Nevreste'nin Mutfağı

Taamm canım çok sağol denicem bu tarifi ama benim düdüklüde fasulyeyi yarım saat pişirnce bazıları dağılıyor nohut tam oluyor ama nohutu ve fasulyeyi ayrı ayrı haşlasam. Buğday da tam pişiyor mu fasulyeyle. Birde sonra diğer malzemeleri katıp kaynatıyorsun ya başka tencereye mi alıyorsun nasıl yapıyorsun. Ben nar tanelerine bayılırıım öyle süslücem aşuremi.

Portakallı kereviz.Soğanlar,kereviz,patates ve havuç halka halka doğrayıp kat kat diziliyor altta soğanlar olacak şekilde.Yapraklarından da biraz koyuluyor.Tuz ve yarım su bardağı zeytinyağı katılıyor.Üç portakal ve iki mandalinanın suyu sıkılıp yemeğe ekleniyor.Yirmi,yirmibeş dakika pişiriliyor.

Son düzenleme:
Bunlar da etli yaprak dolması ve büsküvili ve çikolatalı tavuk göğsü.Aceleden tencerede ve tepside çekmek zorunda kaldım.

Canım o zaman sen nohut ve fasulyenin pişme durumuna göre ayarlaNohut ve fasulye ıslatıldıkları için iyi pişiyorlar buğdaylaCanım istersen başka tencereye al diğer malzemeleri karıştırResim bekliyorum

Bunlar da etli yaprak dolması ve büsküvili ve çikolatalı tavuk göğsü.Aceleden tencerede ve tepside çekmek zorunda kaldım.

Ellerinize sağlık yine hepsi harikaTencerede sarmalar daha güzel görünüyorPaylaştığın için teşekkürler

Bir dolma gördüm sanki. Hemen yapmam lazım acayip canım çektii. Ellerinize sağlık

Küstüm tabi gelmiyorsun
Pazartesi geliyor musunHadi gel bekliyoruzNasılsın canım

gelicem birtanem pazartesi sorun cikmassa evdeyim artik konusmamiz öyle ama paron hala istemiyor cikmami

iyiyim canim sen nasilsin

Dönüşü kutlayalım o zaman

kutlayalim ama ispiklimeyi hatirlayarak kutlayalim gamyoncum pesinizdeyim

gelicem birtanem pazartesi sorun cikmassa evdeyim artik konusmamiz öyle ama paron hala istemiyor cikmami

iyiyim canim sen nasilsin

kutlayalim ama ispiklimeyi hatirlayarak kutlayalim gamyoncum pesinizdeyim

Gel peşimizden seni ancak yemeklere götürürüz

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…