumu az koydum:44: ne dersin bir tavsiyen varmı?
Teşekkürler...

Sevgili nevreste,
Ben bu bulguru beceremedim. Senin yaptıkların pütürlü dürüyor benimkiler lastik gibi oldular:26: acaba çökmüş silarım çökmüş yoğurdum yada uzunumu az koydum:44: ne dersin bir tavsiyen varmı?
Teşekkürler...

Canım ben bu köfteyi bizim yörenin özel bulguru olan yarmayla köftelik bulguru karıştırarak yapıyorum.:26:..Kaynatılmamış unlu çekilmiş bulgur oluyor....:KK34:Ben gurbetteyim bulunduğum şehirde buna çiğ simit diyorlar belki öyle bulabilirsiniz:26:Burdan öyle alıyorum:KK34:Eğer bulamıyorsanız bulgur ile unu su ile ıslatıp 5-10 dakika bekleteceksiniz sonra yoğurup şekil vereceksiniz:KK34:
Birde bulgurdan bulgura değişiyor unu artır o halde mesela 2 bardak bulgur 4kaşık un koy:44:Çok fazla olursa unu sert olur onu da belirteyim:KK34:

Son düzenleme:
HEMSOM daha once yaptigim bir tarifi senin sayfanda paylasmak istedim:KK17:benden simdilik pasta,borek falan beklemeyin ben ancak balik,tavuk,hindi falan yapiyorum malum diyetteyim diye..ama diyet sonrasi onlarlada gelirim senin sevgi dolu topigine:KK16:ben hindi tandir yaptim biraz hafif diyetlik oldu bide sebzelerini eklemedim(saf protein gunumdu),siz sebzelerle,yag oraninida biraz arttirarak dahada lezzetli hale getirebilirsiniz.birde artik bu ekleme islerinden dolayi hazirlik asamalarinida foto cekmeye baslarim:KK34:

-1 parca kemiği üzerinde hindi but ve kalça
-1 adet 4e bölünmüş büyük kuru soğan(ben 4 adet arpacik sogan kullandim)
-8-10 adet sarımsak (3 -4 dis koydum)
-8-10 adet taze dal kekik
-1 adet iri küp doğranmış kereviz(ben koymadim sebze gununuzse koyabilirsiniz)
-1 iri doğranmış havuç(yine sebze gununuzse koyabilirsiniz)
-Tuz – karabiber
-Zeytinyağı(bir tatli kasigi kullandim)
-Yarim çay bardağı su

* Hindi etinin üzerine bıçağınız ile küçük çizikler atın
* Zeytinyağı tuz ve karabiber ile hindi etinin her yerini iyice ovuşturun
* Soğanı 4e bölün, sarımsaklar, taze kekik dalları ile birlikte hindinizin üzerine su serpin ve Fırın tepsisine alın , üzerini alüminyum folyo ile kapatın
* Daha önceden 200 dereceye ısıtılmış sıfırda 30 dakika pişirin
* Sonra fırın derecenizi 180e düşürün ve 1 saat de bu şekilde pişirin
* Daha sonra üzerindeki folyoyu çıkartın ve 30 dakika kadar daha 160 derecede pşsirin ve üzerini kızartın
AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

Son düzenleme:
1. SAYFA
ANALIKIZLI KÖFTE---EV YAPIMI BAKLAVA--SIKMA KÖFTE -- BURMA TATLI
2.SAYFA
PATATESLİ BÜKME KOL BÖREĞİ--YALANCI MANTI --AŞURE-YOĞURTLU ETİMEK SALATASI
3.SAYFA
ISPANAKLI İÇLİ KÖFTE--ACELE MANTI--POĞAÇA
4.SAYFA
TAVADA HAMSİ
6.SAYFA
FIRINDA SOSLU PATATES
8.SAYFA
GÜL BÖREĞİ
10.SAYFA
ETLİ BULGURLU LAHANA SARMASI
YUMURTALI YEŞİL FASULYE KAVURMASI
12.SAYFA
SODALI KEK
13.SAYFA
PIRASA
17.SAYFA
HAŞHAŞLI REVANİ
19.SAYFA
BURMA TATLI
20.SAYFA
KARDELEN 'İN YOĞURTLU ETİMEK SALATASI
22.SAYFA
ANTEP USULÜ SARMA DOLMA
SU2333'ÜN SARMA DOLMA TABAĞI
23.SAYFA
KAYSERİ YAĞLAMASI
27 .SAYFA
MEG'İN LAHMACUN-ELDE AÇMA BÖREĞİ---BAKLAVALIK YUFKADAN TAVA BÖREĞİ
29.SAYFA
LİBYANA26'DAN BİSCOTTİ VE POĞAÇA
31.SAYFA
YOĞURTLU KÖZLENMİŞ PATLICAN--TEFLON TAVADA SOSLU TAVUK
32 .SAYFA
BUĞDAY KAVURGASI
MEG'İN BAKLAVA VE PİZZASI
33.SAYFA
MR.WHO'DAN İRMİK HELVASI VE PİŞİ
36.SAYFA
HAYALMAHSÜLLERİN'DEN SEBZE ÇORBASI
38.SAYFA
EFTENPUFTEN'DEN YAPRAK SARMA
JALEDA'DAN ISPANAKLI KEK
39.SAYFAİÇLİ KÖFTELERİM
41.SAYFA
ETLİ KURU FASULYE
43.SAYFA
TOKYOO'DAN ISPANAKLI BAZLAMA
45.SAYFA
MR.WHO 'DAN POĞAÇA
46.SAYFA
PEYNİRLİ BÜKME KOL BÖREĞİ
MR.WHO KELLE PAÇA ÇORBASI
47.SAYFA
KİRAZ YAPRAĞI SARMASI
48.SAYFA
PATATESLİ ÇİĞKÖFTE
50.SAYFA
NİCKSİZ'DEN BÜKME KOL BÖREĞİ
51.SAYFA
JALEDA'DAN MERCİMEK KÖFTESİ
YUNAN TATLISI
ZEYTİNYAĞLI YAPRAK SARMA VE KURU DOLMA
52.SAYFA
SURRENDER'DEN İÇLİ KÖFTE
53.SAYFA
MAYALI PİZZA
54.SAYFA-DÜNYA'DAN GÜL TATLISI--ŞEKERPARE
TANEM111'DEN KURU PATLICAN KAVURMASI YOĞURT SOSLU
56.SAYFA
MR.WHO'DAN DİYARBAKIR USULÜ İÇLİ KÖFTE
-DÜNYA'DAN ŞEKERPARE,GÜL TATLISI TARİFİ
58.SAYFA
-DÜNYA'DAN PATATES DOLGULU ÇÖREK
59.SAYFA
TEFLON TAVADA PEYNİRLİ(ÇÖKELEKLİ) ISPANAKLI GÖZLEMELER--KEDİ DİLİ BİSKÜVİDEN PUDİNGLİ PASTA--TEFLON TAVADA KEPEKLİ UN İLE MAYALI EKMEK
61.SAYFA
ÜÇGEN MANTI
62.SAYFA
UN HELVASI
65.SAYFA
CEVİZLİ KÖMBE---CEVİZLİ KADAYIF----FIRINDA SEBZELİ PATATES
MEG'İN EKMEĞİ
69.SAYFA
MEG'İN LAZANYA
70.SAYFA
TARHANA
TANEM111'DEN TARHANA
71.SAYFA
RABİA01'DEN LAHMACUN----PEYNİRLİ BÖREK
73.SAYFA
DEJAVU_ONE'DEN SOSYETE MANTISI
74.SAYFA
ISPANAKLI SUCUKLU BAZLAMA
75.SAYFA
jALEDA'DAN
pazar kahvaltısı
patatesli sodalı börek
tahinli pekmezli kurabiye
muhammaralı poğaça
sarmalar dolmalarr
peynirli irmik helvası
79.SAYFA
DÜNYA'DAN GEVREKLİ KURABİYE
80.SAYFA
DÜNYA'DAN TARÇINLI KURABİYE
KAHKE(SİMİT) TARİFİ

TATLI KAHKE(SİMİT)TARİFİ

FALLENANGEL'DEN ÇİÇEK POĞAÇA
81.SAYFA
BUZİN PUDİNGLİ KEK
82.SAYFA
ETLİ ÇİĞKÖFTE
YOĞURTLU HAVUÇ SALATASI
83.SAYFA
BUZLUĞA KOYMAK İÇİN HAZIR YUFKADAN BÖREKLER
TAVADA BÖREK
85.SAYFA
HEDİK
92.SAYFA
MAKLUBE
96.SAYFA
HAZIR KEK İLE PASTA
98.SAYFA
DÜNYA'DAN brokoli çorbası ve püreli çanak köfte
99.SAYFA
HAŞLANMIŞ KARNIBAHAR SARMISAKLI YOĞURT EŞLİĞİNDE
CEVİZLİ KADAYIF YAPIMI
100.SAYFA
MEG PARFE
TANEM111 HEDİK VE PEYNİRLİ KAHVALTILIK
HAZIR KEK PASTA SUNUMU
105.SAYFA
EKŞİLİ KÖFTE
109.SAYFA
FİNCAN DA KEK
110.SAYFA
SEBZELİ MERCİMEK ÇORBASI
Ne kadar güzel olmuş :KK16::KK16::KK16:
Meg'in mamalar da yazıyor :KK52::KK19::KK54:

HEMSOM daha once yaptigim bir tarifi senin sayfanda paylasmak istedim:KK17:benden simdilik pasta,borek falan beklemeyin ben ancak balik,tavuk,hindi falan yapiyorum malum diyetteyim diye..ama diyet sonrasi onlarlada gelirim senin sevgi dolu topigine:KK16:ben hindi tandir yaptim biraz hafif diyetlik oldu bide sebzelerini eklemedim(saf protein gunumdu),siz sebzelerle,yag oraninida biraz arttirarak dahada lezzetli hale getirebilirsiniz.birde artik bu ekleme islerinden dolayi hazirlik asamalarinida foto cekmeye baslarim:KK34:

-Tuz – karabiber
-Yarim çay bardağı su

* Soğanı 4e bölün, sarımsaklar, taze kekik dalları ile birlikte hindinizin üzerine su serpin ve Fırın tepsisine alın , üzerini alüminyum folyo ile kapatın
* Daha sonra üzerindeki folyoyu çıkartın ve 30 dakika kadar daha 160 derecede pşsirin ve üzerini kızartın
AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

Yılbaşı hindisi :KK16::KK39::KK39::KK39:
Çok güzel olmuş,lezizzz..Eline sağlık :KK19:

-Tuz – karabiber
-Yarim çay bardağı su

AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

ben acıkmadımkiii:18::18::18:

ben börekk yememm :18::18::18:
hele patatesli börek hiç yemem:KK53:
kendimi daha fazla kandırmayayım megim nefis görünüyo :KK56:olsa bal gibide yerim::

Hadi ordannnn :KK9::KK9::KK9::86: yersin tabii
Teşekkürler Jaledam :KK70:

Tesekkur ederim:KK16:degistokus yapalimmi siz bana patatesli boregi verin ben size hindiyi :KK34::KK9:

bu arada sizinde ellerinize saglik gercekten canim cekti cok guzel gorunuyor

Teşekkür ederim Lisabella'cım:KK19:
Ben hamur işi çok sevmem.. Eşim çok sever..
Ben hindiyi alayım lütfen :KK56::KK56::KK56::KK39:

-Tuz – karabiber
-Yarim çay bardağı su

AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

Ellerine sağlık canım:KK56:Çok güzel görünüyor:KK9:
Bundan sonra çek ekle biz de yeni şeyler öğrenelim:KK54:
Ne kadar güzel olmuş :KK16::KK16::KK16:
Meg'in mamalar da yazıyor :KK52::KK19::KK54:

Evet canım burası hepimizin sizin yatıklarınızı da ekliyorum ama tarif sorarlarsa size hemen bir mesaj yollarım gelirsiniz oldu mu:KK52:yada tarifleride ekleseniz ne güzel olur:KK17:
68. sayfada browni de var :KK17::KK42:
Ay pardon gözden kaçmış hemen ekliyorum:KK17::KK54:

Patatesli börek :KK56:

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor :KK16:bayılırım patatesli böreğe:KK56:

ben börekk yememm :18::18::18:
hele patatesli börek hiç yemem:KK53:
kendimi daha fazla kandırmayayım megim nefis görünüyo :KK56:olsa bal gibide yerim::
Bu yüzden diyete başlayamıyorum:KK5:
Tesekkur ederim:KK16:degistokus yapalimmi siz bana patatesli boregi verin ben size hindiyi :KK34::KK9:

bu arada sizinde ellerinize saglik gercekten canim cekti cok guzel gorunuyor
Ben ikisinden de alsam:KK52::KK52:
ben acıkmadımkiii:18::18::18:

Canımsın ver kiloları sonra çok versin börek:KK52::KK52:Düşün neler diyecekler ay ne kadar zayıflamışsın,yaşınızı göstermiyorsunuz,ay mağazalarda hep büyük beden var havası yaparsın:KK52::KK52::KK52:

-Tuz – karabiber
-Yarim çay bardağı su

AFIYET OLSUN !!!!!!

attachment.php
attachment.php

süper ya :KK56:

senin sunumlarına hastayım :KK53: ellerine sağlık canım.

Son düzenleme:
Browni

MALZEMELER:
1su bardagi süt,
1 su bardagi siviyag,
1,5 su b.seker,
1,5 su b.un,
4 corba kasigi kakao,
3 adet yumurta,
1 paket kabartmatozu,
1 paket vanilya

YAPILISI: öncelikle mixerle süt,yag,seker,kakaoyu iyice cirpalim.bu karisimdan 2 su bardagi ayiralim.sonra yumurtalari kirip ununu,kabartma tozunu, vanilyasini koyup,yaglanmis silikon kaliba veya borcaminiz varsa yağlayıp, harcı ekleyelim..
600 wda tam 7 dk yada fırında 20-25 dakika pisirelim cikinca keselim ve sicakken ayirmis oldugumuz karisimi üzerine dökelim..
AFIYET OLSUN:KK16:

Son düzenleme:
Browni

MALZEMELER:
1su bardagi süt,
1 su bardagi siviyag,
1,5 su b.seker,
1,5 su b.un,
4 corba kasigi kakao,
3 adet yumurta,
1 paket kabartmatozu,
1 paket vanilya

YAPILISI: öncelikle mixerle süt,yag,seker,kakaoyu iyice cirpalim.bu karisimdan 2 su bardagi ayiralim.sonra yumurtalari kirip ununu,kabartma tozunu, vanilyasini koyup,yaglanmis silikon kalip veya borcaminiz varsa yağlayıp, keki ona koyup 600 wda tam 7 dk yada fırında 20-25 dakika pisirelim cikinca keselim ve sicakken ayirmis oldugumuz karisimi üzerine dökelim..
AFIYET OLSUN:KK16:

Bunu 68. sayfa yaptım ama değiştireyim değil mi:KK17:Tarifli olan sayfayı ekleyeyim:KK52::KK52:

Nevoş ablam bidaha gelmesemmi senin topiğe napsam:KK14:Zaten bunalımdan bu aralar sürekli yemek yiyorum verdiğim kiloları geri aldım:KK5:

:KK56:
Ellerine sağlıkk:KK5:Adres alayım çok gelir o sana misafir geleyim ben:KK1:

Patatesli börek :KK56:

En sevdiğim:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:Ellerine sağlık:KK19:

Hadi ordannnn :KK9::KK9::KK9::86: yersin tabii
Teşekkürler Jaledam :KK70:

Teşekkür ederim Lisabella'cım:KK19:
Ben hamur işi çok sevmem.. Eşim çok sever..
Ben hindiyi alayım lütfen :KK56::KK56::KK56::KK39:
Yerimmii :KK30: evet evett kesinlikle yerimm:125:
becerikli megim benim:KK6:

Bu yüzden diyete başlayamıyorum:KK5:

Ben ikisinden de alsam:KK52::KK52:

Canımsın ver kiloları sonra çok versin börek:KK52::KK52:Düşün neler diyecekler ay ne kadar zayıflamışsın,yaşınızı göstermiyorsunuz,ay mağazalarda hep büyük beden var havası yaparsın:KK52::KK52::KK52:

atarım havamı değilmi nevrestem:21:
ben senin topiğine girmeye korkuyorum artık:KK9:

Son düzenleme:
Nevoş ablam bidaha gelmesemmi senin topiğe napsam:KK14:Zaten bunalımdan bu aralar sürekli yemek yiyorum verdiğim kiloları geri aldım:KK5:

:KK56:
Ellerine sağlıkk:KK5:Adres alayım çok gelir o sana misafir geleyim ben:KK1:

En sevdiğim:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:Ellerine sağlık:KK19:

Çok yeme tatlım dikkat et bak emek verip kilo veriyorsun alma :KK19:Haklısın kolay değil ama herşeyin bir bedeli var:KK54:Ben de size katılıp diyet yapayım topic kalsın böyle:KK53:

X