Nevreste'nin Mutfağı

canım ikiside çok güzel maxi ninde seninde elinize sağlık ikisinide yapıcam
çok çok teşekkürler

TENCERE KEKİ
4 yumurta
1.5 su bardağı şeker
2 su bardağı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 su bardağı süt
yarım çay bardağı yağ
Kabartma tozu
SÜSLEME İÇİN
2 paket kakaolu puding
1 paket krem şanti
Vişne ve nane yaprakları
YAPILIŞI
Yumurta ve şeker mikserle beyazlayana kadar çırpılır..Üzerine yağ ve süt eklenir..Daha sonra un,nişasta ve kabartma tozu karıştırılarak eklenir ve çırpma teli ile çırpmaya devam edilir...Sonra istenilen bir tencere yağlanır ve karışım dökülür...Daha büyük ve kek koyduğumuz tencereyi içine alıp kapağı kapanacak bir tencereye su konulup tencere içine konulur ve üzerine bir havlu kapatılarak kapatı kapatılır...Su kaynayınca altı kısılır ve pişene kadar pişirilir...15dakika sonra el ile kontrol edilir...İsteğe bağlı bıçak ve kürdanlada kontrol edilebilir....Sonra kek tenceresi ocaktan alınıp soğumaya bırakılır ve bir tepsiye çevrilir...Sonra 3 veya 4 parçaya bölünerek tek tek çıkartığımız tencereye konularak daha önce pişirdiğimiz puding aralarına sürülür..En üst kata birşey sürülmez ve tencere daha büyük bir tepsi veya borcama çevrilerek puding ve kremşantii ve istenilen şeylerle süslenir...1 GÜN DOLAPTA BEKLETİLİR VE SERVİS EDİLİR...
NOT:Ben annemlerdeyim pasta şırıngası olmadığı için ilk denememdi artık elimden geldiği kadar süslemeye çalıştım...Fırın olmadığı durumlarda yapılabilecek güzel bir pasta istenilen kek tarifi ile yapılabilir...

KAHVALTILIK PEYNİRLİ BAYAT EKMEKLER
Dilimlenmiş bayat ekmek(2adet)
2 Su bardağı peynir
1Su bardağı çökelek
2 yumurta
1 kase yoğurt veya yoğurt kaymağı
Maydanoz
1 su bardağı eritilmiş tereyağı
Pul biber
YAPILIŞI
Ekmekler dilimlenir ve tepsiye dizilir..İç harcı karıştırılarak ekmeklere sürülür ve 175 derecede kızarana kadar pişirilir...

ilk defa görüyorum tencerede pasta pek güzel olmuş canım

Teşekkürler canım
Ben de ilkkez denedim güzel olduİlgimi çekenleri denemeyi seviyorum Bundan sonra ara ara yapabilirim

çok beceriklisin nevreste
cok güzel yemekler tatlılar yapıyorsun sürekli takip ediyorum burayı
ellerine sağlık

Nevoş mükemmel bişeysin sen bu ne beceridir yahu
Eline sağlık arkadaşım.

Nevreste tencere kekin ilginçmiş.Ben fincan kek denemiştim ama bunu ilk defa gördüm.Yalnız biraz beyaz mı kalıyor kek.:44eynirli ekmeği ben de yapıyorum arada.Çok lezzetli oluyor.Kaşar da ekliyorum.Bence de çok beceriklisin.Eline sağlık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…