Nevreste'nin Mutfağı

Peynirli örgü milföy

Eklentiler

• $2.jpg
    $2.jpg
    64,2 KB · Görüntüleme: 76
  • $3.jpg
    $3.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 77
  • $4.jpg
    $4.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 62
  • $1.jpg
    $1.jpg
    51,2 KB · Görüntüleme: 61
KIZARMIŞ iÇLİ KÖFTE
$6.jpg

MALZEMELER
DIŞI İÇİN
3 Su bardağı bulgur
3-4 Kaşık un
3 haşlanmış rendelenmiş patates
1 yumurta
1çay bardağı tel şehriye
Tuz
İÇ MALZEME İÇİN
500 Gr kıyma
5-6 adet doğranmış kuru soğan
Sıvı yağ vaya tereyağı
Tuz -karabiber
Maydanoz
KIZARTMAK İÇİN
Sıvı yağ
YAPILIŞI
Soğanlar yağ ile tavay alınıp kavrulur sonra kıyma eklenerek kavrulmaya devam edilir.Üzerine tuz karabiber ve mnaydanoz eklenip karıştırılır ve soğumaya bırakılır..
Dış malzeme bulgur ,şehriye ıslatılır..Sonra üzerine patates,un,yumurta tuz ,su eklenerek iyice yoğrulur..Sonra soğuyan iç malze içleri açılan köftelere konarak kapatılır...Sonra bir tencereye sıvıyağ eklenir..Yağ iyice kızınca tuz eklenip içli köfteler atılır çevirerek kızartılır..Afiyet olsun..

PATATESLİ TAZE YAPRAK SARMA
Eki Görüntüle 732054

1 kg taze asma yaprağı
2 su bardağı pirinç
2 su bardağı bulgur(pilavlık)
4-5 rendelenmiş çiğ patates
2 kuru soğan
2 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı kimyon
1 çay bardağı zeytin yağı

Tuz
YAPILIŞI
Yapraklar bir tencereye destelenir üzerine sıcak su eklenip 5 dakika kaynatılır ve kapağı kapalı bekletilir..İç malzeme karıştırılarak yapraklara istenilen kadar malzeme eklenerek sarılır..Tencereye dizilir..Sonra üzerine yarım çay bardağı yağ eklenir..Üzerini kapatacak kadar kaynamış su eklenir...üzerine bir tabak konur ve kapağı kapatılıp suyu çekene kadar pişirilir...Yapraklarım ekşiydi çok güzel oldu:KK56:

Eki Görüntüle 732048 Eki Görüntüle 732050 Eki Görüntüle 732049 Eki Görüntüle 732051 Eki Görüntüle 732052

KIZARMIŞ iÇLİ KÖFTE
Eki Görüntüle 732127

MALZEMELER
DIŞI İÇİN
3 Su bardağı bulgur
3-4 Kaşık un
3 haşlanmış rendelenmiş patates
1 yumurta
1çay bardağı tel şehriye
Tuz
İÇ MALZEME İÇİN
500 Gr kıyma
5-6 adet doğranmış kuru soğan
Sıvı yağ vaya tereyağı
Tuz -karabiber
Maydanoz
KIZARTMAK İÇİN
Sıvı yağ
YAPILIŞI
Soğanlar yağ ile tavay alınıp kavrulur sonra kıyma eklenerek kavrulmaya devam edilir.Üzerine tuz karabiber ve mnaydanoz eklenip karıştırılır ve soğumaya bırakılır..
Dış malzeme bulgur ,şehriye ıslatılır..Sonra üzerine patates,un,yumurta tuz ,su eklenerek iyice yoğrulur..Sonra soğuyan iç malze içleri açılan köftelere konarak kapatılır...Sonra bir tencereye sıvıyağ eklenir..Yağ iyice kızınca tuz eklenip içli köfteler atılır çevirerek kızartılır..Afiyet olsun..

Hemsooom:KK52::KK52::KK52:ni yaptin sen ya ,bu yapilirmi bana ,cok sevdigim ikiside:KK19::KK19:neyse ellerine saglik bari:KK5::KK5:

AŞURE(KIŞTAN KALAN MALZEMELERLE)

$18.jpg
1 su bardağı nohut(akşamdan ıslatılır)
1 su bardağı kuru fasulye(akşamdan ıslatılır)
4 su bardağı aşurelik buğday
1 su bardağı kayısı çekirdeği(suda bekletilir kabukları soyulur)
İncir-kayısı,kuru üzüm
4 su bardağı şeker(isteğe bağlı artırılır)
ÜZERİ İÇİN
Ceviz-fındık tarçın
YAPILIŞI
Akşamdan ıslatılmış nohut ve fasulye düdüklü tencereye alınır..Üzerine aşurelik buğday eklenir..Su eklenir ve yarım saat kapağı kapalı pişirilir..Sonra kapağı açılarak arada karıştırılarak pişirilir(dibi tutabilir)Sonra şekeri eklenir.Kayısı çekirdekleri suda bekletilir ve kabukları soyulur ve tencereye eklenir(çok lezzetli oluyor çekirdek bademde kullanılabilir kabukları soyulmazsa aşurenin rengini değiştirir)ve kuru meyveler eklenerek 10 dakika daha ocakta bekletilip kapatılır..Servis kasesine alınarak üzerine istenilen malzeme ile süslenir..

$10.jpg $11.jpg $12.jpg $13.jpg $14.jpg $15.jpg $16.jpg $17.jpg

Eki Görüntüle 732138
İncir-kayısı,kuru üzüm
ÜZERİ İÇİN
Ceviz-fındık tarçın
YAPILIŞI
Akşamdan ıslatılmış nohut ve fasulye düdüklü tencereye alınır..Üzerine aşurelik buğday eklenir..Su eklenir ve yarım saat kapağı kapalı pişirilir..Sonra kapağı açılarak arada karıştırılarak pişirilir(dibi tutabilir)Sonra şekeri eklenir.Kayısı çekirdekleri suda bekletilir ve kabukları soyulur ve tencereye eklenir(çok lezzetli oluyor çekirdek bademde kullanılabilir kabukları soyulmazsa aşurenin rengini değiştirir)ve kuru meyveler eklenerek 10 dakika daha ocakta bekletilip kapatılır..Servis kasesine alınarak üzerine istenilen malzeme ile süslenir..

Eki Görüntüle 732130 Eki Görüntüle 732131 Eki Görüntüle 732132 Eki Görüntüle 732133 Eki Görüntüle 732134 Eki Görüntüle 732135 Eki Görüntüle 732136 Eki Görüntüle 732137

Tamam gidiyorum ben,sen oldurecen bugun beni anlasildi:KK19::KK19:ben asureyide cok cok severim ama.tamda bizim usul olmus:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

RULO KEK
PANDİSPANYA KEKİ

$24.jpg
malzemeler
3 yumurta
3kahve fincanı un
3.5kahve fincanı toz şeker
yarım kahve fincanı su
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
yağ yok

Muz
Kakaolu puding
Kakaolu krem şanti
Hindistan cevizi
YAPILIŞI
Yumurta ve şekeri çırpın...Beyazlayınca su,kabartma tozu ile karıştırdığınız unu ekleyin ve vaniya koyup çırpın..Sonra beyaz haliyle yağli kağıda dökün ve 175 derecede pişirin.Sonra çıkartıp sıcak sıcak rulo sarın soğuyunca açıp kağıdı çıkarın üzerine kakolu krem şanti sürün muzu ekleyip rulo sarın..Üzerini puding sürün ve istediğiniz gibi süsleyin... $20.jpg $21.jpg $22.jpg $23.jpg

PATATESLİ TAZE YAPRAK SARMA
Eki Görüntüle 732054

1 kg taze asma yaprağı
2 su bardağı pirinç
2 su bardağı bulgur(pilavlık)
4-5 rendelenmiş çiğ patates
2 kuru soğan
2 diş sarmısak
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
1 yemek kaşığı kimyon
1 çay bardağı zeytin yağı

Tuz
YAPILIŞI
Yapraklar bir tencereye destelenir üzerine sıcak su eklenip 5 dakika kaynatılır ve kapağı kapalı bekletilir..İç malzeme karıştırılarak yapraklara istenilen kadar malzeme eklenerek sarılır..Tencereye dizilir..Sonra üzerine yarım çay bardağı yağ eklenir..Üzerini kapatacak kadar kaynamış su eklenir...üzerine bir tabak konur ve kapağı kapatılıp suyu çekene kadar pişirilir...Yapraklarım ekşiydi çok güzel oldu:KK56:

Eki Görüntüle 732048 Eki Görüntüle 732050 Eki Görüntüle 732049 Eki Görüntüle 732051 Eki Görüntüle 732052

Eki Görüntüle 732138
İncir-kayısı,kuru üzüm
ÜZERİ İÇİN
Ceviz-fındık tarçın
YAPILIŞI

Eki Görüntüle 732130 Eki Görüntüle 732131 Eki Görüntüle 732132 Eki Görüntüle 732133 Eki Görüntüle 732134 Eki Görüntüle 732135 Eki Görüntüle 732136 Eki Görüntüle 732137

Aşureyi görünce gözlerim börtledi nevoş acaip canım çekti:KK52:Ellerine sağlık canım:KK16::KK16:

canım ya gelmene çok sevindim seninle tanışmayı çok isterdim. yolun düşerse bir çayımı içmeye beklerim...

Nevreste patatesli yaprak sarma ilk defa duydum.:KK53:Anneme söyleyeyim de ondan da denesin.Zaten bayılır sarıp sarıp dolaba atmaya.:KK1:Aşureyi de çok severim.Hepsi birbirinden lezzetli gözüküyor.Eline sağlık.Doğum gününmüş.Doğum günün de kutlu olsun.Ailenle mutlu,sağlıklı ve güzel günlere.:119:

Nevreste patatesli yaprak sarma ilk defa duydum.:KK53:Anneme söyleyeyim de ondan da denesin.Zaten bayılır sarıp sarıp dolaba atmaya.:KK1:Aşureyi de çok severim.Hepsi birbirinden lezzetli gözüküyor.Eline sağlık.Doğum gününmüş.Doğum günün de kutlu olsun.Ailenle mutlu,sağlıklı ve güzel günlere.:119:

Canım ben de yemek yarışmasında yağmur perisi arkadaşımız yapmıştı ondan esinlenerek yaptım çok beğendim tavsiye ederim:KK56:Çok teşekkürler canım:KK19:Amin cümlemizin:KK54:

gunaydın kızlarrr.aksama mısafırlerım gelıcem bende calısıyorum bıldıgınız pratık ve guzel tarıfler varsa bana yazarmısın sımdıden tskler beklıyorum tarıflerınızıııııııı

X