Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık canımÇok güzel görünüyorTeşekkürler paylaştığın için

Nehirnil arkadaşımızın başlığında görüp yaptığım çikolatalı muz dilimleri.

ah nevrestecim hergün ne yaptın diye bakmadan günüm geçmiyor. işte 2 çalışıp bir sana bakıyorum.öncelikle profiterol yapmak bana çok büyük zahmet gibi geliyordu.hayatta yapamam diyordum . ama senin tarifini 4 yaşındaki oğlumla yaptık çok pratik. sandalyeye çıktı ben yumurtaları kırdım o çırptı yaptım mükemmel oldu ya resmini yayınlarım...çok kolay oldu hamur topları pişince içinde bir çukurluk oluyormu sendede.........tek kelimeyle harikaydı ama......sana birşey soracaktım çilek mevsimi geldi .....annemlerde yedi veren çilek var...kışın pastalara kullanmak için nasıl değerlendirebilirim

Canım çok teşekkürlerEllerinize sağlık
Canım Çileği 1 yıl süreyle dondurarak saklayabilirsin. Bunun için taze, sert ve olgun olanları buzlu suda iyice yıka. Saplarını temizleyip kâğıt havlu ile kurula. Havası mümkün olduğunca alınmış bir kap veya poşetlere doldurup derin dondurucuya yerleştir.Sonra çıkartıp dilediğin gibi kullan

bu arada malatyadan selamlar
Ben de geleceğim az kaldı inşaallah

Son düzenleme:
PATATESLİ TAZE YAPRAK SARMA

1 kg taze asma yaprağı
2 su bardağı pirinç
2 su bardağı bulgur(pilavlık)
4-5 rendelenmiş çiğ patates
2 kuru soğan
2 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı kimyon
1 çay bardağı zeytin yağı

Tuz
YAPILIŞI
Yapraklar bir tencereye destelenir üzerine sıcak su eklenip 5 dakika kaynatılır ve kapağı kapalı bekletilir..İç malzeme karıştırılarak yapraklara istenilen kadar malzeme eklenerek sarılır..Tencereye dizilir..Sonra üzerine yarım çay bardağı yağ eklenir..Üzerini kapatacak kadar kaynamış su eklenir...üzerine bir tabak konur ve kapağı kapatılıp suyu çekene kadar pişirilir...Yapraklarım ekşiydi çok güzel oldu

Allahtan annem bu gün yaptı..yoksa oturur ağlardım :))
ellerine sağlık hemşom

FIRINDA KABAK-PATATES MÜCVERİ (KÜP DOĞRANMIŞ)
4-5 küp doğranmış kabak
3-4 küp doğranmış patates
2 yumurta
1.5 su bardağı peynir
1 çay bardağı süt
2 su bardağı un
1 çay bardağı sıvıyağ
Kırmızı toz biber
Maydanoz
Tuz
Kabartma tozu
YAPILIŞI
Tüm malzemeler karıştırılır ...Yağlanmış borcama harç dökülür ve üzerine isteğe bağlı çörek otu eklenir..175 derecede pişirilir...Çıkarmaya yakın üzerine isteğe bağlı kaşar peyniri rendelenir kaşarlar istenile gibi kızarınca çıkartılıp 5 dakika dinlendikten sonra servis edilir..Afiyet olsun....

PİKNİK SALATASI
2 adet közlenmiş patlıcan
4-5 közlenmiş biber
1 kuru soğan
2-3 diş közlenmiş sarmısak
2 domates(istenilirse közlenebilir)
2-3 kaşık sirke
Tuz -zeytinyağı

YAPILIŞI
Tüm malzemeler istenilen şekilde doğranır(piknik olunca ben koca koca doğradım)Üzerine tuz,sirke ve yağ eklenerek karıştırılır..AFİYET OLSUN...

KAHVALTILIK KREPLER

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…