Nevreste'nin Mutfağı

Evet canım sütlü tatlılarYarışmaya katılmayı düşünür müsün
İnşaallah canım tamam öperim çok sağol

Evet canım sütlü tatlılarYarışmaya katılmayı düşünür müsün
İnşaallah canım tamam öperim çok sağol

Hayırlı olsun o zaman, gelsin tatlılar
Yok tatlım ben artık düşünmüyorum katılmayı, malum kk da arkadaş çevrem pek geniş degil Seyirci olarak devam edicem canım

selam nevreste,senden buzluga koyabilecegim ( hertürkü yemek,tatli börek kurabiye ) tarifler rica ediyorum vede nasil koyacagimi yazarsan cok memnun olurum cigdenmi pismismi,1 ay sonra 3 aylik yogun bir tempoya girecegim Allahin izniyle ins bu yüzden simdiden buzlugumu doldurmak istiyorum

Canım merhaba
-Ben mesela pişmesen börek sarıp buzluğa koyuyorum onu çıkartıp buzu çözülmeden direk yumurta sarısı sürüp pişiriyorum.
-Bunun dışında pişirdiğim hazır yufka ile yaptığım tepsi veya diğer börekleri pişirip soğuttuktan sonra dilimliyorum sonra nekadar koyacaksam ya bir saklama kabına yada iyice streç filme sarıp sonra bir dolap poşetine koyup buzluğa atıyorum sonra tavada veya mikro dalga fırında ısıtıyorum..Ama çıkartıp çıkartmaz değil biraz çözülünce
-Kurabiye,simit pişirip koyabilirsin ama ya iyice saracaksın yada saklama kabına koyacaksın yoksa koku oluyor
-Ben geçen revani yapmıştım memlekete gidiyordum kalanı saklama kabına koyup dolaba koymuştum geçen çıkartım kendiliğinden çözüldü koyduğum gibiydi çok güzel tavsiye ederim.
-Şekerpare yapıp şerbetini dökmeden buzluğa sıkıca sarıp yada saklama kabına koyarak saklayabilirsin daha sonra çıkartıp üzerine şerbet döküp bekletip servis edebilirsin..
-Poğaçaları yapıp soğutup isstediğin kadar saklama kabı veya sarıp dolaba koyabilirsin ..
Bunların dolaptan çıkartınca kendi halinde çözülmesini bekleyip sonra ısıtınca daha iyi oluyor:56
:
-İçli köfte pişirmeden buzluğa koyup eritmeden direk kaynayan suya atabilirsin
-Mantı yapabilirsin aynı şekilde çözülmeden kaynamış suya atabilirsin
-Yaprak ve lahana sarması sarıp pişmeden buzluğa atabilirsin çıkartınca çözülmesini beklemeden direk tencereye diz üzerine su veya ne ekleyeceksen ekle ve pişir..
-Karnıyarık yapabilirsin pişirmeden direk hazırla iç malzemeyle birlikte sonra çıkar çözülmeden direk su ekle pişir...

TUZLU ÜÇGEN

125 gr margarin (Yumuşak olacak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı yoğurt
1 küçük kalıp peynir,veya bir avuç peynir ya da çökelek
1 yumurta (Akı içine,sarısı üstüne)
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Çörekotu

Peynir de dahil tüm malzemeler karıştırılıp yoğrulur.Küçük yuvarlak bir hamur yapılıp ikiye katlanır.Katlandıktan sonra o da ikiye katlanıp üçgen çekil elde edilir.Üstüne yumurta sarısı ve çörekotu serpilip pişirilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…