Nevreste'nin Mutfağı

Eki Görüntüle 695392
Pofuduk poğaça ile un kurabiyesi yapmıştım paylaşmak istedim

Günaydın canımYemek mi ,yoksa pasta börek mi istiyorsun bilemedimAma ben yeMek demediğin için çayın yanında birşeyler istediğini düşündüm eğer öyle değilse yemekte bulabilirizBunlar kolay ve lezzetli tarifler tavsiye ederim..

Çok kolay ve lezzetli oluyor tavsiye ederim

Yemek için bunlar olabilir:44:Karnıyarık böyle çok kolay oluyor.

ewt cayın yanına cok tsk ederımmm.sızın gıbı bılgılı pratık bırısınden yardım almak ne guzelllll

Merhaba
Ailemin yanındayım daha önce yaptığım bir yemeği ailem için yaptım ve eklemek istiyorumTarif 92. sayfada varTencere biraz büyük oldu çevirirken biraz sorun yaşadım ama yinede fena görünmedi

Maklube

hangi yöreye ait ben tam anımsamadım ama bu yemeği yemiştim çok lezzetli oluyor
allerine sağlık çokta şık görünüyor
senden bişey rica edecektim aslında
tavada yapılan bir pizza varmış hiç fırına girmeden hazır ekmeklemi ne yapılıyormuş
netten baktım ama tam bişeye rastlamdım güzel görünen
eşim pizza hastasıda her zaman yapmaya sıkılıyorum
bir fikrin varsa paylaşırsan sevinirim

Canım bu yemek Arap yemeğiTeşekkürler canım
Canım bu maxima arkdaşımın yaptığı tarifte çok pratik ve lezzetli oluyor tavsiye ederim ama illa hamurunu kendi yapacaksan ve tavada olsun diyorsan denediğim ve beğendiğim bir tarif var onu sana vereyim..

Tavada Pizza:

1 adet yumurta
4 yemek kaşığı yoğurt
3 yemek kaşığı sıvı yağ
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 çay kaşığından az tuz
1,5 su bardağı un

KETÇABI İÇİN:
1 yemek kaşığı domates salçası
2-3yemek kaşığı su
1 tatlı kaşığı sıvı yağ

ÜZERİ İÇİN
Sucuk
Sosis
salam
zeytin
mısır
kaşar

Yumurta,yoğurt,yağ,tuz ve kabartma tozunu kaşıkla çırpın.Üzerine unu ilave edip karıştırın.Genişce bir tavayı hafif yağlayın ve hamuru yayın.Ketçap için verilen malzemeleri karıştırıp üzerine sürün.Üzeri için dilediğiniz ne varsa doğrayıp üzerine yayın.En son rendelenmiş kaşarı serpip tavanın kapağını kapatıp en kısık ateşte 12-14 dakika kadar pişirin.

Nevreste maklube çok güzel görünüyor.Hep yapmak isteyip de cesaret edemediğim bir yemektir.Ama deniyeceğim birgün.Güzel sonuç alırsam da resimleri ekleyeceğim inşallah.Eline koluna sağlık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…