Nevreste'nin Mutfağı

nevreste zebra kekin harika görünüyor
son zamanlarda benim de en çok yaptığım kek bu
bak canım çekti
önceden de söylemiştim keki çok sevdiğimi, biliyosun
bizim ufaklık bi büyüseydi

bekarım,çalışıyorum,ailemle yaşıyorum,mutfakla pek aram yok ama bazen böyle heves edip denediğim oluyor tamam denediğimde yazarım buraya,söz görüşmek üzere.
Ne güzel canım mutfak heves istiyor denedikçe güzelleşiyor ve tecrübe kazanılıyorTamam canım her zaman bekliyorum
Harika görünüyor canım ellerine sağlıkPaylaştığın için çok sağol ama tarifte isteriz
nevreste zebra kekin harika görünüyor
son zamanlarda benim de en çok yaptığım kek bu
bak canım çekti
önceden de söylemiştim keki çok sevdiğimi, biliyosun
bizim ufaklık bi büyüseydi
Teşekkürler canımSenin de ellerine sağlıkBüyür canım inşaallahHiç anlamazsın zaman akıp gidiyor

Harika görünüyor canım ellerine sağlıkPaylaştığın için çok sağol ama tarifte isteriz

canım göz kararı yaptım tek bir tepsi 10 tane çıktı
göz kararı un, bir su bardağının yarısı kadar süt diğer yarısı kadar da su,
instant maya kullandım bir tatlı kaşığı,
bir tatlı kaşığı sirke, bir çay kaşı ile tuz bir çorba kaşığı ile de şeker koydum,
tabi biraz da sıvı yağ, yoğurdum mayaladım,
patates haşlayıp biraz kaşar karabiber tuz ve pul biberle karıştırdım, tepsiye dizip üzerine yumurta sürmeden tereyağ eritip döktüm sonra da fırına verdim

canım aynı bu keki ben bildiğimiz dilimli kek kalıbınada döküyorum yayıldıkça çok enteresan bi görüntü çıkıyor ortaya
tavsiye ederim denemeni
eline sağlık bu arada nefis görünüyor

ayy nevrestem patlıcanların ne kadar güzel ya parlıyor valla dışları
Allahın nimeti ama buradakiler hep pörsümüş oluyor ya

Teşekkürler canım ellerine sağlık

canım aynı bu keki ben bildiğimiz dilimli kek kalıbınada döküyorum yayıldıkça çok enteresan bi görüntü çıkıyor ortaya
tavsiye ederim denemeni
eline sağlık bu arada nefis görünüyor
Teşekkürler canımSeninde ellerine sağlık
ayy nevrestem patlıcanların ne kadar güzel ya parlıyor valla dışları
Allahın nimeti ama buradakiler hep pörsümüş oluyor ya
Evet buranın patlıcanları çok güzel

Kuşburnu yapmak isteyen var mı?Kuşburnuları çekemedim ama yapım aşamasını resimledim.

Önce kuşburnuları temizleyip,yıkayıp,su ekleyip bu şekle gelene kadar kaynatıyoruz.

Sonra ilistirden geçiriyoruz.

Bu şekil oluyor.

Sonra ocağa koyup kaynamaya başlayınca şekerini katıp biraz kıvam almasını bekliyoruz.

Sonra kavonazlara sıcak sıcak doldurup ters çeviriyoruz sabaha kadar.

Püf noktası:Ocağa koyunca devamlı karıştırmak gerekiyor.Çünkü dibi yanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harika paylaşım canım çok teşekkürlerEllerinize sağlık

Hoşgeldin canım
İyiyim sen nasılsın

Ben de iyiyim canım, sağ ol. :13:

Ellerine sağlık; dolma, kek hepsi çok lezzetli görünüyor.

Aklıma gelmişken yazayım; bir yemek kitabı var Lezzet Dergisi'nin çıkardığı. İçindeki tarifler denenmiş. Belki biliyorsundur.

Tavsiye ederim. Biz aldık ve çok güzel gerçekten tarifler. Fotosunu eklesem olur mu konuya?

Son düzenleme:

Sağol canım
Öyle mi canım bilmiyorumHayırlı olsun yaparsın yeni güzel şeyler bizde nasipleniriz
Canım benim için sorun değil ama eklenir mi hiç bilmiiyorum:26:

Sağol canım
Öyle mi canım bilmiyorumHayırlı olsun yaparsın yeni güzel şeyler bizde nasipleniriz
Canım benim için sorun değil ama eklenir mi hiç bilmiiyorum:26:

Sağ ol canım, yaptık birkaç tane ama foto çekemedim.

Bir de bugünlerde çok popüler bir tarif var. Herkes yapıyor; mısır gevrekli kurabiye. Onun da fotosunu çekemedim ama bir püf noktası buldum. Mısır gevreği pek yakışmıyor, onun yerine Nesfit kullandık tadı daha hoş oldu.

Foto çektiğim an tariflerimle burdayım.

Ellerine sağlık canım
Ben denemedim hiç yaparsan paylaşırsan sevinirim
Tamam sabırsızlıkla bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…