neden yalan söylemiş olabilir?

sağlıklı bir ruh bırakmadılar ki.
geçenlerde de saçma sapan bir kızı takibe almış kız bunu takip etmiyor.
o da beni rahatsız etti mesela bişey demedim ona ama kendi içimde rahatsız oldum. takibe aldığı kızla doğu batı, kuzey güney gibi zıtız. öyle tiplerden hoşlanıyorsa benden hoşlanması absürt geldi açıkçası. birbirimize uygun değiliz gibi bir anlama çıkar bu benim için ve zaman kaybetmek istemem o zaman onunla.
sağlıklı ya da sağlıksız olsun benim için farketmez, aptal yerine konmak istemem ve farkettiğim anda o defteri kapatırım, kendimi düşünmek zorundayım. hem ayrıca neden yeni tanıdığım birine tamamen güveneyim ki? şüpheci bir yapım var zaten, tuz biber eksinler böyle, aferin.
iyiceee kafam karıştı.
Siz tam sevgili durumunda değilsiniz anladığım kadarı ile.Ama siz adami bırakmış kardesini bile stalka başlamışsınız. Bunlarla uğraşamam valla böyle ne olduğu tam belli olmayan bir ilişki için.

Herkes, bütün dünya anlık kullanıyor olsa bile “kardeşim geldi, bana bakacak” gibi bir cümleden hmmm kesin yalan söylüyor, kardeşi gelmemiştir dur ben bir casus program indireyim de kardeşini stalklayayım moduna girmek sağlıklı bir ruh hali değil bence.
yok, aslında o cümlesinden şüphelenip de yaptığım bişey değil.
ben sana daha sağlıksız bişey söyleyeyim.
biz konuştuk ettik sonra iyi geceler dedik sonra ben dedim ki şu kızın profiline bi bakayım, belki bizimkiyle hikaye atmıştır diye düşünüp girdim.
sonra hikayeleri görünce bi an afalladım zira dediğim gibi kız saat 19'a kadar aslında ailesinin yaşadığı semtteymiş ya da öyle göstermiş hikayelerde.
benimkiyle alakalı onun evinden vs story yoktu.
olmak zorunda değil evet.
anlık paylaşmak zorunda da değil.
storyde kendini nasıl isterse öyle, nerde isterse orada gösterebilir bunları geçiyorum zaten biliyoruz, olabilir.
neyse işte bu durumla karşılaşınca aklıma şüphe düştü.
yani senin söylediğinden daha sağlıksız bir ruh hali ve davranış.
yani bit yeniği bulma niyetiyle değil de tamamen meraktan yapılan bir eylem ve devamında aynen anlattığım gibi.
hadi beni kk'nın en psikopatı ilan et, ödülümü de sen ver :KK70: kk'nın enleri olsun.

Evet ona ayrı bir hayret ettim zaten. Herhalde daha önce adamın bir yalanını yakaladı, ondan böyle temkinli diye düşündüm. Durduk yere casus programla kız kardeşi stalklayacak kadar işsiz olamaz bence. 🥲
gecenin o saati işsizdim evet aslında işim başımdan aşkın ama buna zaman ayırdım :KK70:
aslında bir yalanını da yakalamadım. bişey bulma niyetiyle bakmadım kızın profiline ama bakınca buldum.
kudra'ya yazdığım cevapta anlattım zaten.
ama sen istersen kk'nın en işsiz üyesi de olurum, sorun yok :KK70:

Ayrıca bunlar nasıl programlar bilmiyorum ama kimsenin benim kapalı hesabımı bu şekilde didiklemesini istemezdim.Insallah oyle biri de yoktur çevremde, öğrensem uğraşırım yani

Siz tam sevgili durumunda değilsiniz anladığım kadarı ile.Ama siz adami bırakmış kardesini bile stalka başlamışsınız. Bunlarla uğraşamam valla böyle ne olduğu tam belli olmayan bir ilişki için.
aslında tam da bunu istiyorum, dediğiniz gibi yani. bununla uğraşamam amaaan moduna girmek istiyorum ama giremiyorum. nasıl başarabilirim bu kafaya girmeyi? cidden istiyorum zira. daha az umursamak, daha az merak etmek, daha az şüpheci olmak...

aslında tam da bunu istiyorum, dediğiniz gibi yani. bununla uğraşamam amaaan moduna girmek istiyorum ama giremiyorum. nasıl başarabilirim bu kafaya girmeyi? cidden istiyorum zira. daha az umursamak, daha az merak etmek, daha az şüpheci olmak...
Yani ben aylardır tanıdığım, haftalardır ismi konmamış bir durumu ve insani hayatimda tutmam .Bi belirsizlik var .Bir erkeği umursamam icin bana aşık olması ve gerçek bir ilişkim olmasi gerekir.

Ayrıca bunlar nasıl programlar bilmiyorum ama kimsenin benim kapalı hesabımı bu şekilde didiklemesini istemezdim.Insallah oyle biri de yoktur çevremde, öğrensem uğraşırım yani
o kapalı diye kullandığımız hesapların hiçbiri kapalı değil ki.
günaydın.
işim gereği sosyal medyanın içindeyim detay veremiyorum kusura bakmayın ama.
hiçbir şeyimiz, sosyal medyadaki hiçbir şeyimiz asla gizli değil.
o gizli profillere bakmanın tek yolu o uygulamalar da değil, neyse bu konuda daha açık konuşamam başım derde girer.
gerçekten gizli kalmak isteyen ya sosyal medya kullanmayacak ya da aslında gizli olmadığını bilerek kullanacak.
mesela ben hayatımla alakalı çok detaylar paylaşmam. bir mekandaysam konum etiketlemesini oradan ayrıldıktan sonra yaparım.
ve az paylaşım yaparım biliyorum çünkü.
hesap gizli olsa ne olacak aslında gizli falan değil işin özü...

Bizi bu yollara itenler utansın wrustia . Bu erkeklerin türlü türlü çakallıkları yüzünden napalım 🤷‍♀️ Sanki ortalıkta iffetli hz yusuflar fln dolaşıyor da biz de güvensizlik yaşıyoruz tövbe yarabbim 😂
hahahaha kesinlikle öyle yani %100 dürüst olanı yok hadi bari diyorsun yalan da olsa mantıklı, zekice bişey olsun çok basit, ortaya çıkması çok kolay yalanlar atmasınlar bari de vaoov yalan söylerken çaba harcamış, bari o konuda harcamış kafayı çalıştırmış diyelim :KK70:
bi de neden güveneyim yeni tanıştığım insana? tabii ki güvenmem yani napayım. %100 güvendiğim insanla da evlenirim zaten bak buraya da yazıyorum.
ama ben şanssız olduğum için kesin aldatır öylesi de :KK70:

Bu birine güvenmek ya da güvenmemekle ilgili bir durum değil ki ama. Tamamen seninle ilgili bence. Bu şekilde sağlıklı bir ilişki de yürütmen mümkün değil. Şüphelendim ve araştırdım karşıma bu çıktı gibi bir şey yok. Ortada şüphe edecek hiç bir şey yokken tedirgin olma durumun söz konusu. Cidden normal değil.
ne yapmak lazım peki yani nedir bunun yolu, fazla üstüne düşmemek mi, başka meşguliyetler bulmak mı nedir yani.
profesyonel destek deme de ne dersen de, şu ekonomide para yok onlara gidemem :KK70: onu baştan söyleyeyim.

Mantıklı söyledikleriniz ama yalan şüphem olmasaydı bi ihtimal dediğiniz gibi yapardım. Fakat şu an hiç içimden gelmiyor. Akşama doğru bi mesaj atıp nasıl oldun der konuyu kapatırım sanırım. Benim asıl merak ettiğim acaba başka konularda da bana böyle şüphe verecek mi.
Yalan şüpheniz ve "neden" sorgunuz olmasaydı zaten doğal bir nedenle uğra ve evde kim olduğuna bir bak demezdim hatta bu düşünceyi biraz paranoyakça bulurdum.

Kişilik farkı da söz konusudur tabii ki. Ben erkek merkezli yaşayan bir kadın olmadım hayatımın hiç bir döneminde. Ama bir sonraki yalan gelecek mi, gelecekse nereden gelecek güvensizliği ile de ilişki sürdüremem. Ya doğruyu anlayacağımdır ya da sürüklemeye, sündürmeye asla gerek yoktur benim için.

Doğal olarak kendi kişiliğimize göre doğru olanı öneriyoruz. Elbette ki herkes kendi tercihini yaşar

o kapalı diye kullandığımız hesapların hiçbiri kapalı değil ki.
günaydın.
işim gereği sosyal medyanın içindeyim detay veremiyorum kusura bakmayın ama.
hiçbir şeyimiz, sosyal medyadaki hiçbir şeyimiz asla gizli değil.
o gizli profillere bakmanın tek yolu o uygulamalar da değil, neyse bu konuda daha açık konuşamam başım derde girer.
gerçekten gizli kalmak isteyen ya sosyal medya kullanmayacak ya da aslında gizli olmadığını bilerek kullanacak.
mesela ben hayatımla alakalı çok detaylar paylaşmam. bir mekandaysam konum etiketlemesini oradan ayrıldıktan sonra yaparım.
ve az paylaşım yaparım biliyorum çünkü.
hesap gizli olsa ne olacak aslında gizli falan değil işin özü...
Ben ondan bahsetmiyorum ki ,o kadar cahil biri değilim bunlari biliyorum.Ama sizin yaptığınız gibi, izin vermediğim birinin benim hayatimi didiklemesinden bahsediyorum.Bunuda yaptığınıza haklı kılıf olarak görmeyin

hahahaha kesinlikle öyle yani %100 dürüst olanı yok hadi bari diyorsun yalan da olsa mantıklı, zekice bişey olsun çok basit, ortaya çıkması çok kolay yalanlar atmasınlar bari de vaoov yalan söylerken çaba harcamış, bari o konuda harcamış kafayı çalıştırmış diyelim :KK70:
bi de neden güveneyim yeni tanıştığım insana? tabii ki güvenmem yani napayım. %100 güvendiğim insanla da evlenirim zaten bak buraya da yazıyorum.
ama ben şanssız olduğum için kesin aldatır öylesi de :KK70:
Güvendiğin dağlara kar yağması da çok çok kötü zaten. Nerde o güvenilecek erkek acaba

al işte mesele burada her hareketi yargılayıcı düşünce yapısı.
en ufak bir cümleden, bir hareketten direkt yargı dağıtmaya başlıyor buradaki kadınlar.
evine girip çıkıyorsan zaten seni kolay kadın olarak görecek düşünce yapısından kaçmak istedim zira kusuyorum ben artık böyle şeylerden.
konu burada benim bir yalandan şüphelenmiş olmam.
hastaysa neden çay çorba yapacaksın'dan başlayıp değerini bilmez sonra'ya varan nasihatler.
yok kardeşinin profiline niye baktın takıntılsın lafları.
yargılıyorsunuz herkesi.
insan gibi kafamıza takılan bişeyi sormak istiyoruz ama alakasız yargılarla karşılaşıyoruz.

sen çok yanlış bakıyorsun bence mevzuya.
alıntıladığın mesajlarımda yargı nerede?
kaldı ki yargılanmamak adı altında yalan söyleyende sensin.
neyse mesele evine girmişsin girmemişsin değil zaten.
kudranın mesajıda kolay lokma olacağın için değildi. hani taktik maktik yapmıyorum artık diyorsun ya taktik değil zaten dediği. öyle hissetme meselesi.

ne yapmak lazım peki yani nedir bunun yolu, fazla üstüne düşmemek mi, başka meşguliyetler bulmak mı nedir yani.
profesyonel destek deme de ne dersen de, şu ekonomide para yok onlara gidemem :KK70: onu baştan söyleyeyim.

Çocukluğuna inmek lazım 😂 Benim senden aldığım elektrik kendini iyi şeylere layık görmüyor olman mesela. Erkeklere mok atıyorsun genelde mesajlarında ama alt metinde benim karşıma iyi erkek çıkmaz, iyi erkeklerin hepsi kapıldı, beni ne yapsınlar zaten enerjisi alıyorum ben. Doğru mudur bilemem, bana geçen bu.

Bir de diyorsun ya yeni tanıdığım insana neden güveneyim diye, benim bakış açıma göre güven kazanılmaz kaybedilir. Yeni tanıdığım, hoşlandığım, bir ilişkiye başlamayı planladığım adama güvenirim ben en baştan. O güveni aynı seviyede tutarsa ne ala, tutamazsa yollar ayrılır. Bu duygusal ilişkiler için değil hayattaki her ilişki için böyledir, böyle olmalıdır bence. Sana güvenmiyorum hadi güvenimi kazan mantığı doğru gelmiyor bana.

al işte mesele burada her hareketi yargılayıcı düşünce yapısı.
en ufak bir cümleden, bir hareketten direkt yargı dağıtmaya başlıyor buradaki kadınlar.
evine girip çıkıyorsan zaten seni kolay kadın olarak görecek düşünce yapısından kaçmak istedim zira kusuyorum ben artık böyle şeylerden.
konu burada benim bir yalandan şüphelenmiş olmam.
hastaysa neden çay çorba yapacaksın'dan başlayıp değerini bilmez sonra'ya varan nasihatler.
yok kardeşinin profiline niye baktın takıntılsın lafları.
yargılıyorsunuz herkesi.
insan gibi kafamıza takılan bişeyi sormak istiyoruz ama alakasız yargılarla karşılaşıyoruz.

KudrAlobar KudrAlobar orada seni yargilamadi. Kimse yetişkin bir insanin, sevdiği birinin evine gitmesini yargilamiyor. Orda anlatilmak istenen şey, hasta biri tabiki flört ettiği kişiyi yaninda istemez. Flört edende zaten haldur huldur gitmek istememesi lazim. Resmen niye kardeşini istedi de beni istemedi düşüncedesin. Ve işin dahasi, adam bu düşünceni, ona gitmek istediğini biliyor. Ve eğer kardeşi geldi diye yalan atiyorsa, sirf senin gelmeni engellemek için yapiyor. Adam kafasi rahat olsun istiyor, sweat ile gezip, kendi halinde olmak. Galiba adam senin bunu anlayiş ile karşilaşacağini düşünmedi

Ve haklida çikti. Ilginç ki o kadar şüpheci olmana rağmen, kendine gelince çok kolay yalan atiyorsun.

Burda hiçkimse gidip yeni flört ettiği adamin kardeşinin gizlenmiş instasina bakmaz. Istediğin kadar banada, tüm kk'de atip tutabilirsin ancak bu ağir bir takınti olduğu gerçeğini değistirmiyor. Bu şekilde hep erkeklerdede sadece suç bularak asla sağlikli bir ilişkin olmaz.

Bu takıntilarin, erkeği merkeze koymak ve şüphe ile yaklaşmak nereden geliyor? Onun üzerine git ve iyi bir psikolog ile durumu çöz.

etik olsun ya da olmasın ben bakarım, buradaki kadınların yüzde doksanı da bakıyordur, hepimiz profesyonel stalker'larız kimse sütten çıkmış ak kaşık rolü kapmaya çalışmasın :)

bak bu da mesela kafandaki ön yargılardan biri.
ben eşimi 2 sene önce falan ekledim insgdan.
aynı evin aynı hayatın içinde birbirini sosyal medyadan takiplemenin mantığını da çözemedim ama olsundu.

bak bu da mesela kafandaki ön yargılardan biri.
ben eşimi 2 sene önce falan ekledim insgdan.
aynı evin aynı hayatın içinde birbirini sosyal medyadan takiplemenin mantığını da çözemedim ama olsundu.
Ben de eşimin paylaşımlarını beğenmiyorum diye azar işitiyorum arada. Niye beğenmem gerektiğini hala anlamadım. Seni beğenip almışım evimin erkeki yapmışım işte diyorum 😂

sağlıklı bir ruh bırakmadılar ki.
geçenlerde de saçma sapan bir kızı takibe almış kız bunu takip etmiyor.
o da beni rahatsız etti mesela bişey demedim ona ama kendi içimde rahatsız oldum. takibe aldığı kızla doğu batı, kuzey güney gibi zıtız. öyle tiplerden hoşlanıyorsa benden hoşlanması absürt geldi açıkçası. birbirimize uygun değiliz gibi bir anlama çıkar bu benim için ve zaman kaybetmek istemem o zaman onunla.
sağlıklı ya da sağlıksız olsun benim için farketmez, aptal yerine konmak istemem ve farkettiğim anda o defteri kapatırım, kendimi düşünmek zorundayım. hem ayrıca neden yeni tanıdığım birine tamamen güveneyim ki? şüpheci bir yapım var zaten, tuz biber eksinler böyle, aferin.
iyiceee kafam karıştı.
Tam şimdi bu hareketten işkillendiysen koy cebine, zaman içinde tekrarlarsa ya da açıkça yalan söylerse düşünür değerlendirirsin, emin olmadan adamı yargılama yazacaktım ki şu mesajında son paragrafı gördüm. İlişkilerde esnek ol. Adam kocan değil ki hemen biletini kesiyorsun.

Son düzenleme:
Yalan şüpheniz ve "neden" sorgunuz olmasaydı zaten doğal bir nedenle uğra ve evde kim olduğuna bir bak demezdim hatta bu düşünceyi biraz paranoyakça bulurdum.

Kişilik farkı da söz konusudur tabii ki. Ben erkek merkezli yaşayan bir kadın olmadım hayatımın hiç bir döneminde. Ama bir sonraki yalan gelecek mi, gelecekse nereden gelecek güvensizliği ile de ilişki sürdüremem. Ya doğruyu anlayacağımdır ya da sürüklemeye, sündürmeye asla gerek yoktur benim için.

Doğal olarak kendi kişiliğimize göre doğru olanı öneriyoruz. Elbette ki herkes kendi tercihini yaşar
anladım ben de o tarz bir kadın değilim ve bu mesele beni aşırı rahatsız etti mesela. hemen kendimi garip bir tehdit altında gibi hissettim. yalan ne alaka ben neden böyle bişeyin içindeyim falan oldum.
öneriniz için teşekkür ederim, gitmedim bir şeyi bahane edip, yazmadım da. belki hiç yazmam bile nasıl oldu naptı vs.
şu an sorguluyorum kendimi bu neden hayatımda falan diye hatta.

Ben ondan bahsetmiyorum ki ,o kadar cahil biri değilim bunlari biliyorum.Ama sizin yaptığınız gibi, izin vermediğim birinin benim hayatimi didiklemesinden bahsediyorum.Bunuda yaptığınıza haklı kılıf olarak görmeyin
hayatını sosyal medyaya koymazsanız kimseye didikleyecek malzeme vermezsiniz.
koyarsanız birileri el altından yaparsa da hesap sormanız gereken şey sizin gizliliğinizden sorumlu uygulamadır, başka insanlar değil.
hoş, sorsanız ne olacak, siz sorun.
haklı olsam nolur haksız olsam nolur.
konu burada benim davranışımın etik boyutu değil, yeterince çarptırdınız ama teşekkürler.
konuyu dağıtmayalım.
en etiksiz insan benim okey, mutlu olabilirsiniz artık :)

X