Nevreste'nin Mutfağı

sağol canım senin salatada harika
ilk defa gördüm denemek isterim

Adra zahmet olmazsa gözlemenin tarifini alabilirmiyim nettede çok değişik tarifler varda en azndan denenmiş olanı yapmak daha iyi

Börek çörektede kıymalı sevmiyorum peynir canavarıyım da ondan,zahmet olmaz demi bir dahakine artık

Ben de biraz etçilim:)Annem et seviyorum diye parça etli de yapmış gözlemelerden.Anne dedim rekor kırdın gözleme tarihinde.

Yok ne zahmeti yaparız ne demek.

Adra zahmet olmazsa gözlemenin tarifini alabilirmiyim nettede çok değişik tarifler varda en azndan denenmiş olanı yapmak daha iyi
Tarifi şöyle verebilirim.Ölçüsü yok ama göz kararı.Un,su,tuz ve mayayı ılık suyla yoğurup yarım saat,bir saat mayalandırıyoruz.Yuvarlak bezeler yapıp açıyoruz.Arasına kıyma,peynir koyup kapatıp sacda pişiriyoruz.Sac yoksa teflon tava da olur.Sonra üstünü zeytinyağıyla yağlıyoruz.

Bir resim ekleyeyim.Yuvarlak açtıktan sonra ikiye katlanıyor.

Son düzenleme:
Ben de biraz etçilim:)Annem et seviyorum diye parça etli de yapmış gözlemelerden.Anne dedim rekor kırdın gözleme tarihinde.

Yok ne zahmeti yaparız ne demek.

Etle aram yok ama dönere vede tereyağsız iskendere hayır demiyorum afiuyetle mideye indiriyorum ikisine karşı zaafım var

Bildiğimiz mayalı hamurdan yani tamam yaparım bunu sağol tarifin için,saç yokta teflonda yaparım artık afiyetlede yerim
Çok teşekkürler sağol

Son düzenleme:
Valla canım ekşili ekşili çok güzel oluyor.Sabah kahvaltıdan sonra akşam gözlemelerle de güzel gitti.

ekşili derken o dikkatimi çekmedi
yoksa içine hani o sarı olan ve suyu salatalara sıkılan şeyden mi koydun canım

ekşili derken o dikkatimi çekmedi
yoksa içine hani o sarı olan ve suyu salatalara sıkılan şeyden mi koydun canım

Yok canım ondan koymadım.Zeytin zaten ekşi,bir de nar ekşisi var ya ondan ekşi oluyor.

mmmmmmm nefis görünüyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…